Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 3G - iPhone 3GS - iPhone 4 Οδηγός για νέους χρήστες


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
240 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   kostanten

kostanten

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/08/2010 - 17:29

Καλησπέρα....δεν μπορώ να δημιουργήσω account στο apple store...καμιά ιδέα κανείς??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/08/2010 - 17:55

Ρίξε μια ματιά εδώ

ezgif_com_crop_2.gif


#78   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 11:22

@Irajleideas ... Πρώτον γράφουμε ελληνικά .. Γράψε τα ερωτήματα σου στα ελληνικά για πάρεις απάντηση... Το παρόν διαγράφεται...

#79   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 12:09

@Irajleideas ... Πρώτον γράφουμε ελληνικά .. Γράψε τα ερωτήματα σου στα ελληνικά για πάρεις απάντηση... Το παρόν διαγράφεται...


Γεια σας παιδιά (και στα ελληνικά)!
Αγόρασα το Iphone-4 μάυρο 32GB από τη Νέα Υόρκη (applestore)ως σκέτη συσκευή αλλά κλειδωμένη να δουλεύει μόνο με sim της ΑΤ+Τ. Λόγω διακοπών δεν ασχολήθηκα με το πως και τι χρειάζεται για να κάνω unlock + jailbreak, τώρα όμως ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!!Σημειώνω ότι είμαι ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ iphone...
Τα ζητήματα είναι προφανή και είναι τα εξής:
1. activate: χρειάζομαι "phonebook sim card"?Από που την αγοράζω?Πόσο κάνει?Σε πόσοο καιρό έρχεται?Υπάρχει κανείς στη Θεσσαλονίκης με τέτοια κάρτα για να κάνω ένα απλό activate στο τηλέφωνο???

2. Unlock+Jailbrake: Δεν έχω ιδέα πως γίνεται!Είδα λίγο στο tube και εδώ στο φόρουμ, και όντως η ιστορία θέλει λίγο ψάξιμο.Σας παρακαλώ εκ νέου για βοήθεια!!

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΑΜΟΙΒΗ ή έστω κάποιο συμβολικό δώρο για όποιον στη Θεσσαλονίκη μπορεί να αναλάβει όλη την ιστορία (=activate, sim card cut to micro, unlock+jailbreak). Στη Νέα Υόρκη οι ληστές ζητούσαν 50-60$(=περίπου 40-45€) για την όλη ιστορία..Προτιμώ ή να το κάνω μόνος ή να το κάνει ένας ελληνας από Θεσσαλονίκη!!Και να γίνεται και φθηνότερα ή ...δωρεάν (!!) ακόμη καλύτερα..

ΒΟΗΘΗΣΤΕ -ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
Μια χαριτωμένη υπερσυσκευή κάθεται στη ΖΕΛΑΤΙΝΑ!!!ΣΩΣΤΕ ΤΗΝ!! 8) :excl: :rolleyes:

#80   dantoniou

dantoniou

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2010 - 16:36

φιλε δοκιμασε αυτο http://support.apple.com/kb/ht2283 αν εισαι ακομη στη Κυπρο φυσικα :), δες επειτα τις ρυθμισεις που δινουν οι CYTA / MTN αντιστοιχα


Οκ το χρησιμοποίησα και όλα καλά!
Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω γιατί μου συμβαίνει στην Κύπρο και δεν ξέρω το λόγο! Αν κάποιος από Κύπρο το είχε σαν πρόβλημα να βοηθήσει! ;)
Έβαλα την Κυπριακή μου κάρτα μέσα και όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει κάθε λίγο το εξής: "Cellular data is turned off. Turn on cellular data or use Wi-Fi to access data". Στην Ελλάδα που δεν είχα συνέχεια το Cellular "on" δε μου συνέβη ποτέ! Καμία ιδέα;



#81   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 11:50

Ακόμα μια ερώτηση στις πολλές που έχω κάνει :blush:
Υπάρχει τρόπος να φυλάξω στο iphone 3gs αρχείο pdf; Δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο μέχρι τώρα!

#82   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/08/2010 - 11:51

Τι εννοεις να φυλαξεις?

#83   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 12:19

Είτε να το περάσω μέσω itunes ή να το κάνω save από το internet για να υπάρχει στο κινητό και να το ανοίξω εγώ όποτε θέλω αργότερα. Όπως πχ στο nokia που είχα παλιά τα πέρναγα απευθείας μέσω του υπολογιστή και απλώς υπήρχαν πάνω στο κινητό μου.

#84   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/08/2010 - 12:22

Εαν εισαι στην iOS 4.0/4.0.1/4.0.2 τοτε κατεβασε το iBooks(δωρεαν απο το AppStore) και με drag and drop απο τον υπολογιστη και συγχρονισμο μετα περνανε κατ'ευθειαν.Επισης μπορεις μεσα απο το Safari.app να ανοιξεις μεσω iBooks οποιο pdf αρχειο θελεις.

Εαν εχεις καποια εκδοση πλην αυτων που σου ειπα ψαξε με την λεξη pdf στο AppStore και θα βρεις απειρες εφαρμογες που να κανουν αυτο που θελεις ειτε αυτες ειναι δωρεαν ειτε επι πληρωμη.

#85   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 12:41

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω!

#86   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 07/09/2010 - 03:58

την καλημερα μου σε ολους
εχω μια απορια αλλα μην βαρεσετε αν λεω σκεφτομαι λαλακια ενταξει;
επειδη για καποιο διαστημα θα χρειαστω μια δευτερη γραμμη καρτοτηλεφωνο βασικα
το 3gs μου μπορει να δεχτει διγραμμη καρτα; μια γραμμη συμβολαιο και μια καρτα
και να την δουλεψει χωρις προβλημα;εννοω τις αλλαγες απο την μια στην αλλη και πως γινονται αν γινεται παντα
ρωταω εδω πριν παω στην κοσμοτε η το γερμανο η οπου αλλου και με κοιτανε σαν αριανο να το πω; φρικιο να το πω;
τελος παντων τις γνωσεις σας παρακαλω γιατι με ψαξιμο το μονο που βρηκα ηταν λυσεις για δυο καρτες στο μηλαρακι μου
και ηταν και απαισιες ετσι οπως ηταν απο εξω τοποθετημενες
α εννοειτε οτι τωρα εχω μονο μια συνδεση κοσμοτε

#87   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 06:11

την καλημερα μου σε ολους
εχω μια απορια αλλα μην βαρεσετε αν λεω σκεφτομαι λαλακια ενταξει;
επειδη για καποιο διαστημα θα χρειαστω μια δευτερη γραμμη καρτοτηλεφωνο βασικα
το 3gs μου μπορει να δεχτει διγραμμη καρτα; μια γραμμη συμβολαιο και μια καρτα
και να την δουλεψει χωρις προβλημα;εννοω τις αλλαγες απο την μια στην αλλη και πως γινονται αν γινεται παντα
ρωταω εδω πριν παω στην κοσμοτε η το γερμανο η οπου αλλου και με κοιτανε σαν αριανο να το πω; φρικιο να το πω;
τελος παντων τις γνωσεις σας παρακαλω γιατι με ψαξιμο το μονο που βρηκα ηταν λυσεις για δυο καρτες στο μηλαρακι μου
και ηταν και απαισιες ετσι οπως ηταν απο εξω τοποθετημενες
α εννοειτε οτι τωρα εχω μονο μια συνδεση κοσμοτε

Νομίζω πως όχι φιλαράκι αλλά μην κολας σε τέτοια θέματα κανείς δεν θα σε κοιτάξει περίεργα ούτε εδώ γιατί γουστάρουμε να απαντάμε ούτε εκεί γιατί τους χώνεις μηνιάτικο.

#88   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 07/09/2010 - 18:58

και επιστρεφω με νεα
εκανα την ερωτηση
1) στην εξυπηρετηση πελατων της κοσμοτε απαντηση οχι δεν γινεται σε iphone
2) σε καταστημα γερμανος απαντηση ναι γινεται σε iphone με κοστος αλλαγης καρτας sim 14 και κατι ευρω
η πληρης ασυνεννοησία ομως μεταξυ τους
θα παω απο γερμανο και μολις μαθω σιγουρα θα ενημερωσω και εδω

#89   chriskoux

chriskoux

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 01:32

σε cosmote ειχα ρωτησει κ μου χαν πει οτι γινεται αλλα δν θα χω ιντερνετ κ 3g

#90   JohnT

JohnT

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 12:43

Παιδιά καλημέρα.
Είμαι καινούριος στο χώρο του iPhone και αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια τα οποία θα σας τα ρωτήσω σιγά - σιγά και ένα - ένα:
Όταν πρωτοπήρα το τηλέφωνο, όποτε έκανα backup, το έσωζε σε νέο αρχείο (φαινόταν στο iTunes>edit>preferences>devices), όπου σωζόταν με νέο όνομα που άλλαζε η ημερομηνία και η ώρα του backup. Από κάποια ημέρα και μετά αυτό σταμάτησε και κάθε νέο backup σώζεται επάνω στο τελευταίο και το όνομα του backup δεν έχει πλέον ημερομηνία και ώρα. Προφανώς κάτι πείραξα κατά λάθος.
Υπάρχει τρόπος επιστροφής στην αρχική κατάσταση;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω νέα σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)