Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 3G - iPhone 3GS - iPhone 4 Οδηγός για νέους χρήστες


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
240 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 20:13

Τώρα κατάλαβα sorry... Από ότι είδα βρήκε τη λύση :-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   johnkris

johnkris

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 14:54

Γεια σας !έχω ένα πρόβλημα με το iphone 3Gs.Εχω δίκτυο cosmote και η sim μου είναι 2 σε 1 δηλαδή έχω δυο νούμερα σε μια κάρτα .θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να αλλάξω γραμμή στο κινητό μου !πηγαίνω ρυθμίσεις-τηλέφωνο κ δεν βρίσκω κάτι εκεί !μήπως θέλει κανένα πρόγραμμα να κατεβάσω ?αν ναι ποιο ?σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια!! :excl: :excl:

#108   johnkris

johnkris

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2010 - 10:06

Γεια σας !έχω ένα πρόβλημα με το iphone 3Gs.Εχω δίκτυο cosmote και η sim μου είναι 2 σε 1 δηλαδή έχω δυο νούμερα σε μια κάρτα .θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να αλλάξω γραμμή στο κινητό μου !πηγαίνω ρυθμίσεις-τηλέφωνο κ δεν βρίσκω κάτι εκεί !μήπως θέλει κανένα πρόγραμμα να κατεβάσω ?αν ναι ποιο ?σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια!! :excl: :excl:

#109   manosmail1

manosmail1

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MANOS SPA

Δημοσίευση 16/10/2010 - 23:58

Γεια σας !έχω ένα πρόβλημα με το iphone 3Gs.Εχω δίκτυο cosmote και η sim μου είναι 2 σε 1 δηλαδή έχω δυο νούμερα σε μια κάρτα .θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να αλλάξω γραμμή στο κινητό μου !πηγαίνω ρυθμίσεις-τηλέφωνο κ δεν βρίσκω κάτι εκεί !μήπως θέλει κανένα πρόγραμμα να κατεβάσω ?αν ναι ποιο ?σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια!! :excl: :excl:

εχω την εντυπωση οτι το iphone δεν υποστηριζει dual sim ειχα ρωτηση προσφατα στον Γερμανο.εκτος κ αν εχεις καποιον ειδικο ανταπτορα.
καλυτερα να μας απαντηση καποιος ποιο σιγουρα ομως..

Τελευταία επεξεργασία από: manosmail1, 16/10/2010 - 23:59


#110   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 15:48

Παιδιά επειδή για πρώτη φορά έκανα j/b, εδώ και μια εβδομάδα περίπου, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με θέματα ασφαλείας. Απ' ότι μου είπαν καλό θα ήταν να αλλάξω κάποιο κωδικό για να μην μπορούν να μου κλέψουν γενικά πληροφορίες από το κινητό μου. Ισχύει αυτό, πρέπει οπωσδήποτε να κάνω κάτι;

#111   telisrs

telisrs

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 22:36

γειας σας ρε παιδια, αγορασα το τηλεφωνο απο 'ηπεη' αμερικη, ο πωλητης μου το ειχε και ξεκλειδωτο και 'τζαιλμπροουκεν' αλλα μετα απο μια αναβαθμιση που του εκανα σε '4.1' μου κλειδωσε την 'σιμ' και μου εξαφανισε την 'συτια'.τι κανω τωρα και πειτε μου αν χρειαζεται να γινει ξανα 'τζαιλμπροουκεν'...περιμενω καθοδηγηση

#112   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/10/2010 - 17:25

Για να γινει jb ξανα ειναι απλο φιλε μου.Το μονο κακο και το μεγαλυτερο συναμα θα ειναι οτι δεν θα μπορεις να το λειτουργησεις ως τηλεφωνο για τον λογο του οτι με την αναβαθμιση αναβαθμιστηκε και η baseband για την οποια ακομα δεν εχει βγει καποιο εργαλειο ξεκλειδωματος.

#113   telisrs

telisrs

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:28

παιδια εχω τεραστιο προβλημα, εκανα ρεστορ το τηλεφωνο μου και δεν ξερω τι πρεπει να να κανω τωρα..δεν αναγνωριζει την σιμ μου καθως το εχω αγορασει απο ηπεη αμερικης. βοηθειααααααα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: telisrs, 29/10/2010 - 14:29


#114   telisrs

telisrs

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2010 - 14:31

Για να γινει jb ξανα ειναι απλο φιλε μου.Το μονο κακο και το μεγαλυτερο συναμα θα ειναι οτι δεν θα μπορεις να το λειτουργησεις ως τηλεφωνο για τον λογο του οτι με την αναβαθμιση αναβαθμιστηκε και η baseband για την οποια ακομα δεν εχει βγει καποιο εργαλειο ξεκλειδωματος.

και αν το υποβαθμισω τοτε θα δουλεψει σαν τηλεφωνο?

#115   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/10/2010 - 15:10

Οχι φιλε μου δεν θα δουλεψει γιατι εχει πλεον αναβαθμιστει και η baseband φιλε μου και ακομα δεν εχει βγει καποιο unlock tool.

#116   asterix7213

asterix7213

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 03:42

λογικα μαζι με την ελευση του ipad... και jailbreak 20 μερες μετα.. υποθετω.. :)



Εχω μια ερώτηση ............
Εχω iphone 3gs 16άρι, εχω βάλει την έκδοση 4.1 και εχω κάνει jailbreak , εχω κατεβάσει το cydia και το installous, αλλά θέλω να κατεβάσω την εφαρμογή AppCake , είναι και αυτή σαν το Installous....... Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν την βρίσκω ούτε στο cydia ούτε στο installous........ Μπωρεί να βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ αν γνωρίζει ? ;)

#117   asterix7213

asterix7213

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 03:44

Εχω μια ερώτηση ............
Εχω iphone 3gs 16άρι, εχω βάλει την έκδοση 4.1 και εχω κάνει jailbreak , εχω κατεβάσει το cydia και το installous, αλλά θέλω να κατεβάσω την εφαρμογή AppCake , είναι και αυτή σαν το Installous....... Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν την βρίσκω ούτε στο cydia ούτε στο installous........ Μπωρεί να βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ αν γνωρίζει ? ;) ;)

#118   eristikos

eristikos

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2010 - 14:46

Καλησπέρα παίδες. Μόλις χτες από αυτό το φορουμ πήρα ένα 3GS και προς το παρών μου χει βγει ΤΕΛΕΙΟ (αν εξαιρέσεις την διάρκεια που κρατάει η μπαταρία). Θέλω να με βοηθήσετε σχετικά με το jailbreak γιατί θέλω να μάθω κάποια πράματα πριν το βάλω. Άμα μπει, μετά, το itunes θα σε βλέπει σαν παράνομο και γενικά θα σε αφήνει να το χρησιμοποιήσεις? Επίσης αν υπάρχει τρόπος επιστροφής και αν χάνεται η εγγύηση. Ελπίζω να μην σας κούρασα απλά είναι η πρώτη φορά που χρισημοποιώ Apple. :rolleyes:
ευχαριστώ πολύ :D

#119   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/11/2010 - 18:32

Θα μπορεις να το χρησιμοποιεις κανονικα στο iTunes φιλε μου.Μην σε ανησυχει κατι.

#120   georgis2145

georgis2145

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2010 - 17:23

εχω ενα 3g με 4.1 περασμενα το οποιο το πιρα τωρα μεταχειρισμενο και θελω να περασω το cydia πωσ μπορω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες