Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 3G - iPhone 3GS - iPhone 4 Οδηγός για νέους χρήστες


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
240 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   panos7peristeri

panos7peristeri

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2010 - 07:28

παιδια εχω αγορασμενο iphone απο αμερικη ξεκλειδωτο τωρα απο την πρωτη μερα που το πηρα μου γραφει οτι "δεν ειωαι δυνατη δυνατη η ενεργοποιηση κινητου δεδομενων-δεν ειστε συνδρομητησ σε υπηρεσια δεδομενων κινητου δικτυου"τι ειναι αυτο και πωσ μπορω να το κανω να σταματησει να εμφανιζεται ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2010 - 07:50

παιδια εχω αγορασμενο iphone απο αμερικη ξεκλειδωτο τωρα απο την πρωτη μερα που το πηρα μου γραφει οτι "δεν ειωαι δυνατη δυνατη η ενεργοποιηση κινητου δεδομενων-δεν ειστε συνδρομητησ σε υπηρεσια δεδομενων κινητου δικτυου"τι ειναι αυτο και πωσ μπορω να το κανω να σταματησει να εμφανιζεται ευχαριστω

καλημερα φιλε.
δηλαδη ειναι το εχεις ξεκλειδωσει δουλευει κανονικα αλλα συνεχεια σου βγαζει το παραπανω μηνυμα?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#123   sdfefsdf

sdfefsdf

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:05

Καλημέρα παιδιά,

1ο post ever εδώ..

1.έχω πάρει το iPhone 3gs από Αμερική με 3.1.3 και bb 05.14.02..Διάβασα δεκάδες σελίδες για το unlock του (παρεπιπτόντως είναι jailbroken) και άκουσα ότι το ξεκλείδωμα κυκλοφόρησε αυτές τις μέρες ή πρόκειται να κυκλοφορήσει..ξέρει κανείς κάτι?

2.Κάπου διάβασα ότι γίνεται το ξεκλείδωμα με το bb του Ipad v.06.15.00 ..To έχει δοκιμάσει κανείς?? κι αν ναι τι έγινε? δούλεψε?

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση από οποιονδήποτε ξέρει κάτι σχετικό..

:rolleyes:

#124   panos7peristeri

panos7peristeri

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:41

κωστα απο ροδο ναι φιλε ξεκλειδωτο και jailbroken ειναι το κινητο.δεν ειναι οτι το βγαζει συνεχεια σκεψου αν χρησιμοοιω 10 λεπτα το κινητο πχ μουσικη η μηνυματα η σαφαρι βγαινει και παταω απλα ενα ok,αλλα η απορια μου εινα αν μπορω να το σταματησω

#125   NemesisUltra

NemesisUltra

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2010 - 23:12

το 3g γινεται unlock σε 4.2.1 ?

#126   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/12/2010 - 08:58

Καλημέρα παιδιά,

1ο post ever εδώ..

1.έχω πάρει το iPhone 3gs από Αμερική με 3.1.3 και bb 05.14.02..Διάβασα δεκάδες σελίδες για το unlock του (παρεπιπτόντως είναι jailbroken) και άκουσα ότι το ξεκλείδωμα κυκλοφόρησε αυτές τις μέρες ή πρόκειται να κυκλοφορήσει..ξέρει κανείς κάτι?

2.Κάπου διάβασα ότι γίνεται το ξεκλείδωμα με το bb του Ipad v.06.15.00 ..To έχει δοκιμάσει κανείς?? κι αν ναι τι έγινε? δούλεψε?

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση από οποιονδήποτε ξέρει κάτι σχετικό..

:rolleyes:

Καλη σου μερα φιλεμ μου.

1)Εφοσον ειναι jb ηδη η συσκευη σου τοτε εγω σου προτεινω να κανεις σε αυτη την εκδοση unlock που ειναι πολυ ευκολο και να μεινεις εκει.

2)Γινεται και δουλευει ΑΛΛΑ για εμενα ΜΗΝ το κανεις.

#127   NemesisUltra

NemesisUltra

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2010 - 10:15

εγω εχω 3G μετα απο αναβαθμιση σε 4 το wifi μου παρεδωσε τα οπλα δεν βρισκει τπτ περασε σε 4.1 4.2 αλλα τπτ δεν ξερω αν εφτεγε αυτο

τωρα ειμαι στην 4.2.1 ειπα να την περασω μηπως και εφτιαχνε αλλα τπτ, το εκανα jailbreak με το redsnow μπορω να το κανω και unlock?

#128   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/12/2010 - 10:31

Ναι μπορεις να το κανεις unlock με το unltrasn0w 1.2 Ομως πρεπει να επιλεξεις απο το redsn0w την επιλογη install iPad baseband.

#129   NemesisUltra

NemesisUltra

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:34

οκ φιλε ευχαριστω βρηκα ακρη!!!

Τελευταία επεξεργασία από: NemesisUltra, 12/12/2010 - 12:34


#130   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:39

Καλη σου μερα φιλεμ μου.

1)Εφοσον ειναι jb ηδη η συσκευη σου τοτε εγω σου προτεινω να κανεις σε αυτη την εκδοση unlock που ειναι πολυ ευκολο και να μεινεις εκει.

2)Γινεται και δουλευει ΑΛΛΑ για εμενα ΜΗΝ το κανεις.

σοφα εμιλησε ο Paris και μην το κανεις γιατι μπορεις να αποφυγεις πολλα προβληματα με την 06χχχχ. δεν ειναι μονοδρομος για σενα αυτη η διαδικασια unlock.
κανε jailbreakme.com και μετα απο σιντια τρεξε το ultrasnow. αν δεις την εκδοση ultrasnow 1.1 ξεκλειδωσε με αυτη.

#131   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/12/2010 - 12:41

εγω εχω 3G μετα απο αναβαθμιση σε 4 το wifi μου παρεδωσε τα οπλα δεν βρισκει τπτ περασε σε 4.1 4.2 αλλα τπτ δεν ξερω αν εφτεγε αυτο

τωρα ειμαι στην 4.2.1 ειπα να την περασω μηπως και εφτιαχνε αλλα τπτ, το εκανα jailbreak με το redsnow μπορω να το κανω και unlock?

αχχχχχ επρεπε να ρωτησεις πριν κανεις οτιδηποτε με την 4.2.1
τωρα εισαι σε μονοδρομο.
ακουλουθησε αυτο
http://www.2-soft.co...redsnow-0-9-6b6

#132   Giannis23456

Giannis23456

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2010 - 22:10

Έχω ένα 3GS με 4.1 και με jailbreak.
Έχω λογαριασμό στο ελληνικό itunes. Ωστόσο, παράλληλα έκανα και λογαριασμό στο αμερικάνικο itunes.
Παρόλο που έκανα sign out από τον αμερικάνικο λογαριασμό (τόσο από το τηλέφωνο, όσο και από το pc), δεν μπορώ να κάνω update στις εφαρμογές μου από το ελληνικό itunes (ακόμη και τις δωρεάν εφαρμογές), διότι μου δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο με τον αμερικάνικο λογαριασμό (πράγμα που το κάνει μόνο στην κατηγορία update, ενώ κατά τα άλλα μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές κανονικά από το ελληνικό).

Τι πρέπει να κάνω για να απαλλαχθώ από το πρόβλημα αυτό?

#133   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/12/2010 - 22:58

Βαλε και τους δυο λαγαριασμους στο iTunes και κανε τους authorise και απλα επελεξε ποιον θες να χρησιμοποιεις.Κοιτα επισης στο κινητο ποιον λογαριασμο εχεις μηπως γι'αυτο δεν μπορεις να κανεις αυτο που θελεις.

#134   Giannis23456

Giannis23456

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2010 - 08:17

Βαλε και τους δυο λαγαριασμους στο iTunes και κανε τους authorise και απλα επελεξε ποιον θες να χρησιμοποιεις.Κοιτα επισης στο κινητο ποιον λογαριασμο εχεις μηπως γι'αυτο δεν μπορεις να κανεις αυτο που θελεις.



Δυστυχώς τίποτα. Προσπαθώ να κάνω deauthorise τον αμερικάνικο λογαριασμό (δηλ. αυτόν που δεν θέλω), αλλά τρώει κόλλημα και συνέχεια μου βγάζει το μήνυμα ότι για να γίνει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να σβήσω όλες τις εφαρμογές από το appstore, πράγμα βεβαίως που δεν θέλω, διότι για να τις ξαναπεράσω όλες θέλω δύο μέρες.

#135   nikmil

nikmil

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2010 - 19:06

παιδιά καλησπέρα, εκανα αναβαθμιση στην 4.2 και θέλω να καθαρίσω εντελως το κινητό μου. πως το κάνω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες