Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Τελικά τι είναι αυτό το Jailbreak;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/02/2011 - 08:41

ενσταση πρωτη. δεν ειναι το ακριβοτερο της αγορας να εισαι σιγουρος.
δευτερον οσο παει η apple και δυσκολευει τους χακερς και βελτιωνει τοσο τα λειτουργικα της που σιγα σιγα δεν θα εχουμε αναγκη τιποτα απο το cydia. δεν λεω οτι με την 4.3 πχ τελος αλλα καποια στιγμη ισως σε κανα δυο χρονια δεν θα ειναι απαραιτητη η χρηση του cydia σε οσους ειναι.
σημερα παντως δεν θα πληρωνα για το jb απλα γιατι πληρωνω τις εφαρμογες του. αν ηταν ολα δωρεαν πχ θα εδινα μεχρι και εκατο ευρω για τη χρηση του. απο τη στιγμη που πληρωνω ο,τι βρισκω και μου κανει εκει μεσα τοτε δεν βλεπω λογο να το πληρωσω.
και δεν μιλαω για τις σπασμενες εφαρμογες του appstore. εγω μιλαω για τις καθαρα εφαρμογες του cydia.
οι αλλες δεν υπαρχουν καν για μενα. οταν μια εφαρμογη εχει lite εκδοση την δοκιμαζω απο εκει. αν για καποιο λογο κατι δεν μου αρεσει τοτε και μονο τοτε δοκιμαζω την σπασμενη pro και αν μου κανει αγορα αν οχι παει καλια της.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 08:48

Εγώ ξέρω πως η Apple αφήνει να γίνεται το JB για να πουλάει και επίσης αφήνει τους τύπους να "σπάνε" εφαρμογές! Συμφέροντα είναι αυτά απο όλες τις μεριές!
Αν δεν ήθελε θα κλείδωνε το λογισμικό και δε θα επέτρεπε τα hack. Δε νομίζω πως δεν έχει τη δυνατότητα αυτή!

#63   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/02/2011 - 08:52

Εγώ ξέρω πως η Apple αφήνει να γίνεται το JB για να πουλάει και επίσης αφήνει τους τύπους να "σπάνε" εφαρμογές! Συμφέροντα είναι αυτά απο όλες τις μεριές!
Αν δεν ήθελε θα κλείδωνε το λογισμικό και δε θα επέτρεπε τα hack. Δε νομίζω πως δεν έχει τη δυνατότητα αυτή!

συμφωνω το εχω πει κι εγω αλλωστε. μια σειρα απο "τυχαια" γεγονοτα εντείνουν την άποψή μου αυτή.

#64   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/02/2011 - 17:55

Πόσο στοιχίζουν τα cracked apps που σου είναι χρήσιμα πραγματικά έχεις υπολογίσει αφαιροντας εφαρμογές gps που όντως κοστίζουν..



Και γιατί βγάζεις εκτός τις εφαρμογές gps ; Έχω τέσσερις τέτοιες στο iphone μου, που κοστίζουν 250-300€, αυτές μόνο. Έχω και καμιά εικοσαριά παιχνίδια που κοστίζουν 8-9€ το καθένα. Και βάζω-βγάζω κάθε τόσο και τις υπόλοιπες εφαρμογές που κοστίζουν από 0.75€-5€. Συνολικά, αυτή τη στιγμή έχω στο κινητό μου εφαρμογές και παιχνίδια αξίας περίπου 700€, τα οποία τα θεωρώ όλα σημαντικά. Αν λοιπόν δεν μπορούσα να το κάνω δωρεάν, πολύ ευχαρίστως θα πλήρωνα 20-50€ για το jb για να έχω αυτές τις εφαρμογές !!

#65   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 18:06

Την προηγουμενη φορα εφαγα ban γιατι αρπαχτηκα με καποιον γιατι με εβρισε πρωτος για παρομοιο θεμα και τον εβρισα και εγω(και ναι ηταν δικαιο το ban, ηταν λαθος μου επειδη το συνεχισα)
Εχεις cr@cked καλα κανεις ειναι δικαιωμα σου το σεβομαι αλλα μην προσπαθεις να μου πλασαρεις οτι ειμαι τουβλο επειδη εχω 20 εφαρμογες αγορασμενες. Αγοραζω μονο οτι χρειαζομαι και χρησιμοποιω...Τα gps ειναι ακριβα αλλα υπαρχουν προσφορες και φτηνα και με καλα σχολια. Αναλογιστειτε ποσα games εχετε μεσα εστω σπ@σμενα και ποσα απο αυτα παιζετε. Υπαρχουν και παιχνιδια με 0,79 ευρω και καλα παιχνιδια. Εγω μαζι με το gps και τα παιχνιδια ξοδεψα 70 ευρω στο συνολο και εχω αναβαθμισεις και δεν χρειαζεται να κανω καθε φορα restore set up as new και στησιμο απο την αρχη.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 11/02/2011 - 18:11


#66   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/02/2011 - 18:35

Την προηγουμενη φορα εφαγα ban γιατι αρπαχτηκα με καποιον γιατι με εβρισε πρωτος για παρομοιο θεμα και τον εβρισα και εγω(και ναι ηταν δικαιο το ban, ηταν λαθος μου επειδη το συνεχισα)
Εχεις cr@cked καλα κανεις ειναι δικαιωμα σου το σεβομαι αλλα μην προσπαθεις να μου πλασαρεις οτι ειμαι τουβλο επειδη εχω 20 εφαρμογες αγορασμενες. Αγοραζω μονο οτι χρειαζομαι και χρησιμοποιω...Τα gps ειναι ακριβα αλλα υπαρχουν προσφορες και φτηνα και με καλα σχολια. Αναλογιστειτε ποσα games εχετε μεσα εστω σπ@σμενα και ποσα απο αυτα παιζετε. Υπαρχουν και παιχνιδια με 0,79 ευρω και καλα παιχνιδια. Εγω μαζι με το gps και τα παιχνιδια ξοδεψα 70 ευρω στο συνολο και εχω αναβαθμισεις και δεν χρειαζεται να κανω καθε φορα restore set up as new και στησιμο απο την αρχη.



Δεν σε είπε κανείς τούβλο επειδή αγοράζεις τις εφαρμογές. Θέλεις να τις αγοράζεις ; ΟΚ Καλά κάνεις !! Αρκείσαι με τις φτηνές εφαρμογές gps ; ΟΚ Καλά κάνεις !! Προτιμάς τα παιχνίδια των 0.79€ ; ΟΚ Καλά κάνεις !!

Κάποιος άλλος πληρώνει 1000€ για να τα έχει όλα αγορασμένα ; ΟΚ Καλά κάνει !!

Κάποιος άλλος πληρώνει 1400€ για το παιχνίδι με τα στρουμφάκια ; ΟΚ Καλά κάνει !!

Εγώ δεν ανήκω σε καμία από αυτές τις κατηγορίες...

#67   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/02/2011 - 18:54

ο καθενας λειτουργει οπως αυτος θελει....δεν μπορω να κατηγορησω αυτον που πληρωνει τις εγαρμογες ουτε αυτος μπορει να κατηγορησει εμενα που δεν τις πληρωνω.....
και ναι εγω θα σκεφτω την τσεπη μου ενοειτε ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ....πειτε με τζαμπατζή και οτι άλλο θέλετε...λιγο με νιαζει...
προτιμώ αυτα τα 200 300€ να παω να τα φαω σε καμια συναυλία η σε κανενα μπουζουκι να γουσταρω κιολας... η στην τελικη τα δινω στην γυναικα να παει να παρει στρινγκακια.....

#68   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 18:54

Θα συμπληρώσω και εγω καλα κανείς... Αλλα μην προσπαθείς (δεν αναφέρομαι σε σένα) να με πείσεις πως είναι και το σωστό.. Έτσι;

#69   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 19:02

Θα συμπληρώσω και εγω καλα κανείς... Αλλα μην προσπαθείς (δεν αναφέρομαι σε σένα) να με πείσεις πως είναι και το σωστό.. Έτσι;

σωστος ;) ο καθενας ξερει αν ειναι σωστος η οχι μονο αυτος ;)

#70   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/02/2011 - 19:04

Θα συμπληρώσω και εγω καλα κανείς... Αλλα μην προσπαθείς (δεν αναφέρομαι σε σένα) να με πείσεις πως είναι και το σωστό.. Έτσι;



Σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να σε πείσω (ναι, είδα ότι δεν αναφέρεσαι σε εμένα). Ίσα-ίσα που θέλω, οι πιο πολλοί να πληρώνουν για τις εφαρμογές, ώστε να μην παίρνει μεγάλες διαστάσεις το θέμα της πειρατίας. Όσο λιγότεροι είναι αυτοί που κατεβάζουν παράνομα, τόσο μικρότερο πρόβλημα δημιουργούν στην εταιρία, τόσο λιγότερο τους κηνυγάει η εταιρία !!

#71   john1890

john1890

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 16:44

Συγχαρητηρια, εψαχνα καιρο κατι τετοιο να μου λυσει αυτες τις αποριες ενος αρχαριου.

#72   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2011 - 06:43

@iosif19 τα μηνύματα σου έχουν διαγραφεί γιατί ήταν off topic άνοιξε ένα θέμα στην ενότητα "ερωτήσεις και απαντησεις σε προβλήματα χρηστών ευχαριστω!

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 29/06/2011 - 06:45


#73   iosif19

iosif19

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/06/2011 - 11:00

Συγνωμη φιλε μ,απλα ειμαι καινουριος κ δν ηξερα π πρεπει να γραψω...ανοιξα τοπικ εκει π μ ειπες...ευχαριστω!!!!

#74   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2011 - 01:30

Πολύ καλό.. Μήπως και καταλάβουν επιτέλους κάποιοι πως Jailbreak δεν σημαίνει Cracked Apps..!


συμφωνω, αλλα μην μου πεις τωρα, οτι το 100% των χρηστων που εχουν κανει jb δεν εχουν περασει το installous.! εαν λεμε κατι τετοιο ειμαστε ολοι υποκριτες.! ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. οι cracked εφαρμογες ειναι μεγαλο δελεαρ.!

#75   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/07/2011 - 01:33

μα το κανουν επειδη δε γνωριζουν πραγματικα τι εστι jailbreak. το δινουν σε ενα φιλο τους, τους κανει το jb, τους λεει "με το jailbreak θα εχεις δωρεαν τις εφαρμογες του appstore" και ετσι νομιζουν οτι μονο για αυτο μπαινουμε σε αυτη τη διαδικασια. επισης πολλοι δεν εχουν ουτε καν λογαριασμο για το appstore!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες