Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κυκλοφόρησε το untetherd jailbreak για το AppleTV


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   alexskiadas

alexskiadas

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 01:33

Εγώ είχα βάλει 4.2.1 στο iPad και ειχα κανει jailbreak με RC5. ολα καλα. μετα περασα την RC6 απο πανω χωρις να ξανακανω restore και ολα πανε τελεια. και cydia και ολα. μια χαρα το εργαλειακι. ναναι καλα τα παλικαρια. το μονο προβληματακι που συναντησα ηταν οτι δεν μπορουσα να ολοκληρωσω το greenpoison. μου εβγαζε failed. τελικα το ετρεξα απο το terminal και τελικα εβγαλε completed.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   alexskiadas

alexskiadas

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 01:35

Ρε παιδιά , μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος στο τι χρειάζεστε το JB στο Αππλε TV ?

θα βγουν τωρα καποια ωραια προγραμματακια για το apple tv και θα τα περνας μονο αν το εχεις jailbreak. πιστευω τωρα θα παρει αλλη μορφη το atv. τωρα σκεφτομαι να το αγορασω και εγω

#33   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 13/02/2011 - 01:38

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.Εκανα τη διαδικασια,δειχνει οτι πηγε καλα,αλλα οταν το συνδεω στην τβ,ενω ειναι αναμμενο δειχνει σαν να μην το βλεπει η τβ μετα απο λιγο βγαζει για 3-4 sec το μηλο,το router τρελαινεται και μαυρη η τβ........Τωρα????

#34   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 01:50

το πέρασα σε iphone 4 πάνω απο rc5_b4 , την πρώτη φορά άνοιξε σε safe mode και με restart έφτιαξε. Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να μπω στο cydia , άργησε πολύ να κάνει τα updates του (downloading release και packages) ενώ πρίν τα έκανε αμέσως... Όλα τα υπόλοιπα φαίνονται στη θέση τους προς το παρών...

Τελευταία επεξεργασία από: invader7, 13/02/2011 - 01:51


#35   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 01:54

Ρε παιδιά , μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος στο τι χρειάζεστε το JB στο Αππλε TV ?

Χρειαζεται κατ αρχας για να παιζουμε 1080p βιντεο και οτι αρχειο θελουμε χωρις να ενδιαφερομαστε να το μετατρεπουμε σε μορφη που υποστηριζεται απο το itunes (mp4). Χρειαζεται επισης για να μπορουμε να ανεξαρτητοποιηθουμε πληρως απο το tunes και να συνδεσουμε για παραδειγμα ενα δικτυακο σκληρο οπου να παιζει απο κει τις ταινιες χωρις την μεσολαβηση itunes και pc.Χρειαζεται επισης για να περναμε εφαρμογες που θα μπορουμε για παραδειγμα να κανουμε browsing στο ιντερνετ απο την tv. Χρειαζεται τέλος γιατι είμαστε ελευθερα πνευματα και δεν θελουμε ηλίθιους περιορισμους στα προιοντα που αγοραζουμε.Για να φανταστεις για ενα χαζο περιορισμο που εχει η αππλ στο apple tv, ενω ενσωματωσε το airplay στο apple tv μπορεις να το εφαρμοσεις μόνο για φωτογραφιες, και βιντεο που υπαρχουν στο ipod.app και οχι στα βιντεο που υπάρχουν στο camera roll.Δηλαδη μπορω να παρω φωτο απο το τηλεφωνο και να την προβαλλω κατευθειαν στην τηλεόραση ενω αμα τραβηξω βιντεο δεν μπορω να το προβαλλω κατευθείαν!Τα βιντεο όμως του ipod.app τα κανει airplay κανονικά!Κουφο?Apple.

#36   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:02

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.Εκανα τη διαδικασια,δειχνει οτι πηγε καλα,αλλα οταν το συνδεω στην τβ,ενω ειναι αναμμενο δειχνει σαν να μην το βλεπει η τβ μετα απο λιγο βγαζει για 3-4 sec το μηλο,το router τρελαινεται και μαυρη η τβ........Τωρα????

ξανακανε την διαδικασια φιλε μου,αλλα πριν το κανεις κανε μια επανεκκινηση το apple tv μηπως στρωσει

#37   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:19

ξανακανε την διαδικασια φιλε μου,αλλα πριν το κανεις κανε μια επανεκκινηση το apple tv μηπως στρωσει

Naσαι καλα φιλε μου τα καταφερα.Τωρα τι σημαινει αυτο που μου γραφει κατω απο το greenpoison στην τβ <<<<INJECT SOFTWARE>>>>>????

#38   twood

twood

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:burnedcells

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:29

ξανακανε την διαδικασια φιλε μου,αλλα πριν το κανεις κανε μια επανεκκινηση το apple tv μηπως στρωσει



Καλησπέρα παιδιά.
Η διαδικασία για το apple tv2 έχει ως εξής:
Κατεβάστε το rc6. Ακολουθηστε τις οδηγίες για να κάνετε jailbreak το appletv.
Μόλις το greenpoison γράψει complete, περιμένετε για ένα λεπτό περίπου μέχρι να σταματήσει να αναβοσβήνει το λαμπάκι.
Μόλις δείτε το λαμπάκι να ανάβει μόνιμα, αποσυνδέστε το micro usb ΧΩΡΙΣ να βγάλετε το καλώδιο του ρεύματος.
(ΠΡΟΣΟΧΗ Αν το βγάλετε τότε η συσκευή θα μείνει σε tether boot και θα χρειαστεί να επαναλάβεται την διαδικασία ή ίσως με κάποιο άλλο εργαλέιο μπορεί και να επανέρθει.)
Συνδέστε το HDMI και ρυθμίστε την γλώσσα και το δίκτυο του appletv μέχρι να μπείτε στο κεντρικό menu.
Από Εκεί θα δείτε την επιλογή greenpoison.
Βεβαιωθείτε ότι το appletv έχει πάρει internet και πατήστε greenpoison -->inject software
Θα εμφανιστεί οθόνη με επιλογή εγκατάστασης του Cydia.
Εγκαταστήστε το cydia (including payload). Μολίς ολοκρηρωθεί πατήστε menu.
To appletv θα επανεκκινήσει και είστε έτοιμοι.

Τώρα μπορείτε να χαρείτε το XBMC και στο appletv σας.
::)

#39   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:31

Naσαι καλα φιλε μου τα καταφερα.Τωρα τι σημαινει αυτο που μου γραφει κατω απο το greenpoison στην τβ <<<<INJECT SOFTWARE>>>>>????

Μαλλον για να περασεις την εφαρμογη nito TV!Δεν μπορω να δωσω πιο σιγουρη απαντηση γιατι δεν το χω περασει ακομα.Ψαχνω καλωδιο.

edit : ο φιλος twood εδωσε την εμπεριστατωμενη απαντηση.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 13/02/2011 - 02:33


#40   twood

twood

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:burnedcells

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:42

Μαλλον για να περασεις την εφαρμογη nito TV!Δεν μπορω να δωσω πιο σιγουρη απαντηση γιατι δεν το χω περασει ακομα.Ψαχνω καλωδιο.

edit : ο φιλος twood εδωσε την εμπεριστατωμενη απαντηση.


Δυστυχώς στο 2ο restart μετά την εγκατάσταση του XBMC η συσκευή δεν ξαναμπήκε στο κεντρικό menu :(.
Το ψάχνω....

#41   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:42

Μαλλον για να περασεις την εφαρμογη nito TV!Δεν μπορω να δωσω πιο σιγουρη απαντηση γιατι δεν το χω περασει ακομα.Ψαχνω καλωδιο.

edit : ο φιλος twood εδωσε την εμπεριστατωμενη απαντηση.

ΟΛΑ καλα παιδια ετοιμο.Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.Παω τωρα για υπνο γιατι σε λιγο βλεπω να σηκωνεται η γυναικα να με γυρευει.Χαχαχα

#42   twood

twood

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:burnedcells

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:43

Δυστυχώς στο 2ο restart μετά την εγκατάσταση του XBMC η συσκευή δεν ξαναμπήκε στο κεντρικό menu :(.
Το ψάχνω....


Και όμως μπήκε απλά ήθελε τον χρόνο της!!!
Νομιζώ μετα το jb καθυστερεί λίγο παραπάνω.
Δεν μας χαλαεί αυτό καθόλου...

Τελευταία επεξεργασία από: twood, 13/02/2011 - 02:44


#43   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 02:45

ΟΛΑ καλα παιδια ετοιμο.Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.Παω τωρα για υπνο γιατι σε λιγο βλεπω να σηκωνεται η γυναικα να με γυρευει.Χαχαχα

Καλο βραδυ φιλε μου,περπατα ελαφρα για να μην πατησεις τα ονειρα της που λεει κ το τραγουδι (κ για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο λεω εγω)

#44   imanos

imanos

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/02/2011 - 07:38

step-by-step instructions


http://www.iwebsnack...greenpois0n-rc6

#45   nikosperos

nikosperos

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 09:15

Παδια καλημέρα για iPhone 4 πως το περνάω από πάνω πρέπει να ξανακανω install Cudia κ τα κλασικά η δε σβυνετε τίποτα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες