Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κυκλοφόρησε το untetherd jailbreak για το AppleTV


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 09:40

Παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω τι προσφέρει στην ουσία to jailbreak στο apple tv
για το ipone, ipad το καταλαβαίνω...
στο apple tv περνάει το ios? ή απλά μπορείς να χρησιμοποιησεις προγράμματα από cydia
και να γίνει ένας media player. και αν πάλι γινετα media player που αποθηκευεις τις ταινιες?
ποιες οι χρησεις του γενικοτερα?
ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 13/02/2011 - 09:42

[quote name='nikosperos' timestamp='1297581348' post='401078']
Παδια καλημέρα για iPhone 4 πως το περνάω από πάνω πρέπει να ξανακανω install Cudia κ τα κλασικά η δε σβυνετε τίποτα;
[/qu
τιποτα απλα το περνας
στο πρωτο μηνυμα απαντας οχι αν το κανεις σε κινητο ή ipod/ipad

#48   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 10:06

Εμένα το appleTV2 δεν έχει OS 4.2.1. Και όταν πατάω update στο box δε βγάζει οτι υπάρχει νέα έκδοση. Πώς γίνεται ?

#49   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 13/02/2011 - 10:42

Ερωτηση κυριοι παρακαλω. Μπορει τωρα το apptv να δει το πς μου και να παιζει απο εκει τις ταινιες η πρεπει να παρω δικτυακο δισκο ;;

#50   nikosperos

nikosperos

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 10:46

Δηλαδή σε iPhone 4 το βάζω dfu κ μου βγάζει μνμ κ παταω όχι για να μη μου κάνει όλη τη διαδικασία από την αρχή δηλαδή καινούργιο jb κ χαθούν όλα

#51   ppetros

ppetros

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/02/2011 - 10:53

Όσοι χρήστες iPhone/iPod touch έχετε ήδη πραγματοποιήσει το jailbreak της συσκευής σας με το Greepois0n RC5 προτείνεται να τρέξετε το RC6 "από πάνω" ώστε να διορθωθούν τα προβλήματα που παρουσιάζει η προηγούμενη έκδοση με τους emulators.


Τι ακριβώς πρόβλημα είχαν οι emulators?

#52   billytheking

billytheking

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 13/02/2011 - 10:55

Καπάκι απλώς, το νέο GreenPois0n RC6 επάνω στο RC5

και όλα όμορφα και καλά!!! :) :)

#53   nikosperos

nikosperos

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:26

SOS πείτε ρε παιδιά

#54   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:29

SOS πείτε ρε παιδιά



περνας απο πανω οπως εισαι την rc6 και θα εισαι οκ χωρις να χασεις τιποτα απολυτως...εγω πριν λιγο ολοκληρωσα στα δικα μου με imac και δεν ειχα κανενα προβλημα...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#55   stavrosf

stavrosf

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:37

Ρε παιδιά , μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος στο τι χρειάζεστε το JB στο Αππλε TV ?


Για παράδειγμα έχει βγει το atv flash (http://www.firecore.com/atvflash-black) που προσθέτει διάφορες λειτουργικότητες (browser, last.fm, σε λίγο καιρό υποτίθεται θα στέλνεις και άλλα format βίντεο) ή το XBMC με το οποίο αποκτάς δυνατότητα full hd και στέλνεις περισσότερα format στην apple tv.

Παρεμπιπτόντως τώρα ξεκινάω και εγώ.

#56   nikosperos

nikosperos

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:42

Κανείς την ίδια διαδικασία όπως τηνrc5

#57   stavrosf

stavrosf

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:43

Εμένα το appleTV2 δεν έχει OS 4.2.1. Και όταν πατάω update στο box δε βγάζει οτι υπάρχει νέα έκδοση. Πώς γίνεται ?


Αν σου γράφει 4.1 είσαι οκ. Η 4.1 αντιστοιχεί με την 4.2.1 για το iphone, ipad, ipod etc (βγήκαν και την ίδια ημέρα). Ακούγεται πως όταν βγει η 4.3 τότε θα πάει και η έκδοση του apple tv επίσης στο 4.3.

#58   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:47

σε τι χρησιμευει στην ελλαδα το apple tv παιδια, αφου δεν παιζει τις αμερικανικες ταινιες;

#59   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:49

Ερωτηση κυριοι παρακαλω. Μπορει τωρα το apptv να δει το πς μου και να παιζει απο εκει τις ταινιες η πρεπει να παρω δικτυακο δισκο ;;

Βεβαιως απο το xbmc! Βρες το κανε το install και ορισε ενα φακελο απο το pc σου οπου θα διαβαζει τις ταινιες

#60   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 11:57

Παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω τι προσφέρει στην ουσία to jailbreak στο apple tv
για το ipone, ipad το καταλαβαίνω...
στο apple tv περνάει το ios? ή απλά μπορείς να χρησιμοποιησεις προγράμματα από cydia
και να γίνει ένας media player. και αν πάλι γινετα media player που αποθηκευεις τις ταινιες?
ποιες οι χρησεις του γενικοτερα?
ευχαριστώ.

Στην ουσια για την Ελλαδα το apple Tv ειναι ενας τροπος να κανεις streaming στην tv τις ταινιες και γενικα ολο το περιεχομενο του itunes (φωτο,music,podcasts)του pc σου.Τωρα για την διεπαφη με τ iPhone,iPad μπορεις επισης να προβαλεις τις φωτο και μουσικη των τηλεφωνων απευθειας στο apple tv.
Οι ταινιες δεν αποθηκευονται πουθενα απλα γινονται wireless streaming απο το pc στην τηλεοραση. Οσο για το τι χρειαζεται το jb στην apple tv απαντησα σε προηγουμενο ποστ.
Χρειαζεται κατ αρχας για να παιζουμε 1080p βιντεο και οτι αρχειο θελουμε χωρις να ενδιαφερομαστε να το μετατρεπουμε σε μορφη που υποστηριζεται απο το itunes (mp4). Χρειαζεται επισης για να μπορουμε να ανεξαρτητοποιηθουμε πληρως απο το tunes και να συνδεσουμε για παραδειγμα ενα δικτυακο σκληρο οπου να παιζει απο κει τις ταινιες χωρις την μεσολαβηση itunes και pc.Χρειαζεται επισης για να περναμε εφαρμογες που θα μπορουμε για παραδειγμα να κανουμε browsing στο ιντερνετ απο την tv. Χρειαζεται τέλος γιατι είμαστε ελευθερα πνευματα και δεν θελουμε ηλίθιους περιορισμους στα προιοντα που αγοραζουμε.Για να φανταστεις για ενα χαζο περιορισμο που εχει η αππλ στο apple tv, ενω ενσωματωσε το airplay στο apple tv μπορεις να το εφαρμοσεις μόνο για φωτογραφιες, και βιντεο που υπαρχουν στο ipod.app και οχι στα βιντεο που υπάρχουν στο camera roll.Δηλαδη μπορω να παρω φωτο απο το τηλεφωνο και να την προβαλλω κατευθειαν στην τηλεόραση ενω αμα τραβηξω βιντεο δεν μπορω να το προβαλλω κατευθείαν!Τα βιντεο όμως του ipod.app τα κανει airplay κανονικά!Κουφο?Apple.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες