Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κυκλοφόρησε το untetherd jailbreak για το AppleTV


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 13:41

Στην ουσια για την Ελλαδα το apple Tv ειναι ενας τροπος να κανεις streaming στην tv τις ταινιες και γενικα ολο το περιεχομενο του itunes (φωτο,music,podcasts)του pc σου.Τωρα για την διεπαφη με τ iPhone,iPad μπορεις επισης να προβαλεις τις φωτο και μουσικη των τηλεφωνων απευθειας στο apple tv.
Οι ταινιες δεν αποθηκευονται πουθενα απλα γινονται wireless streaming απο το pc στην τηλεοραση. Οσο για το τι χρειαζεται το jb στην apple tv απαντησα σε προηγουμενο ποστ.
Χρειαζεται κατ αρχας για να παιζουμε 1080p βιντεο και οτι αρχειο θελουμε χωρις να ενδιαφερομαστε να το μετατρεπουμε σε μορφη που υποστηριζεται απο το itunes (mp4). Χρειαζεται επισης για να μπορουμε να ανεξαρτητοποιηθουμε πληρως απο το tunes και να συνδεσουμε για παραδειγμα ενα δικτυακο σκληρο οπου να παιζει απο κει τις ταινιες χωρις την μεσολαβηση itunes και pc.Χρειαζεται επισης για να περναμε εφαρμογες που θα μπορουμε για παραδειγμα να κανουμε browsing στο ιντερνετ απο την tv. Χρειαζεται τέλος γιατι είμαστε ελευθερα πνευματα και δεν θελουμε ηλίθιους περιορισμους στα προιοντα που αγοραζουμε.Για να φανταστεις για ενα χαζο περιορισμο που εχει η αππλ στο apple tv, ενω ενσωματωσε το airplay στο apple tv μπορεις να το εφαρμοσεις μόνο για φωτογραφιες, και βιντεο που υπαρχουν στο ipod.app και οχι στα βιντεο που υπάρχουν στο camera roll.Δηλαδη μπορω να παρω φωτο απο το τηλεφωνο και να την προβαλλω κατευθειαν στην τηλεόραση ενω αμα τραβηξω βιντεο δεν μπορω να το προβαλλω κατευθείαν!Τα βιντεο όμως του ipod.app τα κανει airplay κανονικά!Κουφο?Apple.


ευχαριστώ πολύ..
καλύτερα να παρω έναν media player πχ asus, western digital και να ξεμπερδεύω.

Τελευταία επεξεργασία από: mamakossa, 13/02/2011 - 13:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/02/2011 - 14:04

βίντεο που παίζει μια χαρά στα 720p μέσω Jailbreak Apple2tv με xbmc. Mετά θα ανεβάσω και στα 1080p.

http://www.youtube.c...?v=rUfo9pklTzA#

#78   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/02/2011 - 14:06

Στην RC5 είχα το Apple boot logo (για να φαίνεται το μήλο αντί για τη νεκροκεφαλή), που ξέχασα να διαγράψω πριν "φορέσω" την RC6. Το θέμα είναι ότι οι νεκροκεφαλή δε φεύγει παρόλο που κάνω reinstall, uninstall κτλ.

Έχει κανείς το ίδιο θέμα?


Επισης εχει απο το insanelyi repo στο cydia , το Remove Greenpois0n Boot Logo, αν εγκαταστησεις το εργαλειο το αφαιρεις και αν το κανεις ρεμοωε το ξαναεμφανιζει απο εκει.
Αν δεν σε βοήθησα, πατα στο search : remove greenpoison bootlogo.

#79   JamesMoore

JamesMoore

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/02/2011 - 14:16

λύνει καθόλου το πρόβλημα που έχει η RC5 σε iPhone, που όταν κάνεις respring τα στατιστικά χρήσης στο [Ρυθμίσεις->Γενικά->Χρήση] γίνονται παύλα?

#80   graikas

graikas

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 14:49

φιλοι μου, εγώ από τη μέρα που αγόρασα το apple tv δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να το βάλω σε dfu... και πριν την 4.1 δεν μπορούσα... δοκίμασα και το menu/play και το μενού/κάτω που είχα δει σε διάφορα σάιτ... ξέρει κανείς γιατί δεν γίνεται;

#81   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/02/2011 - 14:52

φιλοι μου, εγώ από τη μέρα που αγόρασα το apple tv δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να το βάλω σε dfu... και πριν την 4.1 δεν μπορούσα... δοκίμασα και το menu/play και το μενού/κάτω που είχα δει σε διάφορα σάιτ... ξέρει κανείς γιατί δεν γίνεται;


ειδες κανενα βιντεακι απο το youtube οπως το παρακατω...?



                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#82   oriongr

oriongr

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 15:13

To JB σε apple TV gen 2 πεζει απροβληματιστα... το ιδιο και το XBMC
το μονο κακο με το app tv2 ειναι οτι δεν περνει δισκο...αλλα για την τιμη του ειναι ενα καλο media player...

#83   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/02/2011 - 16:16

To JB σε apple TV gen 2 πεζει απροβληματιστα... το ιδιο και το XBMC
το μονο κακο με το app tv2 ειναι οτι δεν περνει δισκο...αλλα για την τιμη του ειναι ενα καλο media player...


Παίρνει κανονικότατα σκληρο δίσκο ,βάζεις αντάπτορα απο USB Female to Micro USB Male Adapter και κουμπώνεις USB 2.0 Δίσκο

#84   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/02/2011 - 17:29

Και σε 1080p η αναλυση στην τηλεόραση αλλά το iPhone δεν μπορεί να τραβήξει βίντεο 1080p αλλά μόνο 720p.



#85   oriongr

oriongr

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 17:47

Παίρνει κανονικότατα σκληρο δίσκο ,βάζεις αντάπτορα απο USB Female to Micro USB Male Adapter και κουμπώνεις USB 2.0 Δίσκο

Εισαι σιγουρος? Γιατι καπου διαβασα οτι το usb δεν ειναι host..δεν ειναι θεμα connectora δηλαδη...

#86   kvoug

kvoug

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 19:15

Καλησπέρα παιδιά.
Η διαδικασία για το apple tv2 έχει ως εξής:
Κατεβάστε το rc6. Ακολουθηστε τις οδηγίες για να κάνετε jailbreak το appletv.
Μόλις το greenpoison γράψει complete, περιμένετε για ένα λεπτό περίπου μέχρι να σταματήσει να αναβοσβήνει το λαμπάκι.
Μόλις δείτε το λαμπάκι να ανάβει μόνιμα, αποσυνδέστε το micro usb ΧΩΡΙΣ να βγάλετε το καλώδιο του ρεύματος.
(ΠΡΟΣΟΧΗ Αν το βγάλετε τότε η συσκευή θα μείνει σε tether boot και θα χρειαστεί να επαναλάβεται την διαδικασία ή ίσως με κάποιο άλλο εργαλέιο μπορεί και να επανέρθει.)
Συνδέστε το HDMI και ρυθμίστε την γλώσσα και το δίκτυο του appletv μέχρι να μπείτε στο κεντρικό menu.
Από Εκεί θα δείτε την επιλογή greenpoison.
Βεβαιωθείτε ότι το appletv έχει πάρει internet και πατήστε greenpoison -->inject software
Θα εμφανιστεί οθόνη με επιλογή εγκατάστασης του Cydia.
Εγκαταστήστε το cydia (including payload). Μολίς ολοκρηρωθεί πατήστε menu.
To appletv θα επανεκκινήσει και είστε έτοιμοι.

Τώρα μπορείτε να χαρείτε το XBMC και στο appletv σας.
::)



#87   kvoug

kvoug

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 19:19

Τα έκανα όλα όσα αναφέρεις φίλε μου, αλλά μονίμως βγάζει το μηλαράκι και μετά είναι όλα μαύρα , ολα μαύρα.
Εγώ έχω 4.1.1 . Χρειάζεται με κάποιο τρόπο να βάλει κανείς 4.2.1 ...αν μπαίνει? Επίσης δεν το βλέπει καθόλου το iTunes.
Πρέπει να το έχω κάνει δέκα φορές.....
βοήθεια...

#88   kvoug

kvoug

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 19:25

Επίσης μία ερώτηση ακόμη. Εχω κανει το RC5 σε iPad. Οταν θα περάσω το RC6 πάλι, εννοείται νομίζω ότι όλα θα σταματήσουν χωρίς να ξαναπεράσω το Cydia. Ετσι δεν είναι????

#89   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 19:37

Τελικά πρέπει να είσαι 421 ? Στο update μου λέει οτι έχω τη τελευταία έκδοση 411. Μήπως πρέπει κάπως να το βάλω στο pc?

#90   kvoug

kvoug

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2011 - 20:05

Εντέλει για να το δει το iTunes δε θέλει ρεύμα. Δε ξέρω για κάποιους ίσως να ανακάλυψα την Αμερική αλλά τελος πάντων. Του κάνω ρεστορε και περιμένω να μου πείτε αν ψυχανεμίζεστε τι κάνω λάθος...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες