Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κόλλησε το iPhone - Τί κάνω;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2009 - 20:12

Quote

Παιδιά θέλω τεραστια χάρη και βοήθεια.... έχω ένα iphone 8GB 3G.... πήγα στις ρυθμίσεις και πάτησα επαναφορά (την τελευταία επιλογή).



Όμως μετά κατά λάθος έκλεισα το iPhone... τώρα μου βγάζει το καλώδιο usb και το itunes. Τα συνδέω κάνω restore και δεν κάνει τίποτα.. εμφανίζει eror =-3259


Το συγκεκριμένο error από ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα οφείλεται σε ατελή κατέβασμα του firmware -> link 1 - link 2

Οπότε προσπάθησε να κατεβάσεις το firmware από κάπου αλλού (πχ. iPhone Firmware .IPSW).

Εν συνεχεία προσπάθησε να κάνεις restore κρατώντας το shift του πληκτρολογίου πατημένο ώστε να μπορέσεις να επιλέξεις το .ipsw αρχείο που μόλις κατέβασες.

Ελπίζω να σε βοήθησα και καλή επιτυχία.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   bekat

bekat

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2009 - 00:52

Μου εμφανίζει το ακόλουθο error:
"The iPhone could not be restored. an uknown error occurred (13)"

εχεις κάποια ιδέα???

#18   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/02/2009 - 00:53

Θα πρέπει να το βάλεις σε DFU mode όπως περιγράφεται στην πρώτη σελίδα αυτού του post

#19   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2009 - 01:12

Quote

Θα πρέπει να το βάλεις σε DFU mode όπως περιγράφεται στην πρώτη σελίδα αυτού του post


+1

Αλλά παιδιά αν μου επιτρέπετε μπορώ να σας κάνω ένα σχόλιο; Με ένα απλό search στο google μπορείτε να βρείτε τα πάντα. Αν βάλεις error 13 iphone 3g θα σου βγάλει δεκάδες σελίδες που αναφέρουν ότι η λύση είναι αφενός μεν να βάλεις το κινητό σου σε DFU και αν αυτό δεν πετύχει τότε απεγκατάσταση το itunes, εγκατάσταση ξανά το itunes και restart.

Ένα όμως θα σας πω. Αν δείτε ποτέ unknown error 6, μην το παλέψετε καθόλου. Αν το έχετε αγοράσει από Vodafone, επιστροφή και αν το έχετε φέρει κλειδωμένο απ' έξω, πέταμα!

#20   bekat

bekat

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2009 - 01:19

φιλε ν σαι καλα εκανα ολη την διαδικασια... ομως εχασα το cybia κ τα ελληνικά... συμβουλες.... βοηθειαααααα :'( :'( :'( :'( :'(

#21   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2009 - 01:21

Jailbreak και εγκατάσταση το ελληνικό πακέτο. http://www.iphonehel...pic,2494.0.html

#22   bekat

bekat

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2009 - 01:44

κατι τελευταιο. οπως λεει στις οδηγιες:
SIM Free/SP Unlocked/Factory Unlocked iPhone 3G (Xρήστες iPhone από την Vodafone Ελλάδας)

Αν έχετε ξεκλείδωτο iPhone 3G τότε δεν θα χρειαστεί να ανησυχείτε για την αναβάθμιση της baseband στην έκδοση 2.2.1! Κάντε restore στην 2.2.1 μέσω iTunes και στη συνέχεια χρησιμοποιήστε το QuickPwn για να περάσετε γρήγορα και εύκολα τους Cydia/Installer

Έχω κατεβασει και το QuickPwn. Πως το φτιαχνω??? Εννοώ κανω διπλό κλικ πανω του??? Το ανοιγω μέσα απο το itunes??? Αν ναι σε ποια καρτέλα???

Edit: εχω ενα τελευταιο προβλημα. εχω βάλει τα πάντα. cybia και το ιnstaller... ελληνικο μενου κ γραμματοσειρα??? SOS παιδιά...

#23   jimchris

jimchris

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2009 - 22:38

Καλησπερα παιδια!!!

εχω iPhone 2G 8GB με 1.1.4 firmware απο αμερικη πριν απο καμια 10αρια μερες αρχισε να μου εμφανιζει ενα μηνυμα "repair needed".
δεν εκανα τιποτα γιατι δεν ειχα παρει back up τις επαφες αφου τελικα σημερα φιλοτιμιθηκα να τις παρω πιγα να το κανο ενα restore για να ξανα μπει απο την αρχη η 1.1.4 ενω ξεκινησε κανονικα οταν εφτασε στο firmware restore κολλησαν τα παντα itunes iphone και δεν εκανε τιποτα για αρκετη ωρα.

αναγκαστικα το εκλεισα με power kai home απο τοτε σε normal mode μου ανοιγη μια μαυρη οθονη σε DFU mode ανοιγει και οταν κανω restore μου λεει error 1011 οσες φορες και να προσπαθησα και μετα κανει μονο του επανεκκινηση και ανιγει σε μια οθονη με το itunes cd και το καλωδιο και δεν κανει τιποτα.

Τι πρεπει να κανω?
Πειτε μου οτι μπορει να λυθει το προβλημα και οτι δεν ειναι για πεταμα... :o

Ευχαριστω πολυ.

#24   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/02/2009 - 22:56

Δεν κάνεις σωστά το DFU στάνταρ. Ξαναδοκίμασε μέχρι να πετύχει

Μη σου πω κιόλας να πας και στην 2.2.1 κατευθείαν. Απορώ γιατί είσαι ακόμα στην 1.1.4 :P

#25   jimchris

jimchris

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2009 - 00:54

Καλησπερα και παλι

Φιλε μου δεν πρεπει να ειναι εκει το προβλημα γιατι το εχω κανει πανω απο 30 φορεσ και δοκιμαζω και την 2.2.1 απο δεν ειχα ασχοληθει γι αυτο και δεν ειχα 2.2.1 αλλα τωρα που το προσπαθω και με 1.1.4 και με 2.2.1 τιποτα μ ωγαζει παλι ερρορ 1011

Με λιγο googling ωρικα σε ενα forum καποιον να απανταει αυτο "If it won't restore on any computer, than it sounds like you need to call Apple. It may need to be repaired. "
και το τονιζω λογο του οτι μου ειχε βγαλει μηνυματακι repair needed

και καπου παρακατω λεει "You basically hold home and sleep for 25 secs, the phone should reboot, then wait a bit on the yellow triangle, then power off. So I changed USB ports, powered on, and opened iTunes, and now it's restoring! Whew! Kinda sucks that I lost some photos, but oh well"

βασικα το link ειναι αφτο αν θες να το δεις μιπωσ βοηθησει
[url]http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=348705[/url]
και λεει για μια σελιδα με endless reboot αν και δεν ειναι αφτο το προβλημα μου λεει οτι ετσι το ελυσε τωρα τι να πω.

Να σημειωσω εχω windows και οχι mac αν αυτη ειναι η λυση τι μπορω να κανω???

και παλι ευχαριστω

#26   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/02/2009 - 01:06

Ε νταξ, λογικό είναι. Θα δοκιμάσεις να αλλάξεις θύρα, υπολογιστή κτλπ. Πραγματικά όμως πρώτα κατέβασε το νέο iTunes και πέρνα κάποια 2.χ.χ έκδοση να ξεμπερδεύεις.
Αλλιώς δοκίμασε σε άλλον υπολογιστή.

#27   jimchris

jimchris

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2009 - 02:11

Να σε καλησπερισω ξανα??? χαχα

λοιπον προσπαθησα τωρα να κανω το restore απο αλλον υπολογιστη και με την πιο κα;ινουρια εκδοση του itunes και με την official 2.2.1 παλι φτανει στο restoring iPhone firmware και μετα απο αρκετη ωρα μου λεει παλι error 1011 και κανει restart μονο του σε recovery mode

μετα απο ολη αυτη την διαδικασια η εικονα που εμφανιζει ειναι αναβαθμησμενη δηλαδη τωρα εχει τιν εικονα τοθ itunes την λεξη itunes (ποθ δεν ειχε πριν) και  το καλωδιο αλλα παλυ τιποτα..

any suggestions????

και αν εχεισ msn και θες να μου το στειλεισ με ενα pm να τα λεμε απο εκει για πιο αμεσα??

thank you again

#28   sofosleodas

sofosleodas

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2009 - 18:33

ρε παιδιά πόση ώρα απο όταν τελειώσει ι διαδικασια με το quickpwn..

ποση ωρα πρεπει να κανει για να κανει reboot jailbreakarismeno komple

δλδ μετα απο ποση ωρα που δειχνει το μηλαρακι κ ψιλοδονειται θεωρειται οτι κολησε... ?

#29   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2009 - 14:03

Το πολυ 1 λεπτο.Αντε 1:30.

#30   makrojim

makrojim

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2009 - 20:29

Quote

Θα προσπαθησω να καλυψω ολες τις πιθανες περιπτωσεις. Υπαρχουν και σε αλλα θεματα οδηγιες αλλα θα τα συγκεντρωσω εδω ολα για να ειναι πιο ευκολο να το βρισκουν

....




καλησπερα...εχω ενα iphone 2g και μου εχει κολληση στον αννανα δηλαδη το αντιστοιχο μιλαρακι...προσπαθω να μπω σε  recovery mode ή dfu αλλα δεν γινετε τιποτα, βασικα δν ξερω αν το κανω σωστα...λοιπον κοιταχτε τη κανω και πιτεμου αν κανω καποιο λαθος για να με βοηθησετε, ανοιγω το Iphone αφου ανοιχη και ειναι κολλημενο στον αννανα παταω μαζι το sleep/wake και το home button μεχρι να κανει restart και μετα αφηνω το wake/sleep..........το μεγαλο ερωτημα ειναι πως πρεπει να το συνδεσω πρωτα με usb στο Pc επιτα να κανω ολα αυτα ή πρωτα να τα κανω και μετα να το συνδεσω με το pc??βασικα τα εχω κανει ολα και δν γινετε τιποτα..............σας παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθηση ας απαντηση.........thanks.... κατι ακομα οταν το ανοιγω και ειναι κολλημενο στον αννανα και το εχω συνδεση με το itune βρισκει το κινιτο αλλα μου λεει οπωσ εχει κωδικο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες