Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Ακουστικά: Monster Beats by Dr. Dre


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
255 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/01/2012 - 01:32

B&W.
Και δε διαβάζω reviews για τα 800D. Ούτε για τα 1964Ears Quad. Ξέρω πρώτο χέρι ποσο καλύτερα ακούγονται απο υποδεεστερα ηχεία/ακουστικα.
Άκουσε ένα Etymotic ακουστικο και πες μου ότι δεν έχει πολυ διαφορετική απόκριση συχνοτήτων και ηχητική υπογραφή απο όλα τα αλλα ακουστικα στα λεφτά του.
Για τα bang&olufsen συμφωνώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 21/01/2012 - 01:43

ενταξει ναι τα etymotic παιζουν μπαλα μονα τους το γνωριζω αλλα δεν εβρισκα παρα μονο στο ebay.
οταν λες για υποδεεστερα ηχεια/ακουστικα (ενταξει σιγουρα ειναι καλυτερα απο ολα σχεδον τα ακουστικα οι ογκολιθοι για τους οποιους μιλας) αλλα εννοεις και οτι τα ηχεια 800D
ειναι καλυτερα απο τα strandivari? και πιο συγκεκριμενα οτι τα strandivari ειναι υποδεεστερα?βγηκαμε εκτος θεματος αλλα αν εννοεις αυτο που καταλαβα πραγματικα σταματαω να μιλαω γιατι μολις καταλαβα οτι ζουμε σε παραλληλο συμπαν. . .
μα απο τα strandivari? . . . με σκοτωσες τωρα. . .
:blink:

#183   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/01/2012 - 01:53

Τα έχεις ακούσει προσωπικα και τα δυο στον ίδιο χώρο; Και τα mbl είναι καλύτερα ΛΕΝΕ αλλα δεν έχω άποψη. Εσύ όμως φίλε μου πριν απο λίγο μου συγκρινες beats με εταιρείες θρύλους όπως πχ sennheiser (αν και δεν είναι του γουστου μου ιδιαίτερα).
Φυσικα και κάθε συσκευη αναπαραγωγής ήχου πρέπει να αξιολογείται με τα ίδια κριτήρια. Ο καλός ήχος (η μαλλον η αξιολογηση του) είναι ήδη ένα πολυ υποκειμενικό και αμφιλεγόμενο θέμα, δεν υπάρχει λόγος να μην προσπαθούμε να κρατήσουμε ένα σχετικό επίπεδο αντικειμενικής εκτίμησης των μηχανημάτων μας.
Επίσης, πίστεψε με, κανείς δεν ξοδεύει τόσα λεφτά για ηχεία χωρίς να είναι σίγουρος ότι πήρε αυτο που πλήρωσε...
Παντα φιλικά και συγνώμη αν έγινα αιτία να ξεφύγουμε τελείως εκτός θέματος.

Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 21/01/2012 - 02:01


#184   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2012 - 03:30

Παντως για fake πολυ καλη αποδοση και ποιοτητα ηχου εχουν!Αν οντως ειναι fake,γιατι βλεπω και κουτια αλλα στο youtube που ειναι τα ιδια με εμενα και λενε real!Και στην offical σελιδα του dre ομως,το κουτι μπροστα ειναι οπως το δικο μου!Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει...

Στο βίντεο που έβαλες απο youtube σε ένα προηγούμενο post σου ο δημιουργός του λέει ξεκάθαρα πως μπορεί αυτά που θα σας πω να μην είναι 100% σιγουρα γιατί παίζουν πολλά fake τα οποία έχουν διαφοροποιήσεις σε σχέση με αυτό το fake που δείχνω οπότε εφόσον ακόμα δεν έχεις εντοπίσει serial μέχρι στιγμής αυτό δείχνει πως είναι κακά τα μαντάτα...

#185   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 21/01/2012 - 05:51

Επιδει ζηλεψα παραα πολυ αυριο θα παω να το αγορασω 100% σκεφτομαι να παρω wireless γιατι δεν μπορω τα καλωδια μου σπανε τα νευρα

#186   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 21/01/2012 - 11:54

Κατι καλυτερο αντι για τα studio εχετε να προτεινετε;Τα studio οσοι τα εχουν μπορουν να μας δωσουν την γνωμη τους;

#187   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 21/01/2012 - 12:40

σε τι διαφερουν τα solo με τα solo hd

#188   mazlou

mazlou

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mazlou

Δημοσίευση 21/01/2012 - 12:54

Κατι καλυτερο αντι για τα studio εχετε να προτεινετε;Τα studio οσοι τα εχουν μπορουν να μας δωσουν την γνωμη τους;

Έχω τα STUDIO αλλά δεν τα αλλάζω με καμία,καμία σχέση με solo & solo hd .

#189   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2012 - 13:02

300€ για ακουστικά κουμουτσες;ο Χριστός κ η Παναγία!Και ρε παιδιά μια ερώτηση με αυτα τα ακουστικά δεν νιώθετε άσχημα;Εγω προσωπικά ειχα δει ένα παλικάρι με τέτοια ακουστικά τεράστια κ ειχα ψωφισει στα γέλοια!επιοικως τραγικά για να τα βάλεις έξω στον κόσμο.Να δούμε τι άλλη χαζομαρα θα γίνει μόδα πια!Ας κυκλοφορούν κ με τα στερεο έτσι όπως το πανε!χαχαχα

#190   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2012 - 13:07

300€ για ακουστικά κουμουτσες;ο Χριστός κ η Παναγία!Και ρε παιδιά μια ερώτηση με αυτα τα ακουστικά δεν νιώθετε άσχημα;Εγω προσωπικά ειχα δει ένα παλικάρι με τέτοια ακουστικά τεράστια κ ειχα ψωφισει στα γέλοια!επιοικως τραγικά για να τα βάλεις έξω στον κόσμο.Να δούμε τι άλλη χαζομαρα θα γίνει μόδα πια!Ας κυκλοφορούν κ με τα στερεο έτσι όπως το πανε!χαχαχα


Γιατί 650 ευρώ για κινητό είναι λίγα??
Όπως και να έχει ο καθένας κάνει τις επιλογές του και διαθέτει όσα θέλει
Εγώ πχ που ειμαι στην αναζήτηση ακόμα,ψάχνω κοντά στα 250 ευρώ γιατί με αυτά που διαβάζω για διάφορα ακουστικά σε πιο μικρές τιμές όλο και κάτι δεν θα μου αρέσει...
Οπότε γιατί να μην πληρώσω κάτι που να μου κρατήσει 2,3,4 χρόνια και θα το ευχαριστιέμαι κάθε μέρα??

Θα συμφωνήσω στο ότι με Headphones δεν βγαίνεις έξω... :wacko:

Τελευταία επεξεργασία από: turbomakis, 21/01/2012 - 13:07


#191   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2012 - 13:12

Γιατί 650 ευρώ για κινητό είναι λίγα??
Όπως και να έχει ο καθένας κάνει τις επιλογές του και διαθέτει όσα θέλει
Εγώ πχ που ειμαι στην αναζήτηση ακόμα,ψάχνω κοντά στα 250 ευρώ γιατί με αυτά που διαβάζω για διάφορα ακουστικά σε πιο μικρές τιμές όλο και κάτι δεν θα μου αρέσει...
Οπότε γιατί να μην πληρώσω κάτι που να μου κρατήσει 2,3,4 χρόνια και θα το ευχαριστιέμαι κάθε μέρα??

Θα συμφωνήσω στο ότι με Headphones δεν βγαίνεις έξω... :wacko:

Δεν κατηγορώ για τα λεφτά οκ γούστα είναι αυτα κ εγω αν ειχα τα χρήματα ίσως να αγοραζα αλλα για το σπίτι όχι να βγω έξω με αυτα.χαχαχα

#192   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2012 - 14:45

300€ για ακουστικά κουμουτσες;ο Χριστός κ η Παναγία!Και ρε παιδιά μια ερώτηση με αυτα τα ακουστικά δεν νιώθετε άσχημα;Εγω προσωπικά ειχα δει ένα παλικάρι με τέτοια ακουστικά τεράστια κ ειχα ψωφισει στα γέλοια!επιοικως τραγικά για να τα βάλεις έξω στον κόσμο.Να δούμε τι άλλη χαζομαρα θα γίνει μόδα πια!Ας κυκλοφορούν κ με τα στερεο έτσι όπως το πανε!χαχαχα

Αστο Στέφανε μην λες τέτοια πράγματα εδώ δεν κάνει...κάποτε διατύπωσα και εγώ την άποψη μου στο ίδιο τόπικ σχετικά με τα ακουστικά αυτά ποιός τα χρειάζεται και ποιός όχι και αν είναι πολλά για ακουστικά εφόσον δεν τα χρειάζεται για επαγγελματική χρήση και το μόνο που άκουσα ήταν απαντήσεις του τύπου "βλέπουμε μας σχολιάζεις που έχουμε 300 ευρώ ακουστικά και εσύ στο device έχεις iphone 4.Δεν είναι πολλά για κινητό να σκας 500?Άντε μερικοί εδω μέσα το έχεται δει κάπως" κλπ.!Μόνο να τσακωθείς θα καταφέρεις φίλε γιατι δυστιχώς πειράζει η άποψη μας...πάντως και εγώ να πω πως είναι εντελώς γελίο να ακούς μουσική στον δρόμο με αυτά!Λες και στο Μετρό πρέπει να έχεις τρελή ποιότητα ήχου το μισαωράκι που κάνεις για να πας στην σχολή ή στην δουλειά ή οπουδήποτε αλλού!

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 21/01/2012 - 14:47


#193   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/01/2012 - 14:48

Αστο Στέφανε μην λες τέτοια πράγματα εδώ δεν κάνει...κάποτε διατύπωσα και εγώ την άποψη μου στο ίδιο τόπικ σχετικά με τα ακουστικά αυτά ποιός τα χρειάζεται και ποιός όχι και αν είναι πολλά για ακουστικά εφόσον δεν τα χρειάζεται για επαγγελματική χρήση και το μόνο που άκουσα ήταν απαντήσεις του τύπου "βλέπουμε μας σχολιάζεις που έχουμε 300 ευρώ ακουστικά και εσύ στο device έχεις iphone 4.Δεν είναι πολλά για κινητό να σκας 500?Άντε μερικοί εδω μέσα το έχεται δει κάπως" κλπ.!Μόνο να τσακωθείς θα καταφέρεις φίλε γιατι δυστιχώς πειράζει η άποψη μας...πάντως και εγώ να πω πως είναι εντελώς γελίο να ακούς μουσική στον δρόμο με αυτά!Λες και στο Μετρό πρέπει να έχεις τρελή ποιότητα ήχου το μισαωράκι που κάνεις για να πας στην σχολή ή στην δουλειά ή οπουδήποτε αλλού!

O καθένας κάνει τις επιλογές του προφανώς αλλά κι εγώ το να δώσω 300Ε όταν δεν ασχολούμαι επαγγελματικά με κάτι το θεωρώ κοροϊδία τουλάχιστον..Θα δώσω 50ΜΑΧ και θα κάνω τη δουλειά μου....
Επίσης να μην συγκρίνονται κινητό με ακουστικά δε νομίζω ότι είναι στο ίδιο price range.

Αναρτημένη εικόνα


#194   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2012 - 14:57

οκ ο καθενας εχει την τρελα του.Δεν θα κατηγορησω κανεναν ο καθενας τα δινει οπως θελει τα λεφτα του απλα ειναι κοροιδια για καποιον που δεν πεθαινει για τρελο ηχο να σκασει τοσα λεφτα.Το μονο που θεωρω τελειος γελοιο ειναι οτι μαυτα τα τερατα μεγεθους ακουστικα να θεωρουντε μοδατα!Δηλαδη ελεος ειναι το λιγοτερο γελοιο θεαμα να βγαινεις με αυτο το πραμα στο κεφαλι.Σε λιγο θα βγαινουν εξω και με τα τεραστια στερεοφωνικα στον ομο οπως στις αμερικανικες ταινιες της δεκαετιας 80 και 90!χαχαχα και θεωρω θυματα οσους τα σκανε τα χρηματα αυτα για τα ακουστικα για να τα φορανε στο δρομο και καλα για στιλ ειναι τελειος αστειο!

Τελευταία επεξεργασία από: fonikoxeris, 21/01/2012 - 15:00


#195   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2012 - 15:10

Επίσης να μην συγκρίνονται κινητό με ακουστικά δε νομίζω ότι είναι στο ίδιο price range.


Ούτε ίδια χρηστικότητα έχουν...
Στέφανε έχω δει παιδί στο μετρό με αυτά τα ακουστικά είτε αυθεντικά είτε μούφα δεν ξέρω πάντως το παιδί ήταν απλά γελίο....λες να το γυρίσουμε στο κασετόφωνο στον ώμο όπως παλιά? :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 21/01/2012 - 15:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες