Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: 3.7" οθόνη, πλάτη iPod touch, home button αφής (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
166 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 23/04/2011 - 13:55

Θα είναι πολύ καλό να βγεί όντως αυτό το Mockup στην πραγματικότητα. Αυτό που με παραξενεύει όμως είναι το πως θα κρατάμε το κινητό αν έχει το home button σε κουμπάκι αφής? Δηλαδή άν εγώ καταλάθος είμαι σε κάποια εφαρμογή και το χέρι μου περάσει απο το home button τι θα γίνει...? Θα κλήνει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2011 - 13:57

To θέμα είναι να μην το κάνουν πολύ μεγάλο και μετά αντι να μου θυμίζει το iPhone μου μου θυμίζει το iPad μου.. :lol:

Το κακό είναι ότι όπως και να το βγάλουν εγώ θα το αγοράσω μηλαράκιας ναι και δεν το κρύβω...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#33   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 23/04/2011 - 14:13

To θέμα είναι να μην το κάνουν πολύ μεγάλο και μετά αντι να μου θυμίζει το iPhone μου μου θυμίζει το iPad μου.. :lol:

Το κακό είναι ότι όπως και να το βγάλουν εγώ θα το αγοράσω μηλαράκιας ναι και δεν το κρύβω...;-)

Και ποιός δεν είναι εδώ μέσα Apple Geek? :P

#34   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/04/2011 - 14:42

ας το βγαλουν και απο εκει πανε και οι αλλοι!
Παντως πρεπει να τα σπαει αν βγει ετσι!ειδωμεν κυριοι!
Η κ@..λα πληρωνεται ακριβα σημερα!

#35   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 23/04/2011 - 15:00

Το 4 είναι πολύ πιο όμορφο ρε παιδιά.. μην το σκεφτεστε!
είναι ήδη αρκετά λεπτό και ελαφρυ.. θα ηταν ασχημο αν λεπτενε κι αλλο..

#36   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 16:01

η ασύρματη μεταφορά ενέργειας και κατά συνέπεια φόρτιση υπάρχει από τα τέλη του 1800
κλείνει το οφφ τόπικ

όσον αφορά το "το ακουστικό και οι αισθητήρες στην κορυφή να είναι «πίσω» από την οθόνη. Τα σχέδια, επίσης, έδειξαν κάποια μορφή ασύρματης φόρτισης"
απλά οργασμός!! :blush:

Συγγνώμη φίλε μου αλλα αυτο που λες δεν έχει καμία σχέση με αυτο που λέω εγω, ξέρεις καμία συσκευή που να μεταδίδει ασύρματα ηλεκτρικό ρεύμα γιατί κάτι τέτοιο δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμα . Η ασύρματη μεταφορά ενέργειας είναι γεγονός και υπάρχει , δεν ξέρω βέβαια αν ανακαλύφθηκε το 1800 lol, το θέμα είναι ποια ενέργεια μεταφερεις γιατί όπως ξέρεις δεν είναι όλες οι ενέργειες ίδιες , άλλο να μεταφερεις ηλεκτρομαγνητικη ενέργεια και άλλο ηλεκτρική . Οποίος το ανακαλύψει παει για Νόμπελ .

#37   Joxkam

Joxkam

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2011 - 16:40

Συγγνώμη φίλε μου αλλα αυτο που λες δεν έχει καμία σχέση με αυτο που λέω εγω, ξέρεις καμία συσκευή που να μεταδίδει ασύρματα ηλεκτρικό ρεύμα γιατί κάτι τέτοιο δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμα . Η ασύρματη μεταφορά ενέργειας είναι γεγονός και υπάρχει , δεν ξέρω βέβαια αν ανακαλύφθηκε το 1800 lol, το θέμα είναι ποια ενέργεια μεταφερεις γιατί όπως ξέρεις δεν είναι όλες οι ενέργειες ίδιες , άλλο να μεταφερεις ηλεκτρομαγνητικη ενέργεια και άλλο ηλεκτρική . Οποίος το ανακαλύψει παει για Νόμπελ .


Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει τι λέει το παιδί η Τεχνολογία υπάρχει και την είχαν παρουσιάσει σε μια επίδειξη μιας συγκριμένης εταιρίας που δεν την θυμάμαι τωρα για να βρω το βίντεο,
Απλά δεν έχει εξελιχτεί όσο χρειάζεται και η απόσταση τις πηγής με την συσκευή που φορτίζει χρειάζεται να είναι πολυ μικρή,

Είναι πολυ απλό μετατρέπει την ηλεκτρική ενέργεια σε ηλεκτρομαγνητικά κύματα φεύγουν απο την Πηγή και μόλις φτάνουν στην συσκευή τα μετατρέπει σε ηλεκτρική ενέργεια πάλι,άλλο ένα πρόβλημα είναι ότι κατα την μεταφορά χάνονται μεγάλα ποσά ενέργειας,
Ο πρώτος που έκανε πειράματα πάνω σε αυτο ήταν ο Nikola Tesla.

Τελευταία επεξεργασία από: Joxkam, 23/04/2011 - 16:45


#38   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 16:46

Φίλε μου δεν έχει καταλάβει τι λέει το παιδί η Τεχνολογία υπάρχει και την είχαν παρουσιάσει σε βίντεο σε μια επίδειξη μιας συγκριμένης εταιρίας που δεν την θυμάμαι τωρα για να βρω το βίντεο,
Απλά δεν έχει εξελιχτεί όσο χρειάζεται και η απόσταση τις πηγής με την συσκευή που φορτίζει χρειάζεται να είναι πολυ μικρή,

Είναι πολυ απλό μετατρέπει την ηλεκτρική ενέργεια σε ηλεκτρομαγνητικά κύματα φεύγουν απο την Πηγή και μόλις φτάνουν στην συσκευή τα μετατρέπει σε ηλεκτρική ενέργεια πάλι,άλλο ένα πρόβλημα είναι ότι κατα την μεταφορά χάνονται μεγάλα ποσά ενέργειας,
Ο πρώτος που έκανε πειράματα πάνω σε αυτο ήταν ο Nikola Tesla.

Αυτο λέω φίλε μου, δεν υπάρχει έτοιμη αυτή η τεχνολογία. Το ότι έγιναν πειράματα δεν σημαίνει ότι η τεχνολογι αυτή υπάρχει και είναι έτοιμη για ευρεία χρήση σε κινητά. Επίσης γνωρίζω το πείραμα που ίσως αναφερεσαι, δημοσιεύτηκε στο focus και μετέτρεψαν την ηλεκτρική ενέργεια σε μικροκυματα και τη στέλνουν στο δεκτή. Το θέμα είναι όμως πω ψήνεται αυτός που μπαίνει ανάμεσα. Συνεπώς ακόμα η τεχνολογία αυτή δεν υπάρχει και την ψάχνουμε.
Το σχετικό άρθρο σε αυτο το τευχος
http://www.focusmag....sue.rx?issue=97

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 23/04/2011 - 16:51


#39   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2011 - 17:09

Πάντως λόγο 2πύρινης CPU που και καλά είναι μεγάλη αλλαγή κυρίως λόγω μάρκετινγκ , θα πρέπει να γίνει και μια εμφανής αλλαγή εξωτερικού.
Δεν μπορεί μια τέτοια αναβάθμιση να χαρακτηριστεί απλά σαν iPhone4S και να έχει το ίδιο σχέδιο...

Τελευταία επεξεργασία από: biller, 23/04/2011 - 17:10


#40   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2011 - 17:12

.

Τελευταία επεξεργασία από: biller, 23/04/2011 - 17:12


#41   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 17:13

Πάντως λόγο 2πύρινης CPU που και καλά είναι μεγάλη αλλαγή κυρίως λόγω μάρκετινγκ , θα πρέπει να γίνει και μια εμφανής αλλαγή εξωτερικού.
Δεν μπορεί μια τέτοια αναβάθμιση να χαρακτηριστεί απλά σαν iPhone4S και να έχει το ίδιο σχέδιο...

Πολυ σωστά. Επίσης το iOS 5 θα το μεταμορφώσει εντελώς. Ίσως το iOS 5 να τρέχει πολυ καλύτερα σε δπυρηνα. Οποτε παρα το φημολογουμενο ίδιο σχέδιο μάλλον το iOS 5 θα κάνει τη μεγάλη διάφορα μαζι με το διπυρηνο CPU και καλύτερη κάμερα, το βίντεο της οποίας θα μπορεί να το επεξεργαστεί πολυ καλύτερα ο dual core.

#42   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 23/04/2011 - 17:15

Αυτο λέω φίλε μου, δεν υπάρχει έτοιμη αυτή η τεχνολογία. Το ότι έγιναν πειράματα δεν σημαίνει ότι η τεχνολογι αυτή υπάρχει και είναι έτοιμη για ευρεία χρήση σε κινητά. Επίσης γνωρίζω το πείραμα που ίσως αναφερεσαι, δημοσιεύτηκε στο focus και μετέτρεψαν την ηλεκτρική ενέργεια σε μικροκυματα και τη στέλνουν στο δεκτή. Το θέμα είναι όμως πω ψήνεται αυτός που μπαίνει ανάμεσα. Συνεπώς ακόμα η τεχνολογία αυτή δεν υπάρχει και την ψάχνουμε.
Το σχετικό άρθρο σε αυτο το τευχος
http://www.focusmag....sue.rx?issue=97


Μόνο εγώ νομίζω οτι αναφέρεται σε παρόμοια τεχνολογία με τις θήκες που βάζεις στο iphone και μετά το ακουμπάς σε μία συσκευή της εταιρείας και φορτίζουν ή ειπώθηκε και προηγουμένως?

#43   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2011 - 17:35

Wireless Electricity




ps
3:30 δείχνει κ ένα iPhone

Τελευταία επεξεργασία από: jig, 23/04/2011 - 17:42

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#44   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2011 - 17:45

Προσωπικά είμαι καλυμμενος απο το 4 απλά θα ήθελα flash player και στις ίδιες διαστάσεις της συσκευής μεγαλύτερη οθόνη!

#45   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 18:02

Μόνο εγώ νομίζω οτι αναφέρεται σε παρόμοια τεχνολογία με τις θήκες που βάζεις στο iphone και μετά το ακουμπάς σε μία συσκευή της εταιρείας και φορτίζουν ή ειπώθηκε και προηγουμένως?

Δεν ξέρω φίλε μου πάντως απο το 1800 δεν νομίζω να υπήρχε πάντως. Lol.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες