Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: 3.7" οθόνη, πλάτη iPod touch, home button αφής (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
166 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 23/04/2011 - 18:02

με λιγα λογια υπεροχο .Εχω 4αρι αλλα ζηλευω που το βλεπω :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 18:17

Αν αυτά που λέει ο Topolsky τα λέει σύμφωνα με πραγματικές πληροφορίες και όχι μετα απο κατανάλωση τόνων απο πράσινο μέλι τότε το 5αρι θα φέρει επανάσταση. Μονο η μεγαλυτερη οθόνη μου φτάνει για να δώσω το 4αρι

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 23/04/2011 - 18:17


#48   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 18:35

Κωλοεταιρεια παει φιρι φιρι να μας φάει όλα μας τα λεφτά :lol: :rolleyes: :P :P

Χαχαχα καλο !

#49   Joxkam

Joxkam

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:02

Αυτο λέω φίλε μου, δεν υπάρχει έτοιμη αυτή η τεχνολογία. Το ότι έγιναν πειράματα δεν σημαίνει ότι η τεχνολογι αυτή υπάρχει και είναι έτοιμη για ευρεία χρήση σε κινητά. Επίσης γνωρίζω το πείραμα που ίσως αναφερεσαι, δημοσιεύτηκε στο focus και μετέτρεψαν την ηλεκτρική ενέργεια σε μικροκυματα και τη στέλνουν στο δεκτή. Το θέμα είναι όμως πω ψήνεται αυτός που μπαίνει ανάμεσα. Συνεπώς ακόμα η τεχνολογία αυτή δεν υπάρχει και την ψάχνουμε.
Το σχετικό άρθρο σε αυτο το τευχος
http://www.focusmag....sue.rx?issue=97


Τα μαγνητικά κύματα είναι ελάχιστα επικίνδυνα στον άνθρωπο, θέλει μεγάλες δόσεις για να κάνουν ζημιά,
Αν δεις πάνω στα βιντεακια που έχω βάλει θα δεις να φορτίζει χωρίς καλώδιο μόνο με επαφή άρα είναι wireless χωρίς καλώδια και αυτο εννοούσε στο άρθρο δεν είναι ούτε λάθος ούτε γέλιο όπως το ανέφερε.

#50   DrDeep

DrDeep

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:06

Όπως και να το βγαλουν θα ειναι σουπερ!!!!!!!!!!!!!! :blush: :blush: :blush:
Για να δουμε....... 8)

#51   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:26

οτι και να βγαλουνε σιγουρα θα εχει πολλες καινοτομιες σε σχεση με το 4.....
καινουργιο επεξεργαστη,αλλη οθονη,ισως μεγαλυτερο σε διασταση............για να δουμε.......
παντος οτι και να λεμε ειναι εικασιες ..........μονο η apple ξερει.....
αλλα για σκφτητε και κατι αλλο.......αν οντως ισχυει οτι τωρα θα βγαλουνε το 4 σε ασπρο,πρπεει να το υποστηριξουνε,και ισως αυτο φερει λιγο πισω την κυκλοφορια του 5,η οπως αλλιως αυτο θα λεγετε........γιατι το 4 σε ασπρο ειναι μεγαλο κεφαλαιο για την apple και δεν θα το αφησουν να παει απατο......αυτοπιστευω.....

καλη ανασταση σε ολους,και πανω απ ολα υγεια.........ολα τ¨αλλα ερχονται.......

Τελευταία επεξεργασία από: jimlos, 23/04/2011 - 19:27


#52   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:29

οτι και να βγαλουνε σιγουρα θα εχει πολλες καινοτομιες σε σχεση με το 4.....
καινουργιο επεξεργαστη,αλλη οθονη,ισως μεγαλυτερο σε διασταση............για να δουμε.......
παντος οτι και να λεμε ειναι εικασιες ..........μονο η apple ξερει.....
αλλα για σκφτητε και κατι αλλο.......αν οντως ισχυει οτι τωρα θα βγαλουνε το 4 σε ασπρο,πρπεει να το υποστηριξουνε,και ισως αυτο φερει λιγο πισω την κυκλοφορια του 5,η οπως αλλιως αυτο θα λεγετε........γιατι το 4 σε ασπρο ειναι μεγαλο κεφαλαιο για την apple και δεν θα το αφησουν να παει απατο......αυτοπιστευω.....

καλη ανασταση σε ολους,και πανω απ ολα υγεια.........ολα τ¨αλλα ερχονται.......

Σωστός φίλε μου, και μου έδωσες τροφή για σκέψη. Μήπως με την παράλληλη κυκλοφορία του λευκού 4 και του 5 η Apple αρχίζει να θέτει σε εφαρμογή το σχέδιο για ένα φθηνότερο iPhone ?

#53   Joxkam

Joxkam

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:33

Wireless Electricity




ps
3:30 δείχνει κ ένα iPhone


Α μπράβο αυτό το βιντεάκι έλεγα και αυτές οι συσκευές που λειτουργούν με επαφή χρησιμοποιούν την ίδια τεχνολογία
με μαγνητικά πεδία.

#54   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:49

Σωστός φίλε μου, και μου έδωσες τροφή για σκέψη. Μήπως με την παράλληλη κυκλοφορία του λευκού 4 και του 5 η Apple αρχίζει να θέτει σε εφαρμογή το σχέδιο για ένα φθηνότερο iPhone ?



αυτο το εχω σκεφτει και εγω για ενα iPhone πιο φτηνο,και αν γινει αυτο,τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα εδραιωσει την κυριαρχια της στις πωλησεις των συσκευων............
τωρα με ενα μοντελο πολυ ακριβο ειναι πρωτη,αν βγαλει αλλο ενα φτηνοτερο αντε πιαστους μετα.....
φυσικα κατι τετοιο θελει και πολυ προσοχη.............μην τους γυρισει σε μπουμερανγκ........

#55   darkside

darkside

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:50

αυτό τη είναι ρε παιδιά που βλέπω εδώ?---------> http://www.youtube.c...u/0/tRqAAH69wHo

:unsure:

#56   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:52

Πρόκειται για πείραμα του MIT. Όχι τεχνολογία που μπορει να βγει στο κοινό . Το ότι γίνονται πειράματα δεν εξασφαλίζει και την εμπορική χρήση του προϊόντος. Άλλοι έχουν κάνει πείραμα με μικροκυματα . Η τεχνολογία όμως η οποία θα μπορει να εξυπηρετήσει το ευρύ κοινό δεν υπάρχει ακόμα . Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ το νεo iPhone να έχει τέτοια λειτουργία αφού πολυ απλά δεν υπάρχει . δηλαδή θα πρέπει να κουβαλαω ολόκληρη γκουμουτσα για να φόρτισω το iPhone ασύρματα ? επίσης σύμφωνα με άρθρο του focus οι πομποι καταναλώνουν τεράστια ενέργεια για να στείλουν πολυ λιγότερη . Μάλιστα έγιναν πειράματα για αποστολή μικροκυματων σε νησί που δεν είχε ρεύμα προκειμένου να το τροφοδοτησουν , η κατανάλωση του πολλού ήταν τερατωδης . Γι αυτο γνώμη μου είναι πως ασύρματη φόρτιση στο 5 είναι ουτοπία.

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 23/04/2011 - 19:55


#57   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:54

Aυτο που βλέπεις εναι το iPhone 11Gs

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#58   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/04/2011 - 19:54

αυτό τη είναι ρε παιδιά που βλέπω εδώ?---------> http://www.youtube.c...u/0/tRqAAH69wHo

:unsure:

3d studio max σε δράση .

Προς Jig : +1 φιλε μου

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 23/04/2011 - 20:02


#59   darkside

darkside

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/04/2011 - 20:40

thanks παιδιά

#60   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/04/2011 - 21:03

Πρόκειται για πείραμα του MIT. Όχι τεχνολογία που μπορει να βγει στο κοινό . Το ότι γίνονται πειράματα δεν εξασφαλίζει και την εμπορική χρήση του προϊόντος. Άλλοι έχουν κάνει πείραμα με μικροκυματα . Η τεχνολογία όμως η οποία θα μπορει να εξυπηρετήσει το ευρύ κοινό δεν υπάρχει ακόμα . Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ το νεo iPhone να έχει τέτοια λειτουργία αφού πολυ απλά δεν υπάρχει . δηλαδή θα πρέπει να κουβαλαω ολόκληρη γκουμουτσα για να φόρτισω το iPhone ασύρματα ? επίσης σύμφωνα με άρθρο του focus οι πομποι καταναλώνουν τεράστια ενέργεια για να στείλουν πολυ λιγότερη . Μάλιστα έγιναν πειράματα για αποστολή μικροκυματων σε νησί που δεν είχε ρεύμα προκειμένου να το τροφοδοτησουν , η κατανάλωση του πολλού ήταν τερατωδης . Γι αυτο γνώμη μου είναι πως ασύρματη φόρτιση στο 5 είναι ουτοπία.


Palm Pre.
Google it και επανατοποθετήσου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες