Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: 3.7" οθόνη, πλάτη iPod touch, home button αφής (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
166 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 26/04/2011 - 02:24

Καλησπέρα φίλε μου . Η σχεδίαση των iPod 4g είναι καταπληκτική αλλα και το 4αρι το καταλαβαίνεις απο τη στιγμή που το πιανεις στα χέρια σου . Άλλη αίσθηση το μέταλλο με το γυαλί.
Όσον αφορά την φόρτιση νομίζω πως οι περισσότεροι γνωρίζουμε ίσως κάποιες απο τις εφαρμογές που είπες και περιέγραψε πολυ ωραία , η συζήτηση που είχαμε αφορούσε το είδος της ασύρματης φόρτισης που πιθανον θα υπαρχει στο νεο iPhone ,δηλ . αν είναι πολυ hitech , αν είναι τύπου palm pre η αν είναι τύπου επαγωγικης φόρτισης όπως μας περιεγραψες. Τελικά νομίζω κανείς δεν ξέρει αν θα υπαρξει ασυρματη φορτιση αλλΑ και ποια τεχνολογία θα υιοθετηθεί. Μπορει να είναι κάτι εντελώς καινούριο, μια πατέντα ίσως πο να μην την έχουμε ξαναδεί . Ιδωμεν ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 02:29

Καλησπέρα φίλε μου . Η σχεδίαση των iPod 4g είναι καταπληκτική αλλα και το 4αρι το καταλαβαίνεις απο τη στιγμή που το πιανεις στα χέρια σου . Άλλη αίσθηση το μέταλλο με το γυαλί.
Όσον αφορά την φόρτιση νομίζω πως οι περισσότεροι γνωρίζουμε ίσως κάποιες απο τις εφαρμογές που είπες και περιέγραψε πολυ ωραία , η συζήτηση που είχαμε αφορούσε το είδος της ασύρματης φόρτισης που πιθανον θα υπαρχει στο νεο iPhone ,δηλ . αν είναι πολυ hitech , αν είναι τύπου palm pre η αν είναι τύπου επαγωγικης φόρτισης όπως μας περιεγραψες. Τελικά νομίζω κανείς δεν ξέρει αν θα υπαρξει ασυρματη φορτιση αλλΑ και ποια τεχνολογία θα υιοθετηθεί. Μπορει να είναι κάτι εντελώς καινούριο, μια πατέντα ίσως πο να μην την έχουμε ξαναδεί . Ιδωμεν ...


Μακάρι να δούμε κάτι πρωτοποριακό αλλά εμένα μου μυρίζει κάτι σαν αυτό που περιέγραψα. Υποψιάζομαι δηλαδή ότι θα έχουμε μια ταμπλέτα με διάσπαρτα πλακέ πηνία και ένα πλακέ πηνίο μέσα στη συσκευή. Και το palm pre έτσι νομίζω φορτίζει... τουλάχιστον η βασική αρχή αυτή πρέπει να είναι... ή όχι; Δε το έχω ψάξει...

Τελευταία επεξεργασία από: babylonx, 26/04/2011 - 02:29


#108   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 02:47

Τελικά έτσι όπως είπα φορτίζει και το palm pre. Τίποτα high tech. Κάποιος το άνοιξε και ιδού τα πλακέ πηνία που έλεγα...

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

#109   nightfear

nightfear

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/04/2011 - 06:57



Παρουσιάστηκε στην CeBIT 2009 και το περιμέναμε στην παραγωγή τέλη του '10.

Τιμή: 3GS 29,99$
4G 59,99$

Τελευταία επεξεργασία από: nightfear, 26/04/2011 - 07:05


#110   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 09:11

εγω δεν πιστευω πως θα ειναι τεραστια η αλλαγη του 5 με το 4!Οπως ειπε ο φιλος απο πανω η διαφορα του 3gs με το iphone 4 ηταν πολυ μεγαλες.Ποσα αληθεια περιθωρια εχει η apple να αναβαθμισει την συσκευη χωρις να κοστιζει ενα ολοκληρο καρο λεφτα????

#111   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 09:41

λετε για ασυρματη φορτιση..και τα καλωδια που εχουμε θα πεταχτουν?και πως θα γινεται ο συγχρονισμος με το pc?

#112   Jeronimoz

Jeronimoz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 09:49

λετε για ασυρματη φορτιση..και τα καλωδια που εχουμε θα πεταχτουν?και πως θα γινεται ο συγχρονισμος με το pc?



#113   Jeronimoz

Jeronimoz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 10:02

Γιατι αν θα βγει κάτι που να λέγεται ασύρματη φόρτιση και να κάνει κάτι τέτοιο με κάποιο τροπο τέλος πάντων εσυ θα τον πεταξεις τον φορτιστη με το καλώδιο; Για φόρτιση μιλάμε και όχι για συγχρονισμο. Όπως και να έχει καλώδια θα υπαρχουν για πολλα χρόνια ακόμα γιατι και αυτα τα μαραφετια που θα φορτιζουν ασύρματα συσκευεσ πάλι καλώδια χρειάζονται. Οπότε...μάλλον πολύς ντορος για το τιποτα και απορώ γιατι ασχολούμαστε ακομα

Τελευταία επεξεργασία από: Jeronimoz, 26/04/2011 - 10:03


#114   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 10:57

Αν μπορούσα να απαντήσω εγώ με μια λέξη στην ερώτησή σου θα έλεγα: π@παριές. Ακριβώς επειδή κρύβει ένα μυστήριο η "ασύρματη φόρτιση" και δεν τη συναντάς και καθημερινά στα κινητά προσπαθούν να πουλήσουν στους geeks. Κατά τα άλλα είναι πολύ πιο αναξιόπιστο και πολύ λιγότερο πρακτικό το συγκεκριμένο σύστημα. Πχ με την κλασσική φόρτιση μπορείς να μιλήσεις ενώ φορτίζει το κινητό. Με την "ασύρματη" θα ξαπλώνεις επάνω στο pad; Εφέ είναι και τίποτα άλλο. Έξτρα που εισάγονται στο ενδιάμεσο ένα σωρό ηλεκτρονικά για να μετατραπεί το συνεχές ρεύμα φόρτισης σε εναλλασσόμενο, να περάσει από τα πηνία, να ανορθωθεί και πάλι σε συνεχές από την άλλη κλπ. Εξυπνάδες δηλαδή για να το παίζουμε high tech, τίποτα παραπάνω.

Στις ηλεκτρικές οδοντόβουρτες το είχαν βάλει για να μπορεί να είναι εντελώς σφραγισμένο το περίβλημα με πλαστικό ώστε να μπορείς να την πλένεις χωρίς φόβο. Εκεί ναι, είχαν ένα καλό λόγο να το χρησιμοποιήσουν. Εάν το επόμενο iPhone είναι 100% water resistant τότε θα αξίζει. Αλλά πρέπει να γίνουν υποχωρήσεις κι αλλού. Πχ τέλος στην υποδοχή ακουστικών και γενικά σε οποιαδήποτε ενσύρματη συνδεσιμότητα.

Τελευταία επεξεργασία από: babylonx, 26/04/2011 - 11:01


#115   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 26/04/2011 - 11:05

η οθόνη είναι ωραία, αλλά ο σχεδιασμός είναι πιο αίσχος και από το γνωστό κινητό με την τηλεόραση το Jagga! απλά είναι τρελό χάλι! εκτός αν το βγάζουν με την προοπτική να το χρησιμοποιούμε και σαν ΣΦΗΝΑ στις πόρτες που κλείνουν από τον αέρα! Η μουσική σφήνα για την πόρτα σας... τώρα από την Apple!

#116   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 26/04/2011 - 11:06

λετε για ασυρματη φορτιση..και τα καλωδια που εχουμε θα πεταχτουν?και πως θα γινεται ο συγχρονισμος με το pc?

ο συγχρονισμός με τα Mac γίνεται και με το wifi οπότε μπορεί να γίνει και στα pc αν φτιαχτεί το κατάλληλο πρόγραμμα!

#117   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2011 - 11:09

εγω δεν πιστευω πως θα ειναι τεραστια η αλλαγη του 5 με το 4!Οπως ειπε ο φιλος απο πανω η διαφορα του 3gs με το iphone 4 ηταν πολυ μεγαλες.Ποσα αληθεια περιθωρια εχει η apple να αναβαθμισει την συσκευη χωρις να κοστιζει ενα ολοκληρο καρο λεφτα????


Και ποιες ήταν οι μεγάλες αλλαγές; Η μπροστινή κάμερα η οποία δεν λειτουργεί καν στις κλασικές βιντεοκλήσεις; Ή μήπως η μεγαλύτερη ανάλυση στην οθόνη και στην πίσω κάμερα; Μήπως το ότι ενσωμάτωσε φλας; Για μένα 3g, 3gs και 4 ισαπέχουν. Και δε θεωρώ τις αποστάσεις μεγάλες. Τα 3άρια μάλιστα τα θεωρώ και πιο όμορφα γι αυτό και δεν αλλάζω το 3gs μου με τίποτα εκτός εάν το γυρίσει πάλι στις καμπυλωτές πλάτες τύπου ipod ή προσφέρει πραγματικές καινοτομίες. Πραγματικά δε θεωρώ ότι υπάρχει κάτι σοβαρό που μπορεί να κάνει ένα 4 και δε μπορεί να το κάνει ένα 3g ή ένα 3gs.

#118   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/04/2011 - 11:49

Το mockup που παρουσιάζεται στο συγκεκριμένο νήμα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Μακάρι να είναι έτσι το καινούριο iPhone και όχι σαν την παντόφλα το 4άρι...

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν: το γούστο σας το χάσατε όταν κυκλοφόρησε η τελευταία συσκευή της apple ή το είχατε χάσει από πριν?!

Το 3G(S) ήταν 100 φορές καλύτερο εμφανισιακά από το 4άρι. Στο μόνο που δίνω πόντους στο 4 είναι η χρήση γυαλιού, αλλά σαν σχήμα είναι απαίσιο και το μέταλλο είναι 1000 φορές πιο εντυπωσιακό!!!

Αυτό που φαίνεται στο αρχικό ποστ είναι υπέροχο! Το θέλω!!!

#119   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/04/2011 - 12:17

Το mockup που παρουσιάζεται στο συγκεκριμένο νήμα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Μακάρι να είναι έτσι το καινούριο iPhone και όχι σαν την παντόφλα το 4άρι...

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν: το γούστο σας το χάσατε όταν κυκλοφόρησε η τελευταία συσκευή της apple ή το είχατε χάσει από πριν?!

Το 3G(S) ήταν 100 φορές καλύτερο εμφανισιακά από το 4άρι. Στο μόνο που δίνω πόντους στο 4 είναι η χρήση γυαλιού, αλλά σαν σχήμα είναι απαίσιο και το μέταλλο είναι 1000 φορές πιο εντυπωσιακό!!!

Αυτό που φαίνεται στο αρχικό ποστ είναι υπέροχο! Το θέλω!!!


φιλε μου θα διαφωνήσω μαζι σου ,επειδη εχω και τα 2 θεωρώ μακράν οτι το 4 ειναι κλάσης ανώτερο σε ποιότητα και αισθητικά απο το 3 gs(αποψη μου βεβαια γουστα ειναι αυτα)
Νομιζω πως ετσι οπως τοποθετείσαι προσβαλεις .Φιλικα

#120   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 26/04/2011 - 12:21

+100000 στο design του 4αριου!!!! και εγω τα εχω και τα 2 (3gs/4) και μακραν το 4 ποιο μαματο!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες