Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: 3.7" οθόνη, πλάτη iPod touch, home button αφής (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
166 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 24/04/2011 - 22:32

Προς το παρόν, βολευόμαστε με αυτό!

Σωστός . +1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Jeronimoz

Jeronimoz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2011 - 14:54

η ασύρματη μεταφορά ενέργειας και κατά συνέπεια φόρτιση υπάρχει από τα τέλη του 1800
κλείνει το οφφ τόπικ

όσον αφορά το "το ακουστικό και οι αισθητήρες στην κορυφή να είναι «πίσω» από την οθόνη. Τα σχέδια, επίσης, έδειξαν κάποια μορφή ασύρματης φόρτισης"
απλά οργασμός!! :blush:



#78   Jeronimoz

Jeronimoz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2011 - 15:04

Και η τεχνολογία του διακτινισμου υπάρχει απο τα μέσα της δεκαετίας του 60 στα πρώτα επεισόδια του σταρ τρεκ αλλα ακόμα δεν είδα συσκευή που να την χρεισιμοποιει αυτη την τεχνολογία.

Τελευταία επεξεργασία από: Jeronimoz, 25/04/2011 - 15:09


#79   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/04/2011 - 15:06

Και η τεχνολογία του διακτινισμου υπάρχει απο τα μέσα της δεκαετίας του 60 στα πρώτα επεισόδια του σταρ τρεκ αλλα ακόμα δεν είδα συσκευή που να την χρεισιμοποιει αυτη την τεχνολογία.
Εκτός και αν ασύρματη φόρτιση εννοούν κάποιο μηχανισμό όπως στα ρολόγια κινετικ που εκει γίνεται όντως φόρτιση χωρίς καλώδια. πάντως όσοι πιστεύουν ότι θα υπάρξει τέτοια τεχνολογία στα επόμενα χρόνια στα μηλεφωνα μάλλον έβλεπαν πολυ σταρ τρεκ και είναι πολυ μπροστά απο την εποχή μας

Πεστα , αυτο λέω κι εγω ... +1 φίλε μου

#80   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 25/04/2011 - 15:23

Κι'αλλο πιο γρηγορο;;;;;;;Ποσο πιο καλη ποιοτητα οθόνης;;;;Δηλαδη ειναι περιττο να βγει το καλοκαιρι...

#81   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/04/2011 - 15:34

Κι'αλλο πιο γρηγορο;;;;;;;Ποσο πιο καλη ποιοτητα οθόνης;;;;Δηλαδη ειναι περιττο να βγει το καλοκαιρι...

Όλα αυτά είναι φήμες φίλε μου οποτε δεν ξέρουμε ακόμα τι θα πράξει η εταιρία . Η Apple γενικά είναι συντηρητική συνήθως με τα upgrades της. Έχεις απόλυτο δίκιο για την ποιότητα οθόνησ αλλα μπορει να επιλέξει να βάλει μια ίδιας ποιότητας μεγαλυερου ομως μεγέθους . Όσο για την ταχύτητα ξέρεις τι ,λένε για υπολογιστές κλπ the faster the better . ΓενικΑ στο εξωτερικό υπάρχει μια ταση για ανανέωση των iOS devices τους ανα 2 χρόνια έχοντας στο μυαλό πως κάθε τέτοια συσκευη μπορει να σταθεί άνετα για 2 χρόνια . Οποίος έχει το 4αρι συνήθως θα μείνει σε αυτο και δεν θα παει στο 5αρι . Αλλα μιλάω για μια ταση και εννοείται πως πολλοί θα πανε ασυζητιτι στο 5αρι κι ας έχουν το 4αρι. Ακόμα κι εγω που στα γραφω αυτα δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω διότι μπορει να με ιντριγκαρει υπερβολικά το νέο iPhone . Αλλα πιστεύω πως η ταση δείχνει οι έχοντες 4αρι να πηγαίνουν για το 6αρι αργότερα .

#82   madaras

madaras

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:konttina

Δημοσίευση 25/04/2011 - 15:46

Όλα αυτά είναι φήμες φίλε μου οποτε δεν ξέρουμε ακόμα τι θα πράξει η εταιρία . Η Apple γενικά είναι συντηρητική συνήθως με τα upgrades της. Έχεις απόλυτο δίκιο για την ποιότητα οθόνησ αλλα μπορει να επιλέξει να βάλει μια ίδιας ποιότητας μεγαλυερου ομως μεγέθους . Όσο για την ταχύτητα ξέρεις τι ,λένε για υπολογιστές κλπ the faster the better . ΓενικΑ στο εξωτερικό υπάρχει μια ταση για ανανέωση των iOS devices τους ανα 2 χρόνια έχοντας στο μυαλό πως κάθε τέτοια συσκευη μπορει να σταθεί άνετα για 2 χρόνια . Οποίος έχει το 4αρι συνήθως θα μείνει σε αυτο και δεν θα παει στο 5αρι . Αλλα μιλάω για μια ταση και εννοείται πως πολλοί θα πανε ασυζητιτι στο 5αρι κι ας έχουν το 4αρι. Ακόμα κι εγω που στα γραφω αυτα δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω διότι μπορει να με ιντριγκαρει υπερβολικά το νέο iPhone . Αλλα πιστεύω πως η ταση δείχνει οι έχοντες 4αρι να πηγαίνουν για το 6αρι αργότερα .


Σιγουρα οι περισσοτεροι 4αρηδες και οι εξυπνοτεροι δεν θα το αγορασουν το 5....Διοτι η ιστορια επαναλαμβανεται παλι..οπως βγαλανε το iphone 3G και μετα το 3GS,που αλλαξαν το θεμα της ταχυτητας και η καμερα και μερικες λεπτομεριες ακομα,ετσι θα γινει και τωρα...Το 4αρι αλλαξε παρα παρα πολυ απο το 3GS..καμια σχεση!Τωρα λοιπον θα βγει το επομενο παλι με μικρες λεπτομερειεσ στην ταχυτητα,και στην οθονη ως προς το μεγεθος...τα υπολοιπα θα τα δουμε ;) ;)

#83   Jeronimoz

Jeronimoz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2011 - 15:53

Και Κάτι που ξέχασα να αναφέρω...αν είναι για κάθε συσκευή που έχεις πρεπει να αγοράζεις μια μπαταρία η μια θήκη η ένα ντοκ όπως δείχνει το βιντεακι ποιο πάνω για να την κανεισ συμβατη νομίζω ότι δεν χρειάζεται να μπεις σε τόσο πολυεξοδη λύση η να περιμεμενεις ποτέ θα κυκλοφορήσει το γκατζετακι... Σε γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών υπάρχει φορτιστής με ολα μα ολα τα βισματακια για φόρτιση συσκευών σε πολυ μικρότερη διάσταση απο την συσκευή του βίντεο και ποιος θα το φανταζόταν με τιμη μόνο 25 €. Όπως όλοι έτσι και γω κλεινω Αυτο το οφ τοπικ σχόλιο μου, καλωσ μασ κουραγιο μεχρι να κυκλοφορησει το επομενο iPhone γιατι μεχρι τοτε θα χρειαζεται να σχολειαζουμε και να διαβάζουμε ότι αερολογια και φήμη κυκλοφορήσει για αυτά τα διαολοπραγματα...και με το συμπαθειο παιδιά.

#84   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/04/2011 - 20:46

Πριν λίγες μέρες παρουσιάσαμε μια πληροφορία σχετικά με το επόμενης γενιάς iPhone που υποτίθεται ότι θα έχει ριζική αλλαγή στο σχεδιασμό με 3.7" οθόνη και πλάτη όπως του iPod touch 4G. Σήμερα, έκανε την εμφάνισή της μια φωτογραφία που απεικονίζει αυτό που φαίνεται ότι είναι το «iPhone 4S», δηλαδή ένα λευκό iPhone 4 με μεγαλύτερη οθόνη.

Αναρτημένη εικόνα

Δείτε και την παρακάτω συγκριτική φωτογραφία:

Αναρτημένη εικόνα

Οι φήμες των τελευταίων ημερών είναι αντικρουόμενες σχετικά με τις κινήσεις της Apple όσον αφορά το iPhone 5. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι η Apple δεν θα προχωρήσει σε ουσιαστική αλλαγή της εμφάνισης και θα παρουσιάσει ένα μοντέλο με τον νέο A5 επεξεργαστή και καλύτερη κάμερα. Από την άλλη, άλλες πληροφορίες κάνουν λόγο για ένα διαφορετικό iPhone 5 με μεγαλύτερη οθόνη, λεπτότερο σχεδιασμό κά. Στο μόνο στο οποίο φαίνεται να συγκλίνουν όλες οι πληροφορίες είναι η περίοδος κυκλοφορίας της συσκευής που τοποθετείται τον Σεπτέμβρη.

Follow me on twitter


#85   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2011 - 20:55

Το τραγικό είναι πως στη συγκριτική φωτογραφία και τα 2 μοντέλα είναι σε χρώμα λευκό...και λευκό δεν έχουμε δει!

#86   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/04/2011 - 21:05

Νομίζω υπήρχε και ένα βιντεάκι που το έδειχνε αυτό το υποτιθέμενο ipohne 5 από το Βιετνάμ αλλά τελικά ήταν fake γιατί είχε iOS 4.1 αν δεν κάνω λαθος.

#87   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 25/04/2011 - 21:07

Κάτι μου λέει οτι αυτό ειναι το iPhone 5 :huh:

#88   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 25/04/2011 - 21:10

Το τραγικό είναι πως στη συγκριτική φωτογραφία και τα 2 μοντέλα είναι σε χρώμα λευκό...και λευκό δεν έχουμε δει!

Πολυ σωστός ...

#89   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 25/04/2011 - 21:12

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει.

Θεωρώ τις 3.5 ίντσες ιδανικές για smartphone. Μου θυμίζει κατι HTC που είναι μεγαλύτερα από το άνοιγμα της παλάμης μου...

Μακάρι να μην είναι αυτός ο νέος σχεδιασμός. Και αν είναι, μακάρι να αναθεωρήσω την άποψη μου... B)

#90   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 25/04/2011 - 21:17

Πεστα , αυτο λέω κι εγω ... +1 φίλε μου

Προς το παρόν ο μόνος που μπορεί να διακτινιστεί είναι ο Chuck Norris!!!


sorry για το of-topic!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες