Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

itavli


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/09/2011 - 19:17

Εχουμε κανένα νέο για το update με την online υποστίριξη ?


Έχετε δίκιο, έχεις περάσει ένας μήνας από την τελευταία μου ανακοίνωση. :blush:
Σήμερα, κάνω τις τελευταίες δοκιμές, και θα το στείλω αύριο. Θα ανεβάσω video με οδηγίες, και θα σας ενημερώσω για όλες τις αλλαγές που έχουν γίνει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/09/2011 - 20:06

Χθες το βράδυ έστειλα στην Apple την έκδοση 2.0 για έγκριση.
Στην ιστοσελίδα θα βρείτε ένα video (στα αγγλικά) όπου περιγράφω τη διαδικασία για να ρυθμίσετε την εφαρμογή και να ξεκινήσετε το παιχνίδι.

Επίσης, στην έκδοση 2.0 έχουν διορθωθεί διάφορα bugs, όπως για παράδειγμα το πρόβλημα με το παιχνίδι φεύγα.

#78   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/09/2011 - 19:21

Η έκδοση 2.0 είναι διαθέσιμη στο Appstore.

Καλό παιχνίδι

#79   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 23/09/2011 - 14:32

Ευχαριστουμε φιλε μου.

#80   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/09/2011 - 23:35

Η έκδοση 2.1 είναι διαθέσιμη στο AppStore. Αυτή η έκδοση φέρνει σημαντικές βελτιώσεις στο κώδικα για το online παιχνίδι, καθώς επίσης επιτρέπει στους παίχτες να συνομιλούν (chat) κατά τη διάρκεια ενός παιχνιδιού. Στην ιστοσελίδα θα βρείτε το σχετικό video.

Καλό παιχνίδι.

#81   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/10/2011 - 12:55

Λόγω ενός bug η εφαρμογή (έκδοση >=2.0) δεν είναι συμβατή με IOS 5.
Η έκδοση 2.2 ετοιμάζεται και θα σταλθεί στην Apple την επόμενη εβδομάδα για έγκριση.

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 15/10/2011 - 12:56


#82   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/10/2011 - 23:08

Η έκδοση 2.2 στάλθηκε στην Apple για έγκριση.
Εκτός του ότι η νέα έκδοση θα είναι συμβατή με το IOS 5.0, έχουν γίνει μερικές αλλαγές στα γραφικά (τα ταμπλό έχει τη σωστή διαμόρφωση), και έχουν διορθωθεί μερικά bugs.

#83   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2011 - 19:33

Δεν ξέρω γιατί, αλλά ακόμα δεν κατάφερα να παίξω online game σωστά...

Η γιανα το θέσω καλύτερα ούτε καν να συνδεθώ με άλλο παίκτη!

Επίσης παρατηρώ κάποιες λάθος κινήσεις απο την μηχανή στο τελευταίο επίπεδο...!

#84   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/10/2011 - 12:50

Δεν ξέρω γιατί, αλλά ακόμα δεν κατάφερα να παίξω online game σωστά...

Η γιανα το θέσω καλύτερα ούτε καν να συνδεθώ με άλλο παίκτη!

Επίσης παρατηρώ κάποιες λάθος κινήσεις απο την μηχανή στο τελευταίο επίπεδο...!


Τι πρόβλημα υπάρχει με το online game? Έχω παίξει αρκετές φορές online παχνίδι, χωρίς κανένα πρόβλημα. Ειδικά στην έκδοση 2.2, το online δουλεύει άψογα!

Αν θυμάμαι καλά, μια φορά είχα βρει ένα παίχτη με το όνομα hackertom στη λίστα των online παιχτών.

Παρατήρησα και εγώ τις "λάθος" κινήσεις από το Α.Ι.. Μάλιστα βρήκα και τον κώδικα που είναι υπεύθυνος. Σε μια προσπάθεια να διορθώσω όλα αυτά τα μικρο-bugs, απόφασισα να ξαναγράψω μεγάλα τμήματα του κώδικα. Συνεπώς, μπορεί να καθυστερήσει, λίγο, η έκδοση 2.3 .... αλλά είμαι σίγουρος ότι θα σας ενθουσιάσει ... ειδικά τα γραφικά.

Το θετικό είναι ότι το online παχνίδι δεν έχει επηρεαστεί από αυτά τα bugs, οπότε ... σας περιμένω για μια παρτίδα :)

#85   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 28/10/2011 - 12:54

Άντε και ετοιμαζομουν να το παρω!

#86   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2011 - 08:53

Άντε και ετοιμαζομουν να το παρω!


Μην ξεχνάς ότι το παιχνίδι πόρτες είναι δωρεάν. Οπότε μπορείς να το κατεβάσεις, να δοκιμάσεις το online παχνίδι.

#87   spyros83

spyros83

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2011 - 09:23

Καλή δουλειά φίλε! Και καλές πωλήσεις !

Τελευταία επεξεργασία από: spyros83, 29/10/2011 - 09:24


#88   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2011 - 09:24

Φίλε μου μόνο χθές κατάφερα να παίξω μετά απο αρκετές προσπάθειες σε παίχτες και μήνυμα απο το πρόγραμμα o παίκτης είναι απασχολημένος και κάτι τέτοια, τελικά κατάφερα να παίζω 2 παρτίδες οι πρώτες μου και μπορώ να πω σχεδόν απροβλημάτιστα ...

Παρατήρησα επίσης ( μιλάω για το online game ) σε κάποια ζαριά π.χ 6 - 1 να μου βγάζει με πράσινη επιλογή μόνο την κίνηση 1 ενω είχα και την επιλογή 6 και παιζόταν και τα 2 νούμερα αυτό μου είχε μόνο σαν 7 μια κίνηση από 1 πιόνι. ( Είπα να το βγάλω screen host να το δεις ) και να το διορθώσεις αλλά δεν το έκανα.

Το ζάρι φέρνει σβούρες για πολύ ώρα, αν 1 παίκτης αργεί να παίξει εμείς τι κάνουμε; Σε μια φάση είπα τι έγινε ξεσυνδέθηκε απο το internet; Εχει επιλογή να βλέπουμε αν κάποιος παίκτης χάσει την σύνδεση; Και δυνατότητα να ξανα συνδεθεί τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Τελευταία επεξεργασία από: hackertom, 29/10/2011 - 09:26


#89   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2011 - 17:56

Φίλε μου μόνο χθές κατάφερα να παίξω μετά απο αρκετές προσπάθειες σε παίχτες και μήνυμα απο το πρόγραμμα o παίκτης είναι απασχολημένος και κάτι τέτοια, τελικά κατάφερα να παίζω 2 παρτίδες οι πρώτες μου και μπορώ να πω σχεδόν απροβλημάτιστα ...

Παρατήρησα επίσης ( μιλάω για το online game ) σε κάποια ζαριά π.χ 6 - 1 να μου βγάζει με πράσινη επιλογή μόνο την κίνηση 1 ενω είχα και την επιλογή 6 και παιζόταν και τα 2 νούμερα αυτό μου είχε μόνο σαν 7 μια κίνηση από 1 πιόνι. ( Είπα να το βγάλω screen host να το δεις ) και να το διορθώσεις αλλά δεν το έκανα.

Το ζάρι φέρνει σβούρες για πολύ ώρα, αν 1 παίκτης αργεί να παίξει εμείς τι κάνουμε; Σε μια φάση είπα τι έγινε ξεσυνδέθηκε απο το internet; Εχει επιλογή να βλέπουμε αν κάποιος παίκτης χάσει την σύνδεση; Και δυνατότητα να ξανα συνδεθεί τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;


Το πρόβλημα με το 6-1 είναι μεγάλος μπελάς :rolleyes: Κάποια στιγμή το παρατήρησα, ενώ κάποια αλλη στιγμή δούλεψε κανονικά. Μια λύση είναι να παίξεις το 1 σε κάποιο άλλο πούλι, και μετά θα σε αφήσει να παίξεις το 6. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να ξαναγράψω τον κώδικα ... για να διορθώσω όλα αυτά τα μικρο-ενοχλητικά bugs.

Όταν ζητήσεις από κάποιον παίχτη να παίξετε ένα παχνίδι, το σύστημα περιμένει περίπου 1 λεπτό μέχρι ο άλλος παίχτης να απαντήσει. Αν δεν απαντήσει, λαμβάνεις το μήνυμα ότι είναι απασχολημένος. Δυστυχώς, υπάρχουν παίχτες οι οποίοι παραμένουν online, ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι. Δεν ξέρω αν αυτό είναι bug ή αν οι παίχτες έχουν αφήσει τη συσκευή ανοιχτή.

Το ζάρι φέρνει σβούρες για πολύ ώρα, γιατί περιμένει να ενημερωθεί για το αποτέλεσμα από τον άλλο παίχτη. Συνεπώς, αν ο άλλος παίχτης έχει αργό internet (π.χ. 3G), θέλει λίγο χρόνο μέχρι να απαντήσει με το αποτέλεσμα της ζαριάς. Επίσης, κάθε παίχτης έχει περίπου 1 λεπτό για να κάνει μια κίνηση. Αν περάσει αυτός ο χρόνος, θα λάβεις μήνυμα που σε ρωτάει αν θέλεις να συνεχίσει το παιχνίδι ή να σταματήσεις. Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος η εφαρμογή να σε ενημερώνει αν ο άλλος παίχτης έχει χάσει τη σύνδεση, όμως η έκδοση 2.2 θα σε ενημερώσει αν εσύ χάσεις τη σύνδεσή σου.

#90   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2011 - 17:58

Καλή δουλειά φίλε! Και καλές πωλήσεις !


Σε ευχαριστώ!! Περιμένω με ενδιαφέρον τις παρατηρήσεις σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες