Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

itavli


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2011 - 18:20

Το πρόβλημα με το 6-1 είναι μεγάλος μπελάς :rolleyes: Κάποια στιγμή το παρατήρησα, ενώ κάποια αλλη στιγμή δούλεψε κανονικά. Μια λύση είναι να παίξεις το 1 σε κάποιο άλλο πούλι, και μετά θα σε αφήσει να παίξεις το 6. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να ξαναγράψω τον κώδικα ... για να διορθώσω όλα αυτά τα μικρο-ενοχλητικά bugs.

Όταν ζητήσεις από κάποιον παίχτη να παίξετε ένα παχνίδι, το σύστημα περιμένει περίπου 1 λεπτό μέχρι ο άλλος παίχτης να απαντήσει. Αν δεν απαντήσει, λαμβάνεις το μήνυμα ότι είναι απασχολημένος. Δυστυχώς, υπάρχουν παίχτες οι οποίοι παραμένουν online, ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι. Δεν ξέρω αν αυτό είναι bug ή αν οι παίχτες έχουν αφήσει τη συσκευή ανοιχτή.

Το ζάρι φέρνει σβούρες για πολύ ώρα, γιατί περιμένει να ενημερωθεί για το αποτέλεσμα από τον άλλο παίχτη. Συνεπώς, αν ο άλλος παίχτης έχει αργό internet (π.χ. 3G), θέλει λίγο χρόνο μέχρι να απαντήσει με το αποτέλεσμα της ζαριάς. Επίσης, κάθε παίχτης έχει περίπου 1 λεπτό για να κάνει μια κίνηση. Αν περάσει αυτός ο χρόνος, θα λάβεις μήνυμα που σε ρωτάει αν θέλεις να συνεχίσει το παιχνίδι ή να σταματήσεις. Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος η εφαρμογή να σε ενημερώνει αν ο άλλος παίχτης έχει χάσει τη σύνδεση, όμως η έκδοση 2.2 θα σε ενημερώσει αν εσύ χάσεις τη σύνδεσή σου.



Καλώς φίλε, τώρα μου λύθηκαν κάποιες απορίες, έτσι στήριξε την εφαρμογή σου. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2011 - 19:56

Η έκδοση 2.3 στάλθηκε στην Apple για έγκριση.
Διόρθωσα το bug στο παιχνίδι πόρτες, καθώς και το bug όπου δε σε άφηνε να παίξεις κάποιο ζάρι. (Σημείωση, και πάλι δε θα σε αφήνει να παίξεις κάποιο ζάρι, αλλά αυτό θα είναι γιατί εφαρμόζει τους κανόνες. Αν πιστεύετε ότι είναι bug, στείλτε μου μια φωτογραφία). Επίσης, διόρθωσα ένα πιθανό bug για τους χρήστες iPad 2, όπου ενώ δεν ήταν online, η εφαρμογή τους έδειχνε ότι είναι. Φυσικά, θα πρέπει οι συγκεκριμένοι παίχτες να αναβαθμίσουν στην καινούργια έκδοση...

Η εφαρμογή έχει νέα γραφικά, και μια νέα - τελείως διαφορετική - τοποθέτηση των διαφόρων κουμπιών. Για όσους ενδαφέρονται, στη σελίδα έχω ανεβάσει βίντεο όπου παρουσιάζω τα νέα γραφικά, και τις νέες λειτουργίες.

#93   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/12/2011 - 16:57

Η έκδοση 2.4 είναι διαθέσιμη στο AppStore.
Η έκδοση αυτή προσφέρει διαφορετικούς τρόπους για να ελέγξετε την κίνηση ενός chip. Επίσης, και το πιο σημαντικό, μπορείτε να αναιρέσετε όλες τις κινήσεις σας, ακόμη και την τελευταία σας (έχετε περίπου 3s για την τελευταία κίνηση).

#94   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:38

Η έκδοση 2.5 είναι διαθέσιμη στο Appstore. Η έκδοση διορθώνει διάφορα μικρό-bugs.

Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο server, και μέχρι να διορθωθεί δεν είναι δυνατή η επιλογή online παιχνιδιού.
Θα σας ενημερώσω μόλις διορθωθεί

#95   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2012 - 23:07

Το πρόβλημα διορθώθηκε και ο server λειτουργεί κανονικά

Η νέα έκδοση διορθώνει διάφορα μικρά προβλήματα στο online παιχνίδι.
Σύντομα, τα στατιστικά για τα online παιχνίδια θα είναι διαθέσιμα

#96   grigoris

grigoris

    iPH Member

  • 259 μηνύματα
  • Twitter:@gr_kotopoulis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:grigoris1

Δημοσίευση 22/01/2012 - 08:55

πάρα πολύ καλή εφαρμογή.
ένα μπράβο στο developer.συνέχισε έτσι.

#97   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 23:41

Καλησπέρα,

Έχω εγκατεστημένο το itavli και αγορασμένο και το πλακωτό, πρόσφατα έκανα update σε 5.0.1 και έκανα ξανά εγκατάσταση το itavli που τώρα μου ζητάει να ξανά πληρώσω το ΠΛΑΚΩΤΌ! Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις τι φταίει;

#98   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/03/2012 - 23:42

Καλησπέρα,

Έχω εγκατεστημένο το itavli και αγορασμένο και το πλακωτό, πρόσφατα έκανα update σε 5.0.1 και έκανα ξανά εγκατάσταση το itavli που τώρα μου ζητάει να ξανά πληρώσω το ΠΛΑΚΩΤΌ! Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις τι φταίει;

Ετσι σου βγαζει.. Αλλα οταν πατησεις buy θα σου πει οτι το χεις αγορασει και δεν θα σε ξαναχρεωσει.. 100%

#99   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2012 - 23:53

Ετσι σου βγαζει.. Αλλα οταν πατησεις buy θα σου πει οτι το χεις αγορασει και δεν θα σε ξαναχρεωσει.. 100%


ωραίος ... :rolleyes:

#100   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/03/2012 - 01:37

Ετσι σου βγαζει.. Αλλα οταν πατησεις buy θα σου πει οτι το χεις αγορασει και δεν θα σε ξαναχρεωσει.. 100%


Τα επιπλέον παιχνίδια μπορείτε να τα "αγοράσετε" όσες φορές θέλετε, αλλά θα χρεωθείτε μόνο μία φορά. Μάλιστα, μπορείτε να εγκαταστήσετε τα παιχνίδια σε 5 (με μια μικρή επιφύλαξη) διαφορετικές συσκευές. Απαραίτητη προυπόθεση είναι να χρησιμοποιήσετε το Itunes λογαριασμό που χρησιμοποιήσατε την πρώτη φορά (όταν τα πληρώσατε).

#101   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/04/2012 - 12:33

Το επίπεδο είναι έλεος.. Ακόμα και το "master".. Που δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται στο τάβλι να υπάρχει επίπεδο δυσκολίας.. Δηλαδή αν βάλεις το εύκολο.. το "computer" κάνει τα στραβά μάτια και δεν σε πιάνει? lol..

Φτιάξτε το επίπεδο παιδιά.. Κάντε το φυσιολογικό... Στην εφαρμογή "dortia" το επιπεδο είναι καλό.. Πάρτε από εκεί παράδειγμα και επιτέλους βγάλτε ένα update

Τέλος, μια καλή ιδέα θα ήταν να παίξεις διπλό και μέσω bluetooth με κάποιον άλλον που έχει την εφαρμογή.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/04/2012 - 12:36


#102   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/04/2012 - 18:46

Το επίπεδο είναι έλεος.. Ακόμα και το "master".. Που δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται στο τάβλι να υπάρχει επίπεδο δυσκολίας.. Δηλαδή αν βάλεις το εύκολο.. το "computer" κάνει τα στραβά μάτια και δεν σε πιάνει? lol..

Φτιάξτε το επίπεδο παιδιά.. Κάντε το φυσιολογικό... Στην εφαρμογή "dortia" το επιπεδο είναι καλό.. Πάρτε από εκεί παράδειγμα και επιτέλους βγάλτε ένα update

Τέλος, μια καλή ιδέα θα ήταν να παίξεις διπλό και μέσω bluetooth με κάποιον άλλον που έχει την εφαρμογή.


Η εφαρμογή υποστηρίζει και να παίζεις τάβλι μέσω bluetooth (πάτα στο κουμπί "Nearby Game"), και να παίζεις τάβλι μέσω δικτύου (πάτα στο κουμπί "Online Game").

Το επίπεδο δυσκολίας ρυθμίζεται με βάση τις επιλογές κινήσεων που έχει το A.I.

Επειδή ετοιμάζω μια νέα έκδοση, έχεις παρατηρήσει κάποιο bug που θέλεις να διορθωθεί?

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 25/04/2012 - 18:48


#103   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/04/2012 - 19:02

Η εφαρμογή υποστηρίζει και να παίζεις τάβλι μέσω bluetooth (πάτα στο κουμπί "Nearby Game"), και να παίζεις τάβλι μέσω δικτύου (πάτα στο κουμπί "Online Game").

Το επίπεδο δυσκολίας ρυθμίζεται με βάση τις επιλογές κινήσεων που έχει το A.I.

Επειδή ετοιμάζω μια νέα έκδοση, έχεις παρατηρήσει κάποιο bug που θέλεις να διορθωθεί?


Ναι.. Καποιες φορες κολλαει και αναγκαστικα πρεπει να διακοψεις το παιχνιδι .. Πχ στο μαζεμα δεν μπορω να μαζεψω ή και σε αλλες περιπτωσεις. Βεβαια το ποσοστο ειναι πολυ μικρο.. Ισως 1 στις 30 φορες. Εγω το επιπεδο δυσκολιας μονο θελω να ανεβει και να αγκιξει την πραγματικοτητα γιατι τωρα δεν γινεται αυτο... Το "computer" μπορει να κανει κατι τελειως χαζα .. Βασικα δεν υπαρχει φορα που να παιξω με το "computer" και να μην κερδισω.. Σοβαρα το λεω.. Και αυτο σε όλα τα παιχνιδια (εχω αγορασει και το πλακωτο και φευγα) . Επειδη προσφατα αγορασα και το dortia μπορω να πω οτι χανεται παρα πολυ σε αυτο το θεμα... Παιξε μια φορα και το αλλο και θα το καταλαβεις. Κατα τα αλλα μου αρεσει πολυ .. + οτι εχει και φευγα που νομιζω ειναι η μοναδικη εφαρμογη που το εχει.

#104   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/04/2012 - 19:39

Ναι.. Καποιες φορες κολλαει και αναγκαστικα πρεπει να διακοψεις το παιχνιδι .. Πχ στο μαζεμα δεν μπορω να μαζεψω ή και σε αλλες περιπτωσεις.


Η εφαρμογή κλείνει ή απλώς δεν μπορείς να μαζέψεις το πούλι? Αν κάνεις διπλό tap (πρέπει να το ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις) μπορείς να μαζέψεις το πούλι?

Συμφωνώ ότι το Α.Ι δεν είναι και το καλύτερο (πρόσεξέ το, όμως, γιατί θα σε κερδίσει αν αφαιρεθείς), όμως στις τελευταίες εκδόσεις έχω δώσει βαρύτητα στο Online παιχνίδι. Πιστεύω ότι είναι περισσότερο δισκεδαστικό να παίζεις τάβλι (και να συνομιλείς) με κάποιον φίλο/η σου, παρά να παίζεις τάβλι με ένα υπολογιστή.

Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη.

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 25/04/2012 - 19:39


#105   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/04/2012 - 19:41

Η εφαρμογή κλείνει ή απλώς δεν μπορείς να μαζέψεις το πούλι? Αν κάνεις διπλό tap (πρέπει να το ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις) μπορείς να μαζέψεις το πούλι?

Συμφωνώ ότι το Α.Ι δεν είναι και το καλύτερο (πρόσεξέ το, όμως, γιατί θα σε κερδίσει αν αφαιρεθείς), όμως στις τελευταίες εκδόσεις έχω δώσει βαρύτητα στο Online παιχνίδι. Πιστεύω ότι είναι περισσότερο δισκεδαστικό να παίζεις τάβλι (και να συνομιλείς) με κάποιον φίλο/η σου, παρά να παίζεις τάβλι με ένα υπολογιστή.

Σε ευχαριστώ για την υποστήριξη.


Πραγματι το online gaming ειναι πολυ καλο..

Οχι ουτε με διπλο tap μαζευει (το χω ενεργοποιησει) μου χει τυχει και περιπτωση (1 φορα μονο) στις πορτες να εχω μαζειψει ολα τα πουλια , να μου χει μεινει μονο ενα και οταν παω να μαζεψω το τελευταιο να μου το καναβαζει απο την αρχη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες