Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι επαγγέλεσθε;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
395 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τι επαγγέλεσθε; (483 μέλη έχουν ψηφίσει)

Ποιο ειναι το επαγγελμα σας

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2010 - 16:56

Είμαι 12 χρονών τελικά :P , όχι 13 δεν είχα κάτσει ποτέ να μετρήσω!Τέλος πάντων πάω έκτη δημοτικού!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   ikinito

ikinito

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2010 - 16:58

Είμαι 12 χρονών τελικά :P , όχι 13 δεν είχα κάτσει ποτέ να μετρήσω!Τέλος πάντων πάω έκτη δημοτικού!

ναι καλα! μονο?? :P

#63   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:01

Σαφώς και μια σχολή δεν κάνει τον επιστήμονα/άνθρωπο. Ο καθένας είναι μια αυτούσια μονάδα και οφείλει εάν θέλει να μάθει να μάθει μόνος τους, γιατί ποτέ καμία σχολή και κανένα πτυχίο δεν σου εξασφαλίζει γνώσεις, παρά μόνο η προσωπική προσπάθεια. Πραγματικά συγχαρητήρια για τις διακρίσεις σου, απλά πιστεύω οτι κάποια πράγματα τα βλέπεις λίγο υπεροπτικά. Ίσως να έχω δίκιο, ίσως και άδικο δεν ξέρω, μιας και δεν έχω ακόμα τουλάχιστον πολλές εμπειρίες στον επαγγελματικό τομέα ούτε και τόσο στον κόσμο του εξωτερικού (πράγμα που σκοπεύω να το κυνηγήσω μόλις πάρω το πτυχίο μου εάν έχω την οικονομική άνεση).

Όλα στη ζωή είναι μία γραμμή. Εξαρτάται το που βρίσκεσαι. Δεν έχω πετύχει τίποτα σε σχέση με άλλους και οφείλω να προσπαθήσω ακόμη πιο πολύ εάν δε θέλω να παραπονιέμαι για τα 700Ευρώ.

Οι αξιολογήσεις να ξέρεις όμως οτι είναι πάντα επιφανειακές και δεν εστιάζουν στην πραγματικότητα. Ελέγχουν απλά το πρόγραμμα σπουδών για να δουν τις υποτιθέμενες γνώσεις κάποιου, κάτι το οποίο είναι λάθος μιας και πολλές φορές άλλα αναφέρονται στο πρόγραμμα σπουδών και άλλα διδάσκονται.

Δε γίνονται μόνο έτσι οι αξιολογήσεις. Μετρούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Και φυσικά είναι αντικειμενικές γιατί εγείρονται από ιδιωτικό τομέα που θέλει να σε απορροφήσει μετά. Φυσικά γι' αυτό το λόγο υπάρχουν και οι συστατικές και η προσωπική συνέντευξη.

Το θέμα που αναφέρεις για τα παιδιά που δεν ήταν προσηλωμένα στον στόχο τους, σκέψου απλά οτι υπάρχουν και ατυχής στιγμές ή και υπάρχουν και ένα σορό άλλα θέματα, ακόμα και η επιλογή καθώς ξέρω άτομα που επιλεκτικά πήγαν στο ΤΕΙ παρά σε Πανεπιστήμιο απλά και μόνο γιατί στο ΤΕΙ θα μάθαιναν 5-10 πράγματα στην πράξη και όχι μόνο μπλα μπλα (που στον δικό μου τομέα έχει αξία η πράξη).

Πάλι μου παίρνεις ακραίο παράδειγμα. Ναι παιδιά ορφανά, ή πολύ φτωχά ή που έπεσαν σε ό,τι (το ότι το αναφορικό πάντα με κόμμα, όλες οι διαφημίσεις το έχουν λάθος) να ναι καθηγητή. Ή ακόμη παιδιά αριστούχοι που χώρισαν στην 3η λυκείου και καταστράφηκαν. Δεν ασχολούμαστε με τέτοια ένα χρόνο βρε παιδιά! :) μετά θα έχετε όλον τον χρόνο. Αυτά όλα δεν είναι ο κανόνας.

Τέλος θέλω απλά να ξεκαθαρίσω οτι δεν είπα οτι σε λυπάμαι ούτε κάτι παρόμοιο, μάλλον με παρεξήγησες ή δεν διάβασες καλά. Έγραψα οτι λυπάμαι, κάτι το οποίο είναι γενικό και αναφέρεται στον εαυτό μου, καθώς λέω οτι εγώ λυπάμαι με αυτό το γεγονός. Σαφώς και δεν λυπάμαι για κανέναν και ούτε πρόκειται.

Πάω να συνεχίσω το διάβασμα της Χειρουργικής που γράφω την Τρίτη. Τώρα πρέπει να με λυπάσαι! :)

Τώρα δηλαδή εσύ computeras μπορείς να κατασκευάσεις μία μικρή συσκευή bluetooth; Σε ρωτάω από ενδιαφέρον. Έχω ιδέα!

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 13/06/2010 - 17:02


#64   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:10

ναι καλα! μονο?? :P


Μόνο!Αλήθεια!Να μου καεί το pc, iPhone αν λέω ψέματα!

Υ.Γ.Έχω και μία αδερφή 14ρων που πάει Γ γυμνασίου και έναν αδερφό 6ρων που πάει πρώτη!

Τελευταία επεξεργασία από: god21, 13/06/2010 - 17:10


#65   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:12

Ειμαι 37 ετων..και αρκετα ενεργος ειται σαν βιομηχανικος σχεδιαστης, γιατι συνεργαζομαι με εταιριες εκτος Ελλαδος ειται σαν ελευθερος επαγγελματιας....αυτο που καταφερα να βγαλω σαν συμπερασμα...και ειναι αποκλειστικα γη αποψη μου, ειναι οτι οτι και να κανουν οι νεοι, σε αυτην την χωρα παει στραφι!! γιαυτο μην χαλιεστε και τοσο!..αν δεν εχει ο μπαμπας δικια του δουλεια ολα τα αλλα ειναι ΟΥΤΟΠΙΑ!! και λυπαμαι πολυ που εφτασα ως εδω, και λεω τετοια πραγματα!

#66   ikinito

ikinito

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:22

Μόνο!Αλήθεια!Να μου καεί το pc, iPhone αν λέω ψέματα!

Υ.Γ.Έχω και μία αδερφή 14ρων που πάει Γ γυμνασίου και έναν αδερφό 6ρων που πάει πρώτη!

χαχα σε πιστεύω!
σε περναω δυο χρονια λοιπον! :) :P ξερεις αρκετα πραγματα για υπολογιστές? :)

#67   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:27

Εγώ είμαι 13 και μόλις τελείωσα την πρώτη μου χρονιά στο γυμνάσιο.

#68   ikinito

ikinito

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:50

Εγώ είμαι 13 και μόλις τελείωσα την πρώτη μου χρονιά στο γυμνάσιο.

εε ενταξει η πρωτη ειναι λιγο δυσκολη. Η δευτερα που τελιωνω τωρα ειναι αρκετα ευκολη μπορω να πω! για την τριτη βλεπουμε! :P

#69   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2010 - 18:00

Ναι ναι ξέρω αρκετά και από iPhone αλλά και από υπολογιστές! :D

#70   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 13/06/2010 - 18:01

Τελειώνω οικονομικά στο Πανεπιστήμιο Πειραιά!!

#71   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/06/2010 - 18:12

Σ.Τ.Ε. Αναβύσσου. (Σχολή Τουριστικών Επαγγελμάτων, Ανάβυσσος, Αθήνα.)

Χρόνια (και ζαμάνια) στο εξωτερικό. (τελευταία μετακίνηση, μετά από 5 χρόνια στο Tyrol, Ιnnsbrouck Αυστρία) εδώ και 7 χρόνια στην Γαλλία. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 16/06/2010 - 00:53

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#72   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 18:22

Ο Iphonehellas δεν θα πει???boss με τι ασχολεισαι?

#73   ikinito

ikinito

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2010 - 18:27

Ο Iphonehellas δεν θα πει???boss με τι ασχολεισαι?

ακριβως!! απο την μερα που εγινα μελος αναρωτιόμουν! :)

#74   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 18:28

πουλάει μήλα! :P

#75   alexoo

alexoo

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 18:29

φοιτητης φιλολογιας
alexoo μη κανεις χαρες τελος το λυκειο και ολα μελι γαλα θα φας καλα στο πανεπιστημιο :D

χαχαχαχαχαχαχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)