Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΚΛΟΠΗ iPhone 4 ΣΥΝΕΧΕΙΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Exxxx

Exxxx

    X

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 19:25

Εγω πιστευω οτι ολα πρεπει να γινουν με ηρεμια, ακομα και να βρεθει το κινητο δηλαδη να ξανα κανει ο χαζος συνδεση σε 3g/wifi και να τον βρειτε να γινει λογικη συζητηση μηπως και εχει γινει αυτο που ειπε ο IronSafe και πρεπει να πατε να βρειτε μετα αυτον που του το πουλησε...ταλαιπωρια μεγαλη !Ελπιζω να το βρεις φιλε μου !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   scania

scania

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 19:47

τι εγινε τλκ?το ξαναεντοπισες?

Κι εγω αυτο απορω, τι εγινε το βρηκες φιλαρακο????????

#63   XRO78

XRO78

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:xro78

Δημοσίευση 20/07/2011 - 19:54

κουραγιο φιλε μου σε κατι τετοιες καταστασεις οι πιθανοτητες ειναι εναντιον του ιδιοκτητη αλλα να ξερεις ενα πραγμα οτι αν εχεις λιγο τυχη και μπορεσεις να τον βρεις θα σε παρακαλουσα να ποσταριζες την μωβ φατσα του απο το ξυλο εδω να την δουμε ολλοι.....και παλι κουραγιο.

#64   antreas

antreas

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 21:44

φιλε xro78 πιστεψε με,θα ποσταρω αρκετες φωτο,οχι μονο απο το προσωπο του...αλλα και απο τον πωπο του... :P

δεν εχει ξαναδωσει στιγμα το τηλεφωνο παιδες...Αν υπαρξει νεοτερο θα ενημερωθειτε απο εδω...

#65   IronSafe

IronSafe

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2011 - 01:39

Μετα το μήνυμα η το πέταξε η έκανε restore.

#66   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/07/2011 - 01:50

Μετα το μήνυμα η το πέταξε η έκανε restore.


Αν ήταν τόσο χαζός ωστε να το κρατήσει ώς έχει έχουμε ελπίδες..
Εκτός εάν τρόμαξε και το πέταξε στην θάλασσα ! :P
Spoiler


Το θέμα είναι οτί θα είναι δύσκολο να τον βρείς..

#67   pcmagas91

pcmagas91

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2011 - 06:02

Παρατηρώ τα μεγαλύτερα ποσοστά σε κλοπές συσκευών είναι στα Apple iPhones η MacBook laptop... Τυχαίο..?
Πρέπει η Apple να ενσωματώσει την λειτουργία Find My iPhone κατά κάποιον τρόπο με το λειτουργικό για να μπορούμε να το βρίσκουμε πάντα και να το ελέγχουμε ακόμα και σε περιπτώσεις restore να υπάρχει κάποια ασφάλεια και σε αυτό το επίπεδο.

Εγώ αυτό που παρατήρισα το Find My iPhone είναι απλά ένα πρόγραμμα που τρέχει, αν όμως ανοίξεις το Multitasking μπορείς να την κλείσεις σωστά..?
Οπότε απλά για να βρείς ένα κλεμμένο iPhone πρέπει ο κλέφτης απλά να είναι εντελώς περίπτωση.. Αφού το πρώτο που θα κάνει είναι να βγάλει την SIM και να την πετάξει. Αυτό συνήθως θα τον κάνει να σκεφτεί ότι η συσκευή πρέπει να κλείσει για να αλλάξει SIM, οπότε πάλι χαμένος βγαίνει όποιος περιμένει να το βρει έτσι.

Restore δεν ξέρω αν θα κάνει, διότι προυποθέτει υπολογιστή και είναι και αυτή μια διαδικασία όσο νάναι και δεν το βρίσκει με την μια ο κάθε άσχετος...

#68   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:00

Στην iOS5 είναι ενσωματωμένο φίλε μου...

Τώρα στο θέμα μας πιστεύω ότι θέλει μεγάλη προσοχή το που αφήνουμε το μηλόφωνο μας...

Εγώ έχω δύο και τα έχω πάντα μέσα στην (μπανάνα) και τα βγάζω μόνο για να τα χρησιμοποιήσω και δεν τα αφήνω από τα μάτια μου ...

Είναι βέβαια να μην σου τύχει φίλε μου κιόλας...

Δες και το cylay http://www.iphonehel...opic/702-cylay/ είναι αν όχι το καλύτερο από τα καλύτερα στο είδος του..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#69   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:39

ios 5 κωστα ακουω!χιχιχι καλημερα!θα το εχει μεσα fix και ας κανεις restore θα μπορεις να το βρεις?

#70   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:42

Το έχει ενσωματωμένο Άγγελε όπως και πολλά άλλα tweak που υπάρχουν στο Cydia τα έχει μέσα ...

Η iOS5 ήρθε για να μείνει που λένε με πολλές δυνατές βάσεις ...;-)

Ps.Την καλημέρα μου ..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#71   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:51

ποτε με το καλο λες κωστα!θα κανει για τα 4αρια?γιατι ειναι μεγαλη απο οτι ειδα..η θα κολαει το κινητο οπωσ πχ να βαλεις 4,2,1 σε εnα 3g

#72   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:54

Άγγελε είμαστε offtopic αλλά θα σου απαντήσω για να κλείσουμε όμορφα την παρένθεση που έχουμε ανοίξει ..

Τον Σεπτέμβρη την περιμένουμε ίσως και ταυτόχρονη κυκλοφορία με το iPhone5 όπως λένε...

Είδωμεν Apple είναι αυτή κανείς δεν ξέρει..;-)

Tα υπόλοιπα Skype ή τηλέφωνο..;-)
Edit καλύτερα Skype γιατί η φωνή μου έχει κλείσει..;-)

Τελευταία επεξεργασία από: kostasrodos29, 22/07/2011 - 07:56

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#73   kosmasgr

kosmasgr

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 07:57

Μήνυση έκανες φίλε για την κλοπή του ? Απο Αστυνομικής πλευράς να γνωρίζεις πως άρση απορρήτου για μια απλή κλοπή δεν γίνεται με την χρήση του IMEI , καθόσον η κλοπή είναι πλημμέλημα. Η μόνο περίπτωση να βρεί έυκολα η αστυνομία το κινητό σου , αν δεν βγάλεις άκρη με το FIND MY PHONE ειναι να υπήρχε κάποιο κακούργημα , όπου οποισδήποτε βάλει κάρτα κινητής τηλεφωνίας στο κινητό εντοπίζεται άμεσα με τα πλήρη στοιχεία του.

#74   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 22/07/2011 - 09:21

Το Find My iPhone δεν σχεδιάστηκε για κλοπές αλλά σε περίπτωση που ξεχάσεις που είναι, ή το ξεχάσεις κάπου και βρίσκονται καλοί άνθρωποι να το επιστρέψουν. αν ήθελαν να το κάνουν ασφαλές και για κλέφτες, θα μπορούσανε να βάλουνε πολλά...

#75   labrosm

labrosm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 09:51

Παιδιά απο προσωπική μου εμπειρία έχω να πω ότι είναι πολύ δύσκολο εως και αδύνατο να το ξαναβρείς.

Πριν 3 μήνες περίπου μου έκλεψαν το 4άρι Σάββατο βράδυ.
Είχε κλέισει απο μπαταρία κι έτσι δε μπορούσα να κάνω κάτι άμεσα με το findmyiphone.
Τη Δευτέρα προφανώς πήρε φορτιστή ο τύπος και τον εντόπισε στην Πανόρμου στις 4 το μεσημέρι (το είδα στις 11 το βράδυ).
Του έστειλα ένα μήνυμα να το επιστρέψει χωρίς νομικές κυρώσεις κλπ αλλά δεν ανταποκρίθηκε.
Την επομένη το δηλώνω στην Αστυνομία και του γράφω μήνυμα οτι το κινητό έχει δηλωθεί και παρακολουθείται απο την αστυνομία και να επιστραφεί άμεσα για να μην υπάρξουν νομικές κυρώσεις αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα.
Τον ξαναεντόπισα μια φορά Νέο Κόσμο και Σύνταγμα αλλά όπως καταλαβαίνετε κινούνταν συνέχεια οπότε δε μπορούσα να τον πετύχω.
Τελικά μάλλον ήταν γνώστης ο τύπος γιατί δεν ξαναεμφανίστηκε το κινητό.... >:(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες