Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΚΛΟΠΗ iPhone 4 ΣΥΝΕΧΕΙΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:00

Το κινήτο φίλε μου απλός ξέχνατο.Τράβα κλείσε πιστωτικές καρτες εαν είχες pins μέσα καταχωρημένα ,και βάλε πλώρη για καινούργιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:00

μα και να τον έβρισκες πχ... σε μια καφετέρια η σε μια πολυκατοικία... τι θα έκανες? θα πήγαινες σε 1-1 μήπως έχεις κλέψει το κινητό μου??? μόνο αν έχεις δει την φάτσα του και τον καταλάβεις έτσι...

#78   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:16

Επρεπε να υπάρχει 1 εφαρμογή που να στέλνει με mail και τη φωτογραφία του κλέφτη (απο την εμπρός camera)!

#79   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:18

Το find my phone είναι απλά "παιχνιδάκι". Στη καλύτερν μπορείς να βρείς το κινητό σου αν το έχεις ξεχάσει κάπου ή να διαγράψεις τα data σου αν το χάσεις ή αν στο κλέψουνε και δε προλάβει ο κλέφτης να κάνει restore. Και σε καφετέρια να βρείς το κάτοχο, δε μπορείς να βρείς ποιός έχει το κινητό σου, εκτός και αν ειναι μόνος του στη μέση του πουθενα!

#80   marios1957

marios1957

    iPH User

  • 107 μηνύματα

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:23

Εγώ συνήθως το "διαγράφω" απ' τη μνήμη μου άμα μου το φάνε.Και μούχουν φάει δύο ως τώρα απ' το μαγαζί.

Βάζω ένα σημείωμα στη βιτρίνα ότι "χάθηκε" το κινητό μου περιμένοντας απ' το πρεζάκι να βγάλει κάτι παραπάνω από μισή και κομμένη δόση και κρατάω μισή μέρα μέχρι να πάω στη voda να ακυρώσω τη κάρτα και να μου δώσουν άλλη.

Στο προηγούμενο που μου φάγανε,μου μπλόκαρε το facebook μόνο του το λογαριασμό μου και μούστειλε e-mail να αλλάξω passes,γιατί εμφανίστηκε ενεργοποίησή του στην ...Ουάσινγκτον.lolΜπορεί να είναι άσχετη hackerιά,αλλά έγινε πολύ κοντά στην ημερομηνία απαλοτρίωσης.Α και κάτι ψιλοαγορές μέσω paypal,κάτω από 60τόσα γιούργια (προσπάθησε να μηδενίσει το υπόλοιπο,είναι χρεωστική...),αλλά κι εκεί με ανταλλαγή e-mail με τις αντίστοιχες customer service υπηρεσίες τους μου τα ξαναπιστώσανε...

Έχω να σου προτείνω να το ξεχάσεις και να χαρείς το καινούργιο σου,γιατί πες ότι τον πετυχαίνεις (μπα....) και ενώ έχεις όλη τη καλή πρόθεση,ακόμα και να του επιδαψιλεύσεις και κανα ψιλό για τον κόπο του σαν εύρετρα,αυτός να μην τη δει "κλέφτες-εργάτες-αδέρφια μας" και να σου αδειάσει μια γεμιστήρα,νοιώθωντας σντριμωγμένος...

Κυνήγα το μόνο όσο νομίζεις ότι σε παίρνει να αντιδράσεις όπως αυτός,αλλοιώς τζάμπα δημητηριάζεσαι και πίστεψέ με,θα σου γίνουν τα σκότια μαύρα απ' την απόγνωση και τη στενοχώρια που δεν θα μπορείς να κάνεις κάτι ενώ βλέπεις on-line τη πορεία του κινητού σου...

#81   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:30

χαχαχαχαχαχαχα αμαν μωρε μαριε τυχη που την εχεις!

#82 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:39

Επρεπε να υπάρχει 1 εφαρμογή που να στέλνει με mail και τη φωτογραφία του κλέφτη (απο την εμπρός camera)!

Τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#83   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:48

Επρεπε να υπάρχει 1 εφαρμογή που να στέλνει με mail και τη φωτογραφία του κλέφτη (απο την εμπρός camera)!

υπαρχει, η igotya απο cydia.



#84   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/07/2011 - 11:01

υπαρχει, η igotya απο cydia.


ωραιος ειναι χρήσιμο καποιες φορες :)

#85   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/07/2011 - 11:48

πάντως στη σελίδα του find my iphone υπάρχει δίπλα στην ώρα ένα κουμπί που απο οτι καταλαβαίνω ανανεώνει το στίγμα..

#86   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/07/2011 - 18:17

Λοιπόν πάω σε ένα κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης που επισκευάζουν -αγοράζουν - ανταλλάζουν κινητά τηλέφωνα και δύο αλλοδαποί με ένα iphone 3gs , υποστήριζαν ότι έτσι το αγόρασαν,ενώ αυτό έγραφε πάνω The Iphone Is disabled (connect to itunes)το είδα ξεκάθαρα.Αυτοί έψαχναν μία απάντηση έτσι ώστε να το ξεκλειδώσουν...Αν αυτό είναι κλεμένο πρέπει να ειδοποίησω τον καταστηματάρχη ;γιατί πιστεύω ότι ούτε εκείνος θα γνώριζε περι τίνος πρόκειται...

Τελευταία επεξεργασία από: Applakias, 26/07/2011 - 18:19


#87   kostastnt

kostastnt

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/07/2011 - 19:00

Λοιπόν πάω σε ένα κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης που επισκευάζουν -αγοράζουν - ανταλλάζουν κινητά τηλέφωνα και δύο αλλοδαποί με ένα iphone 3gs , υποστήριζαν ότι έτσι το αγόρασαν,ενώ αυτό έγραφε πάνω The Iphone Is disabled (connect to itunes)το είδα ξεκάθαρα.Αυτοί έψαχναν μία απάντηση έτσι ώστε να το ξεκλειδώσουν...Αν αυτό είναι κλεμένο πρέπει να ειδοποίησω τον καταστηματάρχη ;γιατί πιστεύω ότι ούτε εκείνος θα γνώριζε περι τίνος πρόκειται...


Ο καταστηματάρχης είμαι σίγουρος ότι δεν θα ήξερε τι είναι ;)

#88   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/07/2011 - 19:04

εγω φιλε μου που ειδα ΠΑΚΙΣΤΑΝΟ στα φαναρια με iphone 4 τι να πω που το βρηκες?

#89   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 26/07/2011 - 19:22

φιλε Αντρεα επειδη τυχαινει και σε ξερω εχουμε κανει και καποια συναλλαγη μαζι (εμπιστος στην συναντηση του και το προιον του αριστο)διαβασα στην αρχη οτι δινεις 500ευρω σε οποιον το βρει. Αν δεν το βρεις που μακαρι σου ευχομαι να το βρεις αλλα αν δεν βρεθει και αν θελεις μπορω να σου δωσω ενα iphone 4 σφραγισμενο 32αρι μαυρο με 550 ευρω η ενα λευκο 32αρι ολοκαινουριο με 3ωρες χρηση στα 540 ευρω.

#90   antreas

antreas

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2011 - 19:24

ευχαριστω ρε φιλος,εχω παρει ηδη αλλο.Ειχα τρελαθει απο στεναχωρια και πηγα την επομενη μερα και πηρα αλλο.Πολυ καλη τιμη τα δινεις παντως,θα ρωτησω ενα φιλο που ψαχνει μηπως παρω για φιλο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες