Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone και μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1054 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:28

ΝΑι βλάπτουμε την μπαταρία μας.. Σχεψου ότι το ίδιο γίνεται και με τα Laptop μας.. Πέρνουμε laptops τα χρησιμοποίούμε ως desktop Pc αφήνουμε το ρεύμα μονίμως πανω στο laptop και μετά κλαιγόμαστε γτ δεν έχει μεγάλη διάρκεια ζωής η μπαταρία του laptop μας..

στο macbook pro μου δε μπορω να βγαλω τη μπαταρια..αρα τοτε οταν φορτιζει πρεπει να το βγαζω απο την πριζα μαλλον..(σορρυ για το ασχετο του τοπικ)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:30

Ναι.. Στο cydia, πάτα στο search, και κάνε αναζήτηση SBsettings.. Πρόσεξε θα σου βγάλει ένα κατεβατό που τα περισσότερα είναι addons σε themes.. Εσύ θα κινηθείς στο γράμμα "s" με scrolle down και θα δεις ενα με μπλε mac εικονίδιο..

το περασα αλλα γιατι δε βρισκω το εικονιδιο του να το τρεξω..το ιδιο εχω και με αλλες εφαρμογες cydia..

#138   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:33

Ναι.. Στο cydia, πάτα στο search, και κάνε αναζήτηση SBsettings.. Πρόσεξε θα σου βγάλει ένα κατεβατό που τα περισσότερα είναι addons σε themes.. Εσύ θα κινηθείς στο γράμμα "s" με scrolle down και θα δεις ενα με μπλε mac εικονίδιο..


Το βρήκα αλλά δεν μπορώ να το σετάρω....δεν ξέρω γιατί...μου γράφει οκ αλλά δνε εμφανίζεται στο springboard...Να του κάνω restart???

#139   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:38

Το βρήκα αλλά δεν μπορώ να το σετάρω....δεν ξέρω γιατί...μου γράφει οκ αλλά δνε εμφανίζεται στο springboard...Να του κάνω restart???

Κάνε ένα reboot. Το πρόγραμμα ανοίγει σέρνοντας το δάχτυλό σου στο πάνω μέρος της οθόνξης (εκεί που είναι η ώρα)

#140   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:42

Το βρήκα αλλά δεν μπορώ να το σετάρω....δεν ξέρω γιατί...μου γράφει οκ αλλά δνε εμφανίζεται στο springboard...Να του κάνω restart???


Κάνε αυτό που σου λέει ο φίλος παραπάνω!

#141   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:43

Κάνε ένα reboot. Το πρόγραμμα ανοίγει σέρνοντας το δάχτυλό σου στο πάνω μέρος της οθόνξης (εκεί που είναι η ώρα)



Παιδιά-συγχωρέστε με απλά δεν τα ξέρω ακόμα καλά αυτά-reboot κάνουμε πατώντας ποια κουμπιά ??? ?
Ή μήπως αναφέρεσαι στο Cydia???

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 19/08/2009 - 15:44


#142   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:45

Παιδιά-συγχωρέστε με απλά δεν τα ξέρω ακόμα καλά αυτά-reboot κάνουμε πατώντας ποια κουμπιά ??? ?

Sorry, βλακεία μου. Κλείσε το τηλ και ξανα άνοιξέ το. Το reboot είναι option στα SBSsettings, απλά τα έχω συνηθήσει και το έγραψα από κεκτιμένη ταχύτητα.

#143   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:45

το περασα αλλα γιατι δε βρισκω το εικονιδιο του να το τρεξω..το ιδιο εχω και με αλλες εφαρμογες cydia..


Δοκίμασε να κάνεις αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω και θα παίξει σίγουρα.. Τώρα για τις άλλες εφαρμογες απο το sbsettings πάτα στο more μετά στο dock applications και δες αν είναι αυτά που θες στο off αν είναι στο on θα τις έχεις εγκαταστήσει αλλά δεν θα τις βλέπεις! Δοκίμασε αυτό και πες μου!

#144   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:46

Sorry, βλακεία μου. Κλείσε το τηλ και ξανα άνοιξέ το. Το reboot είναι option στα SBSsettings, απλά τα έχω συνηθήσει και το έγραψα από κεκτιμένη ταχύτητα.


Xxxaxaxa ωράιος :)

#145   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:47

1)Αν έχεις κάνει πρόγραμμα σε κάποιον παροχέα κινητης τηλεφωνίας και δεν είναι καρτοκινητό, θα μπει στο internet είτε με το απλό edge είτε με το 3g! Απλά το 3g είναι πιο καινούργιος δίαυλος επικοινωνίας και τρέχει πολύ πιο γρήγορα (ΜΕ απλά λόγια.. :) ) Και όχι, αν ανόίξεις μόνο το 3g Και είσαι σε πρόγραμμα θα μπει κανονικα στο Internet! To ίδιο ισχύει και για το edge! Δεν χρειάζετε να τα ανοίξεις όλα αυτά μαζί!

αφου αρκει να ανοιγω ενα απο τα 2 για να μπει ιντερνετ(και μαλιστα καλυτερα το 3G μιας και ειναι ταχυτερο), τοτε πρεπει να ειναι και τα ΔΥΟ κλειστα και οχι μονο το EDGE για να αποφευγω ανεπιθυμητες χρεωσεις, ετσι??

διορθωσε με αν κανω λαθος! ευχαριστω!

#146   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:48

Sorry, βλακεία μου. Κλείσε το τηλ και ξανα άνοιξέ το. Το reboot είναι option στα SBSsettings, απλά τα έχω συνηθήσει και το έγραψα από κεκτιμένη ταχύτητα.


Δεν πειράζει...το έκανα αυτό πατώντας από πάνω παρατέταμένα το κουμπί,σωστά??? Όχι το Home button όπως λέγεται αλλά αυτό που είναι επάνω απο την ένδειξη της μπαταρίας,σωστά???Αν είναι αυτό το έκανα και πάλι δεν είδα το νέο εικονίδιο του SBsettings...Κάνω κάτι λάθος???

#147   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:50

αφου αρκει να ανοιγω ενα απο τα 2 για να μπει ιντερνετ(και μαλιστα καλυτερα το 3G μιας και ειναι ταχυτερο), τοτε πρεπει να ειναι και τα ΔΥΟ κλειστα και οχι μονο το EDGE για να αποφευγω ανεπιθυμητες χρεωσεις, ετσι??

διορθωσε με αν κανω λαθος! ευχαριστω!


Δεν χρεώνεσαι αν δεν μπεις στο Internet απλά σου τρλωει μπαταρία! Απλά έχε και τα 2 κλειστα για λόγους μπαταρίας! Το edge άνοιξε το αν θες να μπεις στο Internet και δεν πιάνεις 3g στην περιοχή που βρίσκεσαι!

#148   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:51

Δεν πειράζει...το έκανα αυτό πατώντας από πάνω παρατέταμένα το κουμπί,σωστά ??? Όχι το Home button όπως λέγεται αλλά αυτό που είναι επάνω απο την ένδειξη της μπαταρίας,σωστά ??? Αν είναι αυτό το έκανα και πάλι δεν είδα το νέο εικονίδιο του SBsettings...Κάνω κάτι λάθος ???

Τα SBS settings δεν έχουν εικονίδιο, είναι μία εφαρμογή που τρέχει με το άνοιγμα του τηλ. στο background. Για να ανοίξεις το πρόγραμμα, ακούμπα το δάχτυλό σου στο πάνω μέρος της οθόνης πάνω στην ώρα και σύρε το αριστερά ή δεξιά όπως για το "slide to unlock". Τότε ανοίγει το πρόγραμμα σαν ένα drop menu που εμφανίζεται στο πάνω μέρος της οθόνης.

#149   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:52

Δεν πειράζει...το έκανα αυτό πατώντας από πάνω παρατέταμένα το κουμπί,σωστά ??? Όχι το Home button όπως λέγεται αλλά αυτό που είναι επάνω απο την ένδειξη της μπαταρίας,σωστά ??? Αν είναι αυτό το έκανα και πάλι δεν είδα το νέο εικονίδιο του SBsettings...Κάνω κάτι λάθος ???


Λοιπόν όπως ξεκλειδώνεις το iphone βλέπεις στην οθόνη σου την εταιρία που βρίσκεσαι και το σήμα σου.. Σε εκείνο το σημείο τοποθέτησε το δάκτυλο σου και σείρτο προς τα δεξιά!! :)

#150   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:53

Δεν χρεώνεσαι αν δεν μπεις στο Internet απλά σου τρλωει μπαταρία! Απλά έχε και τα 2 κλειστα για λόγους μπαταρίας! Το edge άνοιξε το αν θες να μπεις στο Internet και δεν πιάνεις 3g στην περιοχή που βρίσκεσαι!

αυτο εννοουσα..! να αποφυγω χρεωσεις απο ακουσια συνδεση στο ιντερνετ με 3G or EDGE. αν τα εχω ανοιχτα προφανως μπορει να συνδεθει χωρις να παρω χαμπαρι και να χρεωνει τη συνδεση κινητης μου,ετσι??? :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες