Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone και μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1054 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 02:25

Λοιπον αυτή την στιγμή κάνω jailbreak σε ενα τηλέφωνο ενός φίλου... Το πήρε χθές και μου το έδωσε να το "σπάσω"... Το επιασα σήμερα στα χέρια μου και το πείραζα λίγο... όταν το πήρα στα χέρια μου είχε 27% μπαταρία... μετά απο 10 λεπτά έκλεισε (με κλειστά όλα όπως έχει αναφερθεί)!!! Του το ξαναπήρα λοιπόν να το φτιάξω... Μέχρι στιγμής που του περνάω καλούδια απο cydia παει καλά... Ευχομαι να μην έρθει άυριο και να μου πει "Η μπαταρία του δεν κρατάει και εσύ φταις που το έσπασες"


Εμπιστευόμαστε Μιχάλη!!!! Αρκεί να του τα κλείσεις όλα όπως μας είπες....αλλιώς στο 6-ωρο πάπαλα η μπαταρία!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 07:00

Συνεχίζουμε την ενημέρωση...:

Usage: 2 hour, 12 Minutes
Standby: 18 Hours, 53 Minutes
Battery Percentage: 57%

Καλημέρα σε όλους!

#108   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 10:51

Επόμενη ενημέρωση:

Usage: 2 hour, 22 Minutes
Standby: 22 Hours, 45 Minutes
Battery Percentage: 55%

Έτσι για να ξέρουμε που βρισκόμαστε!

#109   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/08/2009 - 11:45

Επόμενη ενημέρωση:

Usage: 2 hour, 22 Minutes
Standby: 22 Hours, 45 Minutes
Battery Percentage: 55%

Έτσι για να ξέρουμε που βρισκόμαστε!


Σε νιώθω. Έχω μιλήσει 2 ώρες και 14 λεπτά, καμιά ώρα ακόμα wifi και το φόρτισα πριν 3 ημέρες και είναι ακόμα στο 35%. Μήπως είναι και θέμα υλικού και σε κάποιους ξεφορτίζει γρήγορα;

#110   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 12:03

Σε νιώθω. Έχω μιλήσει 2 ώρες και 14 λεπτά, καμιά ώρα ακόμα wifi και το φόρτισα πριν 3 ημέρες και είναι ακόμα στο 35%. Μήπως είναι και θέμα υλικού και σε κάποιους ξεφορτίζει γρήγορα;



'Οταν λες θέμα υλικού?Τι ακριβώς εννοείς?

#111   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2009 - 13:17

παιδια εγω αντι του ΙΜ+ εχω το fring. εβγαλα τα push notifications με το το να βγαινω offline oταν το κλεινω αλλα σημαντικη βελτιωση δεν ειδα.επισης εχω κλεισει και το EDGE. η αληθεια ειναι οτι ακομα φορτιζω a απο το λαπτοπ διοτι εχω αμερικανικη πριζα κια περιμενω τον μετατροπεα που πηρα. ελπιζω με φορτιση απο πριζα να δω βελτιωση.. :)

#112   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/08/2009 - 13:23

'Οταν λες θέμα υλικού?Τι ακριβώς εννοείς?


Κανά πρόβλημα είτε μπαταρίας είτε κεντρικής πλακέτας. Αλλά όχι σε όλα τα iPhone αλλά ανάλογα την παρτίδα κατασκευής. Αν ήταν μόνο θέμα λογισμικού θα το είχαν όλοι το πρόβλημα ή θα λυνόταν με το επόμενο update.

#113   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 13:27

παιδια εγω αντι του ΙΜ+ εχω το fring. εβγαλα τα push notifications με το το να βγαινω offline oταν το κλεινω αλλα σημαντικη βελτιωση δεν ειδα.επισης εχω κλεισει και το EDGE. η αληθεια ειναι οτι ακομα φορτιζω a απο το λαπτοπ διοτι εχω αμερικανικη πριζα κια περιμενω τον μετατροπεα που πηρα. ελπιζω με φορτιση απο πριζα να δω βελτιωση.. :)


Θεωρώ ότι με πρίζα και φόρτιση όταν έχει φτάσει εκεί κοντά στο 10-15% η μπαταρία σου για ένα 8-ωρο γεμάτο,θα δεις μεγάλη βελτίωση και εφόσον έχεις κλειστά αυτά που πρέπει να έχεις κλειστά!!!Αυτά τα ανφέρονται σε κάποια post πιο πάνω!!Πήγαινε να δεις αν δεν βαριέσαι!Εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα εξού και το post που ξεκίνησα,είδα τρομερή βελτίωση!!!Εκτιμώ ότι θα έχω και άλλη!Δοκίμασε και πες μας!

Παραθέτω και πάλι στοιχεία:

Usage: 2 hour, 24 Minutes
Standby: 1 Day, 1 Hour
Battery Percentage: 54%

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 19/08/2009 - 13:30


#114   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 13:31

Κανά πρόβλημα είτε μπαταρίας είτε κεντρικής πλακέτας. Αλλά όχι σε όλα τα iPhone αλλά ανάλογα την παρτίδα κατασκευής. Αν ήταν μόνο θέμα λογισμικού θα το είχαν όλοι το πρόβλημα ή θα λυνόταν με το επόμενο update.


Σωστό!

#115   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/08/2009 - 14:05

Σωστό!


Ο κολλητός μου πήρε την ίδια μέρα 2 iPhone. Τα έχει και τα 2 με το ίδιο λογισμικό, jb, με τα ίδια προγράμματα και το ένα κρατάει αρκετό καιρό η μπαταρία και το άλλο είναι με ένα φορτιστή στο χέρι. Εγώ το φορτίζω όλο το βράδυ που κοιμάμαι και όταν το βγάζω η θερμοκρασία του είναι μια χαρά. Πως γίνεται λοιπόν άλλα iPhone, σε περιπτώσεις που διαβάζω να φορτίζουν κλειστά και να φταίει το λογισμικό;; Τώρα διαβάζω για περιπτώσεις που σκάσανε τα τηλέφωνα. Δε μου αρέσουν οι θεωρείες συνωμοσίας αλλά κάτι παίζει με τα ηλεκτρονικά του iPhone και οχι τόσο με το λογισμικό.

#116   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2009 - 14:10

παιδια η απενεργοποιηση του EDGE δεν επηρεαζει ταχυτητα ιντερνετ απο WiFi ετσι? γιατι εχω την εντυπωση οτι λιγο ισως αργει..

#117   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2009 - 14:14

παιδια η απενεργοποιηση του EDGE δεν επηρεαζει ταχυτητα ιντερνετ απο WiFi ετσι? γιατι εχω την εντυπωση οτι λιγο ισως αργει..

Καμία σχέση, το EDGΕ έχει να κάνει με το δίκτυο δεν θα έχεις πρόβλημα στο wifi.

#118   CursedQueen

CursedQueen

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 14:16

Σωστό!


Δεν μπορώ να καταλάβω πως σας τρώει τόσο εύκολα την μπαταρία.. Εγώ έχω φθάσει στις 2.5 ημέρες με ανοιχτό συνέχεια το bluetooth για τα handsfre.. Και έχω και 6 σελίδες γεμάτες εφαρμογές.. Από παιχνίδια μέχρι 3 διαφορετικα gps, με skype, με IM+, Winadmin, FTP, DYndns, VNC,IraPRO, facebook, pro rss, τα πάντα.. (και πολλά πολλά άλλα) Ότι μου χρησιμεύει δλδ. Απλά πρέπει να δείτε τις ανάγκες σας και να χρησημοποιείται σωστά τις διεργασίες και τις εφαρμογές του iphone! Κάποια μικρά αλλά σημαντικά tips είναι:
1)Κλειστό 3G
2)Κλειστό EDGE
3)Κλειστό Location SErvices
4)Κλειστό SSH
5)Κλειστό Wi-Fi
6)Κλειστό Bluetooth
7)Κλειστό Data Roaming
8)Χαμειλώστε την φωτεινότητα της οθόνης σας
9)Οι εφαρμογές δεν κλείνουν απλά πατώντας το Ηοme Button!Στην 3,0 ενώ είστε στην εφαρμογή και επιθυμείτε έξοδο κρατείστε πατημένο το power button μεχρι να βγεί το "slide to power off" και μετά κρατείστε το home button μέχρι να κλείσει η εφαρμογη!
10) Ανοίξτε κάτι από τα παράπάνω μ΄΄ονο όταν θέλετε να χρησιμοποιήσετε κάτι απ'αυτά!

#119   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 14:21

Ο κολλητός μου πήρε την ίδια μέρα 2 iPhone. Τα έχει και τα 2 με το ίδιο λογισμικό, jb, με τα ίδια προγράμματα και το ένα κρατάει αρκετό καιρό η μπαταρία και το άλλο είναι με ένα φορτιστή στο χέρι. Εγώ το φορτίζω όλο το βράδυ που κοιμάμαι και όταν το βγάζω η θερμοκρασία του είναι μια χαρά. Πως γίνεται λοιπόν άλλα iPhone, σε περιπτώσεις που διαβάζω να φορτίζουν κλειστά και να φταίει το λογισμικό;; Τώρα διαβάζω για περιπτώσεις που σκάσανε τα τηλέφωνα. Δε μου αρέσουν οι θεωρείες συνωμοσίας αλλά κάτι παίζει με τα ηλεκτρονικά του iPhone και οχι τόσο με το λογισμικό.


Πολύ πιθανό...δεν ξέρω...!

#120   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 19/08/2009 - 14:22

παιδια η απενεργοποιηση του EDGE δεν επηρεαζει ταχυτητα ιντερνετ απο WiFi ετσι? γιατι εχω την εντυπωση οτι λιγο ισως αργει..


Δεν νομίζω ότι έχει σχέση αυτό,ούτε επηρρεάζει το ένα το άλλο!!!Και εγώ το έχω απενεργοποιημένο και παίζω μάι χαρά με wifi!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 19/08/2009 - 14:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες