Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone και μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1054 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/08/2009 - 15:42

Από το pc δεν το φορτίζω. Ζήτημα να το έχω κάνει 2-3 φορές στους 8 μήνες. Απο την άλλη περίμενε λίγο καιρό μήπως στρώσει η μπαταρία και ανεβεί η απόδοση. Μετά από κανά 2μηνο. Πάντως φροντιζω 1-2 φορές τον μήνα να το αφήνω να κλείσει εντελώς μόνο του από μπαταρία. Επίσης το φορτίζω βράδυ συνήθως και για αρκετές ώρες. 6-7 πάνω κάτω. Αυτό κάνω από την στιγμή που το αγόρασα. Οι πρώτες φορτίσεις δεν νομίζω να έχουν τόση σημασία, όσο το να το φορτίσεις πλήρως όταν μπαίνει στην πρίζα. Θα τύχει να το βάλεις για μισή ώρα και μετά να το βγάλεις γιατί πρέπει να φύγεις, αλλά αυτό συμβαίνει ελάχιστες φορές.


Θέλει λίγο προσοχή με τους κύκλους φόρτισης. Ελπίζω να έχω άδικο, αλλά η πλήρης αποφόρτηση της μπαταρίας δεν είναι ότι καλύτερο καθώς μπορεί να την καταστρέψει παρ'όλα τα κυκλώματα προστασίας. Δείτε εδώ : http://osxreality.co...m-battery-life/
Προσωπικά φορτίζω το τηλέφωνο όταν η μπαταρία είναι στο 15 με 20%. Αυτό το ποσοστό θεωρείται βέλτιστο για την επαναφόρτηση της μπαταρίας (δεν έχω πρόχειρο refference αλλά το έχω δεί σε πολλές οδηγείες χρήσεις laptop, PDA κλπ.) Αυτή τη στιγμη έχω:
Usage 1h 45min
Standby 16h 58min
Με χρήση στο περίπου 1ώρα wifi & gaming 45 λεπτά ομιλία. Πέραν αυτού τα πάντα κλειστά όταν δεν τα χρησημοποιώ.

Μία ερώτηση σε όσους το φορτίζουν όλη τη νύχτα. Το πρωί από θερκμοκρασία πως είναι το πίσω μερος της συσκευής?
Προσωπικά το φορτίζω μέχρι να φτάσει στο 100% και φροντίζω πάντα να το βγάζω απο την πρίζα. Circuit braker or not η λογική λέει ότι αν το τηλ. θέλει 2 ώρες να φορτήσει αν το έχεις στην πρίζα για 6-7 ώρες τότε πρέπει να σταματάει την φόρτηση και όσο το έχεις στην πρίζα κάθε φορά που η τάση της μπαταρίας θα πέφτει στο 99% θα ξανα φορτίζει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 15:46

Ωραία για να μαθαίνουμε και εμείς να το φορτίζουμε σωστά και να έχει η μπαταρία μακροζωία! Την τελευταία σου παράγραφο δεν την κατάλαβα όπως το έχεις διατυπώσει,θες να το επαναδιατυπώσεις??Ευχαριστώ!

#78   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 15:51

Ναι λοιπον το ομολογώ... Το αφήνω και φορτίζει όλη νύχτα :) Τωρα για θερμοκρασία δεν μπορώ να σου πω γιατί έχω πρόβλημα με την φορτιση... το βάζω στην πρίζα εκεί γυρω στα 20% και σε 10 λεπτά αυτό αρχίζει και ζεσταίνετε... Φορτίζει μέχρι το 60-70% και μετά σταματάει λόγο υπερθέρμανσης... Και το παράλογο είναι οτι αν εχει κλείσει απο μπαταρία τότε φορτίζει κανονικά χωρίς προβλήματα και το κινητο ειναι κρυο... Για αυτό είπα λίγες σελίδες πιο πίσω ότι η 3,0 πρέπει να έχει πρόβλημα διαχείρησης ενέργιας... Να τονίσω επίσης οτι το προβλημα παρουσιάστηκε και με καθαρο restore... Χωρις καμοία εφαρμογή μεσα...

#79   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 15:55

Ναι λοιπον το ομολογώ... Το αφήνω και φορτίζει όλη νύχτα :) Τωρα για θερμοκρασία δεν μπορώ να σου πω γιατί έχω πρόβλημα με την φορτιση... το βάζω στην πρίζα εκεί γυρω στα 20% και σε 10 λεπτά αυτό αρχίζει και ζεσταίνετε... Φορτίζει μέχρι το 60-70% και μετά σταματάει λόγο υπερθέρμανσης... Και το παράλογο είναι οτι αν εχει κλείσει απο μπαταρία τότε φορτίζει κανονικά χωρίς προβλήματα και το κινητο ειναι κρυο... Για αυτό είπα λίγες σελίδες πιο πίσω ότι η 3,0 πρέπει να έχει πρόβλημα διαχείρησης ενέργιας... Να τονίσω επίσης οτι το προβλημα παρουσιάστηκε και με καθαρο restore... Χωρις καμοία εφαρμογή μεσα...


Και εγώ είχα την 3.0.1 και έκανα restore στην 3.0! Με σωστή διαχείριση που μου έγραψες παραπάνω τώρα είναι μία χαρά!Είμαι στο 98% μέχρι στιγμής! Τώρα αν το κινητό θερμαίνεται την ώρα της φόρτισης θα σου πω ναι και σε εμένα συμβαίνει αυτό αλλά φορτίζει κανονικά τελικά! Εγώ είμαι της άποψης ότι ακόμα και 100% να δείχνει ότι έχει φορτσίσει το τηλέφωνο είναι καλό να παραμείνει στην πρίζα και να φορτίζει κι'άλλο και ας μην φαίνεται! Η μπαταρία μάλλον χρειάζεται και άλλη ενέργεια!Υπο δοκιμή είναι όλα...και εγώ εζθές είχα προβλήματα. Εχθές αδικαιολόγητα έκαιγε από πίσω χωρίς σχεδόν να κάνω τίποτα! Κάποια εφαρμογή/ες ήταν ανοικτή/ες και μου έκανε τη ζημιά δίχως να το πάρω χαμπάρι!!!Ευτυχως με ξεστραβώσατε!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 18/08/2009 - 15:58


#80   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 16:02

Υπάρχει ένα σχετικό thread εδώ στο φορουμ το οποίο γράφει τα εξείς:

Tips για την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας του iPhone

Προσοχή: Απενεργοποιήστε ΜΟΝΟ τα χαρακτηριστικά τα οποία δεν χρειάζεστε!

1. Κλείσιμο του 3G: Settings -> General -> Network -> 3G OFF
2. Κλείσιμο του Wi-Fi: Settings -> Wi-Fi -> Wi-Fi OFF
3. Κλείσιμο του Location Services: Settings -> General -> Location Services OFF
4. Κλείσιμο του Push Mail: Settings -> Fetch New Data -> Push OFF
5. Κλείσιμο του Bluetooth: Settings -> General -> Bluetooth -> Bluetooth OFF
6. Κλείσιμο του EQ: Settings -> iPod -> EQ -> OFF
7. Χαμήλωση του Brightness Level(Φωτεινότητα): Settings -> Brightness
8. Άνοιγμα του Airplane Mode σε περιοχές μη-κάλυψης δικτύου: Settings -> Airplane Mode ON
9. Χρησιμοποίηση του Auto-Lock(Αυτόματο Κλείδωμα): Settings -> General -> Auto-Lock
10. Μην φορτίζεται το iPhone σε συνεχή βάση.Αφήστε το να κατέβει στο 10-20% και τότε φορτίστε το.
11. Μην φορτίζεται το iPhone περισσότερο από όσο χρειάζεται.Μόλις η μπαταρία φτάσει το 100% διακόψτε την φόρτιση.
12. Αφήστε το iPhone να ξεφορτίσει τελείως και κάντε μία πλήρη φόρτιση τουλάχιστον μία φορά τον μήνα (Charge Cycle).

Source: [Low Quality]
[High Quality]

Ευχαριστούμε τον χρήστη Slacker για αυτό το ποστ...

#81   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 16:05

Υπάρχει ένα σχετικό thread εδώ στο φορουμ το οποίο γράφει τα εξείς:

Tips για την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας του iPhone

Προσοχή: Απενεργοποιήστε ΜΟΝΟ τα χαρακτηριστικά τα οποία δεν χρειάζεστε!

1. Κλείσιμο του 3G: Settings -> General -> Network -> 3G OFF
2. Κλείσιμο του Wi-Fi: Settings -> Wi-Fi -> Wi-Fi OFF
3. Κλείσιμο του Location Services: Settings -> General -> Location Services OFF
4. Κλείσιμο του Push Mail: Settings -> Fetch New Data -> Push OFF
5. Κλείσιμο του Bluetooth: Settings -> General -> Bluetooth -> Bluetooth OFF
6. Κλείσιμο του EQ: Settings -> iPod -> EQ -> OFF
7. Χαμήλωση του Brightness Level(Φωτεινότητα): Settings -> Brightness
8. Άνοιγμα του Airplane Mode σε περιοχές μη-κάλυψης δικτύου: Settings -> Airplane Mode ON
9. Χρησιμοποίηση του Auto-Lock(Αυτόματο Κλείδωμα): Settings -> General -> Auto-Lock
10. Μην φορτίζεται το iPhone σε συνεχή βάση.Αφήστε το να κατέβει στο 10-20% και τότε φορτίστε το.
11. Μην φορτίζεται το iPhone περισσότερο από όσο χρειάζεται.Μόλις η μπαταρία φτάσει το 100% διακόψτε την φόρτιση.
12. Αφήστε το iPhone να ξεφορτίσει τελείως και κάντε μία πλήρη φόρτιση τουλάχιστον μία φορά τον μήνα (Charge Cycle).

Source: [Low Quality]
[High Quality]

Ευχαριστούμε τον χρήστη Slacker για αυτό το ποστ...



Ευχαριστούμε όλους όσους βοηθάνε εδώ μέσα! Είναι σημαντική η συνδρομή σας παιδιά! Πάντα δυνατοί και οι καλύτεροι!
Μόνο ως προς την 11κατη εντολή είμαι αντίθετος,όλα τα υπόλοιπα είναι απόλυτα σωστά και δουλεύουν πλήρως!
Νομίζω ότι χρειάζεται γερές φορτίσεις και όσο μπορούμε να το αδειάζουμε για να το φορτίζουμε και πάλι...
Μην ξεχνιόμαστε:
Usage: 26 Minutes
Standby: 4 Hours, 7 Minutes
Battery Percentage: 97%
Είναι καλό ???

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 18/08/2009 - 16:13


#82   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/08/2009 - 16:13

Και εγώ είχα την 3.0.1 και έκανα restore στην 3.0! Με σωστή διαχείριση που μου έγραψες παραπάνω τώρα είναι μία χαρά!Είμαι στο 98% μέχρι στιγμής! Τώρα αν το κινητό θερμαίνεται την ώρα της φόρτισης θα σου πω ναι και σε εμένα συμβαίνει αυτό αλλά φορτίζει κανονικά τελικά! Εγώ είμαι της άποψης ότι ακόμα και 100% να δείχνει ότι έχει φορτσίσει το τηλέφωνο είναι καλό να παραμείνει στην πρίζα και να φορτίζει κι'άλλο και ας μην φαίνεται! Η μπαταρία μάλλον χρειάζεται και άλλη ενέργεια!


Πολύ θεωρητικά και χωρίς καμία βάση καταθέτω το εξής ερώτημα. Αν όλες οι μπαταρίες έχουν "διακόπτη" για την αποφυγή υπερφόρτησης έχει νόημα το τηλέφωνο να μένει στη πρίζα όταν έχει φτάσει στο 100% καθώς θεωρητικά δεν φτάνει ρεύμα στην μπαταρία? Και ένα δεύτερο. Αν το τηλέφωνο σε standby σε 5 ώρες τρώει πχ. 5% αλλά μετά από πλήρη φόρτηση και 5 ώρες σε standby αλλά pluged in το τηλέφωνο παραμένει στο 100% τότε τι γίνεται με τον κύκλο φόρτησης? Και τις παρακάτω πιθανές απαντήσεις:
1. Είται σταματάει η παροχή στην μπαταρία και το τηλ. δείχνει 100% ενώ δεν είναι.
2. Ή το τηλέφωνο ξανα τραβάει ρεύμα μόλις η μπαταρία πέσει από το 100%.
Και οι δύο περιπτώσεις μπορεί να μειώσουν την διαρκεια ζωής της μπαταρίας.?

#83   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 16:16

Πολύ θεωρητικά και χωρίς καμία βάση καταθέτω το εξής ερώτημα. Αν όλες οι μπαταρίες έχουν "διακόπτη" για την αποφυγή υπερφόρτησης έχει νόημα το τηλέφωνο να μένει στη πρίζα όταν έχει φτάσει στο 100% καθώς θεωρητικά δεν φτάνει ρεύμα στην μπαταρία? Και ένα δεύτερο. Αν το τηλέφωνο σε standby σε 5 ώρες τρώει πχ. 5% αλλά μετά από πλήρη φόρτηση και 5 ώρες σε standby αλλά pluged in το τηλέφωνο παραμένει στο 100% τότε τι γίνεται με τον κύκλο φόρτησης? Και τις παρακάτω πιθανές απαντήσεις:
1. Είται σταματάει η παροχή στην μπαταρία και το τηλ. δείχνει 100% ενώ δεν είναι.
2. Ή το τηλέφωνο ξανα τραβάει ρεύμα μόλις η μπαταρία πέσει από το 100%.
Και οι δύο περιπτώσεις μπορεί να μειώσουν την διαρκεια ζωής της μπαταρίας.?


Ορθά τα ερωτήματά σου αλλά καλλίτερα να περιμένουμε απάντηση από κάποιον που να ξέρει να μας δώσει μία απάντηση σε αυτά...

#84   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 16:25

Ρε παιδιά, αρχίζω να ανησυχώ! Έχω το λευκό 3Gs και ακόμα και στην φόρτιση, δεν ζεσταίνεται τραγικά, αλλά και με λογική χρήση, κρατά 3 μέρες άνετα (εκτός αν το λιώσω στα παιχνίδια για κάνα 4-5 ώρες, τότε μια μέρα) με το bluetooth αναμμένο, όλη μέρα με μερικά τηλ. στο 86%
Έχω την έκδοση 3.0.1 και μου κάνουν εντύπωση όλα αυτά που διαβάζω.. τελικά τι γίνεται? Σε άλλους ψοφάει, σε άλλους όχι? Δεν το έχω κάνει jailbreak, μήπως αυτό φταίει τελικά?

#85   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/08/2009 - 16:34

Ορθά τα ερωτήματά σου αλλά καλλίτερα να περιμένουμε απάντηση από κάποιον που να ξέρει να μας δώσει μία απάντηση σε αυτά...

Να σου πώ την αλήθεια δεν περιμένω καν απάντηση. Ο λόγος, πάρα πολύ απλός. Κανένας κατασκευαστής δεν σου δίνει ακριβείς πληροφορίες για τους κύκλους φόρτησης/αποφόρτησης της μπαταρίας, μόνο γενικότητες. Η μαναδική φορά που είδα τελείως ξεκάθαρη οδηγεία είναι στο HP 2710p που έχω, και σε ένα data sheet, ανέφερε ότι το βέλτιστο είναι να μην πέφτει η μπαταρία κάτω του 20% και επιπλέων πως αν δουλεύεις πολλές ώρες στο laptop να βγάζεις την μπαταρία τελείως. Αλλά πόσο ακριβώς είναι το "πολλές" ο Θεος και η ψυχούλα του το ξέρει. Πα****ες δηλ.

Αν δεις στο link που έδωσα, σου λέει μην την ξεφορτίζεις τελείως γιατί χαλάει, και στην από κάτω παράγραφο σου λέει ότι αν ξεμένεις γρήγορα από μπαταρία άφησέ την να τελειώσει γιατί με αυτόν τον τρόπο μπορεί να κανεις re-calibration στο μετριτή της!?

#86   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 16:52

Πολύ θεωρητικά και χωρίς καμία βάση καταθέτω το εξής ερώτημα. Αν όλες οι μπαταρίες έχουν "διακόπτη" για την αποφυγή υπερφόρτησης έχει νόημα το τηλέφωνο να μένει στη πρίζα όταν έχει φτάσει στο 100% καθώς θεωρητικά δεν φτάνει ρεύμα στην μπαταρία? Και ένα δεύτερο. Αν το τηλέφωνο σε standby σε 5 ώρες τρώει πχ. 5% αλλά μετά από πλήρη φόρτηση και 5 ώρες σε standby αλλά pluged in το τηλέφωνο παραμένει στο 100% τότε τι γίνεται με τον κύκλο φόρτησης? Και τις παρακάτω πιθανές απαντήσεις:
1. Είται σταματάει η παροχή στην μπαταρία και το τηλ. δείχνει 100% ενώ δεν είναι.
2. Ή το τηλέφωνο ξανα τραβάει ρεύμα μόλις η μπαταρία πέσει από το 100%.
Και οι δύο περιπτώσεις μπορεί να μειώσουν την διαρκεια ζωής της μπαταρίας.?


Λοιπον θα αναφέρω το εξείς που το έμαθα από έναν φίλο ηλεκτρονικό...

Μια επαναφορτιζόμενη μπαταρία πρέπει της πρώτες φορές να υπερφορτίζετε... Το κύκλωμα δεν κόβει τελείως το ρεύμα αλλά συνεχίζει να δίνει μια μικρή τάση στην μπαταρία... (Όσες ώρες και να καθήσεις πάνω απο το κινητό όσο αυτό ειναι στο ρεύμα θα δείς πως η μπαταρία δεν θα πεσει στο 99%) Ο λόγος που πρέπει να συμβαίνει αυτο είναι γιατί η μπαταρία κρατάει μια θερμοκρασία που την χρειάζεται τις πρώτες φορές... Φανταστήτε το κάτι σαν στρώσιμο...

Στις παλιές μπαταρίες νικελίου-καδμίου δεν έπρεπε να τις φορτίζουμε αν δεν τελείωναν... Αυτό συνέβαινε γιατι οι μπαταρίες κρατάνε ένα είδος μνήμης... έτσι αν εμείς τις φορτίζαμε πχ στο 10% η μπαταρία νόμιζε οτι είναι στο 0% και έτσι σιγά σιγά μειώναμε την διάρκεια ζωής τους!!!

Οι μπαταρίες λιθίου έχουν άλλο σύστημα... Μπορείς να τις φορτίσεις όποτε θέλεις αλλά πάντα σύμφωνα με τον φίλο μου, αν την βάλεις να φορτίσει δεν πρέπει να την διακόψεις μέχρι να φορτίσει πλήρως... Μια φορά το μήνα πρέπει να αποφορτίζοντε εντελώς και να ξαναφορτίζονται για να μην κρατάνε την μνήμη που λέγαμε...

Τώρα, η ίδια η apple στα τεχνικά χαρακτηριστικά του iphone αναφέρει ότι:

All battery claims depend on network configuration and many other factors; actual results will vary. Rechargeable batteries have a limited number of charge cycles and may eventually need to be replaced by an Apple service provider.

Αυτά είναι τα μικρά γραμματάκια στην σελίδα με τα χαρακτηριστικά του iphone
Δείτε την και μόνοι σας: http://www.apple.com/iphone/specs.html

#87   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 17:21

Συγνώμη για το double post αλλά το κουμπάκι edit χάθηκε...

Σύμφωνα με τα αναγραφόμενα απο την σελίδα της apple εγώ τουλάχιστον καταλαβαίνω ότι Apple don't give a f***k για τις μπαταρίες μας και μας λέει ουσιαστηκά ότι εμείς φταίμε αν τα έχουμε όλα ανοιχτά... (βλ. depend on network configuration) και μάλιστα ξέρει ότι υπάρχουν προβλήματα γιατί λέει actual results will vary και όχι may vary. Και μες τα τελευταία τί παραπονιέστε βρε παιδιά αφού όλες οι μπαταρίες έτσι είναι και τελικα πάλι σε μας θα το στείλετε για αλλαγή μπαταρίας (batteries have a limited number of charge cycles and may eventually need to be replaced by an Apple service provider)

Αυτά τουλάχιστον καταλαβαίνω εγώ απο όσα διαβασα στην σελίδα τους...

#88   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 18:24

Συνεχίζω τα συγκριτικά στοιχεία:

Usage: 30 Minutes
Standby: 6 Hours, 17 Minutes
Battery Percentage: 93%

Είναι καλά ή όχι???

#89   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 18:24

Ρε παιδιά, αρχίζω να ανησυχώ! Έχω το λευκό 3Gs και ακόμα και στην φόρτιση, δεν ζεσταίνεται τραγικά, αλλά και με λογική χρήση, κρατά 3 μέρες άνετα (εκτός αν το λιώσω στα παιχνίδια για κάνα 4-5 ώρες, τότε μια μέρα) με το bluetooth αναμμένο, όλη μέρα με μερικά τηλ. στο 86%
Έχω την έκδοση 3.0.1 και μου κάνουν εντύπωση όλα αυτά που διαβάζω.. τελικά τι γίνεται? Σε άλλους ψοφάει, σε άλλους όχι? Δεν το έχω κάνει jailbreak, μήπως αυτό φταίει τελικά?

Συνεχίζω τα συγκριτικά στοιχεία:

Usage: 30 Minutes
Standby: 6 Hours, 17 Minutes
Battery Percentage: 93%

Τι έχεις να πεις?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 18/08/2009 - 18:25


#90   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 18/08/2009 - 19:45

και συνεχίζω:

Usage: 45 Minutes
Standby: 7 Hours, 39 Minutes
Battery Percentage: 89%

Νομίζω καλά πάμε...( ??? )
Υ.Γ. Στο εξάωρο προχθές μου είχε παραδώσει πνεύμα η μπαταρία...μετά από ρυθμίσεις σήμερα είναι καλλίτερο εκτιμώ!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 18/08/2009 - 19:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες