Μετάβαση στο περιεχόμενο


Τα όρια των reviews στο App Store και η θέση των developers.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
82 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/07/2011 - 01:19

Έχει όμως δίκιο ο Billy.. Ο μόνος τρόπος να κινηθείς νομικά θα μπορούσε να είναι συκοφαντία αλλα είμαι σίγουρος πως κάπου στα terms of usage (ναι αυτά που κανείς δεν διαβάζει) θα υπάρχει και ανάλογο άρθρο για την ελευθερία to review an app μιας και θα ήταν γελοίο να υπήρχε κάποια τέτοια δυνατότητα..

Από περιέργεια και μόνο αύριο θα τους καλέσω στο τηλέφωνο να τους ρωτήσω με το τι ισχύει και αν μπορεί κάποιος να βρει λύση .αλλα ήμαρτον να παρομιαζουμε με ότι λέμε με τη λέξη χουντα Έλεος δηλαδή την είχε ζήσει ναι τότε να εκφράσει άποψη αλλα από τη στιγμή που ήταν αγγενητος; Αστο καλύτερα διότι πολλοί τη συγκεκριμένη λέξη την έχουν κάνει καραμέλα χωρίς να γνωρίζουν.δεν συνεχίζω διότι είδη έχω βγει εκτός θέματος και σίγουρα παει για διαγραφεί το πόστο μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fkd

fkd

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/07/2011 - 07:43

Ειναι παρανομο να εκφραζεις την αποψη σου και λετε να καλεσει την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος?τι διαολο στη χουντα ζουμε?


σωστος

#18   PetrosDeme

PetrosDeme

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2011 - 07:55

Παιδιά επειδή μπλέξατε με έναν κακοήθη μην χαλάτε την ζαχαρένια σας και να δείνετε στα review που κάνει την απαραίτητη σημασία (δηλαδή καθόλου σημασία μην δείνετε). Μια χαρά είναι η εφαρμογές σας απλά μην του δίνετε σημασία. Αν δεν του δίνετε σημασία πιστεύω πως θα σταματήσει.

#19   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/07/2011 - 07:59

Φιλε bluradio επικοινωνησα με την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος για καποιες διευκρηνισεις.Οτι σου ειπα στο αρχικο μου ποστ.παρτους τηλεφωνο να σε ενημερωσουν πως να κινηθεις.ισχυουν οτι ειπα διοτι υπαρχει συκοφαντικη δυσφημηση.για ολα τα αλλα, αλλα λογια να αγαπιωμαστε

Καλημερα σας.

#20   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2011 - 09:14

Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι να αδιαφορήσετε.
Οποιοσδήποτε με νοημοσύνη άνω του μετρίου καταλαβαίνει ποιες είναι οι κακόβουλες κριτικές και ποιες οι αξιόπιστες. Ένας σας έβαλε ένα αστεράκι επειδή η εφαρμογή χρησιμοποιεί... Data (θα νόμιζε ότι αποκτά μαγικά ραδιόφωνο!) και άλλος επειδή η Apple δεν έβαλε ράδιο στο iPhone!
Θα πρέπει να λάβουμε και αυτές υπ´ όψιν;

Αδιαφορία!

#21   billidani7

billidani7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/07/2011 - 17:04

Ειναι παρανομο να εκφραζεις την αποψη σου και λετε να καλεσει την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος?τι διαολο στη χουντα ζουμε?
Για να ζητησεις την βοηθεια της αστυνμιας θα πρεπει να γινεται καποια πραξη αξιοποινη και οχι για τον εντοπισμο καποιου που γραφει κακα λογια για την εφαρμογη σας. Δεν ειναι τα κολληταρια σας. Μην παρετε τηλεφωνο θα τους τεντωσετε στα γελια.
Ακομα και να βρεις τα ιχνη που δεν παιζει κατι τετοιο υπαρχει η αρχη προστασιας προσωπικων δεδομενων που παυει να υπαρχει οταν απειλειται ζωη,και επειδη δεν συμβαινει τιποτα απο ολα αυτα ζητα να σου σβησουν τα σχολια απο την apple διοτι για να αλλαξει το καθεστως με τα ποσα post μπορει να κανει ενας σε μια εφαρμογη μονο και μονο για την δικια σας εφαρμογη αποκλειται



Και ποιος σου ειπε εσενα οτι πρεπει να εισαι στην χουντα προκειμενου να σταματησεις καποιον που λασπολογει εναντιον σου....

Και ποιος σου ειπε εσενα οτι η δημοκρατια σου δινει το δικαιωμα να συκοφαντείς και να λες οτι θες, χωρις επιχειρηματα και πισω απο την ανωνυμια σου....

Δεν ξερω αν θα ελεγες τα ιδια αν τα δημοσιευματα αυτα, αφορουσαν δικη σου δουλεια......Η χαλαρότητα σου θα ειχε παει περιπατο!

Τελευταία επεξεργασία από: billidani7, 27/07/2011 - 17:06


#22   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 27/07/2011 - 19:32

Και ποιος σου ειπε εσενα οτι πρεπει να εισαι στην χουντα προκειμενου να σταματησεις καποιον που λασπολογει εναντιον σου....

Και ποιος σου ειπε εσενα οτι η δημοκρατια σου δινει το δικαιωμα να συκοφαντείς και να λες οτι θες, χωρις επιχειρηματα και πισω απο την ανωνυμια σου....

Δεν ξερω αν θα ελεγες τα ιδια αν τα δημοσιευματα αυτα, αφορουσαν δικη σου δουλεια......Η χαλαρότητα σου θα ειχε παει περιπατο!

αν το μελετήσεις λίγο... τα μόνα συκοφαντικά είναι το "ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ" και το "ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ"

Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές απόψεις τις οποίες νομίζω οτι έχει κάθε δικαίωμα να εκφράσει (Όπως το τσάμπα τα λεφτά που έδωσα, δεν αξίζει μία κτλ)

Σε αυτό που λέει, "δείτε τα σχόλια και στις άλλες εφαρμογές, τα ίδια άτομα δίνουν 5 αστέρια" το κοίταξε κανείς ή αβίαστα πέσατε όλοι να υπερασπιστείτε τη σκληρή δουλεια των devs?

Tο έχω ξαναγράψει οτι έχω δεί κραυγαλέα reviews - δυστυχώς και απο τη review team αυτού εδώ του φόρουμ- που κάνουν μπαπ απο χιλιόμετρα οτι είναι "στημένα". 5 αστέρια, thumbs up, θαυμαστικά, γελάκια, καρδόυλες και όλα υπερτέλεια για μέτριότατες εφαρμογές.

#23   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2011 - 19:40

Και ποιος σου ειπε εσενα οτι πρεπει να εισαι στην χουντα προκειμενου να σταματησεις καποιον που λασπολογει εναντιον σου....

Και ποιος σου ειπε εσενα οτι η δημοκρατια σου δινει το δικαιωμα να συκοφαντείς και να λες οτι θες, χωρις επιχειρηματα και πισω απο την ανωνυμια σου....

Δεν ξερω αν θα ελεγες τα ιδια αν τα δημοσιευματα αυτα, αφορουσαν δικη σου δουλεια......Η χαλαρότητα σου θα ειχε παει περιπατο!

δεν αντιλεγω εχεις δικαιο μα μπορει ο καθενας να εκφερει τη γνωμη του..σιγουρα και ο συγκεκριμενος ηταν απαραδεκτος που εγραψε τοσα σχολια αλλα σε μια δουλεια υπαρχουν και θετικα και αρνητικα σχολια...δεν μπορουμε να αποφυγουμε τιποτα απο τα δυο...
Εδω πρεπει να ζητησω και μια μεγαλη συγγνωμη απο τον dream21 που δεν ειχα προθεση να τον προσβαλω και ο τροπος μου ηταν τελειως χωριατικος και χαζος

#24   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/07/2011 - 19:57

Εδω πρεπει να ζητησω και μια μεγαλη συγγνωμη απο τον dream21 που δεν ειχα προθεση να τον προσβαλω και ο τροπος μου ηταν τελειως χωριατικος και χαζος

Φίλε μου δεν υπαρχει κανένα πρόβλημα ,δεκτή και η συγνώμη σου.
Καλη συνέχεια και καλό βράδυ

#25   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2011 - 19:58

Φίλε μου δεν υπαρχει κανένα πρόβλημα ,δεκτή και η συγνώμη σου.
Καλη συνέχεια και καλό βράδυ

πραγματικα συγγνωμη.. :( Iam stupid

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 27/07/2011 - 19:59


#26 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 28/07/2011 - 11:27

Ως δια μαγείας οι αναρτήσεις του συγκεκριμένου χρήστη εξαφανίστηκαν απο το App. Store.
Ελπίζουμε όταν επιστρέψει με κάποιο άλλο λογαριασμό να είναι πιο συγκεκριμένος στις κριτικές του και
να κρίνει όσο αυστηρά θέλει χωρίς όμως να προσβάλει, να βρίζει και να λασπολογεί εναντίον κανενός Έλληνα developer...

#27   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 31/07/2011 - 01:47

Εξαφανίστηκαν μάλλον από την εφαρμογή Ραδιόφωνο, γιατί βλέπω αρκετές από δω και από κει.

#28   BillKastanakis

BillKastanakis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2011 - 10:32

Έχω μια παρόμοια περίπτωση με τύπο που κατέβασε την Lite έκδοση του Gfx Hotkeys (δωρεάν), έκανε review σε αυτήν για να βρίσει την εμπορική έκδοση (80+ reviews 4,5 αστέρια μέσο όρο) που δεν αγόρασε, και εμένα προσωπικά με βρισιές...

http://itunes.apple....d388368695?mt=8

Παρόλο που έχω κάνει report στην Apple δεν είδα κάποια αλλαγή.
Δυστυχώς με λυπεί κι εμένα που ορισμένοι δεν σέβονται τίποτα και εκφράζονται με αυτό τον τρόπο, κανοντας ανυπολόγιστη ζημιά. Υποθέτω ανταγωνιστές είναι, η απλά έχουν πολλά ψυχολογικά!

Ευτυχώς για εμένα, δεν έχει καμία αξία ούτε νόημα το review του δικού μου, ευτυχώς για εσάς που ξεφορτωθήκατε τον δικό σας... :)
Δυστυχώς θα δούμε πολλά τέτοια ακόμη....

#29   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/08/2011 - 10:45

αξιότιμοι κύριοι devs
παρότι σας καταλαβαίνω που αντιδράτε έτσι,λόγω της δουλειάς που έχετε αφιερώσει στις εφαρμογές σας και τις νιώθετε "παιδιά" σας , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χαλιέστε τόσο πολύ με αυτά τα ανούσια και κακοπροαίρετα σχόλια....κάθε λογικός αγοραστής ανεξαρτήτου ηλικίας το καταλαβαίνει,και όχι μόνο αυτό,αλλά και ενοχλείτε ή γελάει με τα άτομα αυτά και ο ίδιος,
για εμένα σταματήστε να ασχολείστε και απολάυστε την δημιουργία σας και τα όμορφα σχόλια...
εξάλλου όπως και στην ζωή έτσι και εδώ ή στο Itunes πάντα υπάρχουν κάποιοι που συμπεριφέρονται έτσι χωρίς λόγο...μάλλον λόγο έλλειψης παιδείας,ευγένειας,σοβαρής επιχειρηματολογίας...τι να πω?? οι καλές εφαρμογές φαίνονται και αγοράζονται ΟΤΙ σχόλια και αν έχουν...αυτό μόνο να προσέχετε...

πάντα φιλικά και με συμπαράσταση...

#30   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 01/08/2011 - 11:16

+1000

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες