Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα σε Downgrade από 3.0.1 σε 3.0 firmware


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Meowth

Meowth

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2009 - 22:28

Αν τελικά τα καταφέρις στα XP κάνε μία ενημέρωση γιατί προβλεπω οτι θα παιδευτεί πολύς κόσμος. Κάλή τύχη.


ευχαριστω πολυ φιλε με βοηθησες παρα πολυ !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Meowth

Meowth

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2009 - 23:11

Αν τελικά τα καταφέρις στα XP κάνε μία ενημέρωση γιατί προβλεπω οτι θα παιδευτεί πολύς κόσμος. Κάλή τύχη.



Παιδια τα κατάφερα!!!!! B)
Κατεβασα τα itunes σε αλλο PC με XP και φυσικα την firmware απο το iphonehellas, με το που συνδεσα το iphone εκανα κατευθιαν Shift + Restore και αμεσως μου ανοιξε το παραθυρο για να βρω που εχω αποθηκευσει την firmware 3.0.0 εκανα λοιπον το Restorε μου, επισης ειχα επιλεχει οταν εκανα τις ρυθμισεις για το itunes να μην κανει sync με το pc. Μολις τελιωσα εβαλα το Iphone στο άλλο μου Pc Mε τα vista to αναγνωρισαν τα itunes μια χαρα μου συνχρονισαν τα παντα οπως παλια, contacts, music, apps κ.α. Και ετσι εχω πλεον Firmware 3.0.0 :rolleyes:

Αρα συμπέρασμα μετα απο ολη την περιπετεια μου. ''TO iPHONE 3GS ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ DOWNGRADE ΣΤΑ WINDOWS VISTA''

#33   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/08/2009 - 00:36

εγω εχω 3g κ εκανα DOWNGRADE σε windows vista.....

#34   Meowth

Meowth

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2009 - 00:39

εγω εχω 3g κ εκανα DOWNGRADE σε windows vista.....



Δεν ξέρω τι παιζει με το 3G πάντος το 3GS δεν κανει downgrade με τα vista χαλαρα.. το δοκιμασα πανω απο 10 φορες

#35   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/08/2009 - 01:49

εγω εχω 3g κ εκανα DOWNGRADE σε windows vista.....


Και εγώ έκανα Downgrade το 3GS από 3.0.1 σε 3.0 σε Vista!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 22/08/2009 - 01:50


#36   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2009 - 02:12

vista = Σvista..γεματα bugs και οχι μονο οτι αφορα το iphone..

ezgif_com_crop_2.gif


#37   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/08/2009 - 02:17

vista = Σvista..γεματα bugs και οχι μονο οτι αφορα το iphone..


Ουδέ μία αντίρρηση για τα Vista αλλά Downgrade γίνεται!!Μην γράφουμε και ανακρίβειες...!

#38   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2009 - 02:20

Δεν αναφερα κατι σχετικο πανω στο αν γινεται downgrade και ουτε αμφιβαλω σε αυτο απλα ειπα

vista = Σvista..γεματα bugs και οχι μονο οτι αφορα το iphone..


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 22/08/2009 - 02:20

ezgif_com_crop_2.gif


#39   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/08/2009 - 08:28

Δεν αναφερα κατι σχετικο πανω στο αν γινεται downgrade και ουτε αμφιβαλω σε αυτο απλα ειπα


Σαφέστατα...εγώ δεν ισχυρίζομαι ότι αυτό έγραψες εσύ αγαπητέ Θανάση.Κάποιος άλλο φίλος το έγραψε αλλά επειδή το έχω κάνει γι'αυτό γράφω για το τι συμβαίνει στα Vista!

#40   Meowth

Meowth

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2009 - 11:20

Ουδέ μία αντίρρηση για τα Vista αλλά Downgrade γίνεται!!Μην γράφουμε και ανακρίβειες...!



Ναι αλλα το δικο σου είναι jailbreak.
Και οταν ακολουθησα τις συμβουλες που μου εδωσες για το downgrade λειτουργισαν αψογα αλλα στα xp και οχι στα vista και το προσπαθησα πανω απο 10 φορες. Και τελικα απο οσα διαβασα και γω σε διαφορα site τα ''Σβηστα'' ειχαν πολλα προβληματα. Οποτε καλυτερα ο κοσμος να προσπαθει με xp για downgrde για να μην εχει τις δικες μου περιπετειες...

#41   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2009 - 12:34

Σαφέστατα...εγώ δεν ισχυρίζομαι ότι αυτό έγραψες εσύ αγαπητέ Θανάση.Κάποιος άλλο φίλος το έγραψε αλλά επειδή το έχω κάνει γι'αυτό γράφω για το τι συμβαίνει στα Vista!

Το θέμα δεν είναι αν γίνεται ή όχι αλλά ότι για τα Vista έχουν αναφερθεί διάφορα προβλήματα στο downgrade και καλό είναι να αποφεύγονται για αυτή τη δουλειά. Το πρόβλημα του φίλου ήταν απλό, απλά δεν έπιανε το Shift+Restore. Φαντάσου όμως να σου έβγαζε κάποι error κατά την διαδικασία φόρτωσης του firmware?

#42   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/08/2009 - 12:55

Ναι αλλα το δικο σου είναι jailbreak.
Και οταν ακολουθησα τις συμβουλες που μου εδωσες για το downgrade λειτουργισαν αψογα αλλα στα xp και οχι στα vista και το προσπαθησα πανω απο 10 φορες. Και τελικα απο οσα διαβασα και γω σε διαφορα site τα ''Σβηστα'' ειχαν πολλα προβληματα. Οποτε καλυτερα ο κοσμος να προσπαθει με xp για downgrde για να μην εχει τις δικες μου περιπετειες...


δνε ήταν jaibreak εγώ το έκανα και μάλιστα και εγώ έχω τλαιπωρηθεί πολύ γαι να το κάνω!!!!Ήμουν και άτυχος διότι έπεσα στο διάστημα που από 3.0 πηγαίναμε στην 3.0.1 και δεν γινόταν jailbreaking με τους κλασσικούς τρόπους και ήθελε λίγο διαφορετική διαδικασία! Αλλά παιδιά από εδώ βοήθησαν και το κατάφερα!! Απλά κατέβασα ότι χρειαζόμουν με firefox....αλλιώς τίποτα!!!!

#43   kostelos

kostelos

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/08/2009 - 13:02

και εγω παντω που εκανα downgrade σε vista δεν ειχα κανενα προβλημα... :)

#44   Meowth

Meowth

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2009 - 13:11

Τι να πω μπορει να ειμουν εγω ο γκαντεμης και να μην γινοταν σε μενα... ισως. Το πιο Σημαντικο παντος ειναι οτι με την βοηθεια σας τα κατφερα με τον εναν η με τον αλλο τροπο. αυτο ειναι που εχει σημασια η αμεση βοηθεια που εχουμε. εγω απο την θεση μου σας ευχαριστω ολουσ για την βοηθεια σας..

#45   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/08/2009 - 13:22

Τι να πω μπορει να ειμουν εγω ο γκαντεμης και να μην γινοταν σε μενα... ισως. Το πιο Σημαντικο παντος ειναι οτι με την βοηθεια σας τα κατφερα με τον εναν η με τον αλλο τροπο. αυτο ειναι που εχει σημασια η αμεση βοηθεια που εχουμε. εγω απο την θεση μου σας ευχαριστω ολουσ για την βοηθεια σας..


Να είσαι καλά αγαπητέ Meowth. Και εγώ και όλοι στην αρχή βοηθηθήκαμε πάρα πολύ!!!! Ας είναι καλά παιδιά του forum για την όλη συνδρομή τους σε εμάς! Να είσαι καλά και να βοηθήσεις και εσύ με τη σειρά σου κάποιο παιδί που ξεκινάει με το iphone και δεν ξέρει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες