Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth OBD2 Auto Scanner


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2011 - 20:27

Δεν κανει τιποτα φιλε μου,ευχαριστω!! Καλα λογγαρισματα!!χαχαχα! Να χαιρεσαι την αμαξαρα σου! :)


Sent from my CupRa BocaNegra using Tapatalk

να τα χαιρομαστε φιλε μου κ οι δυο κ παντα απροβληματιστα να μας ειναι ;)

παιδες, αν γνωριζει καποιος αλλος αν μπορω να το χρησιμοποιησω ως εναλλακτικο vag-com ας ενημερωσει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2011 - 20:40

τελικα δεν λειτουργει ουτε ως εναλλακτικο vag com..
απλα διαβαζει τις πληροφοριες του εγκεφαλου, δεν πειραζεις τιποτα!
αν ειναι ετσι και δεν ειναι και συμβατο με το iphone δεν υπαρχει λογος να το παρω νομιζω..

#48   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 24/09/2011 - 14:35

Μόνο να διαβάζει και μεταφέρει πληροφορίες κάνει , μην περιμένεις τίποτα άλλο απο αυτο! Δεν μπορείς να πειραξεις τίποτα στο αμάξι με ότι και να το συνδέσεις, laptop android κτλ.

#49   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/09/2011 - 17:47

Μόνο να διαβάζει και μεταφέρει πληροφορίες κάνει , μην περιμένεις τίποτα άλλο απο αυτο! Δεν μπορείς να πειραξεις τίποτα στο αμάξι με ότι και να το συνδέσεις, laptop android κτλ.

το ειδα derizio και για αυτο και δεν το πηρα τελικα..
βεβαια αν διαβαζε τουλαχιστον και συνεργαζοταν με το iphone θα το επαιρνα, αλλα να καθησω τωρα να ασχοληθω με το android για το συγκεκριμενο δεν εχω καμια ορεξη..
θα παρω κανα vag com να κανω την δουλεια μου μου φαινεται, η το kiwi που λεγαμε παραπανω..

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 24/09/2011 - 17:47


#50   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2011 - 17:51

το ειδα derizio και για αυτο και δεν το πηρα τελικα..
βεβαια αν διαβαζε τουλαχιστον και συνεργαζοταν με το iphone θα το επαιρνα, αλλα να καθησω τωρα να ασχοληθω με το android για το συγκεκριμενο δεν εχω καμια ορεξη..
θα παρω κανα vag com να κανω την δουλεια μου μου φαινεται, η το kiwi που λεγαμε παραπανω..

ουτε με αυτα μπορεις να πειραξεις τιποτα.

#51   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/09/2011 - 17:56

ουτε με αυτα μπορεις να πειραξεις τιποτα.

με το vag com; :blink:

#52   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:30

με το vag com; :blink:

απο οσο βλεπω μονο τα faults σβηνεις. αν αυτο μπορεις να το πεις πειραγμα. δεν βλεπω κατι αλλο.

Τελευταία επεξεργασία από: Georgios1987, 24/09/2011 - 18:30


#53   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:33

απο οσο βλεπω μονο τα faults σβηνεις. αν αυτο μπορεις να το πεις πειραγμα. δεν βλεπω κατι αλλο.

οχι ρε συ μπορεις να αλλαξεις οτι θες με το vag com, αλλα η φαση ειναι οτι τα γνησια κοστιζουν ακριβα (αγγιζουν το 300αρι) και το κινεζικο δεν ξερεις πως θα σου βγει ουτε αναβαθμιζεται..

#54   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:43

οχι ρε συ μπορεις να αλλαξεις οτι θες με το vag com, αλλα η φαση ειναι οτι τα γνησια κοστιζουν ακριβα (αγγιζουν το 300αρι) και το κινεζικο δεν ξερεις πως θα σου βγει ουτε αναβαθμιζεται..

το θεμα ειναι αξιζει? δεν ειναι λιγα τα λεφτα....

#55   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/09/2011 - 18:51

το θεμα ειναι αξιζει? δεν ειναι λιγα τα λεφτα....

κοιτα για αυθεντικο ειναι σιγουρα πολλα τα λεφτα, αλλα ξερεις οτι δεν θα εχεις προβλημα ποτε. το κινεζικο το πληρωνεις καμια 30αρα αλλα δεν αναβαθμιζεται και δεν ξερεις ποσο ζωη εχει. παντως να εχει δημιουργησει προβλημα σε αμαξι δεν εχω ακουσει κατι..
εμενα για παραδειγμα το bluetooth στο ραδιο εχει πρωτοκολλο A2DP που σημαινει οτι μπορω να το συνδεσω αλλα μονο για να μιλαω κτλ.. με το καλωδιο μπορω να το αφαιρεσω και να ακουω ασυρματα πολυφωνικα την μουσικη μου απο το iphone.. για μενα που απο λαθος του εργοστασιου δεν εχει θυρα aux αλλα δεν εχω ουτε usb, αξιζει μονο για αυτο για 30 ευρω παρα να μπλεξω με ιστοριες να προσθετω usb η aux η οτιδηποτε αλλο που θα κοστισει πολυ ακριβοτερα.
τωρα απο αλλα μπορεις να κανεις χιλια δυο πραγματα.. αλλα θελει ψαξιμο..

#56   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 25/09/2011 - 11:55

κοιτα για αυθεντικο ειναι σιγουρα πολλα τα λεφτα, αλλα ξερεις οτι δεν θα εχεις προβλημα ποτε. το κινεζικο το πληρωνεις καμια 30αρα αλλα δεν αναβαθμιζεται και δεν ξερεις ποσο ζωη εχει. παντως να εχει δημιουργησει προβλημα σε αμαξι δεν εχω ακουσει κατι..
εμενα για παραδειγμα το bluetooth στο ραδιο εχει πρωτοκολλο A2DP που σημαινει οτι μπορω να το συνδεσω αλλα μονο για να μιλαω κτλ.. με το καλωδιο μπορω να το αφαιρεσω και να ακουω ασυρματα πολυφωνικα την μουσικη μου απο το iphone.. για μενα που απο λαθος του εργοστασιου δεν εχει θυρα aux αλλα δεν εχω ουτε usb, αξιζει μονο για αυτο για 30 ευρω παρα να μπλεξω με ιστοριες να προσθετω usb η aux η οτιδηποτε αλλο που θα κοστισει πολυ ακριβοτερα.
τωρα απο αλλα μπορεις να κανεις χιλια δυο πραγματα.. αλλα θελει ψαξιμο..

Αν σου λειπει απο λαθος η aux in παρε ενα τηλ στην αντιπροσωπεια που το αγορασες και κανε μανουρα να στο φερουν.Ετσι εγινε και με φιλου μου και τωρα περιμενει να του το περασουν... :)

#57   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/09/2011 - 12:00

Αν σου λειπει απο λαθος η aux in παρε ενα τηλ στην αντιπροσωπεια που το αγορασες και κανε μανουρα να στο φερουν.Ετσι εγινε και με φιλου μου και τωρα περιμενει να του το περασουν... :)

ρε συ τους το ειχα πει δυο φορες να το ψαξουν και με εγραψαν :mad:
θα πρεπει να επιμεινω ομως το ξερω.. αν και φοβαμαι λιγο την διαδικασια μην παει και μου ξυλωσουν το μισο ταμπλο τωρα για μια aux..

#58   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/05/2012 - 19:13

Επαναφερω το θεμα...
Εχω παρει τον ανταπτορα (elm327 bluetooth) αλλα με το iphone μεσω airblue δεν λεει να συνδεθει.. Βασικα δεν βρισκω και καμια πληροφορια σχετικα στο ιντερνετ..
Αν μπορει να βοηθησει καποιος θα το εκτιμουσα, ειτε μεσω airblue η celeste η οτιδηποτε αλλο..

#59   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 23/05/2012 - 19:15

χάλια το REV έχει από τον καιρό του άντε μην πω να γίνει update. Από το 3G μου ήταν η τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα... και ήταν και πόσα λεφτά να το αγοράσω. Ούτε ρετίνα, ουτε updates, ούτε δουλεύει σωστά. Χάλια σου λέω. Και δεν ξέρω και κανένα alternative με το wifi obd που έχω.

#60   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/05/2012 - 19:21

χάλια το REV έχει από τον καιρό του άντε μην πω να γίνει update. Από το 3G μου ήταν η τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα... και ήταν και πόσα λεφτά να το αγοράσω. Ούτε ρετίνα, ουτε updates, ούτε δουλεύει σωστά. Χάλια σου λέω. Και δεν ξέρω και κανένα alternative με το wifi obd που έχω.

Το kiwi εχεις; Η το ιδιο που εχω εγω (eml327) αλλα την εκδοση wifi;
Απο εφαρμογες μην το ψαχνεις.. Λιγο τις εχω δει και καποιες κατι ισως λενε, για να τις δω βεβαια περισσοτερο χρειαζεται να γινει η συνδεση..
Δυστυχως το torque του android δεν υπαρχει.. Η εφαρμογη ειναι επιπεδα πανω απο ολες, αλλα δυστυχως εχω ενα μικρο android και η διαφορα σε σχεση με το iphone σε ολα (αποκριση, οθονη) ειναι σαν να γυριζω χρονια πισω..
Το ιδιο και το android που ουσιαστικα τωρα το ανακαλυπτω (μονο κ μονο λογω torque..), δεν λεει κ πολλα.. Ελπιζω σε δυνατοτερες συσκευες να ειναι καλυτερο, γιατι εδω σε αυτο που εχω ειναι αθλιο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες