Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S hands-on βίντεο, επιβεβαίωση για 512ΜΒ μνήμης RAM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/10/2011 - 18:55

σιγά το γρήγορο σαν ένα 4αρι με clear restore είναι...
όποιος το πάρει θα το πάρει για κάμερα άντε κ για τον α5 μέχρι εκεί...

Με 700€ περνουμε και επαγγελματική φωτογραφική μηχανη και ρέστα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:06

χαχαχαχα ουτε να σε πληρωνανε φιλε μου για να μας διαφημιζεις samsung κινητο σε iphone forum...

Βασικα αστειευομουνα. Ποτε δεν ενδιαφερθηκα για το ποση RAM μνηνη εχει το iphone μου. Δυστυχως πολλοι ασχετοι θα το κανουν. Εγω το βλεπω ηδη στον υπνο μου και ανυπομονω να ερθει στην Ελλαδα. Θα ειμαι ο πρωτος στην Χαλκιδα που θα το παρει.

Αντι να ενδιαφερονται για τις νεες τεχνολογιες που θα ενσωματωνει, οπως η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΦΩΝΗΑ που ειναι ενα χαρακτηριστικο ερχομενο απο το μελλον και απο ταινιες sci-fi, καθονται και ρωτανε τι μνημη εχει το κινητο... Τι να πω...

#18   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:15

Βασικα αστειευομουνα. Ποτε δεν ενδιαφερθηκα για το ποση RAM μνηνη εχει το iphone μου. Δυστυχως πολλοι ασχετοι θα το κανουν. Εγω το βλεπω ηδη στον υπνο μου και ανυπομονω να ερθει στην Ελλαδα. Θα ειμαι ο πρωτος στην Χαλκιδα που θα το παρει.

Αντι να ενδιαφερονται για τις νεες τεχνολογιες που θα ενσωματωνει, οπως η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΦΩΝΗΑ που ειναι ενα χαρακτηριστικο ερχομενο απο το μελλον και απο ταινιες sci-fi, καθονται και ρωτανε τι μνημη εχει το κινητο... Τι να πω...


Ασχετος αυτος που ενδιαφερεται για τη ραμ???πλακα θα κανεις τωρα...οσο για αυτη τη super καινοτομια που ισως να μη δουμε ποτε στην ελληνικη γλωσσα να εισαι σιγουρος οτι αν εισαι εξω και αρχισεις να πιανεις κουβεντα με το κινητο σου ειναι πολυ πιθανο να σε παρουν με τα γιαουρτια...

Sent from my iphone 4

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 10/10/2011 - 19:17


#19   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:19

Έλα τώρα με τη RAM. Και 512 πολλά είναι. Έλεος!

#20   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:22

Έλα τώρα με τη RAM. Και 512 πολλά είναι. Έλεος!


Για σενα μπορει να ειναι αρκετα...αλλα δεν κανουμε ολοι την ιδια χρηση...

Sent from my iphone 4

#21   crazydub

crazydub

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:22

Ασχετος αυτος που ενδιαφερεται για τη ραμ???πλακα θα κανεις τωρα...οσο για αυτη τη super καινοτομια που ισως να μη δουμε ποτε στην ελληνικη γλωσσα να εισαι σιγουρος οτι αν εισαι εξω και αρχισεις να πιανεις κουβεντα με το κινητο σου ειναι πολυ πιθανο να σε παρουν με τα γιαουρτια...

Sent from my iphone 4

φιλε μου εχει σημασια η ραμ αλλα και τα 512 ειναι μια χαρα!

#22   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:23

parafron4 κάποτε ο Γαλιλαίος έλεγε η γη γυρίζει και θέλανε να τον κάψουν , κάποτε το Ευρώπη Αμερική ήταν 30 μέρες ταξίδι και τώρα μπορεί να γίνει και σε 9 ώρες και άλλα πολλά παραδείγματα.
θα έρθουν εποχές που θα λένε οι νέοι
( καλά ε...ο παππούς μου είχε απο τα πρώτα iphone και χρησιμοποιούσε τα δάχτυλα του πάνω στην οθόνη..και θα γελάνε)
όλα αλλάζουν αργά η γρήγορα...

#23   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:27

φιλε μου εχει σημασια η ραμ αλλα και τα 512 ειναι μια χαρα!


Για τον μεσο χρηστη μπορει να ειναι μια χαρα...αλλα τοσο δυσκολο τους ηταν να βαλουν 1γιγα ωστε να ειμασταν ολοι οικανοποιημενοι...μονο εγω βλεπω οτι το multitasking ειναι για τα πανηγυρια και με την 512ram απο ενα σημειο και μετα η κατασταση ειναι τραγικη....καλος ο Α5 καλη η καμερα αλλα μετα 1.5 χρονο επρεπε να δωσει μεγαλυτερη ραμ...

Sent from my iphone 4

#24   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:36

parafron4 κάποτε ο Γαλιλαίος έλεγε η γη γυρίζει και θέλανε να τον κάψουν , κάποτε το Ευρώπη Αμερική ήταν 30 μέρες ταξίδι και τώρα μπορεί να γίνει και σε 9 ώρες και άλλα πολλά παραδείγματα.
θα έρθουν εποχές που θα λένε οι νέοι
( καλά ε...ο παππούς μου είχε απο τα πρώτα iphone και χρησιμοποιούσε τα δάχτυλα του πάνω στην οθόνη..και θα γελάνε)
όλα αλλάζουν αργά η γρήγορα...


Με αυτο που ειπα ηθελα να δειξω οτι η συγκεμριμενη υπηρεσια ειναι αχρηστη για πολλους...ισως για ατομα με ειδικες αναγκες να ειναι κατι χρησιμο αλλα για τους υπολοιπους νομιζω πως δεν εχουμε την αναγκη να μιλαμε σε ενα κινητο αντι να χρησιμοποιουμε τα χερια μας....ας κοιταξουν πρωτα να βγαλουν καμια μπαταρια της προκοπης για να αντεχει τα δυνατα specs και τις νεες υπηρεσιες και μετα ας ασχοληθουν με τα υπολοιπα...

Sent from my iphone 4

#25   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:38

Ναι εσείς τρέχετε After Effects στο κινητό. Πλάκα κάνουμε συνέχεια;

Ποιο multitasking, αφού όταν γεμίσει η RAM κλείνει η εφαρμογή. Αν βάλουν 1 γίγα ΡΑΜ και τρέχουν πιο πολλά ταυτόχρονα η αυτονομία θα πάει στον πάτο. Το 2%, και πολυ, λέω των χρηστών ασχολούνται με αυτές τις ιστορίες. Ήδη η αυτονομία είναι οριακή.

#26   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:47

Ναι εσείς τρέχετε After Effects στο κινητό. Πλάκα κάνουμε συνέχεια;

Ποιο multitasking, αφού όταν γεμίσει η RAM κλείνει η εφαρμογή. Αν βάλουν 1 γίγα ΡΑΜ και τρέχουν πιο πολλά ταυτόχρονα η αυτονομία θα πάει στον πάτο. Το 2%, και πολυ, λέω των χρηστών ασχολούνται με αυτές τις ιστορίες. Ήδη η αυτονομία είναι οριακή.


Γιαυτο ανεφερα πριν για μπαταρια της προκοπης...η samsung δηλαδη ειναι πιο εξυπνη που εχει μανισια μπαταρια στο s2 1650mh κ εβγαλε κ μια 2000mh?

Sent from my iphone 4

#27   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:51

512 ram δεν ειναι αρκετα. Περιοριζει τις δυνατοτητες του κινητου. Και αν οχι σε απλα προγραμματα τοτε σιγουρα σε παιχνιδια που θα μπορουσαν να κανουν χρηση τις περισσοτερης ram (η ακομα και να μπορεις να τρεχεις περρισοτερα apps απο cydia χωρις να νοιαζεσαι για το ποσο ram τρωνε) οπως επισης και το multitasking που θα μπορουσε να αντεξει περρισοτερα apps ανοιχτα

#28   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:51

Τι, μονο 512 ΜΒ RAM? Και πηγαν 1.000.000 ανθρωποι να το παραγγειλουν την πρωτη κιολας μερα? Ρε τους ασχετους! Κατσε να δεις ποσοι θα εμφανισθουν σε αυτο το ποστ για να καταρρακωσουν την απραδεκτη Apple που δεν ενισχυει οσο πρεπει απο πλευρας hardware τις συσκευες της... Βουρ για SAMSUNG GALAXY ολοι!!!!!!!!

Προφανώς φίλε μου ο άσχετος εδώ μέσα είσαι εσύ καθώς απ'ότι φαίνεται το μόνο κριτήριο που έχεις είναι η Ram...

#29   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:55

Με 700€ περνουμε και επαγγελματική φωτογραφική μηχανη και ρέστα.

Καθένας με τα γούστα του κοπελιά! Σταματήστε να κρίνετε αυτούς που αγοράζουν iphone! ο καθένας κάνει τα κουμάντα του

#30   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 10/10/2011 - 19:56

Βασικα αστειευομουνα. Ποτε δεν ενδιαφερθηκα για το ποση RAM μνηνη εχει το iphone μου. Δυστυχως πολλοι ασχετοι θα το κανουν. Εγω το βλεπω ηδη στον υπνο μου και ανυπομονω να ερθει στην Ελλαδα. Θα ειμαι ο πρωτος στην Χαλκιδα που θα το παρει.

Αντι να ενδιαφερονται για τις νεες τεχνολογιες που θα ενσωματωνει, οπως η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΦΩΝΗΑ που ειναι ενα χαρακτηριστικο ερχομενο απο το μελλον και απο ταινιες sci-fi, καθονται και ρωτανε τι μνημη εχει το κινητο... Τι να πω...

σόρρυ δεν είχα δει αυτό το σχόλιό σου! τζάμπα σε έκραξα :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες