Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S hands-on βίντεο, επιβεβαίωση για 512ΜΒ μνήμης RAM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 10/10/2011 - 20:00

Με 700€ περνουμε και επαγγελματική φωτογραφική μηχανη και ρέστα.


Τεράστιο ποσοστό των αγοραστών iphone ποντάρει στο γεγονός ότι μπορεί να συνδυάζει ένα κινητό με έναν υποκειμενικά καλό φακό για να καλύπτει γενικά τις ανάγκες του.Στο κάτω κάτω,πρώτο βήμα θα ήταν να καταλάβουμε ότι και 12-15 mpixel να φτάσει ο επεξεργαστής της κάμερας,με 5 χιλιοστά διάμετρο φακού οι δυνατότητες είναι και θα είναι περιορισμένες.Δεν είναι επιχείρημα ότι μπορούμε να πάρουμε ένα επαγγελματικό εργαλείο.Όπως και,προσωπικά,είναι λάθος και όσοι αγοράσουν το 4s με μοναδικό επιχείρημα "ότι έχει καλύτερη κάμερα".Σε αυτούς,ναι θα ίσχυε πως καλύτερα να αγοράσουν μια φωτογραφική μηχανή,με την διαφορά πως δεν μπορείς να την κουβαλήσεις για να την δείξεις,οπότε θα ήταν λάθος αγορά.Με λίγα λόγια,πιο γελοίο θα μου φαινόταν να έβλεπα κάποιον να βγάζει φώτο σε ένα μπαράκι με μία D7000,παρά με ένα iphone. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 10/10/2011 - 20:01

Τι περιμένατε? 1GB? Στο iPad 3 με τον Α6 θα δουμε 1GB

#33   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/10/2011 - 20:06

Ασχετος αυτος που ενδιαφερεται για τη ραμ???πλακα θα κανεις τωρα...οσο για αυτη τη super καινοτομια που ισως να μη δουμε ποτε στην ελληνικη γλωσσα να εισαι σιγουρος οτι αν εισαι εξω και αρχισεις να πιανεις κουβεντα με το κινητο σου ειναι πολυ πιθανο να σε παρουν με τα γιαουρτια...

Sent from my iphone 4

Α. H Apple φιλε μου χρησιμοποιει οση RAM χρειαζεται για να δουλευει η συσκευη τελεια και τα υπολοιπα περισσευουν. Τωρα αν εσυ θα αγορασεις συσκευη με κριτηριο το ποση RAM εχει, τι να σου πω, αν θεωρεις οτι γνωριζεις καλυτερα, μπραβο σου. Αυτο εννοουσα, οτι το μεγεθος της μνημης για το προϊοντα της Apple ποτε δεν ηταν κριτηριο ποιοτητας.
Β. Σε λιγα χρονια θα γελαμε με οσους γελανε τωρα για την αναγνωριση ομιλιας. Και ασφαλως θα υπαρξει και στην Ελληνικη γλωσσα. Υπαρχουν καποιοι με μεγαλυτερο οραμα απο μερικους αλλους, που το μονο που κοιτανε ειναι να φορτωνουν τα κινητα με μεγαλυτερες οθονες, μνημες και πολυπυρηνους επεξεργαστες. GALAXY εχεις, κατι θα ξερεις επ'αυτου...

#34   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 10/10/2011 - 20:14

Άντε περιμένω πώς και πώς να βγεί. Θα στήσω σκηνη σαν τον mister bean έξω απο την cosmote. Παίδες μη μαλώνετε γούστα είναι αυτά. Όποιος θέλει παίρνει κινητό με 3000000000 ram και 7 χρόνια αυτονομία μπαταρίας όποιος θέλει παίρνει iPhone. Εγώ ας πούμε θέλω iPhone 4s. Γούστα είναι αυτά!!

#35   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 20:21

Ασχετος αυτος που ενδιαφερεται για τη ραμ???πλακα θα κανεις τωρα...οσο για αυτη τη super καινοτομια που ισως να μη δουμε ποτε στην ελληνικη γλωσσα να εισαι σιγουρος οτι αν εισαι εξω και αρχισεις να πιανεις κουβεντα με το κινητο σου ειναι πολυ πιθανο να σε παρουν με τα γιαουρτια...

Sent from my iphone 4

Βασικά εγώ είχα δεί πρίν τέσσερα χρόνια κάτι τρελούς στον δρόμο που είχαν κάτι παντόφλες κινητά, τα οποία ακουμπούσαν, έσερναν τα δάχτυλα λές και χαιδεύουν την γκόμενά τους, τα περιέστρεφαν, κτλ! Καλά δέν ντρέπονται να βγαίνουν έτσι στον δρόμο, μην τους πάρουν με τα γιαούρτια;!
Τί; Οι 3,5 ίντσες δέν θεωρούνται πλέον παντόφλα, και το multitouch έγινε mainstream? :P
Εδώ θα είμαστε και σε μερικά χρόνια να δούμε το Siri...

#36   musiclover

musiclover

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2011 - 20:35

Φαντάσου το Siri στην καφετέρια,ξαφνικά πεινάς,του λες λοιπόν "hello iphone,please find some good gyradika and order two pita gyro without onion,with tzatziki!

#37   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:04

Α. H Apple φιλε μου χρησιμοποιει οση RAM χρειαζεται για να δουλευει η συσκευη τελεια και τα υπολοιπα περισσευουν. Τωρα αν εσυ θα αγορασεις συσκευη με κριτηριο το ποση RAM εχει, τι να σου πω, αν θεωρεις οτι γνωριζεις καλυτερα, μπραβο σου. Αυτο εννοουσα, οτι το μεγεθος της μνημης για το προϊοντα της Apple ποτε δεν ηταν κριτηριο ποιοτητας.
Β. Σε λιγα χρονια θα γελαμε με οσους γελανε τωρα για την αναγνωριση ομιλιας. Και ασφαλως θα υπαρξει και στην Ελληνικη γλωσσα. Υπαρχουν καποιοι με μεγαλυτερο οραμα απο μερικους αλλους, που το μονο που κοιτανε ειναι να φορτωνουν τα κινητα με μεγαλυτερες οθονες, μνημες και πολυπυρηνους επεξεργαστες. GALAXY εχεις, κατι θα ξερεις επ'αυτου...


Για να λεω οτι θα ηθελα παραπανω ραμ σημαινει οτι αυτη που εχει δεν μου ειναι αρκετη...μετα απο ενα σημειο αρχιζει και lagarei...θελω να μπορω να κανω πολλα πραγματα ταυτοχρονα χωρις να με νοιαζει ποσο ραμ μου εχει απομεινει και να μην κλεινουν απο μονες τους οι εφαρμογες λογο ελειψης ραμ...και αυτο δεν συμβενει μονο σε εμενα....

Sent from my iphone 4

#38   spartan29gr

spartan29gr

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:08

Φαντάσου το Siri στην καφετέρια,ξαφνικά πεινάς,του λες λοιπόν "hello iphone,please find some good gyradika and order two pita gyro without onion,with tzatziki!

:lol: :lol: :lol: :lol:

#39   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:14

Τι, μονο 512 ΜΒ RAM? Και πηγαν 1.000.000 ανθρωποι να το παραγγειλουν την πρωτη κιολας μερα? Ρε τους ασχετους! Κατσε να δεις ποσοι θα εμφανισθουν σε αυτο το ποστ για να καταρρακωσουν την απραδεκτη Apple που δεν ενισχυει οσο πρεπει απο πλευρας hardware τις συσκευες της... Βουρ για SAMSUNG GALAXY ολοι!!!!!!!!


δεν είσαι σε λάθος τόπικ, σε λάθος φόρουμ είσαι αδερφέ... αν προσπαθήσεις πάντως μπορείς να βρεις κανα 2 άλλους να θέλουν να κάνετε κανα φόρουμ να μιλάτε και για κανα σαμσουνγκ!

#40   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:14

Για να λεω οτι θα ηθελα παραπανω ραμ σημαινει οτι αυτη που εχει δεν μου ειναι αρκετη...μετα απο ενα σημειο αρχιζει και lagarei...θελω να μπορω να κανω πολλα πραγματα ταυτοχρονα χωρις να με νοιαζει ποσο ραμ μου εχει απομεινει και να μην κλεινουν απο μονες τους οι εφαρμογες λογο ελειψης ραμ...και αυτο δεν συμβενει μονο σε εμενα....

Sent from my iphone 4


Δηλαδή τι προγράμματα θες να τρεξεις και δεν μπορείς;Λες και είναι υπολογιστής κάνεις!Για τα πράγματα που υπάρχουν στο AppStore αλλα και για τις δυνατότητες του κινητού είναι μια χαρα η μνήμη του...και μην την μετράς σε νούμερα...αλλα με το αν σε βολεύει!Εγω που τρέχω βαριά παιχνίδια μαζι δεν κολλάει καθόλου...τώρα αν το δικο σου έχει κάποιο πρόβλημα δεν ξέρω!Επισης αν εσυ το έχεις jb και θες να τρεχεις δεν ξέρω και εγω τι δεν σου φταίει η Apple που δεν έβαλε αρκετά μεγάλη RAM για να τρεχεις εσυ ότι βρεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#41   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:15

δεν είσαι σε λάθος τόπικ, σε λάθος φόρουμ είσαι αδερφέ... αν προσπαθήσεις πάντως μπορείς να βρεις κανα 2 άλλους να θέλουν να κάνετε κανα φόρουμ να μιλάτε και για κανα σαμσουνγκ!

Προφανώς το μήνυμα που παραθέτεις είναι ειρωνικό...

#42   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:22

Δηλαδή τι προγράμματα θες να τρεξεις και δεν μπορείς;Λες και είναι υπολογιστής κάνεις!Για τα πράγματα που υπάρχουν στο AppStore αλλα και για τις δυνατότητες του κινητού είναι μια χαρα η μνήμη του...και μην την μετράς σε νούμερα...αλλα με το αν σε βολεύει!Εγω που τρέχω βαριά παιχνίδια μαζι δεν κολλάει καθόλου...τώρα αν το δικο σου έχει κάποιο πρόβλημα δεν ξέρω!Επισης αν εσυ το έχεις jb και θες να τρεχεις δεν ξέρω και εγω τι δεν σου φταίει η Apple που δεν έβαλε αρκετά μεγάλη RAM για να τρεχεις εσυ ότι βρεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Θελω να σερφαρω να μιλαω skype tpatalk im+ να στελνω και να λαμβανω μαιλ να ανοιγω αρχεια word κ ολα αυτα ταυτοχρονα... Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι μου ειπαν οτι το lag το προκαλει το jailbreakme οποτε οταν κανω restore στη 5 θα δω αν φτεει η ραμ η το jb tool...

Sent from my iphone 4

#43   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:28

χαχαχαχα ουτε να σε πληρωνανε φιλε μου για να μας διαφημιζεις samsung κινητο σε iphone forum...

παίζει να χει βαρέσει και tattoo samsung galaxy,πανό στο σπίτι κρεμασμένα και τέτοια δεν παίρνω όρκο για το αν έχει ανάψει και καπνογόνο :lol:

#44   mjaros

mjaros

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 23:14

Εγώ και με 64MB παραπάνω στα 128MB που έχω στο 3G μου ευχαριστημένος θα ήμουν,
για να μη χρειάζεται κάθε φορά που βγαίνω από τα μηνύματα να διαγράφω τη διεργασία από τα Processes και να καθαρίζω τη RAM!
>:(

#45   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 10/10/2011 - 23:43

Εγώ και με 64MB παραπάνω στα 128MB που έχω στο 3G μου ευχαριστημένος θα ήμουν,
για να μη χρειάζεται κάθε φορά που βγαίνω από τα μηνύματα να διαγράφω τη διεργασία από τα Processes και να καθαρίζω τη RAM!
>:(

Πω πω φιλε πως την παλευεις ακομα με αυτο? ειναι βασανστηριο καθε φορα να πρεπει να καθαριζεις την RAM για να μην κολλαει το 3G...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες