Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S vs iPhone 4 [Γραφικά]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 20/10/2011 - 11:35

Η διάφορα ειναι ξεκάθαρη σε infinity blade και real racing τωρα αν δεν τις βλέπετε δεν σας φτάιει και κανεις ;-)

Νομιζω AlexK , ειναι αποψη σου αλλα μπορεις να την εκφράζεις πιο κοσμια .....Δεν σε ειπαμε και καμπούρη...
Δεν το βλεπουμε εμεις και το βλεπεις εσυ οκ ,αλλα μην τρελενεσαι κιολας .Εκτος και εαν πουλας iphone 4s ,τοτε αλλαζει το θεμα
:)
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   menegsp

menegsp

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2011 - 11:36

Εχω την εντυπωση οτι η αναλυση στο Iphone 4 ειναι καλυτερη..εχω βγαλει τα ματια μου στα screenshot τοση ωρα κ το συμπερασμα μου ειναι αυτο...
τωρα μπορει να εγινε κ λαθος απο τον editor κ να ηθελε να γραψει ( πανω 4S κατω 4 )

Τελευταία επεξεργασία από: menegsp, 20/10/2011 - 11:36


#18   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2011 - 11:45

παιδια δεν μπορουν να φανουν διαφορες σε παιχνιδια που ειναι φτιαγμενα για το 4. Διαφορες ορατες θα δουμε στα καινουρια παιχνιδια που θα φτιαχνοντε αποκλειστικα για τις δυνατοτητες του 4ς

#19   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2011 - 11:54

Η διάφορα ειναι ξεκάθαρη σε infinity blade και real racing τωρα αν δεν τις βλέπετε δεν σας φτάιει και κανεις ;-)

Και δεν ειναι η φωτεινοτητα αλλα κυριως οι νέα τεχνολογία με τις σωστές σκιασεις και την καλύτερη ποιότητα γραφικών με φως απο την σωστή πλευρά κλπ

Συμπέρασμα οσο και αν σας πειραζει που έχετε το 4 και όχι το 4ς δυστυχώς η αλήθεια ειναι εμφανέστατη !!!

Πως ειναι ξεκαθαρη η διαφορα στο real racing αφου στο ενα εχει συννεφια και στο αλλο λιακαδα και γενικα οι σκιες και η φωτεινοτητα στα screenshots αλλαζουν; Στο infinity blade ναι ειναι το μονο στο οποιο υπαρχει εμφανης διαφορα, στις πανοπλιες τους ειδικοτερα. Στα υπολοιπα δεν υπαρχουν ξεκαθαρες διαφορες αναμεσα στα δυο. Τωρα για καποιον ειδικο στο θεμα, σιγουρα μπορει να υπαρχουν διαφορες, αλλα ως μεσος χρηστης μιλαω και οι διαφορες για την ωρα ειναι ελαχιστες.
Συμπερασμα, κατοχοι- μελλοντικοι κατοχοι του 4S αν θελετε με το ζορι να υποτιμησετε το ταπεινο 4αρι, βρειτε σημαντικους λογους να το κανετε... ::)

#20   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:05

Πως ειναι ξεκαθαρη η διαφορα στο real racing αφου στο ενα εχει συννεφια και στο αλλο λιακαδα και γενικα οι σκιες και η φωτεινοτητα στα screenshots αλλαζουν; Στο infinity blade ναι ειναι το μονο στο οποιο υπαρχει εμφανης διαφορα, στις πανοπλιες τους ειδικοτερα. Στα υπολοιπα δεν υπαρχουν ξεκαθαρες διαφορες αναμεσα στα δυο. Τωρα για καποιον ειδικο στο θεμα, σιγουρα μπορει να υπαρχουν διαφορες, αλλα ως μεσος χρηστης μιλαω και οι διαφορες για την ωρα ειναι ελαχιστες.
Συμπερασμα, κατοχοι- μελλοντικοι κατοχοι του 4S αν θελετε με το ζορι να υποτιμησετε το ταπεινο 4αρι, βρειτε σημαντικους λογους να το κανετε... ::)



Δεν συμφωνώ. Το 4 με το 4S έχουν πολύ μεγαλύτερη διαφορά στο hardware απ' ότι το 4 με το 3GS. Ούτε εγώ θα πάω να τα σκάσω για το 4S και θα περιμένω το επόμενο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να εθελοτυφλώ και να προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι οι διαφορές δεν είναι μεγάλες... Μιλάμε για διπλάσια επεξεργαστική ισχύ και όχι για 100-200 παραπάνω... Η διαφορά είναι τεράστια!

Το 4 είναι πλέον το παλιό μοντέλο, είτε μας αρέσει είτε όχι...

#21   zemac

zemac

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:06

εγω προσωπικα δεν παρατηρω μια τρελη διαφορα... ας περιμενουμε νεα games για να κανουμε συγκρισεις... ειλικρινα δεν με πειθει να το αγορασω,.... αν μου το χαριζαν προφανως θα το επαιρνα αλλα να δωσω το 4 για το 4ς πληρωνοντας την τρελη τιμη του... ΝΟΤ! ....

#22   Lucy

Lucy

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:11

η μονη ουσιαστικη διαφορα που μπορω να δω ειναι στο infinity blade...

#23   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:23

Δεν συμφωνώ. Το 4 με το 4S έχουν πολύ μεγαλύτερη διαφορά στο hardware απ' ότι το 4 με το 3GS. Ούτε εγώ θα πάω να τα σκάσω για το 4S και θα περιμένω το επόμενο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να εθελοτυφλώ και να προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι οι διαφορές δεν είναι μεγάλες... Μιλάμε για διπλάσια επεξεργαστική ισχύ και όχι για 100-200 παραπάνω... Η διαφορά είναι τεράστια!

Το 4 είναι πλέον το παλιό μοντέλο, είτε μας αρέσει είτε όχι...

Δεν ειπα το αντιθετο, ουτε υποτιμω τις επιπλεον δυνατοτητες που σιγουρα εχει το 4S.
Απλα στην πραξη θελω να το δω, οτι εχει γινει τωρα απο τεστ ταχυτητας-γραφικων κτλ δεν με πειθει.. Τωρα αν ειναι να το παρω μονο και μονο για να λεω οτι εχει διπυρηνο κτλ κτλ (τα γνωστα) ειναι αλλο θεμα. Γιατι ουσιαστικες διαφορες και γενικα διαφορες που να εχουν πεισει τον μεσο χρηστη η τον κατοχο του 4 αν θες, να κανει την αλλαγη, δεν εχω δει..
Προσωπικα δεν με χαλαει ουτε με ενοχλει οτι το 4 ειναι πλεον παλιο μοντελο. Καλυπτει ομως πληρως τις αναγκες μου και προσωπικα δεν βρισκω κανεναν λογο για να αναβαθμισω στο 4S. Αν κυκλοφορουσε το υποτιθεμενο 5αρι, με σημαντικες διαφορες και αρκετες επιπλεον δυνατοτητες, τοτε ναι αν εκρινα οτι θα μου ηταν χρησιμο κ μου αρεσε, θα το αγοραζα.
Τωρα για το αν θα ανοιγει μια σελιδα ο σαφαρι μισο δευτερολεπτο πιο γρηγορα, η απο 1 λεπτο που κανει τωρα να ανοιξει θα ανοιγει στα 50 δευτερολεπτα, η θα τραβαει μια φωτογραφια καποια δεκατα του δευτερολεπτου πιο γρηγορα, η θα τρεχουν καλυτερα καποια παιχνιδια μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου (που ετσι κ αλλιως σπανια παιζω), ε τοτε δεν με ενδιαφερει, για αυτο και δεν προχωρω στην αναβαθμιση (οπως και πολλοι αλλοι).
Αν ημουν κατοχος 3G/3GS ναι φυσικα και θα ειχα πολλους περισσοτερους λογους, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 20/10/2011 - 12:24


#24   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:36

και όμως κάποια απο αυτά τα παιχνίδια έχουν γραφτεί και για τον Α5, πιο συγκεκριμένα το Real Racing 2 έβγαλε πρόσφατο update που υποστηρίζει αναβαθμισμένα γραφικά για το ipad2 (τα οποία είναι και εμφανή ειδικά στο lighting)

γενικότερα πάντως μην κολλάτε σε αυτά, σ 3.5 inches οθόνη και με ίδια ανάλυση, η διαφορά δεν θα ναι τόσο μεγάλη

#25   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:43

.................

γενικότερα πάντως μην κολλάτε σε αυτά, σ 3.5 inches οθόνη και με ίδια ανάλυση, η διαφορά δεν θα ναι τόσο μεγάλη


Ακριβώς!
Και στην apple δεν μιλάνε για καλύτερα αλλά για γρηγορότερα.
Ρε παιδιά, με ίδια οθόνη και ανάλυση πως μπορεί να βγει καλύτερη εικόνα; Στην κίνηση είναι το θέμα.

#26   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:51

Ρε παιδιά εντάξει όσοι έχετε το 4 καταλαβαίνουμε πως δε θα παίρνατε 4S γιατί τα upgrades δεν είναι τόσο πολλά. Κάποιος όμως που είτε έχει 3G(s) είτε καθόλου, ποιό θα ήταν καλύτερο να πάρει το 4 ή 4S ? εκεί είναι το θέμα περισσότερο...

#27   Batman

Batman

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:54

καλά δεν βλέπτεται ότι το 4s έχει πολύ καλύτερα γραφικά???αν είναι δυνατόν,και τα γυαλιά του θεού είναι

#28   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:58

Ρε παιδιά εντάξει όσοι έχετε το 4 καταλαβαίνουμε πως δε θα παίρνατε 4S γιατί τα upgrades δεν είναι τόσο πολλά. Κάποιος όμως που είτε έχει 3G(s) είτε καθόλου, ποιό θα ήταν καλύτερο να πάρει το 4 ή 4S ? εκεί είναι το θέμα περισσότερο...

Φυσικά και να πας για το 4S αν έχεις τα χρήματα

Εγώ που έχω το 4αρι και το ipad2, μάλλον δεν θα προχωρήσω σε αναβάθμιση φέτος

ΥΓ
βέβαια αν βγει jb και για το 4S, ίσως και να το σκεφτώ

#29   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:59

Ρε παιδιά εντάξει όσοι έχετε το 4 καταλαβαίνουμε πως δε θα παίρνατε 4S γιατί τα upgrades δεν είναι τόσο πολλά. Κάποιος όμως που είτε έχει 3G(s) είτε καθόλου, ποιό θα ήταν καλύτερο να πάρει το 4 ή 4S ? εκεί είναι το θέμα περισσότερο...

Αναλογως τις τιμες! Αν οι τιμες του 4S ειναι οι ιδιες ας πουμε με του 4 οταν πρωτοκυκλοφορησε, και η τιμη του 4 ιδια με αυτη του 3GS τοτε, δηλαδη ας πουμε 660 το 4S (16GB) και 560 το 4, τοτε νομιζω οτι θα επρεπε να αγορασεις το 4S ειναι μικρη η διαφορα.. Εκτος και αν το 4αρι πεσει περισσοτερο με την ελευση του 4S, κατι το οποιο δεν πολυπιστευω βεβαια.
Σε αυτη τη θεση βεβαια εγω θα επαιρνα ενα με πολυ λιγοτερα, μεταχειρισμενο 4 σε καλη κατασταση το οποιο θα μπορεις να βρεις στα 350-400 ευρω, και θα περιμενα το 5.. ::)

καλά δεν βλέπτεται ότι το 4s έχει πολύ καλύτερα γραφικά???αν είναι δυνατόν,και τα γυαλιά του θεού είναι

το περιμενεις σε λιγες μερες η σου εχει ερθει ηδη και να σου πω μεγειες; ::)

#30   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/10/2011 - 12:59

καλά δεν βλέπτεται ότι το 4s έχει πολύ καλύτερα γραφικά???αν είναι δυνατόν,και τα γυαλιά του θεού είναι


Για να μην σκίσω τα πτυχία μου, μπορείς να αποδείξεις πως σε μια ίδια ακριβώς οθόνη θα έχεις καλύτερη εικόνα;
Μέχρι και η apple λέει Χ7 faster!!!!! faster όχι better ή ότι άλλο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες