Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύγκριση Samsung Galaxy S2 με το iPhone 4s (Face off)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 23/10/2011 - 15:49

παιδια μονο το apple store κανει την διαφορα! Εγω προσωπικα θα προτιμουσα ενα s2 με apple store!!!!! :rolleyes: θα ηταν ο τελειος συνδυασμος!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 15:51

Σ'αυτο συμφωνω απολυτα φιλε μου, οπως ανεφερα και παραπανω η μονη αδυναμια του android ειναι το market, το κινητο δεν φταιει σε τιποτα Αναρτημένη εικόνα

#18   zenos

zenos

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 15:53

Aμα δεν εχεις Iphone, να το εχεις jailbreak να βαζεις οτι 8εεεελεισ δωρεαν χωρις να πληρωσεις μια, αμα δεν εχεις cydia να διαμορφωνεις το κινητο στα γουστα σου οπως πραγματικα 8ελεις, δεεεν εχεις κινητο..ολα τα αλλα ειναι παντοφλες...επιδει μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορο το galaxy και να εχει πιο μεγαλη ο8ονη?σιγα υγεια :rolleyes: :rolleyes:

#19   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2011 - 15:55

Πες τα ZENOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(+1)

#20   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 16:01

Aμα δεν εχεις Iphone, να το εχεις jailbreak να βαζεις οτι 8εεεελεισ δωρεαν χωρις να πληρωσεις μια, αμα δεν εχεις cydia να διαμορφωνεις το κινητο στα γουστα σου οπως πραγματικα 8ελεις, δεεεν εχεις κινητο..ολα τα αλλα ειναι παντοφλες...επιδει μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορο το galaxy και να εχει πιο μεγαλη ο8ονη?σιγα υγεια :rolleyes: :rolleyes:


Μπορεις να εγκαταστησεις και στο android τζαμπα εφαρμογες πολυ πιο ευκολα απο το iOs, δεν απαιτει καποιο αντιστοιχο jailbreak.
Eπισης μπορεις να του κανεις και απιστευτο costumisation αλλα οπως και στο iPhone πρεπει να εχεις καποιες γνωσεις παραπανω.
Το Galaxy οπως ειπες ειναι πιο γρηγορο απο το iPhone, εχει μεγαλυτερη οθονη αλλα εκτος αυτων ειναι και ελαφρυτερο και πιο λεπτο του 4-4s.
Eκτος του App store δεν ξερω αν αξιζει να δωσω 200Ε παραπανω για το iPhone (που και αυτο μεταξυ μας δεν νομιζω να αξιζει τοσα χρημματα)..

Τελευταία επεξεργασία από: pabou13, 23/10/2011 - 16:02


#21   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/10/2011 - 16:02

Aμα δεν εχεις Iphone, να το εχεις jailbreak να βαζεις οτι 8εεεελεισ δωρεαν χωρις να πληρωσεις μια, αμα δεν εχεις cydia να διαμορφωνεις το κινητο στα γουστα σου οπως πραγματικα 8ελεις, δεεεν εχεις κινητο..ολα τα αλλα ειναι παντοφλες...επιδει μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορο το galaxy και να εχει πιο μεγαλη ο8ονη?σιγα υγεια :rolleyes: :rolleyes:



Έχουμε πει άπειρες φορες ότι ο σκοπός του jailbreak δεν είναι το να μην πληρώνεις αλλα το να κανεις το iPhone σου έτσι όπως θες εσύ... Το να μην πληρώνεις ένα παιχνίδι ή μια εφαρμογή δεν είναι κάτι που σε κάνει μάγκα... Σε κάνει φτηνό και "αγαιναστατο"... Γιατί κάποιος έχει φτύσει αίμα για να φτιάξει αυτό που εσύ κατεβάζεις τσάμπα... Δεν θα ακούσω δικαιολογίες ότι κάποιες εφαρμογές είναι ακριβές κλπ κλπ... Ούτε ότι είμαι μικρός και δεν μπορώ να πληρώσω με κάρτα... Δεν νοείται να έχεις ένα κινητό 700 ευρώ και να μην μπορείς να αγοράσεις ένα παιχνίδι ή μία εφαρμογή τα οποια κάνουν από 0,79 έως και 70 ευρώ... Τσάμπα μάγκας το παίζεις !!! Δεν μιλάω για σένα προσωπικά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις...

Εκτος από αυτό το να επισημάνω κάτι στα παιδιά από πάνω που λένε για τα χρώματα και τις οθόνες των 2 αυτών κινητών !!! Κυρίως για τα χρώματα θα τα δείτε όταν βάλετε διπλα διπλα τα 2 κινητά με την ίδια φωτογραφία... Από εκεί και έπειτα το μέγεθος της οθόνης είναι γούστα του καθένα !!! Εμενα μου αρέσει του iPhone του Σ2 μου φαίνεται πολύ μεγάλη και δεν μου αρέσει προς το παρών...

Τελευταία επεξεργασία από: g4m1st3r1x, 23/10/2011 - 16:12


#22   zenos

zenos

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 16:10

α δηλαδη εσυ το εχεις jailbreak αλλα δεν κατεβαζεις δωρεαν παιχνιδια για να μην εισαι φτηνος και αγενεστατοςΑναρτημένη εικόνα(δυσκολευομαι να το πιστεψω)

#23   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/10/2011 - 16:18

Να στο πω αλλιώς για να καταλάβεις... Έχω μάθει να σέβομαι την δουλειά του αλλου ο οποιος προσφέρει κάτι σε μένα (με αντίτιμο εννοείται) και για αυτό δεν κατεβάζω τσάμπα !!! Σε πληροφορώ όσες εφαρμογές έχω στο iPhone ακόμα και μέσω του Cydia είναι πληρωμένες !!! Είναι κάτι σαν να δουλεύεις σερβιτόρος πχ. και να μην σε πληρώνει το αφεντικό σου θα σου άρεσε εσένα αυτό? Θα σου άρεσε να προσφέρεις κάτι στο αφεντικό και να μην σε πλήρωνε?

#24   zenos

zenos

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2011 - 16:22

φιλε νταξει τι να σου πω πιστευω εχεις και δικαιο φυσικα αλα καπου υπερβαλεις και λιγο..ειμαι σιγουρος στα 10 ατομα που 8α ρωτησουμε γιατι κανουν jailbreak οι 6-7 (να μην πω πιο πολλους) 8α απνταντησουνγια να εχουμε δωρεαν παιχνιδια εφαρμογες και και και..νταξει δεν λεω εχεις αδικο αλα ο κυριος λογος του Jailbreak poy υπαρχει κατεμενα ειναι λογο ολων αυτων των δωρεαν επιλογων.. 8)

#25   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/10/2011 - 16:31

Το θέμα δεν είναι το τι κάνουν κάποιοι ή οι περισσότεροι Αναρτημένη εικόνα Το θέμα είναι ποιος είναι ο σκοπός του Jailbreak !!! Και πίστεψε με κάτι που με βοηθάει και εννοώ από την δουλειά μου έως και την παραμικρή εφαρμογή στο κινητό ή ένα πρόγραμμα στο PC και βεβαια θα το αγοράσω Αναρτημένη εικόνα Αλληλεγγύη !!!

#26   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/10/2011 - 23:57

και η μερκελ εφτιαξε την γερμανια και η ελλαδα πληρωνει την γερμανια..τι καλα θα ηταν να μην πληρωναμε !μονο που ο παπανδρεου δεν μπορει να κανει jailbreak την γερμανια και να παιρνουμε φραγκα σπασμενα χωρις να χρωσταμε απτα δανεικα που παιρνουμε..οποτε ας πληρωνουμε και τον παπανδρεου και την μερκελ..αλληλεγγυη!!φιλε μου..εντελως φιλικα!ΟΛΟς Ο ΚΟΣΜΟς ΚΛΕΒΕΙ!

την οικογενεια σου να βοηθας μονο...!μην πληρωνεις κανεναν γιατι ολοι θα σε "σκοτωσουν ετσι κ αλλιως!οπως..εσυ καποτε πληρωνοντας τους αυτους θα τους κανεις δισεκατομυριουχους κ εσυ θα μεινεις χωρις φραγκο στην τσεπη και θα τριγυρνας στους δρομους ψαχνοντας φαι..τι θα εχεισ να λες μετα??α ρε εκεινος που εφτιαξε το angry birds εξαιτιας μου εγινε εκατομυριουχοσ και γω ζω στον δρομο!!ετσι κ αλλιως και να μην πληρωσεις εκατομυρια εχουν αυτοι..καλυτερα τα λεφτα να τα δινεις στα παιδακια που πεινανε....!!γιατι αυτοι που φτιαχνουν τις εφαρμογες δεν τα χαριζουν στα παιδακια που πεινανε μαζι με ενα iphone 4 να παιζουν και να χαιρονται παιδικη ηλικιαΑναρτημένη εικόναγιατι κανουν αυτο ακριβως παιρνοντας λεφτα απο σενα η απο μενα και αυτοι τρωνε σε ρεστοραν απτην στιγμι που εγω θα πειναω και θα χαιρομαι που πληρωσα μια εφαρμογη ενος ανθρωπου που εχει ηδη φραγκα!μονο για διαφημισεις του angry birds εβαλαν εκατομυρια απτην τσεπη τους και λες να μην εχουν λεφτα??και θα πληρωνω και ενα παιχνιδι που πεταει πουλακια??αγορασα μονο το iphone 4 για να εχω να ασχολουμαι στην ελευθερη ωρα μου..απο κει και περα τιποτα αλλο δεν πληρωνω!

δεν σε παω κοντρα απλα σκεψου και καπως διαφορετικα για εμας που δεν πληρωνουμε εφαρμογες..εντελως φιλικα ολα αυτα Αναρτημένη εικόνα

#27   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:29

Το gs2 αποτελει αναμφιβολα ενα θαυμα του hw... Ειναι το μοναδικο android κινητο που ηρθα σ επαφη, και ειδα τοσο αγγογυστα κ αερατα να σηκωνει το "δυστροπο" κατ εμενα αυτο λειτουργικο... Απο εκει κι επειτα, η τεχνολογια της οθονης του ως s-amoled, ειναι ανωτερη της retina. Πιο εντυπωσιακη στην πρωτη ματια, καθως εχει υπερτονισμενα χρωματα κ εξαιρετικα ζωντανα.
Οταν η πρωτη εντυπωση περασει, παρατηρεις οτι πιστη αναπαρασταση του περιβαλλοντα χωρου σε μια φωτο πχ, θα εχεις στη retina κι οχι στη samoled ομως.
Σαν μεγεθος συσκευης το s2 για μενα ειναι απαγορευτικο. Με απωθει τοσο μεγαλη οθονη γιατι μετα την αγορα του hd2 μου, διαπιστωσα οτι δεν μπορω να τη διαχειριστω...
Το iphone τωρα, ειναι κατ εμενα μια πανεμορφη αλλα υπερκοστολογημενη συσκευη.. Παρολα αυτα, κ μονο η εμπειρια χρησης του λειτουργικου, ειναι ικανη να σε κανει να παραβλεψεις restrictions κ ελλειψεις..

Συμπερασμα; Ειναι 2 εκ των κορυφαιων κ ποιοτικοτερων συσκευων της αγορας.. Καλυπτουν αλλο αγοραστικο φασμα η καθε μια, κ δε μπορω να καταληξω στο πια ειναι καλυτερη ή χειροτερη πραγματικα... Αν κ μισω τη samsung (ανεκαθεν το εκανα) στο συγκεκριμενο κινητο της υποκλιθηκα, κ θα συνεχισω να το κανω, πολλες φορες! Αναρτημένη εικόνα

#28   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:39

Διαβάζωντας τα παραπάνω αντιλαμβάνομαι οτι εχεις δοκιμασει και τις δυο συσκευές και 8α σε παρακαλούσα να μου πεις ποιο να διαλεξω .Απλως 8έλω να αναφέρω οτι χτες πουλησα το iphone 4 white που είχα για να αγοράσω το iphone 4 s ...ομως τώρα βλέπω και το galaxy s2 οτι ειναι καλο και 8α η8ελα την γνώμη σου (αλλα και των υπολοιπων) σχετικά με το ποιο να διαλέξω ...(Εγω πάντως που το ειδα το σ2 το μονο 8ετικο που βλέπω ειναι οτι εχει flash και ραδιο διοτι το ι4 δεν εχει.Ψστοσο το ι4 εχει καλυτερη ο8ονη και ειναι πιο μουρατο αλλα εχει πολλα κλειδωματα)..παρακαλω εσενα και οποιον αλλο 8ελει ας πει την γνωμη του και εν τελει πιο κινητο αξιζει συγκρινωντας ολα τα χαρακτηριστικα του ενος με το αλλο....

#29   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:45

φιλε μου οτι και να σου πουμε αν δεν το δεις το κινητο απο κοντα ζωντανα και να το πιασεις στα χερια σου ακρη δεν θα βγαλεις..τι περιμενεις να σε πουν σε φορουμ για iphone?αυριο δευτερα πανε σε ενα καταστημα πιασε την συσκευη κανε μια πλοηγηση σε μενου και ιντερνετ..παιξε κανενα βιντεακι παιξε ενα παιχνιδακι..και αποφασισε μονος σου αν ειναι για τα μετρα σου..!και γω ειχα γαλαξια και πολλοι εδω μεσα και οπως και γω και καποιοι αλλοι ξαναγυρισαν παλι σε iphone!ο λογος ειναι μονο ενας..γτ το ανδροιδ εχει εφαρμογες μπαχαλο..!θα σου λειψει 1000% το appstore..αυτα απο μενα..!και καλη τυχη με την επιλογη της καταλληλης συσκευης για σενα Αναρτημένη εικόνα

#30   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2011 - 00:58

Oλα αυτα που λες ειναι πολυ ωραια και με βρησκεις συμφωνο αλλα οταν λες εφαρμογες μπαχαλο ??μπορεις αν σου ειναι ευκολο να μου δωσεις μια "εικονα" σχετικα με τις εφαρμογεςΑναρτημένη εικόναΤι το κακο εχουνΑναρτημένη εικόνα Αν για σενα και τους υπολοιπους επαιξε σημαντικο ρολο στο να ξαναγυρισετε σε ιphone τοτε στατιστικα και μονο και εγω 8α ξαναγυρισω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες