Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύγκριση Samsung Galaxy S2 με το iPhone 4s (Face off)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:27

ναι,φιλε μου καλα τα λες..αλλα θελω να σε πω..δηλαδη αυτος που εφτιαξε το jb και καποιοι κατεβαζουν σπασμενες εφαρμογες οπως εσυ κ εγω τζαμπα και χαιρομαστε το θεωρεις κακο??δεν θα επρεπε..εκει θελω να καταληξω..οτι αυτος που το εκανε το εκανε με την καρδια του για μας που δεν εχουμε λεφτα να αγορασουμε εφαρμογες ειτε να τις πληρωσουμε..!ο δικος του τροπος σκεψεις ειναι αυτος(αυτος που εβγαλε το jb) ας δωσω την ευκαιρια στα "φτωχα" παιδια που δεν εχουν λεφτα να αγορασουν να χαρουν παιχνιδια και αυτοι που εχουν ας πληρωνουν...και αυτος το εκανε με κοπο και ιδρωτα και δεν ζηταει φραγκα..οποιος θελει αφηνει δωρεα..!οποτε ουτε το δικο σου ειναι κακο ουτε αυτο που λεω και γω..!αλλα ενταξει οσο για το angry birds εβγαλε αρκετα εκατομμυρια..!στο android νομιζω το δινουν τζαμπα...σε ολες τις συσκευες!στα iphone γτ το εχουν επι πληρωμη??(η το αντιθετο δεν θυμαμαι..δηλαδη στο iphone τζαμπα και στο android πληρωνεις) γιατι αν ειναι στο iphone μονο που πληρωνεις τοτε εγω θα νιωσω κοροιδο και πως επειδη ειμαι μελος και κατοχοσ iphone εχω και τα λεφτα να πληρωνω angry birds!αυτο ειναι που δεν μαρεσει....!και προτιμω αυτους που δεν θα με κοροιδευουν ;)
τελος παντων..αυτη η συζητηση θελει ποτο και και αγκαλιες μετα.. :P γιατι στο κατω κατω ανθρωπος ειμαι κ ανθρωπος εισαι κ κουβεντα κανουμε!και χαιρομαι που ακουσα και την δικια σου γνωμη..!
:) :)

Να υποθέσω ότι στο super market δεν πληρώνεις τα πράγματα που παίρνεις γιατί πχ η μίσκο είναι μια εταιρεία με εκατομύρια και πρέπει να την κλέψεις.
Επίσης και τα ρούχα που φοράς δεν τα πληρώνεις για τον ίδιο ακριβώς λόγο.
Εγώ προσωπικά το jb το έχω για παραμετροποίηση του κινητού και για δοκιμή των εφαρμογών. Δηλαδή κατεβάζω μια εφαρμογή δωρεάν και εφόσον μου αρέσει και με καλύπτει την πληρώνω. Και πίστεψέ με επχω πολλές εφαρμογές που έχω πληρώσει από 0.79€ έως και 50€.

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 24/10/2011 - 11:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 11:36

Να υποθέσω ότι στο super market δεν πληρώνεις τα πράγματα που παίρνεις γιατί πχ η μίσκο είναι μια εταιρεία με εκατομύρια και πρέπει να την κλέψεις.
Δηλαδή κατεβάζω μια εφαρμογή δωρεάν και εφόσον μου αρέσει και με καλύπτει την πληρώνω.
Sent from my iPhone4 using Tapatalk


Φιλε μου επετρεψε μου να γελασω με αυτη σου τη δηλωση :lol: Μαλλον εσυ ζεις σε αλλη πραγματικοτητα απο αυτη που ζουν οι περισσοτεροι. Αλλα ενταξει το να λεει καποιος οτι αγοραζει τις εφαρμογες θα τον πιστεψω με επιφυλαξη ομως (δλδ μονο αν εχει καθαρο λογισμικο μεσα), αλλα να λες οτι εισαι jb κατεβαζεις μια εφαρμογη και αμα σου κανει πας και την αγοραζεις μετα, ενταξει φιλε μου εκει γελαω και με συγχωρεις γιαυτο...

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 24/10/2011 - 11:43


#48   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2011 - 12:02

Είναι και αυτός ένας τρόπος να δεις αν κάτι που βλέπεις σου χρειάζεται... Τώρα αν τον πιστεύεις η όχι πάει αλλου το θέμα και είναι μια διαφορετική άποψη !!! Δεν σου κρύβω όμως ότι και εγώ το έχω κάνει κάποιες φορες όταν δεν έχω αρκετά λεφτά μέσα στην κάρτα και θέλω να τα κρατήσω γιατί ίσως μπορώ να βρω κάτι καλύτερο... Πχ. Πρόσφατα είχα ανοίξει ένα Topic για το Display Out από Κηδεία... Δεν ήξερα αν λειτουργεί καλά και ρώτησα γιατί το είχα κατεβάσει σπασμένο και δεν δούλευε... (και μάλιστα το είχα πει και στο topic) Το κατέβασα σπασμένο το δοκίμασα και μετά πήγα και το αγόρασα και είμαι μια χαρά... Αυτό είναι ένα καλο του jailbreak !!! Μην παρεξηγείς τους πάντες αμέσως !!! Αναρτημένη εικόνα

#49   Dimitris192

Dimitris192

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:10

Φίλε g4m1st3r1x δεν έχεις κατέβασει ποτέ μουσική από το διαδίκτυο; Όλη και τονίζω όλη η μουσική που ακούς, όλες οι ταινίες που βλέπεις είναι αγορασμένα; Αν ναι τότε μπράβο σου αλλά είσαι η εξαίρεση....Οι πιο πολλοί είναι επιλεκτικά "ευαισθητοι" με τις εφαρμογές που κατεβάζονται "σπασμένες" με τη χρήση του j/b.
Επίσης δεν είναι όλα τόσο ρόδινα πίσω από την πώληση εφαρμογών αφού υπάρχουν εταιρείες που εκμεταλλεύονται την δουλειά μικρών developer δίνοντας τους ψίχουλα και αυτές κερδοφορούν!

#50   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:31

Φίλε g4m1st3r1x δεν έχεις κατέβασει ποτέ μουσική από το διαδίκτυο; Όλη και τονίζω όλη η μουσική που ακούς, όλες οι ταινίες που βλέπεις είναι αγορασμένα; Αν ναι τότε μπράβο σου αλλά είσαι η εξαίρεση....Οι πιο πολλοί είναι επιλεκτικά "ευαισθητοι" με τις εφαρμογές που κατεβάζονται "σπασμένες" με τη χρήση του j/b.
Επίσης δεν είναι όλα τόσο ρόδινα πίσω από την πώληση εφαρμογών αφού υπάρχουν εταιρείες που εκμεταλλεύονται την δουλειά μικρών developer δίνοντας τους ψίχουλα και αυτές κερδοφορούν!

Εγω βλεπω οτι απο συγκριση δυο κινητών έχουμε περάσει σε μα8ήματα η8ικής ...δεν λεω καλά ειναι κα τα μα8ήματα ηθικής.Περίμενα πως οι περισσοτεροι που ειναι κάτοχοι των δύο κινητών να ελεγαν την άποψη τους (που μερικοί την είπαν και αλλοι μου εστειλαν πμ και με κατατόπισαν και τους ευχαριστώ για αυτό) και να μην μετατοπιζόταν το θέμα μας "Αν πρεπει να κάνεις jailbreak η οχι".

#51   Dimitris192

Dimitris192

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:40

Έχεις δίκιο.....Επειδή και εγώ έτυχε να έρθω σε επαφή με το S2 (κάτοχος iphone4 εγώ) ,αφού το έχει στενό συγγενικό πρόσωπο, θα σου πω ότι μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο για κινητό πάντα αλλά από ταχύτητα και πλοήγηση στο ίντερνετ είναι αρκετά μπροστά. Μετά την αναβάθμιση πλέον όμως μιλάμε για δύο ισάξια απο άποψη hardware κινητά με το iphone 4s όμως να διατηρεί τα πλεονεκτήματα του πολύ καλύτερου λογισμικού, της ευκολίας χειρισμού, της αξιοπιστίας, του design, της μπαταρίας..

#52   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2011 - 13:55

Φίλε g4m1st3r1x δεν έχεις κατέβασει ποτέ μουσική από το διαδίκτυο; Όλη και τονίζω όλη η μουσική που ακούς, όλες οι ταινίες που βλέπεις είναι αγορασμένα; Αν ναι τότε μπράβο σου αλλά είσαι η εξαίρεση....Οι πιο πολλοί είναι επιλεκτικά "ευαισθητοι" με τις εφαρμογές που κατεβάζονται "σπασμένες" με τη χρήση του j/b.
Επίσης δεν είναι όλα τόσο ρόδινα πίσω από την πώληση εφαρμογών αφού υπάρχουν εταιρείες που εκμεταλλεύονται την δουλειά μικρών developer δίνοντας τους ψίχουλα και αυτές κερδοφορούν!


Επειδή τυχαίνει και είμαι Dj κιόλας εννοείται πως κατεβάζω μουσική !!! Εννοείται όμως ότι είναι και πειρατική αλλα εννοείται πως έχω και αυθεντικά CD ακόμα και Βινύλια !!! Πάει αλλου το θέμα εκεί πέρα...
Επίσης επειδή δουλεύω με τράκτορ τα πάντα στο PC μου είναι αυθεντικά γιατί ποτε δεν ξέρεις τι μπορεί να σου ζητήσουν αν μπει η εφορία μέσα και η αστυνομία... (Ήδη μου έχει τύχει 5 φορες στο μαγαζί και άλλες 9 σε γάμους, βαφτίσια και λοιπά που έπαιζα) !!! Εκεί τα έξοδα ανεβαίνουν και έχουμε και κρίση !!! Είπα πιο πάνω ότι δεν νοείται να έχεις ένα κινητό 700 ευρώ και να μην μπορείς να αγοράσεις εφαρμογές και αυτό κάνω... Αλλα η δουλειά μου απαιτεί πολλά περισσότερα χρήματα και τα μεροκάματα από κάποτε που ήταν πολύ υψηλά και περισσότερες μέρες και αν σκεφτείς ότι πρέπει να αγοράζω τα νέα CD που βγαίνουν (που στην ουσία από το ένα CD που περιέχει 20 κομμάτια αξίζουν το πολύ τα 5) !!! Να 'ναι καλά το οίτινες που τώρα τελευταία βάζουν και οι έλληνες τραγούδια ξεχωριστά και τα αγοράζω έτσι... Αυτήν την στιγμή στα PC μου και κυρίως στο laptop και στον δίσκο της δουλειάς το μονο παράνομο είναι τα περισσότερα remix τραγουδιών που δεν χαρακτηρίζονται "οφικιαλ" !!! Όσο για το θέμα των ταινιών δεν θα σου εξηγήσω τι και πως απλά θα σου πω έχω μεγάλο κόλλημα με τον κινηματογράφο :D Δεν μπορώ να δω μια ταινία που θέλω πολύ στην 42" TV μου και χωρίς καλο ήχο κλπ κλπ !!! Δεν βλέπω πολλές ταινίες και δεν έχω ιδέα απλά όταν θα βγει μια ταινία που θα μου αρέσει θα την δω στον κινηματογράφο :) Να σου επισημάνω όμως ότι δεν είμαι η εξαίρεση !!! Ήμουν κάποτε του τελείως τσάμπα γιατί κυρίως βαριόμουν αλλα επειδή έμπλεξα με νύχτα από μικρός (και μικρός είμαι ακόμα) έμαθα να σέβομαι και κυρίως να κάνω τον m@l@okay@ :D

#53   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2011 - 14:06

Εγω βλεπω οτι απο συγκριση δυο κινητών έχουμε περάσει σε μα8ήματα η8ικής ...δεν λεω καλά ειναι κα τα μα8ήματα ηθικής.Περίμενα πως οι περισσοτεροι που ειναι κάτοχοι των δύο κινητών να ελεγαν την άποψη τους (που μερικοί την είπαν και αλλοι μου εστειλαν πμ και με κατατόπισαν και τους ευχαριστώ για αυτό) και να μην μετατοπιζόταν το θέμα μας "Αν πρεπει να κάνεις jailbreak η οχι".


Δεν είναι θέμα ηθικής ο καθένας έχει την δικη του γνώμη και άποψη !!! Δεν θα πω εγώ σε κανέναν τι να κάνει και πως !!! Θα του πω την γνώμη μου εννοείται γιατί έχουμε δημοκρατία (έτσι θέλω να πιστεύω δηλαδή :P )


Έχεις δίκιο.....Επειδή και εγώ έτυχε να έρθω σε επαφή με το S2 (κάτοχος iphone4 εγώ) ,αφού το έχει στενό συγγενικό πρόσωπο, θα σου πω ότι μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο για κινητό πάντα αλλά από ταχύτητα και πλοήγηση στο ίντερνετ είναι αρκετά μπροστά. Μετά την αναβάθμιση πλέον όμως μιλάμε για δύο ισάξια απο άποψη hardware κινητά με το iphone 4s όμως να διατηρεί τα πλεονεκτήματα του πολύ καλύτερου λογισμικού, της ευκολίας χειρισμού, της αξιοπιστίας, του design, της μπαταρίας..


Έχω δοκιμάσει και τα 2 κινητά!!! Έχω iPhone από τότε που βγήκε !!! Το έχω συνηθίσει να πω την αλήθεια και δεν θέλω να το αλλάξω γιατί έμαθα για το Jailbreak και δόξα το theo είμαι καλά !!! Έτυχε όμως να βάλω διπλα διπλα το 4ari μου με το Σ2 του ξαδέρφου μου !!!
Ότι το είχε πάρει ο ξάδερφος μου και επειδή ήταν διπλα και ότι έκανα εγώ έκανε και αυτός σχεδόν τα ίδια παιχνίδια παίξαμε τις ίδιες εφαρμογές ανοίξαμε το iPhone δεν laggare καθόλου και γυρνάει και μου κάνει ο ξάδερφος μου πάλι καλά που το πήρα τσάμπα από την επιδότηση !!! Αυτό εμενα με έκανε να καταλάβω πολλά !!! Σε Video και σε photo το 4ari στην αρχή μου φαίνεται ότι δεν είχε τα χρώματα του Σ2 γιατί στο Σ2 ήταν πιο έντονα αλλα στο 4ari ήταν πιο φωτεινά !!! Όταν βάλαμε την ίδια photo στο Pc όμως είδαμε ότι το 4ari με την ανάλυση του ήταν καλύτερο !!! Αυτές όμως είναι οι γνώμες οι δικες μας :D

#54   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 24/10/2011 - 14:36

Φιλε μου επετρεψε μου να γελασω με αυτη σου τη δηλωση :laugh: Μαλλον εσυ ζεις σε αλλη πραγματικοτητα απο αυτη που ζουν οι περισσοτεροι. Αλλα ενταξει το να λεει καποιος οτι αγοραζει τις εφαρμογες θα τον πιστεψω με επιφυλαξη ομως (δλδ μονο αν εχει καθαρο λογισμικο μεσα), αλλα να λες οτι εισαι jb κατεβαζεις μια εφαρμογη και αμα σου κανει πας και την αγοραζεις μετα, ενταξει φιλε μου εκει γελαω και με συγχωρεις γιαυτο...

Δικαίωμα σου να γελάς αλλά εγώ αυτό κάνω. Το δοκιμάζω μου κάνει το αγοράζω,δεν μου κάνει το σβήνω από το κινητό. Εγώ το JB το έχω μόνο για τα tweaks (sbsettings,kuaidial κλπ).Αυτή την στιγμή όλες οι εφαρμογές που έχω είναι αγορασμένες.

Δεν ζώ σε άλλη πραγματικότητα απλώς σέβομαι την δουλειά κάποιον όπως θέλω να σέβονται και την δική μου. Και να πληρώνομαι για αυτήν. Στην Κίνα δέχτηκαν από την Apple να υπάρχει δοκιμαστική περίοδο μιας εβδομάδας για όλες τις εφαρμογές.

#55   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2011 - 21:05

ενταξει ρε παιδια..καλα κανετε!δεν σας λεει κανεις να κανετε αυτο που θελετε!!αλλα μην λετε σε αλλους που δεν εχουν να πληρωσουν οτι κανουν λαθος που παιρνουν τις εφαρμογες τζαμπε λογω JB γιατι ειναι αμαρτια!εγω για παραδειγμα το πρωτο iphone 4 το πηρα απο εναν φιλο μου με ανταλλαγη που εκανα με ενα htc..δεν πληρωσα τιποτα..δεν εχω πιστωτικη καρτα και πλεον ειμαι κ ανεργος!!δηλαδη θελετε να πειτε οτι εγω ειμαι μακακας που δεν εχω λεφτα να πληρωνω εφαρμογες..σωστα??η πως ολοι αυτοι που ειμαστε ανεργοι πλεον αλλα ειχαμε φραγκα να παρουμε iphone επειδη δουλεψαμε 3-4 μηνες μονο για αυτο για να το χαρουμε και ξαφνικα μας απολυουν τα αφεντικα και δεν εχουμε να πληρωνουμε τιποτα ειμαστε τοτε μακακες που καναμε jb και κατεβαζουμε τζαμπε παιχνιδακια!!ο καθενας εχει τον λογο του...να δω εσας τι θα κανετε οταν δεν θα εχετε δουλεια..!θα πληρωνετε ακομα εφαρμογεςΑναρτημένη εικόνακοβω τα χερια μου οτι και σεις δεν θα πληρωνετε τιποτα..οχι δεν ειμαστε μαγκες για αυτο που κανουμε!αλλα αυτο μπορουμε μονο να κανουμε...θα μας στερησετε και αυτην την χαραΑναρτημένη εικόνα?ε οχι...!!!


τελος παντωνν..πολυ off topic βγηκαμε!

#56   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2011 - 21:33

παιδια ο καθενας να παρει οτι θελει οσο για της εφαρμογες που δεν ειναι free καλο ειναι να αγοραζουμε και καμια. ωραιο το jailbrake αλλα οχι να κανουμε και καταχρηση.
εγω προσωπικα μετα απο αρκετο καιρο με iphone και μετα απο αλλαγη 3 συσκευων στην σειρα για διαφορα προβληματα περασα στην απεναντη οχθη (gs2) και ειμαι μια χαρα.
αλλα θα ειμαι και εδω για οποιον εχει προβλημα και μπορω να βοηθησω.

#57   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 25/10/2011 - 02:05

Το βιντεο παντως ειναι η μερα με την νυχτα...! Αν ειναι αντικειμενικο το τεστ φυσικα. Μπραβο στη samsung. Θεωρω πως ο δυνατος ανταγωνισμος αναμεσα στις δυο εταιριες μονο καλα επακολουθα θα εχει για μας τους καταναλωτες.

#58   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/10/2011 - 02:47

Το βιντεο παντως ειναι η μερα με την νυχτα...! Αν ειναι αντικειμενικο το τεστ φυσικα. Μπραβο στη samsung. Θεωρω πως ο δυνατος ανταγωνισμος αναμεσα στις δυο εταιριες μονο καλα επακολουθα θα εχει για μας τους καταναλωτες.


φιλε respect...χαιρομαι που στο συγκεκριμενο forum υπαρχουν και χρηστες χωρις παρωπιδες...

#59   Katana

Katana

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2011 - 12:09

Είναι ιδέα μου η το Siri έφαγε τάπα μπροστά σε αυτό του Salaxy S2..?

Είναι 2 η ώρα και του λέει να βάλει ξυπνητήρι σε μια ώρα, το GS2 βάζει σε μια ώρα ενώ το Siri έβαλε σε την επόμενη μέρα στις 3!!! :excl:


Ποια είναι η αντίστοιχη εφαρμογή για το SGS2?

#60   kaklas

kaklas

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 12:21

Ποια είναι η αντίστοιχη εφαρμογή για το SGS2?


Oντως υπαρχει sto galaxy???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες