Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S Review


  • Please log in to reply
252 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:02

Εαν δεν σε πειραζει να σου απαντησω εγω... Θα αγοραζα το τελευταιο μοντελο.. Η διαφορα στην αγορα ειναι μικρη..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:05

Εαν δεν σε πειραζει να σου απαντησω εγω... Θα αγοραζα το τελευταιο μοντελο.. Η διαφορα στην αγορα ειναι μικρη..

Οκ σε ευχαριστώ πολύ :)

#78   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640,961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:13

Vasili να σε ρωτήσω εσύ προσωπικά σε κάποιον που παίρνει για πρώτη φορά iPhone θα πρότεινες το 4 ή το 4S?


Εφόσον η διαφορά στην τιμή αναμένεται να είναι μικρή θα πρότεινα το νέο μοντέλο λόγω μεγαλύτερης μεταπωλητικής αξίας (το πουλάς του χρόνου και παίρνεις το επόμενο μοντέλο)
Behind the Scenes...

#79   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:16

Το θέμα μου είναι ότι θέλω να το κρατήσω μέχρι να τα φτύσει τελείως όχι να το πουλήσω. Από αυτά που ακούω από άλλους πχ που ειπώθηκε από κάποιον ότι το πήρε για μια μέρα και το πούλησε, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι. Η διαφορά θα είναι περίπου 150 ευρώ

#80   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:21

Τοτε καλο θα ηταν να παρεις το iPhone 4S.. Απο τη στιγμη που θα το αφησεις μολις παραδωσει πνευμα.. :)

#81   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:24

Τοτε καλο θα ηταν να παρεις το iPhone 4S.. Απο τη στιγμη που θα το αφησεις μολις παραδωσει πνευμα.. :)

Ευχαριστώ πολυυυ :) ελπίζω μόνο να μην παραδώσει πνεύμα η μπαταρία πρωτα :P

#82   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:26

Εχω ενα iphone 2g απο το 2007... Δουλευει ακομη... Οποτε δεν τιθεται θεμα μπαταριας.. Αν και μπορεις να την αλλαξεις... :)

#83   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:28

εγώ έχω το ipod 2g 3 χρόνια κλείνει τον Δεκέμβρη (νομίζω) και δεν έχει τίποτα... Μόνο μια φορά όταν του έβαλα Ios 4 μου ζήτησε reboot επειδή κόλλησε και απο τότε τίποτα απολύτως...

#84   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:31

Αρα εχεις εμπειρια με idevices.. Οποτε δεν υπαρχει λογω ανησυχιας... Καλες αγορες... :)

#85   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:32

Αρα εχεις εμπειρια με idevices.. Οποτε δεν υπαρχει λογω ανησυχιας... Καλες αγορες... :)

Σ'ευχαριστώ και πάλι :)

#86   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 22:40

Καταρχάς συγχαρητήρια για το υπέροχο review τόσο το 1ο όσο και το διασκεδαστικό 2ο.


Έχει που θα ήθελα να μείνω είναι στο γεγονός ότι στην Αμερική η Apple προσφέρει ένα κινητό με όλες τις δυνατότητες του (και αναφέρομαι στην εφαρμογή Siri) στην τιμή των 467 ευρώ (με σημερινή ισοτιμία) και το ίδιο τηλέφωνο με αποδειγμένα περιορισμένες δυνατότητες (και αναφέρομαι και πάλι στο Siri) πωλείται στην Ευρώπη στην τιμή των 579 ευρώ (UK) , 630 ευρώ (Germany) και ποιος ξέρει και πόσο εδω...

Αντιλαμβάνομαι τα περί τελωνείων κτλ και λόγο αυτών να διαφοροποιείται η τιμή αλλά εκείνο που δεν αντιλαμβάνομαι είναι γιατί η διαφοροποίηση να παραμένει στα ίδια επίπεδα με αυτά του προηγούμενο μοντέλου από την στιγμή που δεν μιλάμε για τις ίδιες δυνατότητες ! Το Siri είναι προς το παρόν άχρηστο σε χώρες εκτός Αμερικής αρά κακώς συμπεριλαμβάνεται στην τιμή.

#87   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 26/10/2011 - 01:10

Απογοήτευση! Τα χαρακτηριστικά δεν κάνουν κάποια σημαντική διαφορά, ενώ αυτό το θέμα με τη μπαταρία και το 3G είναι τραγωδία.

Αν δε βγεί καλό 5άρι θα είναι η αρχή του τέλους.

#88   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1,454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 26/10/2011 - 04:47

Στο iPhone 4 γιατί λέει 622Mhz CPU?

και γω αυτο ειδα και κατεβασα το geekbenchmark 2 και εχω απο 807 το καλυτερο μεχρι 794 το χειροτερο που μου εχει βγαλει.

#89   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2,681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 26/10/2011 - 08:15

@DaKnOb και @pavlosss

Ο επεξεργαστής δεν έχει σταθερή τιμή, οι δύο συσκευές που χρησιμοποιήσαμε ήταν Restored χωρίς να έχουν άλλες εφαρμογές. Έχει μια λογική η ταχύτητα του επεξεργαστή να βρίσκεται χαμηλά, γιατί απλά δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω εκείνη τη χρονική στιγμή. (έχουμε δει και νούμερα κάτω από 500 Mhz)

Προφανώς την ώρα του benchmark οι επεξεργαστές δουλεύουν στη μέγιστη δυνατή τους τιμή και όχι σε αυτή που βγάζει αρχικά το geekbench.

Αν ο A4 και ο A5 λειτουργούσαν στο 100% της ισχύς τους με το που βλέπαμε το SpringBoard τότε η μπαταρία θα είχε διάρκεια 3 ώρες!

Ελπίζω να σας κάλυψα.

Good things come to those who wait...


#90   kaklas

kaklas

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2011 - 08:39

Παιδιά επειδη διαβάζω καποιες υπερβολες...

Το κινητό είναι άριστο! συμφωνω οτι εχει καποια θέματα (με σημαντικοτερο αυτο της μπαταρίας) που τα ανέφερα παραπάνω αλλα παραμένει οτι καλύτερο μπορείς να παρεις αυτη τη στιγμή.

Η εμπειρία χρήσης του ειναι καλύτερη και απο το 4αρι και απο το galaxy s2 (τα εχω και τα 2), και γενικά ειναι μια υπερπλήρης συσκευή.
Οκ καποιος που εχει το 4 μπορεί να βολεύεται κ να μην το πάρει, αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι το 4s δεν είναι πολυ πιο δυνατο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες