Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S Review


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
252 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:04

εαν το παρεις τσαμπα...φυσικα και να το παρεις! και εγω θα το επαιρνα! εμεις λεμε την περιπτωση να πουλησεις το 4αρι και να δωσεις και κανα 300αρι ακομα!!!!

ελαφρια χρηση και σου κρατησε με 3g 2 μερες η μπαταρια στο 4s? ελαφρια χρηση τι εννοεις?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:06

Μόνο τηλέφωνα και wifi surfing ανοικτό όλη μέρα. Χωρίς παιχνίδια και 3g. Ωθήσεις κλειστές

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 25/10/2011 - 16:06


#48   ekaradimos

ekaradimos

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Vagelis Karadimos

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:20

Τελικά βγήκε η ετυμηγορία. Αν έχεις 4άρι δεν αξίζει να πας σε 4s, αλλά να περιμένεις το 5άρι.
Το 4s είναι υπερτιμημένο. Έγω δεν ξέρω αν έκανα καλά ή όχι, αλλά πούλησα ένα 3GS που είχα (άριστη κατάσταση) με σκοπό να βάλω τη διαφορά + την επιδότηση και να πάρω το 4S, δίνοντας το 4άρι που τώρα έχω στη γυναίκα μου. Τώρα μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις σχετικά με το αν αξίζει να πάρω το 4S ή ένα iPad2 ! Ποιος ακούει, όμως, τη γυναίκα μου, που θα μείνει χωρίς iPhone.

#49   kaklas

kaklas

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:21

ρε παιδια δηλαδη ολοι με κλειστο 3g δουλευετε το 4αρι?
Και για να κανετε οτιδηποτε πατε το ανοιγετε και μετα το ξανακλείνετε??

#50   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:22

Στο iPhone 4 γιατί λέει 622Mhz CPU?

#51   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:24

ρε παιδια δηλαδη ολοι με κλειστο 3g δουλευετε το 4αρι?
Και για να κανετε οτιδηποτε πατε το ανοιγετε και μετα το ξανακλείνετε??

Ναι. Γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν έχει παντού 3G ακόμα και μέσα στην Αθήνα οπότε το ανοίγεις οπότε χρειάζεται για να μην καταναλώνει μπαταρία.


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

#52   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:25

Marian στο ραφι αποκλειεται να μπηκανε. Εγω εχω 3g και ακομα μπορει και μου προσφερει,φαντασου να χα το 4.
Οσο για το siri το εχω ξαναπει,το λιγοτερο αχρηστο σε εμας που δεν ειναι μητρικη μας γλωσσα τα αγγλικα. Αν βγει στα ελληνικα μαζι σας!
2 φορες πιο γρηγορο πως ειναι το 4s απο το 4; Επειδη το ειπανε; Δες βιντεο με ελαχιστες διαφορες στο σαφαρι. 2 φορες ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!
Καμερα,πιο γρηγορα γραφικα και τετοια,αδιαφορω απλα.
Οσοι εχουν 4αρι καλως. Οσοι εχουν 3αρια,αν τους περισσευουν ας παρουν 4αρι!
4s με 700€ δεν!
Δεν κλεινει το 3g? καλα οτι να ναι ε; Ολη μερα φορτιση και κατωτερο σημα.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Κοίτα σαφώς και ο κάθε ένας κρίνει και αναλόγως τι τον ενδιαφέρει αγοράζει. Αν δεν σε καλύπτει η συσκευή τότε δεν την αγοράζεις προφανώς, αλλά αντικειμενικά είναι πολύ πιο γρήγορο το 4S. Όσο για την Siri, κατά την γνώμη μου είναι απίστευτη τεχνολογία, είναι ο μόνος λόγος που με κάνει να σκέφτομαι μπας και τελικά το αγοράσω (μέχρι στιγμής προσπαθώ να κρατηθώ μέχρι το επόμενο γιατί εμφανισιακά θεωρώ το 4-4S κακάσχημο) και αν τελικά το πάρω σίγουρα θα την χρησιμοποιώ. Μητρική μου γλώσσα δεν είναι τα ελληνικά, αλλά τα ολλανδικά, και τα αγγλικά τα μιλάω σαν μητρική επίσης. Οπότε, όπως για εσένα τα γρήγορα γραφικά και η κάμερα σε αφήνουν αδιάφορο, εμένα με αφήνει αδιάφορη το γεγονός ότι δεν υποστηρίζει ακόμα ελληνικά, αφού και πάλι θα κάνω φουλ χρήση της τεχνολογίας αυτής. :)

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 25/10/2011 - 16:26


#53   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:26

Ο λόγος πιστεύω είναι ο εξής: το 4S έχει την Siri που συνέχεια απαιτεί internet για να δουλέψει και φαντάζομαι καλής ποιότητας. Αν ο κόσμος το έχει off το 3G θα υπάρχουν παράπονα ότι η Siri καθυστερεί και αργεί να δώσει απαντήσεις και φυσικά θα κατηγορούν την apple. Με το να σου το έχει συνέχεια on αποκλείει το ενδεχόμενο να το έχεις ξεχάσει off και μετά να λές: χάλια η Siri κάνει 300 ώρες να δώσει απάντηση και καθυστερή κλπ κλπ

Προσωπική γνώμη μου τα παραπάνω...

ΥΓ δεν απευθύνομαι σε σένα προσωπικά παραπάνω


Νομίζω πως θα συμφωνήσω! Φαίνεται αρκετά λογικό και δεν μπορω να σκεφτώ άλλο λόγο τώρα. Επιπλέον πραφανώς η Apple δεν εχει στο νου της την Ελλάδα με τραγικό σήμα 3g σε ορισμένες περιπτώσεις και τις εξωφρενικές χρεώσεις... Οπότε για πχ Αμερική μια χαρά makes sense.



Δε νομίζω ότι έχεις δίκιο.
Δηλαδή κάποιος που το αγοράζει από Ελλάδα και δεν ξέρει Αγγλικά σε τι θα του χρησιμεύσει;

Ακόμα και για μένα που στέλνω πολλά email στα Αγγλικά καθημερινά είναι άχρηστο καθώς δεν είναι αξιόπιστο στο να συντάξεις ένα μεγάλο email παρά μόνο μικρά και δευτερεύοντα. (εκτός αν για παράδειγμα ξεκινήσεις να στέλνεις SMS στους φίλους σου στα Αγγλικά).

Το Siri είναι μια φούσκα κατά την άποψή μου και διογκώθηκε από την Apple λόγω έλλειψης σοβαρών αλλαγών στο 4s...


Συμφωνώ και με εσένα, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός οτι θα προσπαθήσουν αν το προωθήσουν/υποστηρίξουν όσο πιο πολυ μπορούν.

Με το περι Αγγλικών διαφωνώ, μιας και θεωρώ μπορούμε με αρκετά μεγάλη ακρίβεια να υποθέσουμε οτι κάποιος έχει βασικές γνώσεις αγγλικων, πόσο μάλλον αν έχει και κινητό των 700ευρω. (το τελευταίο σχετίζεται με την ποιότητα ζωής, αποδοχές, βιοτικό επίπεδο κλπ)

#54   kaklas

kaklas

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 16:29

Ναι. Γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν έχει παντού 3G ακόμα και μέσα στην Αθήνα οπότε το ανοίγεις οπότε χρειάζεται για να μην καταναλώνει μπαταρία.


Sent from my iPhone4 using Tapatalk


εγω να σου πω την αλήθεια τα εχω φουλ ανοιχτα ολα, και το βραδυ που συνηθως φτανει γυρω στο 30% (με πολυ χρήση), πριν παω για υπνο το βαζω να φορτίσει και ολα καλα.
δεν εχω ξεμείνει ποτε μα ποτε απο μπαταρία!

Εκτός αν για καποιο λογο δεν γίνεται να το φορτίσει καποιος καθε μέρα οποτε παω πάσο...

#55   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 18:46

Μιας και το πρώτο review το έκανε άλλος, είπαμε να βάλουμε στον τίτλο "πραγματικό" review...λες και δεν τα ξέραμε μέχρι τώρα. Πφφ...ματαιοδοξία.

#56   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2011 - 19:55

εαν το παρεις τσαμπα...φυσικα και να το παρεις! και εγω θα το επαιρνα! εμεις λεμε την περιπτωση να πουλησεις το 4αρι και να δωσεις και κανα 300αρι ακομα!!!!

ελαφρια χρηση και σου κρατησε με 3g 2 μερες η μπαταρια στο 4s? ελαφρια χρηση τι εννοεις?

Μάλλον το έχει απέναντι στο τραπέζι και το κοιτάει γιατί δεν υπάρχει αλλη περίπτωση να σου κρατάει 2 μέρες η μπαταρία

#57   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/10/2011 - 20:02

Μιας και το πρώτο review το έκανε άλλος, είπαμε να βάλουμε στον τίτλο "πραγματικό" review...λες και δεν τα ξέραμε μέχρι τώρα. Πφφ...ματαιοδοξία.


Ναι έχεις δίκιο. Όπως πάντα. Το ότι το "Πραγματικό" μπήκε με σκοπό να το διαχωρίσει από το "αστείο" review που ακολούθησε φυσικά δεν θα μπορούσε να ισχύει.
Behind the Scenes...

#58   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 25/10/2011 - 20:06

Εγώ από την μεριά μου έχω να πω ότι δεν αξίζει με τίποτα η αλλαγή από το 4αρι στο 4S.

Αυτό που με πραγματικά με "ποροσε" είναι η κάμερα.
Βγάζει σε λιγότερο απο 1 λεπτό 50 8mp φωτογραφίες.

Είναι απίστευτο. Το μεγάλο - είναι η μπαταρία, σε μισή ώρα έχει φάει το 20%.

#59   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2011 - 20:06

Δεν φτάνει που κάνουν το Review για εμάς και για να μας διαλευκάνουν κάποια πράγματα για το προιόν που πρόκειται να αγοράσουμε του τη λέτε και από πάνω... Όσα περισσότερα reviews τόσο το καλύτερο για εμάς...

#60   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2011 - 20:06

Ναι έχεις δίκιο. Όπως πάντα. Το ότι το "Πραγματικό" μπήκε με σκοπό να το διαχωρίσει από το "αστείο" review που ακολούθησε φυσικά δεν θα μπορούσε να ισχύει.


Εγώ βλέπω "Πραγματικό" και ένα "σχεδόν σαν τα άλλα"...συγνώμη που ο συνειρμός σου δε μου λέει κάτι...άσε που είναι τεχνιέντως έτσι...μη γελιόμαστε Βασιλάκο!...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες