Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το home button


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 05:06

Δυστυχώς παιδιά είναι πρόβλημα hardware!!! Με καθαρό restore κάνει πάλι ακριβώς τα ίδια... Τώρα θα πρέπει απλά να ζήσω με αυτό μιας και δεν με βγάζει να πάρω καινούριο λόγο οικονομικής κρίσης!!! Πλησιάζουν τα γενεθλια μου όμως!!!! :D :D Κάτι θα γίνει!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 07:13

Δυστυχώς παιδιά είναι πρόβλημα hardware!!! Με καθαρό restore κάνει πάλι ακριβώς τα ίδια... Τώρα θα πρέπει απλά να ζήσω με αυτό μιας και δεν με βγάζει να πάρω καινούριο λόγο οικονομικής κρίσης!!! Πλησιάζουν τα γενεθλια μου όμως!!!! :D :D Κάτι θα γίνει!!!!


Αν μπορεις να χειριστεις κολλητηρι το διορθωνεις και μονος σου....Αν παρατηρισεις μολις πιεσεις το τμημα τ κινητου γυρω απο το κουμπι αυτο θα φτιαξει για λιγο!

#18   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/09/2009 - 08:51

Δυστυχώς παιδιά είναι πρόβλημα hardware!!! Με καθαρό restore κάνει πάλι ακριβώς τα ίδια... Τώρα θα πρέπει απλά να ζήσω με αυτό μιας και δεν με βγάζει να πάρω καινούριο λόγο οικονομικής κρίσης!!! Πλησιάζουν τα γενεθλια μου όμως!!!! :D :D Κάτι θα γίνει!!!!


Είναι γνωστό ότι πολλοί αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Είναι μόνο θέμα hardware και τίποτα άλλο. Αν δεν θες να το πας για service και ούτε να το πειράξεις εσύ, εγκατέστησε το mQuickDo (στο Cydia). Αντικαθιστά τις λειτουργίες του Home Button και ακόμα περισσότερες. Εγώ το έχω βάλει και χρησιμοποιώ αυτό αντί για το Home Button για να αποφύγω μελλοντικά προβλήματα.

#19   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/09/2009 - 12:31

Αυτό το ρημαδοκουμπί παίζει να είναι και η μεγαλύτερη πατατιά της Apple στο iPhone: έστησε όλη τη συσκευή γύρω απο την touchscreen, και πήγε και έβαλε την ποιό κοινή λειτουργία σε hardware κουμπί... Αμα λοιπόν κάθε τρείς και λίγο το πατάς, λογικό είναι απο κάποιο σημείο και έπειτα να παρουσιάζει προβλήματα. Κάτι τέτοια συμβαίνουν και σε κάνουν να αναρωτιέσαι πως διάολο άνθρωποι σαν αυτούς που σχεδίασαν το iPhone κάνουν παράλληλα τόσο γελοία κατασκευαστικά λάθη...

#20   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 07/09/2009 - 13:01

Μπα δεν νομιζω να ειναι ειναι το software hardware ειναι και μαλιστα εχουμε το ιδιο προβλημα....

#21   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 13:29

Αυτό το ρημαδοκουμπί παίζει να είναι και η μεγαλύτερη πατατιά της Apple στο iPhone: έστησε όλη τη συσκευή γύρω απο την touchscreen, και πήγε και έβαλε την ποιό κοινή λειτουργία σε hardware κουμπί... Αμα λοιπόν κάθε τρείς και λίγο το πατάς, λογικό είναι απο κάποιο σημείο και έπειτα να παρουσιάζει προβλήματα. Κάτι τέτοια συμβαίνουν και σε κάνουν να αναρωτιέσαι πως διάολο άνθρωποι σαν αυτούς που σχεδίασαν το iPhone κάνουν παράλληλα τόσο γελοία κατασκευαστικά λάθη...


Πως θα μπορούσε χωρίς τη χρήση hardware πλήκτρου να "ξυπνά" από locked mode η οθόνη, όταν στην κατάσταση αυτή είναι επίσης αδρανοποιημένο και το touch sensor; :unsure:

#22   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/09/2009 - 13:41

Πως θα μπορούσε χωρίς τη χρήση hardware πλήκτρου να "ξυπνά" από locked mode η οθόνη, όταν στην κατάσταση αυτή είναι επίσης αδρανοποιημένο και το touch sensor; :unsure:


Δεν θα μπορούσε... αλλά την ίδια δουλειά κάνει και το sleep/wake button που δεν σπάει, δεν χαλάει...

#23   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 13:47

Ενταξη μπορείς να «ξυπνησεις» το κινητό με το πάτημα του lock button!!!

Τώρα το mquickdo δεν το ξέρω... Μπορείς να κλείσεις εφαρμογή με αυτό;

Παντός είναι πολύ σπαστικο πρόβλημα γιατί ούτε hard reset δεν μπορώ να του κάνω... Με το που παταω τα κουμπιά πιάνει για λίγο το home κ μετά δεν πιάνει με αποτέλεσμα να τραβάει screenshots!!!

#24   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/09/2009 - 13:53

Ενταξη μπορείς να «ξυπνησεις» το κινητό με το πάτημα του lock button!!!

Τώρα το mquickdo δεν το ξέρω... Μπορείς να κλείσεις εφαρμογή με αυτό;

Παντός είναι πολύ σπαστικο πρόβλημα γιατί ούτε hard reset δεν μπορώ να του κάνω... Με το που παταω τα κουμπιά πιάνει για λίγο το home κ μετά δεν πιάνει με αποτέλεσμα να τραβάει screenshots!!!


Με το mQuickDo μπορείς να κάνεις τα πάντα, από close, home, go to first screen, reboot, lock, screenshot και ότι άλλο γίνεται...

http://www.mcleaner..../mquickdo.shtml

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 07/09/2009 - 13:55


#25   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/09/2009 - 14:04

Πως θα μπορούσε χωρίς τη χρήση hardware πλήκτρου να "ξυπνά" από locked mode η οθόνη, όταν στην κατάσταση αυτή είναι επίσης αδρανοποιημένο και το touch sensor; :unsure:


Μμμ, αυτό δεν το είχα σκεφτεί...

#26   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 15:04

Μμμ, αυτό δεν το είχα σκεφτεί...


Όπως και να είναι, η "ποιότητα" κατασκευής των iPhones είναι στην καλύτερη περίπτωση απογοητευτική.
Κουμπιά που σπάνουν, καπάκια που ραγίζουν, πλαστικά που ξεφτίζουν, μπαταρίες που ανατινάζονται, LCD panels "ότι να'ναι", και μια Apple που "αγρόν αγοράζει" όλα αυτά είναι επιεεικώς απαράδεκτα. >:(

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 07/09/2009 - 15:05


#27   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/09/2009 - 15:08

καλα δεν ειναι και ετσι ακριβος(κατα την γνωμη μου)...ας μην ξεχναμε οτι στο χωρο της κινητης τηλεφωνιας η apple ειναι η πιο νεα απο ολες οποτε εχει καποια ελαφριντικα οσον αφορα το οτι ακουγετε και γινεται με της "ελατωματικες συσκευες της".

ezgif_com_crop_2.gif


#28   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2009 - 15:32

καλα δεν ειναι και ετσι ακριβος(κατα την γνωμη μου)...ας μην ξεχναμε οτι στο χωρο της κινητης τηλεφωνιας η apple ειναι η πιο νεα απο ολες οποτε εχει καποια ελαφριντικα οσον αφορα το οτι ακουγετε και γινεται με της "ελατωματικες συσκευες της".


Μόνο που στο συγκεκριμένο θέμα την ποιότητα κατασκευής δηλαδή, κάτι που είναι εντελώς άσχετο με τα περί "κινητής τηλεφωνίας", η Apple ξεκίνησε καλά και με αρκετά ποιοτικές κατασκευές αλλά μοντέλο με το μοντέλο πήγε κατά διαόλου και όπως φαίνεται αποφάσισε να ακολουθήσει την συνήθη πρακτική: Φτηνότερα υλικά και κατά τα φαινόμενα ελλειπέστατο ποιοτικό έλεγχο.

#29   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 07/09/2009 - 16:38

Δυστυχώς παιδιά είναι πρόβλημα hardware!!! Με καθαρό restore κάνει πάλι ακριβώς τα ίδια... Τώρα θα πρέπει απλά να ζήσω με αυτό μιας και δεν με βγάζει να πάρω καινούριο λόγο οικονομικής κρίσης!!! Πλησιάζουν τα γενεθλια μου όμως!!!! :D :D Κάτι θα γίνει!!!!


εαν εχεις sb settings τοτε βαλε ενα toggle που θα βρεις στο search
κλεινει τη συγκεκριμενη εφαρμογη που βρισκεσαι μεσα εκεινη τη στιγμη
δυστυχως ομως δεν κανει κατι αλλο...απο το τιποτε αυτο ισως βοηθησει
αλλιως οπως ειπαν και οι υπολοιποι mquickdo ( λιγο δυσκολο στη χρηση )

Τελευταία επεξεργασία από: steliossm, 07/09/2009 - 16:38


#30   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2009 - 18:15

Τελικά δοκισα αυτές τις μέρες το mquickdo κ ενώ με βόλεψε κ παταω πολύ λιγότερες φορές το homebutton, μου δημιούργησε ένα άλλο πολύ σοβαρό πρόβλημα... Όταν κάνω χρήση της συσκευής η μπαταρία μου πεφτει 1% ανα λεπτό σταθερά... Αυτό σημαίνει 100 λεπτά χρήσης, άρα 1 ώρα κ 40 λεπτά... Αν το κλειδωσω κ το αφήσω δεν πέφτει όμως πριν δεν ήταν έτσι... Το έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς που έχετε το mquickdo;

Ευχαριστώ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες