Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Απαίσια εμπειρία από εταιρεία επισκευής iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:07

Παρόμοια εμπειρία έχω και εγώ. Είχα στείλει το 3Gs μου για αλλαγή πίσω καπακιού και bezel, επειδή είχε γρατσουνιές. Ενώ μου είπαν ότι η αλλαγή θα γίνει την ίδια μέρα και θα σταλεί επίσης, μετά από πιέσεις μου έγινε σε 4 μέρες και όταν πήρα το τηλέφωνο πίσω το bezel ήταν στραβό και δε χωρούσε μέσα σε θήκη. Και πλήρωσα και 120 ευρώ και αναγκάστηκα να πουλήσω το τηλέφωνο λιγότερα.

Τι να πεις, δεν ήξερα δε ρώταγα.


Εφόσον δεν είσαι ευχαριστημένος απο τη δουλειά που έγινε έπρεπε να τουλάχιστον να το ξανα στείλεις πίσω να στο κάνουν, μη πω να σου επιστρέψουν τα χρήματα πίσω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:27

Θελει προσοχη ομως να μην βλαψουμε καποιον που μπορει να του ετυχε μια αναποδια!
πχ στο μαγαζι που εκανε αναφορα ο φιλος πιο πανω(της Αννιτας, χαχαχα)μια φιλη της γλυτωσαν το iPhone,της ειχε πεσει σε νερα κ ζελε,
Το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι κοστιζει ακριβα η επισκευη εκει. ;)

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#48   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:41

Θελει προσοχη ομως να μην βλαψουμε καποιον που μπορει να του ετυχε μια αναποδια!
πχ στο μαγαζι που εκανε αναφορα ο φιλος πιο πανω(της Αννιτας, χαχαχα)μια φιλη της γλυτωσαν το iPhone,της ειχε πεσει σε νερα κ ζελε,
Το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι κοστιζει ακριβα η επισκευη εκει. ;)



πιάνουν Κ-λους θες να πεις και πλουτίζουν σε μία μέρα, στραβώνοντας τηλέφωνα και βάζοντας χαρτάκια

και θα το ξαναπω και θα γινω κουραστικός

απομίμηση 110
ΟΕΜ 140


(προς την εταιρία απευθύνομαι) πάρτε και 3 (ευρώ εννοώ...χμμμ) , να πληρώσετε την ταινία και την Logo που αγοράζετε από το περίπτερο

#49   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:47

Κάτσε πριν λίγο είπες ούτε με ξέρεις προσωπικά και τώρα μου τα χεις μαζεμένα??? Ε αφού τα έχεις μαζεμένα φερ τα εδώ να τα κάνω ένα καλό Service :lol:

xaxaxaxaxaxa :lol:

#50   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:47

Νομιζω ο τασος ειναι ο ιδανικος υποψηφιος για εμπορος OEM ανταλλακτικων... guarantee που λεει και η διαφημιση! χαχαχα

#51   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:50

Νομιζω ο τασος ειναι ο ιδανικος υποψηφιος για εμπορος OEM ανταλλακτικων... guarantee που λεει και η διαφημιση! χαχαχα



σου ειπα οτι εμπορεύομαι τίποτα?


τις τιμές από το site της Εταιρίας τους έγραψα

δεν κοιμάμαι νομίζοντας πως υπάρχει ΟΕΜ ανταλλακτικό αυτή την στιγμή σε ελληνικά μαγαζιά

και δεν εμπορεύτηκα τίποτα

#52   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:51

Νομιζω ο τασος ειναι ο ιδανικος υποψηφιος για εμπορος OEM ανταλλακτικων... guarantee που λεει και η διαφημιση! χαχαχα

χαχαχαχαχαχα :lol:

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#53   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:53

σου ειπα οτι εμπορεύομαι τίποτα?


τις τιμές από το site της Εταιρίας τους έγραψα

δεν κοιμάμαι νομίζοντας πως υπάρχει ΟΕΜ ανταλλακτικό αυτή την στιγμή σε ελληνικά μαγαζιά

και δεν εμπορεύτηκα τίποτα



Μα αυτο ακριβως ειπα, με τον τροπο που ξεμπροστιαζεις τα OEM θα ησουν ιδανικος υποψηφιος για να τα εμπορευεσαι (ειρωνικα)

#54   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 12:58

Μα αυτο ακριβως ειπα, με τον τροπο που ξεμπροστιαζεις τα OEM θα ησουν ιδανικος υποψηφιος για να τα εμπορευεσαι (ειρωνικα)



θα σε παρακαλέσω, όταν αναφέρεσαι προσωπικά και με ονόματα, λίγη προσοχή στα γραφόμενα και στα ειρωνικά αστεία
έστω και στα 2-3 λεπτά που πέρασαν μέχρι να το αποσαφηνίσεις, δεν θέλω ΚΑΜΙΑ υπόνοια να πλανάται από το ασαφές κείμενο του σχόλιού σου γύρω από το όνομά μου

κάποιοι μπορεί να μην γνωρίζουν το ότι ΟΕΜ δεν υπάρχουν, και εγώ τα κράζω
και το σχόλιό σου μπορεί να έχει παρερμηνευθεί

#55   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/10/2011 - 13:02

Μα ισα-ισα εγραψα ιδανικος ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ για εμπορος, δε μπορει να παρερμηνευθει αυτο, μαλλον απλα δε το προσεξες.

Anyway αν καποιος το παρερμηνευσε, τοτε τωρα διασαφηνιστηκε...

#56   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 30/10/2011 - 13:06

παιδια να καταγγειλο και Εγω την PCεξπρεςς οι τυπαδες ειναι πολυ Γελιοι εκει μεσα και Εχουνε και Στυλακι οτι Αυτοι τα κανουνε και κανενας αλλος Πως Γλυτωσε Τις Μπουνιες ο Βλακας με το Μουσακι ( ναι ναι ο Κλασσικος Γελιος Ξερωλας ) προχθες ενας Θεος Ξερει που θα μου δοσει την απαντηση "ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΤΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ" οταν του ειπα οτι Πουλαει μια Προσωψη Χωρις Αποδειξη παντα να το καταγγειλουμε και οταν του Ζητησα αποδειξη μου λεει ...... ααααα τοτε ειναι +20ευρω .......... ενω πιο πριν Σαν πελατης τον ρωτησα Ποσο εχει ..... μεγαλοι καραγγιοζιδες ΜΑΚΡΥΑ οσο μπορειτε θελουνε Ξυλο ασχημο ολοι τους εκει μεσα ειδικα το Αφεντικο ( που ΔΕΝ μιλλαει και ελληνικα Η ντροπη του κρατους )

#57   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/10/2011 - 13:10

παιδια να καταγγειλο και Εγω την PCεξπρεςς οι τυπαδες ειναι πολυ Γελιοι εκει μεσα και Εχουνε και Στυλακι οτι Αυτοι τα κανουνε και κανενας αλλος Πως Γλυτωσε Τις Μπουνιες ο Βλακας με το Μουσακι ( ναι ναι ο Κλασσικος Γελιος Ξερωλας ) προχθες ενας Θεος Ξερει που θα μου δοσει την απαντηση "ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΤΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ" οταν του ειπα οτι Πουλαει μια Προσωψη Χωρις Αποδειξη παντα να το καταγγειλουμε και οταν του Ζητησα αποδειξη μου λεει ...... ααααα τοτε ειναι +20ευρω .......... ενω πιο πριν Σαν πελατης τον ρωτησα Ποσο εχει ..... μεγαλοι καραγγιοζιδες ΜΑΚΡΥΑ οσο μπορειτε θελουνε Ξυλο ασχημο ολοι τους εκει μεσα ειδικα το Αφεντικο ( που ΔΕΝ μιλλαει και ελληνικα Η ντροπη του κρατους )


Αυτο πολυ απλα φιλε μου μπορεις να το καταγγειλεις στη εφορια. Ας τους κανουν μια επισκεψη να ρωτησουν τιμες κι αν τους πουν αυτο το πραγμα θα διορθωνουν iphone μεχρι να πεθανει ο highlander για να ξεχρεωσουν! Ειναι κλασσικη κουτοπονηρια ελληνα να σου λεει τιμες χωρις ΦΠΑ. Σε ΟΛΑ τα επαγγελματα. Αν ειναι ετσι να πω κι εγω οτι τα προιοντα στο καταστημα μου ειναι χωρις ΦΠΑ και οταν ερθει η ωρα να πληρωσεις να σου ερθει ο κουκος αηδονι... ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

#58   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/10/2011 - 13:24

παιδια να καταγγειλο και Εγω την PCεξπρεςς οι τυπαδες ειναι πολυ Γελιοι εκει μεσα και Εχουνε και Στυλακι οτι Αυτοι τα κανουνε και κανενας αλλος Πως Γλυτωσε Τις Μπουνιες ο Βλακας με το Μουσακι ( ναι ναι ο Κλασσικος Γελιος Ξερωλας ) προχθες ενας Θεος Ξερει που θα μου δοσει την απαντηση "ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΤΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ" οταν του ειπα οτι Πουλαει μια Προσωψη Χωρις Αποδειξη παντα να το καταγγειλουμε και οταν του Ζητησα αποδειξη μου λεει ...... ααααα τοτε ειναι +20ευρω .......... ενω πιο πριν Σαν πελατης τον ρωτησα Ποσο εχει ..... μεγαλοι καραγγιοζιδες ΜΑΚΡΥΑ οσο μπορειτε θελουνε Ξυλο ασχημο ολοι τους εκει μεσα ειδικα το Αφεντικο ( που ΔΕΝ μιλλαει και ελληνικα Η ντροπη του κρατους )




Το ΣΔΟΕ πιστεύω το έχεις ακουστά: Τηλέφωνο 210.33.75.276, 210.34.27.367, 210.34.24.390 Και Email kataggelies@sdoe.gr

#59   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 13:27

pantsos κι απο μενα+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
απιστευτες τιμες τρομερο servise :)

#60   soctap

soctap

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2011 - 14:08

Να κανω μια παρεμβαση και εγω,υστερα απο την περιπετεια μου, διοτι θεωρω οτι δεν το εψαξα καλα το θεμα,το εστειλα στον πρωτο τυχοντα που λεει μα...στο site του ενω η λυση βρισκοταν μεσα στο ιδιο μας το Foroum.ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ SERVICE ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: soctap, 30/10/2011 - 14:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες