Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Απαίσια εμπειρία από εταιρεία επισκευής iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:07

Δεν έχει διαφορά από αυτό που γίνεται τώρα....Απλά δεν είναι όλα μαζί συγκεντρωμένα...
Ο κάθε τεχνικός έχει στο προφίλ του πληροφορίες και τηλέφωνα...

Τεσπα δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να γίνει αυτό.Απλά μια ιδέα είπα ώστε κάποιος νέος χρήστης να ξέρει από ένα τόπικ ποιοι είναι οι τεχνικοί και ποιος είναι καλός ή ποιος έχει αρνητικά σχόλια..

Και μονο που σου λενε αυτό κάνεις μια καταγγελια και τελειωσε το θεμα..
Σε αυτη την περίπτωση κλεβεις και εσυ σαν πελατης και το καταστημα.. Ειναι και θεμα παιδειας βεβαια.. Μετα παραπονιομαστε γιατί κόβουν τα λεφτά στα εύκολα θυνατα ..

Προσωπικα ακονα και μια σοκολατα να παρω αν δεν κοψουν αποδειξη θα τους το πω.. Αν το ξανακανουν 1-2 φορες κατευθειαν καταγγελια :)


Συμφωνώ σε αυτό που λες ΑΛΛΑ πρώτα το κράτος θα έπρεπε να δίνει κίνητρο στο να κόβονται αποδείξεις και να τιμωρεί παραδειγματικά όποιους δεν το κάνουν.
Τώρα τι γίνεται; Μια μίζα και τέλος..

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   xepo13

xepo13

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:08

εγω οπως ειπα και πριν πιστευω οτι θα βολευε απιστευτα στη λειτουργικοτητα του φορουμ
επισης αν μπορει καποιος διαχειρηστης να μας πει την αποψη του πανω στο θεμα .

#108   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:17

είναι καλή ιδέα, αλλα εκτός απο τις αξιολογήσεις καλό θα ήταν να αναφέρονται και κάποια στοιχεία σπουδών, το να λύνω ένα τηλέφωνο ακολουθώντας βιντεάκια στο you tube δε νομίζω να με κάνει και τεχνικό...Θέλω να πώς πως λογικά αρκετοί τεχνικοί του φόρουμ λογικά θα έχουν κάποια τεχνική κατάρτιση και εκπαίδευση, γιατί λοιπών να μην αναρτήσουν το όποιο πτυχίο διαθέτουν, γιατί σίγουρα υπάρχουν και αυτοί του you tube.

#109   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:23

είναι καλή ιδέα, αλλα εκτός απο τις αξιολογήσεις καλό θα ήταν να αναφέρονται και κάποια στοιχεία σπουδών, το να λύνω ένα τηλέφωνο ακολουθώντας βιντεάκια στο you tube δε νομίζω να με κάνει και τεχνικό...Θέλω να πώς πως λογικά αρκετοί τεχνικοί του φόρουμ λογικά θα έχουν κάποια τεχνική κατάρτιση και εκπαίδευση, γιατί λοιπών να μην αναρτήσουν το όποιο πτυχίο διαθέτουν, γιατί σίγουρα υπάρχουν και αυτοί του you tube.

Σωστο ειναι αυτο που λες για να ξερει ο καθενας τι παιζει και που παε...ι αλλα δεν σημαινει κιολας οτι ο πτυχιουχος ειναι και καλυτερος παντα...αυτο συμβαινει αλλωστε σε ολες τις εργασιες σχεδον

#110   xepo13

xepo13

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:24

είναι καλή ιδέα, αλλα εκτός απο τις αξιολογήσεις καλό θα ήταν να αναφέρονται και κάποια στοιχεία σπουδών, το να λύνω ένα τηλέφωνο ακολουθώντας βιντεάκια στο you tube δε νομίζω να με κάνει και τεχνικό...Θέλω να πώς πως λογικά αρκετοί τεχνικοί του φόρουμ λογικά θα έχουν κάποια τεχνική κατάρτιση και εκπαίδευση, γιατί λοιπών να μην αναρτήσουν το όποιο πτυχίο διαθέτουν, γιατί σίγουρα υπάρχουν και αυτοί του you tube.

καλο προσον ειναι και αυτο που λες, αλλα πιστευω οτι και απο βιντεακια-google-κ.α μαθαινεις και στη τελικη ολα αυτα που μετρανε στο τελος ειναι η εμπειρια.
Προσωπικα εγω σιγουρα θα εμπιστευομουνα το κινητο σε καποιο που εχει περισσοτερη εμπειρια παρα σε καποιον που εχει περισσοτερα πτυχια.

#111   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:29

Τα ισοπεδώσαμε όλα...Ίδια μπορεί να αντιμετωπίσει μια βλάβη δλδ κάποιος που έχει τη θεωρητική γνώση και την πρακτική και του έχει δείξει κάποιος και ίδια αυτός που έχει μάθει από το Youtube..

Αναρτημένη εικόνα


#112   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:34

Παιδιά τα βιντεάκια είναι για τον ερασιτέχνη, αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι, απο τα βιντεάκια δε γίνεσαι μάστορας.

#113   xepo13

xepo13

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:34

δν λεμε αυτο . εννοουμε οτι καλυτερα επισκευαζει καποιος που εχεις επισκευασει 100 μηλοφωνα απο εκεινον που εχει επισκευσει 10 ανεξαρτητως θεωριωτικων - πτυχιων κ.α..
τεσπα το θεμα δν ειναι αυτο το θεμα ειναι να κανουμε κατι και να βοηθησουμε και τα υπολοιπα μελη σε τυχον προβληματα που εχουν.

Τελευταία επεξεργασία από: xepo13, 26/08/2012 - 23:35


#114   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:35

Τα ισοπεδώσαμε όλα...Ίδια μπορεί να αντιμετωπίσει μια βλάβη δλδ κάποιος που έχει τη θεωρητική γνώση και την πρακτική και του έχει δείξει κάποιος και ίδια αυτός που έχει μάθει από το Youtube..

To youtube το δωσαμε σαν παραδειγμα...δεν ειπαμε αναγκαστηκα να εμαθε απο εκει...ειπαμε απο καποιον που γενικα δεν εχει καποιο πτυχιο αλλα εχει λυσει 100 iphone ρε παιδι μου...το ιδιο ειναι με εναν που εχει βγει απο το πανεπιστημιο και εχει λυσει 10?...ο πρωτος εχει πετυχει ολες τις βλαβες πρακτικα..ο αλλος μονο θεωρητικα και ξερουμε οτι απεχει πολυ...

#115   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:37

Ωραία.Πείτε λοιπόν ότι δεν είναι κάτι τετριμμένο δλδ αλλαγή home button,αλλαγή οθόνης,αλλαγή mute switch και πάει λέγοντας και είναι κάποια βλάβη της motherboard που
θέλει εργαλεία και εμπειρία να φτιαχτεί. Δε θέλει κάποιο πτυχίο Ηλεκτρονικού(απ όπου κι αν είναι) ;

ΥΓ.Την αλλαγή κάποιου part κι αυτός που έχει ανοίξει 5 θα στην κάνει.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 26/08/2012 - 23:38

Αναρτημένη εικόνα


#116   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/08/2012 - 23:41

Ωραία.Πείτε λοιπόν ότι δεν είναι κάτι τετριμμένο δλδ αλλαγή home button,αλλαγή οθόνης,αλλαγή mute switch και πάει λέγοντας και είναι κάποια βλάβη της motherboard που
θέλει εργαλεία και εμπειρία να φτιαχτεί. Δε θέλει κάποιο πτυχίο Ηλεκτρονικού(απ όπου κι αν είναι) ;

ΥΓ.Την αλλαγή κάποιου part κι αυτός που έχει ανοίξει 5 θα στην κάνει.

Αν εχεις δουλεψει διπλα σε καποιον ηλεκτρονικο και εχεις εμπειρια πανω σε αυτο οχι δεν θες πτυχιο αναγκαστηκα....

#117   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/08/2012 - 01:32

Ισως να μην ειναι τελειως νομιμο ολο αυτό.. Δεν ξερω.. Κοβουν ολοι αποδειξη κτλ;


Alex επειδή βλέπω ότι είσαι ενημερωμένος αν δεν σου κόβουν απόδειξη πως μπορείς να κανεις καταγγελία ;

#118   JimKarvo

JimKarvo

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 27/08/2012 - 01:42

Σε κάποια εφορία? Σε κάποιο αστυνομικό τμήμα? Κάπως έτσι!
Το θέμα είναι ότι κάποιος, πρέπει να πειραματιστεί για να μπορεί να φτιάξει κάτι! Αν δεν έχει ανοίξει ποτέ πχ κουτί υπολογιστή, τότε πως να ανοίξει iPhone?

#119   smoby

smoby

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:S.M.O.B.Y.

Δημοσίευση 27/08/2012 - 01:54

να είσαι καλά αδελφέ για την ενημέρωση... προσωπικά το ΘΕΩΡΩ ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!
κι επειδή μου αρέσει να πειράζω :P, το σχόλιό μου θα ακουστεί κάπω χρυσαυγιτικό (ΔΕΝ είμαι) ... μπας και στα γραφεία του repair βάλανε μετανάστες να δουλεύουνε;;; γιατί πολλές πατέντες άκουσα και καθόλου επαγγελματισμό!!! (ΓΕΛΑΣΤΕ!!! :D )

#120   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/08/2012 - 02:37

Alex επειδή βλέπω ότι είσαι ενημερωμένος αν δεν σου κόβουν απόδειξη πως μπορείς να κανεις καταγγελία ;


Αν ξέρεις σε ποια ΔΟΥ ανήκει πολύ απλά πας... (πριν τις 12 που φεύγουν για έλεγχο) και να κάνεις.. 10 λεπτά θα σου πάρει δεν είναι τιποτα.. Έχω κάνει πολλές φορές. Σε μια περίπτωση κι όλας ήταν αφορμή για να κλείσει το κατάστημα.

Μια άλλη περίπτωση είναι να στείλεις fax στη ΔΟΥ με κοινοποίηση στον καταγγελόμενο

Επίσης, αν θες κάτι πιο απλό... μπορείς να στείλεις ένα e-mail στο kataggelies@sdoe.gr ή να πάρεις τηλέφωνο στην εφορία που ανήκει και να σε κατατοπίσουν ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 27/08/2012 - 02:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες