Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Απαίσια εμπειρία από εταιρεία επισκευής iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/02/2013 - 17:51

Αυτη ειναι φωτο υστερα απο επισκεψη στο συγκεκριμενο καταστημα με τα διαφορα ονοματα
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 05/02/2013 - 18:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:13

Για μια βίδα κάνεις έτσι κι εσύ;;:P

Εδώ άλλοι τα έπαιρναν πίσω με μονωτικές κτλ κτλ..:D

Αναρτημένη εικόνα


#123   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:14

Εισαι τρελος μια βιδα βλεπεις μονο για δες μηπως λειπει κατι απο πλακετα

#124   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:16

ΩΧχχχχχχχ τώρα τα πρόσεξα έχεις δίκιο....Τους το είπες;

Αναρτημένη εικόνα


#125   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:17

Και γ@μω!!! Εκτος το οτι λειπουν παραπανω της μιας βιδας, λειπει το λαμακι που ασφαλιζει την καλωδιοταινια του dock και το πιο σημαντικο το IC Shield.Οι κυριοι κανονικα πρεπει να κλεισουν.Λυπαμαι τα "θυματα" που την πατανε....

#126   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:17

Εισαι τρελος μια βιδα βλεπεις μονο για δες μηπως λειπει κατι απο πλακετα


Από την εμπειρία μου διακρίνω ότι λείπουν 2 + το κομματάκι από την μητρική χα χα χα χα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#127   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:18

ρε παιδιά το χουμε πει πολλάκις..χασάπηδες με τα ολα τους :rolleyes:

#128   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:20

Ειναι φιλου μου και τους το πηγε πισω και του την ειπαν κιολας βεβαια μετα τους εβρισε και ξεκινησαν τις δικαιολογιες και για ακομη μια φορα ακρη δεν βγηκε

Από την εμπειρία μου διακρίνω ότι λείπουν 2 + το κομματάκι από την μητρική χα χα χα χα.



3 λειπουν τσεκαρε και την πενταδα του wifi

#129   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:22

Ειναι φιλου μου και τους το πηγε πισω και του την ειπαν κιολας βεβαια μετα τους εβρισε και ξεκινησαν τις δικαιολογιες και για ακομη μια φορα ακρη δεν βγηκε




3 λειπουν τσεκαρε και την πενταδα του wifi


Δίκιο έχεις, είναι ξυσμένο το σημείο και φαίνεται λες και υπάρχει η βίδα! χα χα χα. Θεοί...
Once You Go Mac You Never Go Back

#130   voxson

voxson

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:23

Να προσθέσω κι εγώ τη δική μου κακή εμπειρία. Σε κινητό που είχε πρόβλημα με το σήμα δεν κατάφεραν να το φτιάξουν σε χρονικό διάστημα ενάμιση μήνα, αφού άλλαξαν κομμάτια που δεν είχαν πρόβλημα, αφού μου έκαψαν την οθόνη (την οποία άλλαξαν οι ίδιοι με μια που λειτουργεί αλλά είναι γρατσουνισμένη).

Με δυο λόγια: άχρηστοι χασάπηδες.

#131   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:25

το λαμακι στην μπαταρια εχουν κοψει το πλαστικο που τραβας την μπαταρια το τηλεφωνο ειναι πλεον kinder εκπληξη δεν ξερεις τι θα βρεις

#132   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:26

Αυτα που λειπουν ειναι:
Το IC Shield που προστατευει τα ολοκληρωμενα της M/B και ακυρωνει παρεμβολες, μια βιδα στην πανω 5νταδα, 2 βιδες με το λαμακι που ασφαλιζουν την μαυρη καλωδιοταινια του dock και μια βιδα στον connector της μπαταριας μαζι με το λαμακι που ασφαλιζει το καλωδιο της κατω κεραιας....

#133   tasosppntnpls

tasosppntnpls

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Twitter:@tasosppntnpls
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:tasosppntnpls

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:27

απαράδεκτοι

#134   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/02/2013 - 18:28

Αυτα που λειπουν ειναι:
Το IC Shield που προστατευει τα ολοκληρωμενα της M/B και ακυρωνει παρεμβολες, μια βιδα στην πανω 5νταδα, 2 βιδες με το λαμακι που ασφαλιζουν την μαυρη καλωδιοταινια του dock και μια βιδα στον connector της μπαταριας μαζι με το λαμακι που ασφαλιζει το καλωδιο της κατω κεραιας....



Και ποιος ξερει τι αλλο θα βρω στην πορεια

#135   nikospapanikolaou

nikospapanikolaou

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 05/09/2013 - 08:18

Καλησπέρα σε άλλους. Θα ήθελα να αναφερθώ στην περιπέτεια μου σχετικα με προβλημα σηματος που ειχα σε ενα iphone 3GS ,τον Αυγουστο που μας περασε(ελειπα εκτος γι αυτο και το αναφερω τωρα).
Ξαφνικα εχανα το σημα στο τηλεφωνο μου και θαμπωμενος απο τα βαρυγδουπα λογια και το site της εταιριας iphone Repair, αποφασισα να τους εμπιστευτω το τηλεφωνο μου για servise.Το στελνω με courier, την επομενη μερα το πηραν στα χερια τους, λεγοντας μου οτι θα μου το στειλουν την ιδια μερα το απογευμα. Περιμενω την αλλη μερα να παρω το τηλεφωνο στα χερια μου , δεν το περνω εποικοινωνω μαζι τους μου ελεγαν το συγεκριμενο ατομο που εφτιαξε το τηλ. λειπει, και δεν ξερουμε να σου απαντησουμε. Για να μην τα πολυλογώ, πηρα το τηλ μετα απο 3 μερες ,και το προβλημα παρεμεινε το ιδιο ,σαν να μην το ειχα στειλει καθολου, πληρωνοντας στην courier 100 ευρω , γιατι τους ειχα ζητησει να μου αλλαξουν και το πισω καπακι μια και ειχε ελαχιστες γρατζουνιες. Παρατηρωντας καλυτερα το τηλ. βλεπω οτι το καπακι ηταν τελειως στραβα κουμπωμενο και με το ζορι εμπαινε το καλωδιο της φορτισης, δηλ διπλα χαμενος και το προβλημα του σηματος δεν εφτιαξε ,και το καπακιτο πισω στραβο.Την αλλη μερα παίρνω τηλ. στην εταιρεία, μου απαντούν να το ξαναστείλω πίσω,να το φτιαξουν( τα σχετικα συγνωμη κλπ ). Αντε ξανα μανα χωρις τηλ 2 μερες ακομα, το ξαναπαίρνω πίσω, δεν δουλευε το mute button ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΟΙ ΤΥΠΟΙ.... και επιτελους ειχα τωρα σημα αλλα κατι δεν μου κολλαγε στο σημειο του dock. Τελος παντων σε αυτους τους απαραδεκτους το τηλ δεν το εστελνα ξανα πισω παρόλο που πλήρωσα σχεδον 140 ευρω με τα περα δωθε της courier, απευθύνομε στο forum και εμπιστευτηκα τον φιλο μας τον PANTSOS .Το αποτελεσμα τα λεει ολλα τι ειχαν κανει οι τυποι της iphone repair.
attachicon.gifimagehqe.jpg

Μεταφέρω αυτούσια τα λόγια του φίλου PANTSOS,με μάρτυρα την FOTO.Εγώ απο την στιγμή που άνοιξα το τηλέφωνο είδα την πρώτη πατέντα όπως είπαμε στο σήμα.Επειδή το καπάκι που σου έβαλαν αυτοί δεν ήταν 100% να ταιριάζει,σου έβαλαν ένα χαρτάκι μέσα ώστε να ακουμπάει την επαφή για να έχεις σήμα.(Όπως φαίνεται και στη φωτογραφία)To δεύτερο που παρατήρησα είναι οτι κάθε βίδα έχει την δική του θέση άλλες είναι πιο λεπτές και άλλες πιο φαρδιές και δεν μπαίνουν παντού.
Στο κάτω μέρος του dock όπου ήταν και στραβό όταν το άνοιξα είδα οτι επειδή είχαν βάλει λάθος βίδα έσπασε η βάση του.
Και που σου χαλάσαν το mute button ήταν ξεχαρβαλωμένο. Τον εμπιστευτηκα απο την πρωτη στιγμη που μιλησα μαζι του, μου επισκευασε τα παντα αψογα , μου αλλαξε και μπαταρια πηρα ενα καινουργιο τηλ. πισω της κουτας μπορω να πω, τα εργατικα που μου πηρε ηταν λιγοτερα απο 30ευρω , βλεποντας τι τραβηξα τοσο καιρο. Πανω απο ολλα φταιω εγω βεβαια που δεν ρωτησα απο την αρχη το forum .
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΦΙΛΕ PANTSOS!!!!! ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΊΤΕ ΤΟΝ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ . ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΌΜΑΣΤΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΈΝΟ ΜΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

συγνωμη παιδια ειμαι καινουργιος στην κοινοτητα το κινητο μου τα χει φτυσει εχω κανει τα παντα το χω στειλει παντου iphone 4,μπορει καποιος να με καθοδηγησει καπου οπου μπορω να το φτιαξω?ειμαι απο κρητη!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες