Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λύση στο πρόβλημα μπαταρίας του iphone 4S και του iOS 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 31/10/2011 - 15:59

Και πάλι mikexs, αυτό που λες προϋποθέτει ενεργοποιημένα τα δεδομένα. Δηλαδή, αν τα έχεις κλειστά δε σε νοιάζει.
Εγώ, σε iPhone 4, με ενεργά τα δεδομένα όλη την ώρα, όχι 3G όμως και αυτόματη φωτεινότητα, στο μισό όμως του μεγίστου, έχω διαπιστώσει την ίδια περίπου αυτονομία. Περίπου δηλαδή 48 ώρες.
Το άλλο που έχω διαπιστώσει όμως, είναι ότι δεν αντέχει η μπαταρία όταν του κάνω πολλή χρήση. Με 6-7 ώρες χρήση το πολύ, την πίνει, ενώ παλιά άντεχε μέχρι και 8 σε μεγάλες στιγμές! :P

Τελευταία επεξεργασία από: freedoom, 31/10/2011 - 16:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   alexstag

alexstag

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/10/2011 - 16:01

Στο 4αρι μου εχω εδώ και καιρό το ios5 (από την beta κιόλλας) και δεν έχω παρατηρήσει καμία αλλαγή στην μπαταρία....
Για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο πάντως απενεργοποίησα την ρυθμιση ζωνης ώρας βάσει τοποθεσίας...

#18   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 31/10/2011 - 16:08

Το πρώτο κακό ειναι οτι δεν εχει απενεργοποίηση 3g, εκτώς κ αν επιλέξεις να μην έχεις το data ανοιχτό.

Με σκληρή χρήση (250 ++ φωτογραφίες σε μια μέρα + 3g + facebook twitter και notifications για όλες τις εφαρμογές που είχα περάσει μέσα
μου βγάζει άνετα μια μέρα (με φόρτιση το βράδυ).

#19   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2011 - 16:18

Και πάλι mikexs, αυτό που λες προϋποθέτει ενεργοποιημένα τα δεδομένα. Δηλαδή, αν τα έχεις κλειστά δε σε νοιάζει.
Εγώ, σε iPhone 4, με ενεργά τα δεδομένα όλη την ώρα, όχι 3G όμως και αυτόματη φωτεινότητα, στο μισό όμως του μεγίστου, έχω διαπιστώσει την ίδια περίπου αυτονομία. Περίπου δηλαδή 48 ώρες.
Το άλλο που έχω διαπιστώσει όμως, είναι ότι δεν αντέχει η μπαταρία όταν του κάνω πολλή χρήση. Με 6-7 ώρες χρήση το πολύ, την πίνει, ενώ παλιά άντεχε μέχρι και 8 σε μεγάλες στιγμές! :P


Ναι, εννοειται με ανοικτα τα δεδομενα. Αλλιως αν ειναι να κλεισουμε τα παντα τοτε τι το πηραμε το smartphone. ;)

Προφανως αν τα κλεισουμε ολα και βαλουμε και τα mail fetch manually, τοτε θα κανουμε ακομα μεγαλυτερη εξοικονομηση μπαταριας.

#20   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2011 - 16:23

αν το κλεισουμε και τελειως μπορει να βγαλει κανα μήνα!!
τι σας απασχολει ρε σεις? αν βγαζει την μερα ολα καλα για εμενα

#21   mikemoisi

mikemoisi

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:mikemoisi

Δημοσίευση 31/10/2011 - 16:37

Παιδιά εγω 3gs...
χρειαζομαι 2 φορες τη μερα φορτιση αν κανω πολλή χρηση...!!!
αυτο όντως βελτιωθηκε οταν εκλεισα 3g κ location services...
διαφορα αρκετη!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: mikemoisi, 31/10/2011 - 16:38


#22   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2011 - 16:40

Ρε παιδια σορρυ κι ολας εγω δεν εχω διαπιστωσει καμια μεγαλη διαφορα...τονιζω οτι μιλαω για 4s.........το τηλεφωνο με την δικια μου χρηση(ομιλια, λιγα μαιλ,λιγο Internet)κλπ
ερχεται στο τελος της ημερας και φτανει στο 70 με 75 %
Μαλιστα εχτες ειχα ανοιχτη την εφαρμογη Runkeeper στο 3gs μου η συγκεκριμενη εφαρμογη με 1,5 ωρα χρησης εριχνε την μπαταρια τουλαχιστου 30 με 35% αντιθετα στο 4s κατεβηκε γυρω στο 15%
τι να πω ισως να μου φαινεται.................................

#23   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/10/2011 - 17:23

εσείς έχετε ακόμα καλύτερη / μεγαλύτερη διάρκεια ζωής μπαταρίας... αν θες παραπάνω 3g & edge off όπως επίσης και φωτεινότητα οθόνης χαμηλή!
(υπάρχει ανάλογο θέμα με tips για μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας!)



Εννοια σου και τα εχω ψαξει και τα κερω γιαυτο εχω χαμηλοτερα φωτεινοτητα. Το 3G δεν το κλεινω πολυ συχνα ειναι η αληθεια αλλα αφου κουβαλαω και θηκη-μπαταρια μαζι δεν το πολυφοβαμαι.


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#24   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 31/10/2011 - 18:09

κατι ακυρο το σιρι δεν θελει 3G? ???

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#25   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2011 - 18:12

Έσβησα το location services για την ώρα στο 4S μου και πλέον το τηλέφωνο επανήλθε στους χρόνους που έπιανε το 4άρι με 4.3.5 πάνω. 3G, WiFi, Bluetooth ανοιχτά και με βγάζει άνετα όλη μέρα μέχρι και το πρωινό της επόμενης.

#26   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 31/10/2011 - 18:23

κατι ακυρο το σιρι δεν θελει 3G? ???

η Wifi η 3g

παντως εγω δοξα το θεο δεν εχω θεμα με τη μπαταρια σημερα ειμαι στη 3η μερα 7 ωρες χρηση
με full χρηση (χωρις 3g location)

16% και τωρα το αδειαζω για να παει 5-3 % ωστε να το φορτισω

Τελευταία επεξεργασία από: trisk, 31/10/2011 - 18:24


#27   iKallitexnis

iKallitexnis

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2011 - 20:51

Απ'ότι φαίνεται το ios 5 δεν ήταν απόλυτα έτοιμο να κυκλοφορήσει... εκτός του προβλήματος της μπαταρίας που αναφέρατε είχα το πρώτο μου κόλλημα στο 4άρι μετά από σχεδόν 1 χρόνο. Κόλλησαν τα settings και έπρεπε να το επανεκιννήσω. Ελπίζω να δούμε σύντομα κάποιο update...

#28   Zizel

Zizel

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 31/10/2011 - 21:01

Με το που εβαλα το ios5 και κοιτουσα ολες τις διαφορες του μενου,το παρατηρησα κ εγω αυτο με την τοποθεσια κ το απενεργοποιησα.Παντως η μπαταρια του 4αριου μετα απο ενα χρονο μεγαλης και καθημερινης χρησης νομιζω οτι χρειαζεται αλλαγμα...

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/10/2011 - 21:13

Με το που εβαλα το ios5 και κοιτουσα ολες τις διαφορες του μενου,το παρατηρησα κ εγω αυτο με την τοποθεσια κ το απενεργοποιησα.Παντως η μπαταρια του 4αριου μετα απο ενα χρονο μεγαλης και καθημερινης χρησης νομιζω οτι χρειαζεται αλλαγμα...


Μαλλον οχι για ολους γιατι εγω το χω 10 μηνες με χρηση απο το πρωι ως το βραδυ σκισιμο, και εβαλα batteryinfolite και ειδα οτι απο 1420 ειναι στα 1321. Οποτε δεν εχει πεσει και τοσο ευτυχως!


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#30   DISCOIII

DISCOIII

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2011 - 21:28

καλησπερα και απο μενα.
εχω 3gs 32g. και μετα απο αναβαθμηση σε ios5 η μπαταρια τελειωνε για πλακα ( wifi - γνωστοποιησεις - υπηρεσιες τοποθεσιας on).
με κουρασε το θεμα πολυ με την μπαταρια ( δεν ειχα προβλημα πριν την αναβαθμηση) αλλα εκανα 3-4 φορες ass new και πλεον η μπαταρια κραταει 3 μερεσ.
το φορτισα το Σαββατο το βραδι και σημερα Δευτερα βραδι εχει 47%.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες