Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λύση στο πρόβλημα μπαταρίας του iphone 4S και του iOS 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 31/10/2011 - 23:41

εγώ έχω βρει την εξής λύση, τα έχω όλα ανοιχτά και έχω παντού έναν φορτιστή! έναν σπίτι, έναν στο αυτοκίνητο, έναν στο γραφείο και έναν στην τσέπη!!!

Τελευταία επεξεργασία από: rouroukos, 31/10/2011 - 23:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/10/2011 - 23:44

εγώ έχω βρει την εξής λύση, τα έχω όλα ανοιχτά και έχω παντού έναν φορτιστή! έναν σπίτι, έναν στο αυτοκίνητο, έναν στο γραφείο και έναν στην τσέπη!!!

χαχα! Εγω εχω φορτιστη στην τσαντα εκτος της θηκης φορτιστη μη χρειαστει καμια συνδεση με υπολογιστη στο ωδειο η σε καμια προβα!


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#33   rouroukos

rouroukos

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 31/10/2011 - 23:54

χαχα! Εγω εχω φορτιστη στην τσαντα εκτος της θηκης φορτιστη μη χρειαστει καμια συνδεση με υπολογιστη στο ωδειο η σε καμια προβα!


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)

χεχε και τώρα με το JB στην iOS 5 θα πρέπει να έχουμε και ένα netbook με έτοιμο το Redsn0w μην πάθουμε καμιά πλάκα άμα σβήσει!!

#34   noodles

noodles

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Twitter:@noodlah
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:noodlesgr

Δημοσίευση 01/11/2011 - 00:12

Να πω την αλήθεια, εγώ με 3GS και iOS 5, από 4.3.3 που είχα, η μπαταρία που πηγαίνει καλύτερα από ότι πριν, και δεν έχει αλλάξει καθόλου ο τρόπος χρήσης :)

#35   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 00:15

χεχε και τώρα με το JB στην iOS 5 θα πρέπει να έχουμε και ένα netbook με έτοιμο το Redsn0w μην πάθουμε καμιά πλάκα άμα σβήσει!!

ε γιαυτο λεω, αν και δοξα το θεο δεν ειχα κανα κλεισιμο του τηλεφωνου μεχρι στιγμης, αλλα ποτε δεν ξερεις! Αλλιως ειπαμε, απο τον υπολογιστη του ωδειου redsnow χαχα


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#36   JStriker

JStriker

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2011 - 02:48

Παιδιά νομίζω και πολύ σας κρατάει...εγώ με iphone 4, version 4.3.3 j/b με live OS theme (πιο βαρύ από τα συνηθισμένα και με ένα yahoo καιρο-update) και υπό κατάσταση αναμονής με 3G και data και location services πάντα κλειστά! (ποιος ο λόγος να είναι ανοιχτά) πάντα με manual email fetch και χωρίς κανένα push notification πλην viber, έχω να πω τα εξής.

Αν το αφήσω στην αναμονή ελάχιστα κατεβαίνει, αν δεν το πειράξω φαντάζομαι μπορεί να κρατήσει κ 5 μέρες ίσως, αλλά με τη χρήση που του κάνω συνήθως που είναι αρκετή αλλά όχι υπερβολική, δηλ. internet fb safari αρκετές φορές την ημέρα, κανα 2 φορές έλεγχος για mail, αν χρειαστώ gps loc+3g+data ανοιγμα αλλά όχι περισσότερο από 5-10 λεπτά την κάθε φορά, δηλ. άνοιγμα για να κάνουμε τη δουλειά μας και μετά κλείσιμο (ένα toggle είναι άλλωστε)ομιλία σε πολύ λογικά πλαίσια (από 5 λεπτά-μισή ώρα σπάνια) μέτρια sms/mail +ενίοτε μουσική σε λογικά πλαίσια, άντε καμια ώρα δηλ. -και όχι απαραίτητα όλα αυτά μαζί- κοινώς όλους τους λόγους για τους οποίους παίρνει κάποιος ένα smartphone...

μπορώ να πω ότι δεν είμαι και τρελά ικανοποιημένος από μπαταρία... μια μέρα με το ζόρι και αν το πιέσω λίγο φοβάμαι ότι το βράδι θα μου είναι στο 15%... θα ήθελα να κρατάει 2 μέρες με τη χρήση που του κάνω, εφόσον έχω γενικά κλειστά τα πάντα πλην των συγκεκριμένων στιγμών που τα χρησιμοποιώ που συνήθως δεν ξεπερνούν το 10λεπτο... Άσε που αν στο τέλος της ημέρας είναι πχ στο 38% ή 40% ή και 45% το φορτίζω σχεδόν πάντα γιατί δε με βλέπω να βγάζω την επόμενη...

Να μην αναφέρω κανα 20λεπτο παιχνίδι... ή κάνα nαvigon, η μπαταρία μπορεί να πέσει 30-40% για πλάκα! (ιδιαίτερα με το location ανοιχτό όταν κινούμαι με αυτοκίνητο..λογικό νομίζω; :blush: )

Δηλαδή μια νορμάλ μέρα αν παίξεις μια βλακεία κανα μισάωροο κοιτάξεις 2 φορές τα mail σου μπεις 3 φορές internet σε πάρουν 3-4 τηλέφωνα και ακούσεις καμιά ώρα μουσική, το απόγευμα μπορεί να μην έχεις τηλέφωνο...dislike :lol:

Το βρίσκετε λογικό με τη χρήση που του κάνω; η έχει πρόβλημα η μπαταρία μου τπτ; Σκέφτομαι ώρες ώρες ότι αν το iphone 5 ήταν ακριβώς ίδιο με το iphone 4 με τριπλάσια διάρκεια μπαταρίας, θα το αγόραζα αμέσως!! 8)

#37   nikospan

nikospan

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 11:52

Ρε παιδιά σορρυ κιολας αλλά εγώ όταν έβαλα το iOS5 στο iphone 4 είδα μεγάλη βελτίωση στη μπαταρία και χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση, το ίδιο μου έχει πει και ένας φίλος μου που έχει 3gs.

#38   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 01/11/2011 - 12:21

Παιδιά νομίζω και πολύ σας κρατάει...εγώ με iphone 4, version 4.3.3 j/b με live OS theme (πιο βαρύ από τα συνηθισμένα και με ένα yahoo καιρο-update) και υπό κατάσταση αναμονής με 3G και data και location services πάντα κλειστά! (ποιος ο λόγος να είναι ανοιχτά) πάντα με manual email fetch και χωρίς κανένα push notification πλην viber, έχω να πω τα εξής.

Αν το αφήσω στην αναμονή ελάχιστα κατεβαίνει, αν δεν το πειράξω φαντάζομαι μπορεί να κρατήσει κ 5 μέρες ίσως, αλλά με τη χρήση που του κάνω συνήθως που είναι αρκετή αλλά όχι υπερβολική, δηλ. internet fb safari αρκετές φορές την ημέρα, κανα 2 φορές έλεγχος για mail, αν χρειαστώ gps loc+3g+data ανοιγμα αλλά όχι περισσότερο από 5-10 λεπτά την κάθε φορά, δηλ. άνοιγμα για να κάνουμε τη δουλειά μας και μετά κλείσιμο (ένα toggle είναι άλλωστε)ομιλία σε πολύ λογικά πλαίσια (από 5 λεπτά-μισή ώρα σπάνια) μέτρια sms/mail +ενίοτε μουσική σε λογικά πλαίσια, άντε καμια ώρα δηλ. -και όχι απαραίτητα όλα αυτά μαζί- κοινώς όλους τους λόγους για τους οποίους παίρνει κάποιος ένα smartphone...

μπορώ να πω ότι δεν είμαι και τρελά ικανοποιημένος από μπαταρία... μια μέρα με το ζόρι και αν το πιέσω λίγο φοβάμαι ότι το βράδι θα μου είναι στο 15%... θα ήθελα να κρατάει 2 μέρες με τη χρήση που του κάνω, εφόσον έχω γενικά κλειστά τα πάντα πλην των συγκεκριμένων στιγμών που τα χρησιμοποιώ που συνήθως δεν ξεπερνούν το 10λεπτο... Άσε που αν στο τέλος της ημέρας είναι πχ στο 38% ή 40% ή και 45% το φορτίζω σχεδόν πάντα γιατί δε με βλέπω να βγάζω την επόμενη...

Να μην αναφέρω κανα 20λεπτο παιχνίδι... ή κάνα nαvigon, η μπαταρία μπορεί να πέσει 30-40% για πλάκα! (ιδιαίτερα με το location ανοιχτό όταν κινούμαι με αυτοκίνητο..λογικό νομίζω; :blush: )

Δηλαδή μια νορμάλ μέρα αν παίξεις μια βλακεία κανα μισάωροο κοιτάξεις 2 φορές τα mail σου μπεις 3 φορές internet σε πάρουν 3-4 τηλέφωνα και ακούσεις καμιά ώρα μουσική, το απόγευμα μπορεί να μην έχεις τηλέφωνο...dislike :lol:

Το βρίσκετε λογικό με τη χρήση που του κάνω; η έχει πρόβλημα η μπαταρία μου τπτ; Σκέφτομαι ώρες ώρες ότι αν το iphone 5 ήταν ακριβώς ίδιο με το iphone 4 με τριπλάσια διάρκεια μπαταρίας, θα το αγόραζα αμέσως!! 8)



Πάνω κάτω περιγράφεις και το δικό μου...

#39   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 01/11/2011 - 12:36

Και σε μένα δείχνει να τελειώνει ποιό γρήγορα με την 5 από ότι πριν που είχα 4.3.3. Χθες τα έκλεισα όλα και έκανα και ένα set as new μην τυχόν και έφταιγε το προηγούμενο jb. Τώρα το έχω καθαρό και θα δούμε.

#40   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2011 - 12:48

3gs ios 5 απο 100 % σε 70% μεσα σε 2-3 ωρες ...

χωρις βαρια χρηση

απλα τακτοποιουσα τις εφαρμογες οπως τις ειχα πριν

και λιγο wifi

#41   mallias4

mallias4

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 14:03

Παιδιά και εγώ το είχα το πρόβλημα αλλά το άφησα μια φορά να πέσει κάτω από το 10% και μετά το απενεργοποίησα για ένα ολόκληρο βράδυ και τώρα όλα μια χαρά!!! Ίσως και καλύτερα από πριν! :lol: :lol: :lol:

#42   georgefaliro

georgefaliro

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 16:22

Μαλλον οχι για ολους γιατι εγω το χω 10 μηνες με χρηση απο το πρωι ως το βραδυ σκισιμο, και εβαλα batteryinfolite και ειδα οτι απο 1420 ειναι στα 1321. Οποτε δεν εχει πεσει και τοσο ευτυχως!


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)

Καλησπέρα το batteryinfolite απο cydia h app store?ευχαριστώ για τον χρόνο σου

#43   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 16:23

Καλησπέρα το batteryinfolite απο cydia h app store?ευχαριστώ για τον χρόνο σου


στο cydia θα το βρεις

#44   georgefaliro

georgefaliro

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 16:25

ευχαριστώ πολύ!

#45   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 17:40

3gs ios 5 απο 100 % σε 70% μεσα σε 2-3 ωρες ...

χωρις βαρια χρηση

απλα τακτοποιουσα τις εφαρμογες οπως τις ειχα πριν

και λιγο wifi



O πατέρας μου πάντως 3GS που του αναβάθμισα σε ιος 5 και δεν κάνει τίποτα εκτός που έχει ανοιχτό μονιμως το 3G και καμιά φορά το wi fi σπίτι, του κρατάει 3-4 μερες χαλαρά. Αλλα βέβαια δεν είναι πανω απο το τηλέφωνο όλη την ώρα, ουτε πολύ ιντερνετ ουτε τιποτα. Και το χει δυο χρονια το τηλεφωνο.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες