Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λύση στο πρόβλημα μπαταρίας του iphone 4S και του iOS 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   GiannisTr13

GiannisTr13

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Giannis_13

Δημοσίευση 01/11/2011 - 18:34

ipod 4 με ios 5 ανοιχτό μόνιμα wifi φωτεινότητα υψηλή κ δν βλέπω προβλημα με μπαταρία

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 19:20

Για άλλη μια φορά δεν βγαίνει άκρη. Η δεν κρίνουμε αντικειμενικά την αυτονομία μας ο καθένας, η έχουμε ο καθένας άλλες μοαταριες

#48   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 12:47

Πάντως ρε παιδιά έχει πολυ πλάκα το όλο θέμα. Κλείσε το location service, απενεργοποιησε την αυτόματη ενειμερωση της ώρας, βάλε την φωτεινοτητα της οθόνης λίγο ποιο χαμηλά, απενεργοποιησε την ώθηση στα email, κλείσε τις εφαρμογές στο background, στο τέλος μήπως να κλείσουμε και το κινητο για σώσουμε την μπαταρία. Αν είναι έτσι βγάζω απο το συρτάρι το Νόκια μου που κάνει μόνο κλήσεις και τελείωσε η υπόθεση

#49   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 13:27

Πάντως ρε παιδιά έχει πολυ πλάκα το όλο θέμα. Κλείσε το location service, απενεργοποιησε την αυτόματη ενειμερωση της ώρας, βάλε την φωτεινοτητα της οθόνης λίγο ποιο χαμηλά, απενεργοποιησε την ώθηση στα email, κλείσε τις εφαρμογές στο background, στο τέλος μήπως να κλείσουμε και το κινητο για σώσουμε την μπαταρία. Αν είναι έτσι βγάζω απο το συρτάρι το Νόκια μου που κάνει μόνο κλήσεις και τελείωσε η υπόθεση


Ετσι ακριβως, αν καποιος που τα χρειαζεται η απλα γουσταρει να τα εχει ολα ανοιχτα δεν του φτανει η μπαταρια, δεν ειναι λυση να τα κλεισει ολα. Προκειται για συμβιβασμο που δεν χωραει σε τετοιας αξιας κινητα. Καλυτερα να ψαχτει για αλλες λυσεις οπως αλλη μπαταρια η θηκη-μπαταρια.

#50   sportis

sportis

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 08:38

Ετσι ακριβως, αν καποιος που τα χρειαζεται η απλα γουσταρει να τα εχει ολα ανοιχτα δεν του φτανει η μπαταρια, δεν ειναι λυση να τα κλεισει ολα. Προκειται για συμβιβασμο που δεν χωραει σε τετοιας αξιας κινητα. Καλυτερα να ψαχτει για αλλες λυσεις οπως αλλη μπαταρια η θηκη-μπαταρια.

;) ;) ;)

Τελευταία επεξεργασία από: sportis, 04/11/2011 - 08:39


#51   sportis

sportis

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 08:47

καλημερα!
εγώ πριν 3 μέρες αγόρασα το iphone 4, παλιά είχα το 3g ( το είχα 3 χρονιά και είναι σκυλι ακόμα)
έμενα μια μέρα κρατάει η μπαταριά μου με κλειστά τα 3g, δεδομένα, υπηρεσίες τοποθεσίας, την ώθηση, χαμηλή φωτεινότητα.. βέβαια ολο στα χέρια μου είναι γιατι το ψαχουλεύω ακόμα άλλα κ πάλι πολύ γρήγορα πέφτει η μπαταριά...κριμα δεν δικαιολογείτε κινητο των 770 ευρω και να μην έχει αυτονομία στην μπαταριά ώστε να σε βγάζει τουλάχιστον 2 μέρες με καθημερινή χρήση...
τι να το κάνω αν τα ποιο πολλά τα έχω κλειστά, τι νόημα έχει τότε να παίρνω τηλ μόνο?
ελπίζω να κάνουν κάτι για αυτό πάντως...

#52   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 10:30

Όλα τα smartphones τόσο κρατάνε. Με σκληρή χρήση κανένα δε βγάζει τη μέρα. Το iPhone έχει απο τις καλύτερες αυτονομίες. Πρέπει να συμβιβαστεις αν θέλεις smartphone

#53   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 10:31

Όλα τα smartphones τόσο κρατάνε. Με σκληρή χρήση κανένα δε βγάζει τη μέρα. Το iPhone έχει απο τις καλύτερες αυτονομίες. Πρέπει να συμβιβαστεις αν θέλεις smartphone

#54   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 10:51

Aδυνατο με ολα κλειστα οπως λες να σου δινει 1 μερα αυτονομια εκτος και αν ολη τη μερα παιζεις παιχνιδια και μιλας στο τηλεφωνο.Να ποσταρεις εδω screenshot απο τους χρονους χρησης.

#55   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 04/11/2011 - 10:51

Με μια επίσημη δήλωση στο αγαπημένο της μέσο, την Wall Street Journal, η Apple παίρνει για πρώτη φορά θέση για το πρόβλημα που έχει ανακύψει με την αυτονομία του iPhone 4S και άλλων iOS 5.0 συσκευών. Στην ουσία η Apple παραδέχεται ότι υπάρχει πρόβλημα έστω και για ένα μικρό αριθμό χρηστών και υπόσχεται την διόρθωση του σύντομα.

Στη δήλωση της η Apple αναφέρει ότι «ένας μικρός αριθμός πελατών μας, έχει αναφέρει μικρότερη αυτονομία του αναμενομένου στις iOS 5.0 συσκευές. Ανακαλύψαμε μερικά bugs που επηρεάζουν την αυτονομία της μπαταρίας και σε μερικές εβδομάδες θα κυκλοφορήσουμε μια αναβάθμιση λογισμικού που θα διορθώνει το πρόβλημα.»

Τα forum της εταιρείας έχουν γεμίσει από χρήστες που αντιμετωπίζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα αν και δεν υπάρχει κάποιος σταθερός λόγος που οφείλεται για την εμφάνιση του. "




Sent from my iPhone4 using Tapatalk

#56   dralex

dralex

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2011 - 00:12

Αν τα έχουμε όλα απενεργοποιημένα, τότε χάνεται η ουσία της χρήσης του ως smartphone. Είναι σα να έχω ένα αυτοκίνητο και για να πάω ταξίδι θα πρέπει να έχω κλειστό το ραδιόφωνο, να μη βγάζω φλας, να μην πατάω κόρνα και το βράδυ να οδηγώ με γυαλιά night vision....

#57   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/11/2011 - 00:18

Αν τα έχουμε όλα απενεργοποιημένα, τότε χάνεται η ουσία της χρήσης του ως smartphone. Είναι σα να έχω ένα αυτοκίνητο και για να πάω ταξίδι θα πρέπει να έχω κλειστό το ραδιόφωνο, να μη βγάζω φλας, να μην πατάω κόρνα και το βράδυ να οδηγώ με γυαλιά night vision....

Χαχαχα σωστος! Ειπαμε, πριζα κι αγιος ο θεος! Ολα ανοιχτα να το ευχαριστηθουμε!


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#58   alekaras1988

alekaras1988

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/11/2011 - 01:17

Αν τα έχουμε όλα απενεργοποιημένα, τότε χάνεται η ουσία της χρήσης του ως smartphone. Είναι σα να έχω ένα αυτοκίνητο και για να πάω ταξίδι θα πρέπει να έχω κλειστό το ραδιόφωνο, να μη βγάζω φλας, να μην πατάω κόρνα και το βράδυ να οδηγώ με γυαλιά night vision....

σωστος!!

#59   Christav

Christav

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 20:23

Λοιπό, εγώ (iPhone 4, IOS 5, χωρίς Jailbreak) τα έχω απενεργοποιήσει όλα (φρίκη) και απλά δεν πολυμιλώ στο τηλέφωνο ώστε να καταφέρω να φτάσω σπίτι το βράδυ. Δύο φορές μάλιστα έμεινα από μπαταρία. ΑΙΣΧΟΣ. Ούτε χαίρομαι πλέον τα καλούδια τησ συσκευής, άλλα ούτε καν τη δουλειά μου δεν μπορώ να κάνω.

#60   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/11/2011 - 20:33

Λοιπό, εγώ (iPhone 4, IOS 5, χωρίς Jailbreak) τα έχω απενεργοποιήσει όλα (φρίκη) και απλά δεν πολυμιλώ στο τηλέφωνο ώστε να καταφέρω να φτάσω σπίτι το βράδυ. Δύο φορές μάλιστα έμεινα από μπαταρία. ΑΙΣΧΟΣ. Ούτε χαίρομαι πλέον τα καλούδια τησ συσκευής, άλλα ούτε καν τη δουλειά μου δεν μπορώ να κάνω.


Μυστήρια πράγματα. Εγώ βρήκα την υγειά μου με την 5. Τα χω όλα ανοιχτά και με normal χρήση ( 2-3 τηλ, 2-3 sms, λίγο safari, λίγο app store, λίγο εφαρμογές, λιγα mail, λίγη μουσική ) ανά ημέρα, μου βγάζει άνετα 2 μέρες. Ίσως το θέμα της μπαταρίας στην 5 σχετίζεται με συγκεκριμένα patterns χρήσης.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες