Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone OS 3.1 Jailbreak/Unlock issues


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
116 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/09/2009 - 13:55

μα δεν ειχα 3.1.. εχω 3.0 και δεν αφηνε ουτε ρεστορε σε 3.0 να κανω σε 3GS μιλαω..Ακου να δεις τι εγινε..Εχω 3.0 jailbroken και παταω erase and delete all στις ρυθμισεις..ηθελα να σβηστουν ολα..μη γνωριζοντας οτι θα κολαγε η οθονη στο μηλαρακι..παω να κανω ρεστορε se DFU συνδεω itunes και μου λεει this device is not eligible for this request build

Αρα λεω εγω τωρα η μονη μου λυση ειναι να ανεβω στην 3.1??γιατι το κινητο δεν ανοιγει καθολου..και μεσα εχει 3.0???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 14:42

Εχουμε μαθει τον λογο που τα 3GS δεν μπορουν να κανουν Downgrade?

#18   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 14:46

Έχω το 3G και εχω περασει την 3.1 .Μπορω να κανω downgrade σε 3.0.1 ή σε 3.0? Ναί ή όχι;

Τελευταία επεξεργασία από: ipodtouchpro, 10/09/2009 - 21:49


#19   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 14:53

Γιατι δεν δοκιμαζεις? Δεν νομιζω να παθει τιποτα το κινητο, απλα αν δεν γινεται θα γραψει αυτο που γραφει και στους αλλους..

#20   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 16:57

Φίλε μου άλλο ρώτησα εγώ!Είπα ότι αν ΔΕΝ πάμε στην 3.1 και μείνουμε στην 3.0!Θα μπορούμε να κάνουμε restore και πάλι στην 3.0??


Ναι...Κανονικά

Συγνώμη , αλλά πριν δε σε είχα καταλάβει...Πρόσεξε όμως στο restore να μην σου περάσει την 3.1

Τελευταία επεξεργασία από: kitkat1, 10/09/2009 - 16:58


#21   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2009 - 17:19

Σας παραθέτω το πλήρες κείμενο που υπάρχει στο Cydia και αφορά στο upgrade στην 3.1.

If you upgrade to 3.1 you will not be able to unlock your phone at this time, and maybe forever after.


Upgrading your iPhone 3G(S) to 3.1 may make it unable to be jailbroken ever again. It is hoped that in the near future, an exploit will be found for 3.1. If you must upgrade to 3.1 you should only do so if you have an ECID SHSH "on file" with Cydia. It is assumed (but not yet known) that this information will be usable to allow one to downgrade to 3.0 at a later point.

Note: Apple will not allow you to downgrade to 3.0 firmware anymore. They have taken this ability away from us. Users that have agreed to let me hash their keys with Apple and store them will hopefully be able to downgrade to 3.0 soon, but users who did not do this (even if they have saved some information themselves) will have to wait for someone to build something to use that information (my hashes are more complete). Note taht not everyone got these from me that asked :1500 people asked after the window closed. An additional 250 were even told that they got hashed correctly, when they had not(I have fixed the display that it broke).

I wish i could have gotten this service out sooner, but a bunch of issues kept aligning to make it not come together until Sunday :( . From all of us to Apple: we don't like you either. :(

Aν αναβαθμήσετε στην 3.1 δεν θα μπορείτε να ξεκλειδώσετε το τηλέφωνό σας ακόμα και ίσως να μην μπορέσετε ποτέ.


Η αναβάθμηση του iPhone 3G(S) στην έκδοση 3.1 μπορεί να καταστήσει αδύνατο το jailbreak της συσκευής για πάντα. Ελπίζουμε ότι σύντομα θα βρεθεί κάποιο exploit για την 3.1. Αν πρέπει να αναβαθμίσετε το τηλέφωνό σας στην 3.1 να το πράξετε μόνο αν έχετε καταχωρήσει στο Cydia το ECID SHSH. Υποθέτουμε (χωρίς να γνωρίζουμε με σιγουριά) ότι αυτές οι πληροφορίες θα είναι χρήσιμες για να μπορεί να γίνει κάποτε downgrade στην 3.0.

Σημείωση: Η Apple δεν επιτρέπει πλέων το downgrade στην 3.0. Μας αφαιρέσανε αυτή τη δυνατότητα. Οι χρήστες που συμφώνησαν να με αφήσουν να κάνω hash τα keys τους με την Apple και να τα αποθηκεύσω, ελπίζω ότι θα μπορέσουν σύντομα να κάνουν downgrade στην 3.0. Οι χρήστες όμως που δεν το έπραξαν (κόμα και αν έχουν αποθηκεύσει τις πληροφορίες μόνοι τους) θα πρέπει να περιμένουν κάποιος να φτιάξει κάτι που θα τους δίνει την δυνατότητα να χρησημοποιήσουν αυτές τις πληροφορίες (τα δικά μου hashes είναι πιο ολοκληρωμένα)(σημ. εννοεί για χρήση σε downgrade)

Σημειώστε ότι δεν κατάφεραν όλοι να πάρουν τα hashes: 1500 άνθρωποι το ζήτησαν αφού είχε παρέλθει η προθεσμία. 250 επιπλέων ενημερώθηκαν ότι το hash έγινε κανονικά ενώ στην πραγματικότητα δεν είχε γίνει.

Μακάρι να είχα καταφέρει να έχω διαθέσιμη αυτή την υπηρεσία νωρίτερα, αλλά διάφορα θέματα σύγκλιναν ώστε να μην είναι έτοιμη πρίν την Κυριακή.

Από όλους εμάς πρως την Apple: Oύτε εμείς σε γουστάρουμε :(

#22   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 17:45

Δηλαδή τώρα εγώ που έκανα καταλαθως restore και μπήκε η 3.1 μόνο υπομονή μπορώ να κάνω μέχρι να τη σπάσουν !!!

#23   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2009 - 17:49

Δηλαδή τώρα εγώ που έκανα καταλαθως restore και μπήκε η 3.1 μόνο υπομονή μπορώ να κάνω μέχρι να τη σπάσουν !!!

Δυστηχώς ναι.

#24   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 17:50

Προφανώς!

Μπράβο ktzaf! Μπας και μειωθούν τα σχετικά θέματα.

#25   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 17:56

Πω πω ξενερωσα τώρα!!!ελπίζω να το σπάσουν σύντομα για να μη το σπασω εγώ το κινητό!! :P

#26   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 18:02

Χαχαχαχαχχαχα :P

Η προσωπική μου άποψη για αυτό το θέμα είναι ότι θα τα καταφέρουν...και ότι το λένε αυτό για να κάνουν τον κόσμο να πιστεύει ότι δεν μπορεί να γίνει jb , ώστε μετά από λίγο καιρό να πουν ότι τα καταφέραμε και το σπάσαμε. Για να δείξουν ότι είναι οι καλύτεροι..Κάτι ήξερε ο GeoHot.

Ξαναλέω ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ!

#27   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 18:06

Το έχω υπόψιν μου αυτό κ συμφωνώ εδώ έχουν σπάσει αλλά κ αλλά δε μπορούν να σπάσουν ένα firmware μη χ€σω!!!χαχαχα

#28   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 18:08

Εσύ όταν έκανες restore , σου πέρασε μόνο του κατ'ευθείαν όταν τελείωσε την 3.1 ή σου έβγαλε παραθυράκι;

#29   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2009 - 18:17

Το restore ήθελα να το κάνω!!αλλά εγώ δεν ήξερα την επιλογή shift+restore κ δεν ήξερα καν ότι είχε βγει η 3.1 κ μου έβγαλε την επιλογή update and restore και εγώ επειδή βιαζομουν κιόλας λέω ´ ααα τι ωραία κ update' και το πατησα αλλάολις γυρησα για το jb καληνύχτα σας...χαχα!

#30   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 10/09/2009 - 18:26

Αυτό με το ECID φαίνεται και στο cydia στην frontpage. Πχ λέει στο δικό μου: This iPhone 3G[S] has an ECID SHSH on file.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες