Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

κιτρινο αντι για ασπρο! (ARENA)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
447 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 15:54

εγω αυτο που εχω καταλαβει.. ειναι οτι ολοι ψαχνουν αφορμη για αντιπαραθεση.. ειχαμε το galaxy s2 vs iphone 4s.. ησυχασαμε με μερικα banned.. και τωρα βρηκαμε δουλεια να τσακωνονται αυτοι που εχουν κιτρινες οθονες και τους αρεσει με αυτους που εχουν μπλε οθονη και τους αρεσει.. ελεος..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:14

εγω αυτο που εχω καταλαβει.. ειναι οτι ολοι ψαχνουν αφορμη για αντιπαραθεση.. ειχαμε το galaxy s2 vs iphone 4s.. ησυχασαμε με μερικα banned.. και τωρα βρηκαμε δουλεια να τσακωνονται αυτοι που εχουν κιτρινες οθονες και τους αρεσει με αυτους που εχουν μπλε οθονη και τους αρεσει.. ελεος..


ελπιζω μονο να μην φαμε μπαν, επειδη λεμε την γνωμη μας. :) εκτος και απαγορευεται να κραζουμε οταν χρειαζεται την apple, και την οποιαδηποτε apple.

#393   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:15

Ειχα μια βδομαδα doa και δεν το αλλαξα...
Οταν αναφερεις κατι καλυτερα να το ψαχνεις μονος σου, και να μην λες αερολογιες διχως να γνωριζεις..
Φυσικα και σεβομαι το γεγονος οτι σου αρεσει περισσοτερο το μπλε..αλλα μη μου το λες ασπρο.. Εδω το παιδι το ιδιο ομολογησε οτι αλλαξε 5 συσκευες για να βρω το σωστο που ειναι πιο μπλε(καινουργια αποχρωση λευκου)..
Οτι να ναι..
Οτι σου πουλανε αυτο αγοραζεις..
Και η φημολογια δεν εχει ξεκινησει για την μικρη αντιθεση που εχουν ορισμενα..αλλα λογω του οτι οντως προβληματικες συσκευες ειχαν οθονη τελειως κιτρινη..Ναι οντως φωναζουμε εκει υπαρχει προβλημα..
Αλλος ενας ελληναρας που αμφισβητει την ιδιοτητα ορισμενων ανθρωπων και τις γνωσεις του..
http://www.dpgr.gr/f...hp?topic=3693.0
Δες οτι επαγγελματιες αγοραζουν mac και καλλιμπραρουν τις οθονες με προγραμματα αξιας χιλιαδων ευρω για να δουν τα σωστα αποτελεσματα..
Υπαρχει η κιτρινη οθονη=χαλασμενη... και μετα υπαρχει με hue κιτρινωπο και με hue μπλε..
Οσο και να τραγουδας αυτο δεν θα αλλαξει..


απαντηση σε αυτο που ρωταω πιο πανω δεν πηρα. τωρα οτι και να λες, μεσα σου ξερεις.... ;)

#394   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:16

Ababapanos εσύ 90% έχεις κιτρινωπή γιατί το δικό σου και αυτό που παρήγγειλα για τον ξάδερφό μου ήρθαν ίδια μέρα και τα παραγγείλατε με μία μέρα διαφορά.


δεν ειναι κιτρινοπη η δικη μου, απλα τωρα δεν μπορω να την βγαλω φωτο για να την ποσταρω. το απογευμα θα την βαλω για να δειτε

Τελευταία επεξεργασία από: ababapanos, 21/11/2011 - 16:17


#395   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:17

δεν ειναι κιτρινοπη η δικη μου, απλα τωρα δεν μπορω να την βγαλω φωτο για να την ποσταρω. το απογευμα θα την βαλω για να δειτε


Βγάλε με ένα κιτρινωπό δίπλα δίπλα...

#396   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:21

Βγάλε με ένα κιτρινωπό δίπλα δίπλα...


http://www.youtube.com/watch?v=HLJoLnWW5TI

#397   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:58

εγω λεω καποιος mod να κλεισει το topic και μα@@κια μου που το ανοιξα επρεπε να το αφησω να αλλαξω τη συσκευη μου και να μη καταλαβει κανενας σας χριστο!
γιατι το παιζετε ολοι ειδικοι
και συγνωμη κυριε puzzle που εγραψα μπλε
ΛΕΥΚΟ εννοουσα!
αλλα δε καταλαβενεται οτι αυτα που εχουν θεμα ειναι τα πολυ κιτρινα που εκει οντως εδωσες τσαμπα λεφτα!
συγνωμη προς ολους που ειμαι αποτομος αλλα δε μπορω να καθομαι και να ακουω να ανεβαινουν οι τονοι χωρις λογο
προβλημα σας απο εδω και περα γιατι δε θελετε να συζητατε χωρις να το παιζετε ειδικοι και χωρις ειρωνιες και βρισιες

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 21/11/2011 - 23:09


#398   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:20

Τα off topics ( ειρωνικά σχολια ) διαγραφησαν .. Εαν συνεχιστούν θα κερδίσετε warn status + .... ευχαριστω για την κατανοηση


Μου φαίνεται μερικοί δεν βάζετε μυαλό! Ο DINFUN σας/μας έκανε την χάρη και ξεκλείδωσε ένα τόπικ που έπρεπε να ήταν κλειδωμένο με τα τρελά που αναγράφονται εδώ και σεις συνεχίζετε και τον φέρνετε σε δύσκολη θέση! Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει ρε παιδιά και δεν εννοώ προς το φόρουμ μόνο , αλλά και μεταξύ μας!! Αν δεν μπορούμε να μιλήσουμε σαν πολιτισμένοι, ας το κλείσουμε το ρημάδι!! Ας λέει ο καθένας την γνώμη του και να μην προσβάλει τον άλλον ή να τον ειρωνεύεται!! Και συ βρε Researcher, είσαι τόσα χρόνια εδώ και είσαι και από τα καλά μέλη που έχουμε , δεν χρειάζεται να ισοπεδώνεις το τόπικ με τέτοιο λεξιλόγιο!!!
Με λίγα λόγια , ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ παιδιά και ας το κρατήσουμε ανοιχτό, γιατί θα φανεί χρήσιμο για όσους σκέφτονται να το πάρουν ή για όσους το πήραν και έχουν ενδοιασμούς ως προς την ποιότητα της οθόνης!!
Φιλικά προς όλους!!! :)

#399   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:22

Μου φαίνεται μερικοί δεν βάζετε μυαλό! Ο DINFUN σας/μας έκανε την χάρη και ξεκλείδωσε ένα τόπικ που έπρεπε να ήταν κλειδωμένο με τα τρελά που αναγράφονται εδώ και σεις συνεχίζετε και τον φέρνετε σε δύσκολη θέση! Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει ρε παιδιά και δεν εννοώ προς το φόρουμ μόνο , αλλά και μεταξύ μας!! Αν δεν μπορούμε να μιλήσουμε σαν πολιτισμένοι, ας το κλείσουμε το ρημάδι!! Ας λέει ο καθένας την γνώμη του και να μην προσβάλει τον άλλον ή να τον ειρωνεύεται!! Και συ βρε Researcher, είσαι τόσα χρόνια εδώ και είσαι και από τα καλά μέλη που έχουμε , δεν χρειάζεται να ισοπεδώνεις το τόπικ με τέτοιο λεξιλόγιο!!!
Με λίγα λόγια , ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ παιδιά και ας το κρατήσουμε ανοιχτό, γιατί θα φανεί χρήσιμο για όσους σκέφτονται να το πάρουν ή για όσους το πήραν και έχουν ενδοιασμούς ως προς την ποιότητα της οθόνης!!
Φιλικά προς όλους!!! :)

συμφωνω

#400   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:46

εγω λεω καποιος mod να κλεισει το topic και μαλακια μου που το ανοιξα επρεπε να το αφησω να αλλαξω τη συσκευη μου και να μη καταλαβει κανενας σας χριστο!
γιατι το παιζετε ολοι ειδικοι
και συγνωμη κυριε puzzle που εγραψα μπλε
ΛΕΥΚΟ εννοουσα!
αλλα δε καταλαβενεται οτι αυτα που εχουν θεμα ειναι τα πολυ κιτρινα που εκει οντως εδωσες τσαμπα λεφτα!
συγνωμη προς ολους που ειμαι αποτομος αλλα δε μπορω να καθομαι και να ακουω να ανεβαινουν οι τονοι χωρις λογο
προβλημα σας απο εδω και περα γιατι δε θελετε να συζητατε χωρις να το παιζετε ειδικοι και χωρις ειρωνιες και βρισιες


Το πολύ κίτρινο δεν το έχω δει πουθενά. Έπίζω να μη θεωρείς το bleeding.

Κ. Pouliso δεν πήγαινε σε σένα, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις αυτά που λέμε.

#401   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:50

Johnhasio, δε με νοιάζει αν θα φάω ban. Ποτέ δε θα δεχτώ η παπαρολογία να γίνει επιχειρηματολογία. Όλα τα φορα στο εξωτερικό λένε το ίδιο πράγμα, παρέθεσα τα 2 ipad μου, παρέθεσα τοπικς ξένα που αναφέρουν όλα όσα ρώτησε το παλικάρι εξ αρχής, 2 χομπίστες λένε πως το λευκό είναι 1 και 2 τα hues, και πάλι η αντιγνωμία είναι πως είμαστε τυφλοί.

Τέλος από μένα. Στους τυφλούς ο μονόφθαλμος. Πιστεύω πάντως πως καλυψαμε το θέμα από όλες τις πλευρές οπότε κάποιος θα έχει ήδη καταλάβει τί γίνεται.

Υγ: η γαλαζωπή είναι κουραστική.

#402   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:52

OΚ, για να κάνουμε ανακεφαλαίωση.

Χρειάστηκαν 21 σελίδες για να πούμε ουσιαστικά το εξής:

Μερικά κινητά έχουν πιο θερμό Hue (που είναι ελαφρώς μπεζ, δε θα πω κίτρινο γιατί αν θεωρείται κίτρινο αυτό που βλέπουμε στις φωτό τοτε έχουμε αχρωματοψία).

Κιτρινο είναι αυτό -----> >:(


Μερικά έχουν πιο ψυχρό hue (που μπλεδίζει ελαφρώς).

Συνεπώς, αν το κινητό σας είναι υπερβολικά κίτρινο σαν να αφήσατε βιβλιο στον ήλιο το πάτε πίσω και παίρνετε καινούριο.

Αν πάλι έχει ΥΠΟΨΙΑ μπεζ, δεν ενοχλεί καθολου, το αφήνετε οπως είναι και ευχαριστιέστε το τηλέφωνό σας και αγνοείτε αυτούς που το κουράζουν ανευ προηγουμένου λες και θα κερδίσουν κάτι με το να σας πείσουν οτι το τηλέφωνό σας ειναι ελλατωματικό.

Αυτά.
Whatsapp doc?

#403   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:54

Μια χαρα τα λες
οποιος διαβαζει εδω δεν προκειτε να χαρει το κινητο του

#404   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:00

Μια χαρα τα λες
οποιος διαβαζει εδω δεν προκειτε να χαρει το κινητο του



E μα ναι, του κ*λου πια έγινε. Μεχρι που φοβομουνα να το βγάλω απο το κουτί με αυτά που διαβαζα εδω μεσα. Το βαλα δίπλα στο 4αρι οταν το πηρα, ρωτησα τον συζυγο, τον πατέρα κλπ κλπ, το ψείρισα.

Ακομα και στον Κωστα εστειλα φωτο ΛΟΛ. Και οτι και να πει κανεις (που ολοι το ιδιο μου πανε, χιονατη είναι, για να κανω quote τον Κωστα), το βασικό ειναι οτι πετάγονται πραγματικά ζωντανα τα χρώματα απο την οθόνη, χαίρομαι που το βλέπω και το χω καταευχαριστηθεί και συμβουλή μου σε ολους που έχουν η θα πάρουν να κάνουν το ίδιο.

Για μερικές ατυχείς περιπτώσεις που ΟΝΤΩΣ θα είναι προβληματικά και εμφανως κίτρινο, ενταξει αλλάξτε το, αλλα μην το ψειρίζουμε παραπέρα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 21/11/2011 - 18:01

Whatsapp doc?

#405   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:14

Καλό θα ήταν να πάρει επίσημη θέση και η Apple για την όλη κατάσταση .., πάντως το ότι δέχεται να κάνει αλλαγή σε αυτούς που το επιστρέφουν για την οθόνη, εμένα μου δείχνει πως παραδέχεται το πρόβλημα!! Εσείς λέτε πως το κάνει για να μην έχει δυσαρεστημένους πελάτες? Έχει ανάγκη τους "λίγους" αυτούς που το επιστρέφουν?
Μήπως γίνετε ένας χαμός?? Αν ξεφυλλίσετε πάντως το ξένο/επίσημο site της Apple , αλλά και όλα τα βίντεο με το"πρόβλημα", θα δείτε πως γίνετε ένας χαμός και με τίποτα δεν τους θεωρείς λίγους, ή χαζούς, ή ότι έχουν πρόβλημα στην όραση!!!
Κάτι συμβαίνει στραβό και το κακό είναι πως συμβαίνει σε συσκευές που κοστίζουν 700-1000 ευρώ που ΈΠΡΕΠΕ να ήταν τέλειες !! Νομίζω δεν θα βγάλουμε άκρη εδώ με το να λέει ο άλλος άσπρο , ο άλλος κίτρινο, ο άλλος μπλε, ο άλλος σκατουλί ..!!!
Καλό θα ήταν από δω και πέρα να μην σχολιάζουμε οι ίδιοι και οι ίδιοι τα ίδια και τα ίδια, αλλά να ποστάρουν νέοι κάτοχοι του 4s και να μας μεταφέρουν την γνώμη τους , μαζί και με φωτογραφίες αν μπορούν ή και να μας μεταφέρουν τις εμπειρίες τους από τις επιστροφές που έκαναν και πως είναι τα καινούργια που πήραν!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες