Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

κιτρινο αντι για ασπρο! (ARENA)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
447 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:16

Παιδιά ειρήνη ημιν!! :lol:
Λοιπον τα πραγματα ειναι απλα:Είναι στη κρίση του καθενους εάν θέλει ή οχι να αλλάξει το κινητο του εάν έχει κίτρινη οθόνη!!! Άλλους τους αρέσει κ την ανέχονται κ σε άλλους οχι!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:17

Καλό θα ήταν να πάρει επίσημη θέση και η Apple για την όλη κατάσταση .., πάντως το ότι δέχεται να κάνει αλλαγή σε αυτούς που το επιστρέφουν για την οθόνη, εμένα μου δείχνει πως παραδέχεται το πρόβλημα!! Εσείς λέτε πως το κάνει για να μην έχει δυσαρεστημένους πελάτες? Έχει ανάγκη τους "λίγους" αυτούς που το επιστρέφουν?
Μήπως γίνετε ένας χαμός?? Αν ξεφυλλίσετε πάντως το ξένο/επίσημο site της Apple , αλλά και όλα τα βίντεο με το"πρόβλημα", θα δείτε πως γίνετε ένας χαμός και με τίποτα δεν τους θεωρείς λίγους, ή χαζούς, ή ότι έχουν πρόβλημα στην όραση!!!
Κάτι συμβαίνει στραβό και το κακό είναι πως συμβαίνει σε συσκευές που κοστίζουν 700-1000 ευρώ που ΈΠΡΕΠΕ να ήταν τέλειες !! Νομίζω δεν θα βγάλουμε άκρη εδώ με το να λέει ο άλλος άσπρο , ο άλλος κίτρινο, ο άλλος μπλε, ο άλλος σκατουλί ..!!!
Καλό θα ήταν από δω και πέρα να μην σχολιάζουμε οι ίδιοι και οι ίδιοι τα ίδια και τα ίδια, αλλά να ποστάρουν νέοι κάτοχοι του 4s και να μας μεταφέρουν την γνώμη τους , μαζί και με φωτογραφίες αν μπορούν ή και να μας μεταφέρουν τις εμπειρίες τους από τις επιστροφές που έκαναν και πως είναι τα καινούργια που πήραν!!

Συμφωνώ!+1

#408   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:17

Κάτι συμβαίνει στραβό και το κακό είναι πως συμβαίνει σε συσκευές που κοστίζουν 700-1000 ευρώ που ΈΠΡΕΠΕ να ήταν τέλειες !! Νομίζω δεν θα βγάλουμε άκρη εδώ με το να λέει ο άλλος άσπρο , ο άλλος κίτρινο, ο άλλος μπλε, ο άλλος σκατουλί ..!!!
Καλό θα ήταν από δω και πέρα να μην σχολιάζουμε οι ίδιοι και οι ίδιοι τα ίδια και τα ίδια, αλλά να ποστάρουν νέοι κάτοχοι του 4s και να μας μεταφέρουν την γνώμη τους , μαζί και με φωτογραφίες αν μπορούν ή και να μας μεταφέρουν τις εμπειρίες τους από τις επιστροφές που έκαναν και πως είναι τα καινούργια που πήραν!!


Σε αυτά τα δύο νομίζω πλέον πρέπει να επικεντρωθούμε.

Το να λέμε οι ίδιοι και οι ίδιοι τα ίδια πράγματα δεν έχει καμία ουσία .Νέους πρέπει να ακούσουμε που έχουν ή όχι πρόβλημα .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#409   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:30

Σε αυτά τα δύο νομίζω πλέον πρέπει να επικεντρωθούμε.

Το να λέμε οι ίδιοι και οι ίδιοι τα ίδια πράγματα δεν έχει καμία ουσία .Νέους πρέπει να ακούσουμε που έχουν ή όχι πρόβλημα .



Ναι βρε Κώστα αλλα και να έρθει ενας και δυο και 10 καινούριοι και να ποστάρουν φωτο του καινούριου τους κινητού ρωτώντας το κλασσικό (και πολυερωτημένο) "Πως σας φαίνεται" και μετα να πεταχτούν παλι οι ιδιοι και οι ιδιοι και να πουν "φιλε πηρες κινέζο" κλπ κλπ δεν είναι φαύλος κύκλος?
Whatsapp doc?

#410   ulthian

ulthian

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:53

Ε αμα ειναι να μη το πουμε?! :P :P :P

#411   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2011 - 18:54

Ναι βρε Κώστα αλλα και να έρθει ενας και δυο και 10 καινούριοι και να ποστάρουν φωτο του καινούριου τους κινητού ρωτώντας το κλασσικό (και πολυερωτημένο) "Πως σας φαίνεται" και μετα να πεταχτούν παλι οι ιδιοι και οι ιδιοι και να πουν "φιλε πηρες κινέζο" κλπ κλπ δεν είναι φαύλος κύκλος?


Συμφωνώ τώρα αν με ρωτάς το topic έχει γίνει bla bla ποια και πρέπει να αλλάξει ενότητα για να ησυχάσουν και πολλοί.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#412   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/11/2011 - 22:15

:lol: :lol:



κλειστε το τοπικ ρε παιδια

Δε χρειάζεται να κλείσει το τόπικ σε κάποια σημεία του είναι πολύ βοηθητικό για μερικούς που θέλουν να δουν τί απόχρωση και hue έχει η οθόνη τους. Απλά να διαγραφούν κάποια comments. Και να σου πω και κάτι όταν λέμε κάμποσοι το ίδιο πράγμα 5-6 φορές το κάθε άτομο και 2-3 προκαλούν συνεχώς,ε προφανώς θα χάσουμε την υπομονή μας και θα γίνει αυτό που έγινε.

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 21/11/2011 - 22:58


#413   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 22:47

Καλό θα ήταν να πάρει επίσημη θέση και η Apple για την όλη κατάσταση .., πάντως το ότι δέχεται να κάνει αλλαγή σε αυτούς που το επιστρέφουν για την οθόνη, εμένα μου δείχνει πως παραδέχεται το πρόβλημα!! Εσείς λέτε πως το κάνει για να μην έχει δυσαρεστημένους πελάτες? Έχει ανάγκη τους "λίγους" αυτούς που το επιστρέφουν?
Μήπως γίνετε ένας χαμός?? Αν ξεφυλλίσετε πάντως το ξένο/επίσημο site της Apple , αλλά και όλα τα βίντεο με το"πρόβλημα", θα δείτε πως γίνετε ένας χαμός και με τίποτα δεν τους θεωρείς λίγους, ή χαζούς, ή ότι έχουν πρόβλημα στην όραση!!!


πολυ σωστος.!

#414   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 22:48

Συμφωνώ τώρα αν με ρωτάς το topic έχει γίνει bla bla ποια και πρέπει να αλλάξει ενότητα για να ησυχάσουν και πολλοί.


κωστα μην το παιζεις διπλωματικα τωρα και μου το χαλας. γνωριζεις οτι υπαρχει προβλημα, και το ξερεις. ;)

#415   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 21/11/2011 - 22:49

Το θέμα με τις αποχρώσεις ανοίγει κάθε χρόνο με το που έρχεται κάθε καινούργιο μοντέλο. Φυσικά και είναι ένα υπαρκτό πρόβλημα απλά λόγω του hype το πρόβλημα εκεί που περιορίζεται σε ένα 5-10% παίρνει διαστάσεις 20-30%. Το θέμα είναι ότι τα panel που διαλέγει η Apple είναι κατά βάση φτηνά για αυτό και παρουσιάζονται σε όλη τη γκάμα των προϊόντων της και όχι μόνο στο iPhone. Το κλείσε τα μάτια και απόλαυσε το κινητό σου είναι σαν να αγοράζεις αυτοκίνητο που τρίζει εσωτερικά και να σου λέει ο άλλος κλείσε τα αυτιά σου και οδήγησε το.

#416   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 22:55

Δεν εχω ακουσει ποτε Ferrari να λενε οτι τριζει :P

#417   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:03

Ούτε εγώ είχα ακούσει Ferrari να μην μπορεί να πάρει μπροστά αλλά πέρισυ το είδα. Και λύθηκε με bumper.

#418   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:07

Το θέμα με τις αποχρώσεις ανοίγει κάθε χρόνο με το που έρχεται κάθε καινούργιο μοντέλο. Φυσικά και είναι ένα υπαρκτό πρόβλημα απλά λόγω του hype το πρόβλημα εκεί που περιορίζεται σε ένα 5-10% παίρνει διαστάσεις 20-30%. Το θέμα είναι ότι τα panel που διαλέγει η Apple είναι κατά βάση φτηνά για αυτό και παρουσιάζονται σε όλη τη γκάμα των προϊόντων της και όχι μόνο στο iPhone. Το κλείσε τα μάτια και απόλαυσε το κινητό σου είναι σαν να αγοράζεις αυτοκίνητο που τρίζει εσωτερικά και να σου λέει ο άλλος κλείσε τα αυτιά σου και οδήγησε το.


τα ειπες ολα αδερφε. :) +1

Τελευταία επεξεργασία από: thelonapouliso, 21/11/2011 - 23:08


#419   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:14

Στη δικια μου δεν εβαλα ποτε απο αυτο το πραγμα και παντα μπροστα επαιρνε.Οτι ειναι αντικειμενο ποθου πρεπει να ξερεις να του φερεσαι για να μπορεις να το απολαμβανεις.Ετσι δημιουργειται το παθος.Αν αυτα ειναι αγνωστες λεξεις για καποιους ειναι σχεδον βεβαιο οτι εξακολουθουν μετα απο 1.5 χρονο να σφιγγουν το κινητο τους να δουν αν τους πεφτει το σημα :rolleyes:

#420   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:19

Update : σήμερα πριν πάρω την απόφαση μου έκανα το εξής απλό.... πήγα σε όλα τα καταστήματα στο mall όπου έχουν iPhone 4s σε display έκανα σύγκριση με το δικό μου και ΟΛΑ (εκτός απο ένα) είχαν πιο άσπρη οθόνη από το δικό μου και λέω δεν μπορεί όλα τα display ειναι λάθος  και το δικο μου το σωστό !!  Οπότε και το παρέδωσα σε κατάστημα στο golden hall και περιμένω να δω τι θα γίνει  Δεν ξέρω μέχρι που θα φτάσω σε περίπτωση που δεν ειναι new new  και όχι άνακατασκευασμενο και δεν αποκλείω το εξώδικο σε αντίθετη περίπτωση το iPhone ήταν 7 ημερών και δεν το πλήρωσα καινούργιο για να πάρω πίσω ανακατασκευασμενο !! σε άλλες χώρες μπορείς να πάρεις και τα λεφτά σου πίσω έτσι θα μπορούσα να το ξανα αγοράσω απο κάπου αλλού τελοσπαντον βλέποντας και κάνοντας αν κάποιος άλλος εχει κάνει αυτή τη διαδικασία ( με το Servise )( το πήρα με Vodafone )  και έχει εμπειρία ας το μοιραστεί μαζί μας 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες