Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τελικά αξιζε η αλλαγή?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
160 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά αξιζε η αλλαγή?

Τελικά αξιζε η αλλαγή απο 4 σε 4s?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:12

φιλε αν παμε σε αυτη την λογικη θα ημασταν με το νοκια 3210
γιατι το πασχα θα λεμε ερχονται μεγαλαπραγματα το φθηνοπορο κ.ο.κ.


Καμια σχεση στο τι λεω εγω, εδω μεσα δεν εχουμε nokia 3210 νομιζω, εχουμε iphone 4 οι πιο πολλοι και το topic εκει αναφερεται (απο 4 σε 4s). Αν δεν ειχα τπτ δεν θα εκανα υπομονη θα χτυπαγα 4s. Η apple δεν ειναι χαζη, το ξερει πως οι περισσοτεροι με 4αρι θα μεινουν στα αυγα τους. Μαζευει λαο απο 3gs και πισω και μαγκια της που μπορει και το κανει... Αρπαχτη ειναι θελετε δε θελετε (minor upgrade για να μην στεναχωριεστε μερικοι)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:14

δεν συμφωνω καθολου. εγω που εχω ενα κολλημα με τις καμερες, πλεον δεν χρειαζομαι αλλη. η διαφορα στα βιντεο, εαν τα δειτε σε μια καλη tv full hd, με το τεσσαρι, ειναι η μερα με την νυχτα.!! για εμενα αυτος ηταν και ο σημαντικοτερος λογος που πηγα απο το 4 στο 4s


Αν το κολλημα σου ειναι οι καμερες, μαλλον βιαστηκες και δεν ειδες το samsung gs2. Η αληθεια να λεγεται...

#78   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:19

Κατά την γνώμη μου, από 4 σε 4S δεν αξίζει, για λόγους που έχουν αναφερθεί πολλάκις.
Ίσως προσπαθώ να πείσω και τον εαυτό μου έτσι! Δηλαδή αν μου χαρίζαν ένα θα πετούσα απ' την χαρά μου :Ρ
Ο προβληματισμός μου είναι άλλος: Μήπως εμείς οι κάτοχοι του 4, βρισκόμαστε σε παρόμοια θέση με τους κατόχους 3G όταν ανακοινώθηκε το 3GS;
Η διαφορά ίσως αργήσει λίγο να φανεί. Αλλά όλοι είδαμε ποια η διαφορά του 3G και του 3GS. Χωρίς να είμαι χρήστης και των δύο, νομίζω πολύ μεγάλη. Κάποιος έμπειρος στον χώρο ας επιβεβαιώσει!
Ίσως σύντομα να δούμε αδυναμίες στο 4 σε κάποιες εφαρμογές, ή αργή απόκριση σε μελλοντικά iOS updates. Ίσως η Apple το "σκοτώσει" όπως το 3G.
Απ' την άλλη βέβαια, το 3GS υποστηρίχθηκε άψογα απ' το iOS 5, οπότε ίσως άλλαξε αυτή η τακτική. Είδομεν. Ελπίζω απλά τα 4ρια μας να μην γεράσουν πρόωρα!
Και εν κατακλείδι, αν μου περίσσευαν τα λεφτά πραγματικά, ναι θα έπαιρνα τα 4S! Για την καύλα και μόνο, είμαι ειλικρινής τουλάχιστον :Ρ

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 15/11/2011 - 23:20


#79   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:20

Βασικά απότι κατάλαβα και έτσι είναι πιστεύω ο καθένας με τις απαιτήσεις του,άλλος βολεύεται με 2G,άλλος βολεύεται με 3G,άλλος με 3GS,άλλος με το 4,άλλος με το 4S. ;) και φυσικά ο καθένας έχει την γνώμη και την άποψή του,κουβέντα να γίνεται....... :P

#80   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:22

Βασικά απότι κατάλαβα και έτσι είναι πιστεύω ο καθένας με τις απαιτήσεις του,άλλος βολεύεται με 2G,άλλος βολεύεται με 3G,άλλος με 3GS,άλλος με το 4,άλλος με το 4S. ;) και φυσικά ο καθένας έχει την γνώμη και την άποψή του,κουβέντα να γίνεται....... :P

Κι αυτό πολύ σωστό και εύλογο! Και με Nokia των 40 ευρώ εγώ θα βολεύομουν, αφού θα έκανα τα τηλέφωνά μου και θα έστελνα τα μηνύματά μου μια χαρά. Το θέμα είναι πως θέλουμε παραπάνω, επειδή το αντέχει η τσέπη μας. Το θέμα είναι μέχρι που φτάνει!

#81   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:23

Κατά την γνώμη μου, από 4 σε 4S δεν αξίζει, για λόγους που έχουν αναφερθεί πολλάκις.
Ίσως προσπαθώ να πείσω και τον εαυτό μου έτσι! Δηλαδή αν μου χαρίζαν ένα θα πετούσα απ' την χαρά μου :Ρ
Ο προβληματισμός μου είναι άλλος: Μήπως εμείς οι κάτοχοι του 4, βρισκόμαστε σε παρόμοια θέση με τους κατόχους 3G όταν ανακοινώθηκε το 3GS;
Η διαφορά ίσως αργήσει λίγο να φανεί. Αλλά όλοι είδαμε ποια η διαφορά του 3G και του 3GS. Χωρίς να είμαι χρήστης και των δύο, νομίζω πολύ μεγάλη. Κάποιος έμπειρος στον χώρο ας επιβεβαιώσει!
Ίσως σύντομα να δούμε αδυναμίες στο 4 σε κάποιες εφαρμογές, ή αργή απόκριση σε μελλοντικά iOS updates. Ίσως η Apple το "σκοτώσει" όπως το 3G.
Απ' την άλλη βέβαια, το 3GS υποστηρίχθηκε άψογα απ' το iOS 5, οπότε ίσως άλλαξε αυτή η τακτική. Είδομεν. Ελπίζω απλά τα 4ρια μας να μην γεράσουν πρόωρα!


Μα ατομα που εχουν και τα 2 εδω στο φορουμ ειπαν οτι δεν αξιζει η μεταβαση. Ειπαμε ο καθενας το βλεπει αλλιως, αλλα αν ειναι να μιλησουμε καθαρα τεχνολογικα και πρακτικα, ΟΧΙ δεν αξιζει η αλλαγη αυτη. Απο 3g σε 3gs οι διαφορες ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ καμια σχεση με το τωρα (γιαυτο και λεω αρπαχτη)

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 15/11/2011 - 23:24


#82   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:24

Αν το κολλημα σου ειναι οι καμερες, μαλλον βιαστηκες και δεν ειδες το samsung gs2. Η αληθεια να λεγεται...


μαλλον εσυ βιαστηκες να απαντησεις, γιατι το εχω εδω και καιρο το samsung s2. :) η εγγραφη βιντεο σε ολες τις συνθηκες φωτισμου ειναι χειροτερη απο του iphone 4s, και επισης κατι που ισως δεν ξερεις και ειναι επισης πολυ βασικο για εμενα, η μπαταρια του s2 τσακιζεται πολυ γρηγορα, και για να φορτιση θελει κανα τριωρο στην καλυτερη!!!, οταν σε κανα μισαωρακι με το iphone ειμαι ετοιμος.!!!!!

#83   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:24

Μα ατομα που εχουν και τα 2 εδω στο φορουμ ειπαν οτι δεν αξιζει η μεταβαση. Ειπαμε ο καθενας το βλεπει αλλιως, αλλα αν ειναι να μιλησουμε καθαρα τεχνολογικα και πρακτικα, ΟΧΙ δεν αξιζει η αλλαγη αυτη. Απο 3g σε 3gs οι διαφορες ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ καμια σχεση με το τωρα

Δεν έχω προσωπική εμπειρία με την τότε αλλαγή!
Απλώς λέω, ίσως αργήσει λίγο να φανεί η ουσιαστική διαφορά, δηλαδή αυτή της εμπειρίας χρήσης.

#84   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:24

αν το 4s δεν ειχε 512 ram σαν το 4 θα "σηκωνε" περισσοτερα πραγματα κ πολυ πιο βαριες εφαρμογες απο το 4αρι. Κ αυτο ηταν ενα απο τα πραγματα που με απογοητευσε πολυ. η ιδια ram :(

(αν κ αυτους με το 4αρι τους βολευει αυτο :D )

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 15/11/2011 - 23:28


#85   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:27

μαλλον εσυ βιαστηκες να απαντησεις, γιατι το εχω εδω και καιρο το samsung s2. :) η εγγραφη βιντεο σε ολες τις συνθηκες φωτισμου ειναι χειροτερη απο του iphone 4s, και επισης κατι που ισως δεν ξερεις και ειναι επισης πολυ βασικο για εμενα, η μπαταρια του s2 τσακιζεται πολυ γρηγορα, και για να φορτιση θελει κανα τριωρο στην καλυτερη!!!, οταν σε κανα μισαωρακι με το iphone ειμαι ετοιμος.!!!!!

Μηπως ομως κανει κανα τριωρο και να πεσει η μπαταρια του γκαλαξυ ενω του 4s πεφτει σε μισαωρακι? ;)


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#86   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:27

μαλλον εσυ βιαστηκες να απαντησεις, γιατι το εχω εδω και καιρο το samsung s2. :) η εγγραφη βιντεο σε ολες τις συνθηκες φωτισμου ειναι χειροτερη απο του iphone 4s, και επισης κατι που ισως δεν ξερεις και ειναι επισης πολυ βασικο για εμενα, η μπαταρια του s2 τσακιζεται πολυ γρηγορα, και για να φορτιση θελει κανα τριωρο στην καλυτερη!!!, οταν σε κανα μισαωρακι με το iphone ειμαι ετοιμος.!!!!!


Εγω παντως που τα ειδα και τα 2 απο κοντα (με εμφανιση σε hd τηλεοραση εννοειται) ειδα αλλα αποτελεσματα. Δεν εχει σχεση η μπαταρια που αναφερεις στη κουβεντα μας, καθως μιλαμε μονο για καμερες, γιατι τοτε θα μπορουσα και εγω να σου ανταπαντησω οτι το galaxy ειναι πλαστικουρα. Τελος παντων ας μην το κανουμε παλι iphone vs galaxy δεν παλευεται αλλο

#87   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:28

θα "σηκωνε" περισσοτερα πραγματα κ πολυ πιο βαριες εφαρμογες απο το 4αρι.
(αν κ αυτους με το 4αρι τους βολευει αυτο :D )


Οπως?

#88   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:29

Μηπως ομως κανει κανα τριωρο και να πεσει η μπαταρια του γκαλαξυ ενω του 4s πεφτει σε μισαωρακι? ;)



και εδω το ακριβως αντιθετο.! :)

#89   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:29

Οπως?


δεν εχω καποια στο μυαλο μου γιατι δεν υπαρχει καν τετοια εφαρμογη κ ουτε θα υπαρξει αφου μειναμε στασιμοι στα 512 ram !

#90   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2011 - 23:31

δεν εχω καποια στο μυαλο μου γιατι δεν υπαρχει καν τετοια εφαρμογη κ ουτε θα υπαρξει αφου μειναμε στασιμοι στα 512 ram !


Ακομα και τα αλλα κινητα που εχουν 1gb δεν βλέπω να σηκωνουν εφαρμογες που να μην μπορει ενα iphone, οποτε δωρον αδωρον αυτη τη στιγμη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες