Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβληματα i-phone 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 16:18

λοιπον θα παραθεσω κι εγω το προβλημα που εχω με το μηλαρακι μου οσο αναφορα το σημα....για τα αλλα δεν εχω καποιο θεμα..καινουργιο 4s με 5.0 ios με επιδοτηση απο οτε και αντιμετωπιζα το θεμα με το σημα ενω μιλουσα στην αρχη εχανα το 3G σημα και μετα εχανα εντελως με αποτελεσμα να μου βγαζει αναζητηση για μερικα δευτερα ωσπου να ξαναβρει...το πηγα στον οτε για ελεγχο και μετα απο σχεδον μια βδομαδα μου το επιστρεψαν(το ιδιο) πισω αφου μου εκαναν αναβαθμιση στην 5.0.1 και λεγοντας με πως το προβλημα λυθηκε... διαβαζοντας εδω και για το θεμα με την sim εκανα αντικατασταση της προηγουμενης microsim που ειχα απο το 4αρι και το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει κανονικα!!!σημερα το πηγα και παλι στον οτε και περιμενω να δω τι θα μου πουνε...φυσικα και μονο καινουργιο δεχομαι ειδαλλως με βλεπω να μπλεκω κι εγω με τον "φιλο" ΙΝΚΑ :) .-

Υ.Γ με μπολικη δοση χιουμορ λοιπον εχω να πω : BAGGELISSMART εισαι ΛΑΘΟΣ :) τελικα οσο αναφορα το δικο μηλο και μονο.-


Εγω ξερω οτι αυτο συμβαινει οταν γυριζει το σημα απο 3G σε GPRS. Συνηθως, οταν ημουν επαρχια και ειχα τετοιο θεμα εκλεινα το 3G και ολα αλλα, τωρα που δεν εχουμε αυτη την επιλογη, οντως τι κανουμε? Μεχρι στιγμης στην Αθηνα παντως δεν εχω συναντησει προβληματα οταν μιλαω στο τηλεφωνο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   dnnjunior

dnnjunior

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 16:25

Το οσο πιο πολύ το σκαλίζεις είναι λάθος.

Το σωστό είναι "Πριν το σκαλίσεις, κανε σερτς και διάβασε τι πας να κάνεις, και μετά κάντο".

Ενα χρόνο απροβλημάτιστο έχω περάσει με το 4άρι μου, και με αναβαθμίσεις, jailbreak, restore, ξανα Jailbreak, κλπ κλπ. Ποτε κολλήματα, ποτε προβλήματα.


Αλλα οι περισσότεροι δεν προσέχουν και δε διαβάζουν, και σκαλίζουν και μετά έρχονται εδω μέσα και ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.


Και μετά καταλήγουν στο μαγκαζίνο μου. (οπως θα καταλήξει στο επομενο τεύχος ο φίλος που ηθελε να κάνει Jailbreak και δεν είχε usb και μας τοπε ΑΦΟΥ είχαν κάνει τα παντα να τον βοηθήσουν και δεν πέρναγε το Jailbreak).



Φιλικα παντα

Στην δικο μου περιπτωση δεν εκανα κατι για να το χαλασω η οτιδηποτε αλλο!!!
Ηταν κατι το οποιο απλα εφταιγαν αυτοι οι οποιοι το βγαλαν στην αγορα με τοσα προβληματα που στην ουσια οτι και να κανεις σε ενα μηλο ειναι παντα αναστρεψιμο

#93   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 16:27

Φιλικα παντα

Στην δικο μου περιπτωση δεν εκανα κατι για να το χαλασω η οτιδηποτε αλλο!!!
Ηταν κατι το οποιο απλα εφταιγαν αυτοι οι οποιοι το βγαλαν στην αγορα με τοσα προβληματα που στην ουσια οτι και να κανεις σε ενα μηλο ειναι παντα αναστρεψιμο



Αλλο αυτό. Εγώ μιλάω για την πλειοψηφία των ποστ στα Προβλήματα χρηστών. Το να το αγοράσεις με κάποιο πρόβλημα, σ'αυτό δε φταις εσυ.
Whatsapp doc?

#94   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 16:28

Φιλικα παντα

Στην δικο μου περιπτωση δεν εκανα κατι για να το χαλασω η οτιδηποτε αλλο!!!
Ηταν κατι το οποιο απλα εφταιγαν αυτοι οι οποιοι το βγαλαν στην αγορα με τοσα προβληματα που στην ουσια οτι και να κανεις σε ενα μηλο ειναι παντα αναστρεψιμο


συμφωνω μαζι σου απολυτα...αλλωστε δεν υπαρχουν και πολλα που μπορεις να κανεις σε ενα μηλαρακι μιας βδομαδας χωρις jailbrake νομιζω.-

#95   jimfashion

jimfashion

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 16:30

να προσθεσω και εγω ενα ακομη προβλημα που αντιμετωπιζω.ζεσταινεται παρα πολυ και πολυ γρηγορα,νιωθεις οτι θα εκραγει αν το χρησιμοποιησεις λιγο ακομα.παντως και με το 4αρι εκανα 3 φορες αντικατασταση μεχρι να παρω ενα που να δουλευει τελεια.

#96   jon7

jon7

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/12/2011 - 16:58

Λοιπον σημερα ειχα το 1ο μου "No Service". Βρεθηκα σε μερος που δεν ειχε καλο σημα και εναλλασοτανε μια σε 3g μια σε gprs, μια εδειχνε TIM μια WIND. Στο τελος επεσε το σημα και εδειχνε No Service. Αυτο ηταν για να ξαναβρει επρεπε να το κανω reboot. Οσο για τη μπαταρια που λεγαμε εχθες με το Reset All Settings και πληρη φορτηση, σημερα απο το πρωι που το ανοιξα με 100% και μεσα σε 4 ωρες, με 5 λεπτα χρηση internet και 2 με 3 λεπτα ομιλια εχασε 10%. Τελικα δεν εχω καταλαβει ακομη ειναι hardware το προβλημα η' software ?

#97   darkie

darkie

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2011 - 23:03

Λοιπον σημερα ειχα το 1ο μου "No Service". Βρεθηκα σε μερος που δεν ειχε καλο σημα και εναλλασοτανε μια σε 3g μια σε gprs, μια εδειχνε TIM μια WIND. Στο τελος επεσε το σημα και εδειχνε No Service. Αυτο ηταν για να ξαναβρει επρεπε να το κανω reboot. Οσο για τη μπαταρια που λεγαμε εχθες με το Reset All Settings και πληρη φορτηση, σημερα απο το πρωι που το ανοιξα με 100% και μεσα σε 4 ωρες, με 5 λεπτα χρηση internet και 2 με 3 λεπτα ομιλια εχασε 10%. Τελικα δεν εχω καταλαβει ακομη ειναι hardware το προβλημα η' software ?


Αυτό που λές το έπαθα και εγώ κάποια στιγμή τρέχοντας το my friends, και προσπαθώντας να κάνω request σε κάποιον.
Έχασε το σήμα και αναγκάστικα να το βάλω σε airplay mode, και πάλι σε κανονική λειτουργία για να βρεί σήμα.

Επίσης συχνά μου κάνει αλλαγή από Wind σε ΤΙΜ (έχω κάρτα της Q βέβαια).

#98   dimitrisc5

dimitrisc5

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2011 - 23:34

3. Έχει πρόβλημα με το μικρόφωνο -> Εδώ η κλήση γίνεται κανονικά, ακούς και δεν σε ακούνε. Αυτό μπορεί και να είναι hardware issue.



και εγώ έχω παρατηρήσει το παρακάτω πρόβλημα και το αποδίδω σε ios bug

όταν βάζω τα ακουστικά παρατηρώ μετά που τα βγάζω ( όχι αμέσως, μπορεί να μην το κάνει την πρώτη φορά αλλά το κάνει πιο μετά ή αν ξανα βάλω και βγάλω τα ακουστικά ) πως στην επόμενη κλήση ανοίγει αυτόματα το μεγάφωνο και δεν με ακούει αυτός που του μιλάω. Κάνω επανεκκίνηση και στρώνει αμέσως. Οπότε λογικά δεν πρέπει να είναι hardware αφού με την επανεκκίνηση στρώνει.. τι λέτε?


edit : ios 5.01 no JB

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisc5, 28/12/2011 - 23:35


#99   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/12/2011 - 23:41

Λοιπον σημερα ειχα το 1ο μου "No Service". Βρεθηκα σε μερος που δεν ειχε καλο σημα και εναλλασοτανε μια σε 3g μια σε gprs, μια εδειχνε TIM μια WIND. Στο τελος επεσε το σημα και εδειχνε No Service. Αυτο ηταν για να ξαναβρει επρεπε να το κανω reboot. Οσο για τη μπαταρια που λεγαμε εχθες με το Reset All Settings και πληρη φορτηση, σημερα απο το πρωι που το ανοιξα με 100% και μεσα σε 4 ωρες, με 5 λεπτα χρηση internet και 2 με 3 λεπτα ομιλια εχασε 10%. Τελικα δεν εχω καταλαβει ακομη ειναι hardware το προβλημα η' software ?



Παιδιά βρήκα μια λυση επιτέλους για το no service και πεσιμο σήματος.

Ειχα την 5.0.1 9Α405 και η Apple εκανε release την 9Α406 αλλα μονο γι αυτούς που ηταν ακομη στην 5.0. Την κατέβασα απο google μετά απο ψάξιμο, και την πέρασα με shift update.

Εχω ΤΡΕΛΛΟ ΣΗΜΑ, μεχρι και σε υπογειο παρκινγκ φουλ σημα και 3g!απιστευτη φάση.

Αμα θέλει κανεις το λινκ στειλτε μου πμ.
Whatsapp doc?

#100   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/12/2011 - 00:46

quote name='iMarilina' timestamp='1325108465' post='795574']
Παιδιά βρήκα μια λυση επιτέλους για το no service και πεσιμο σήματος.

Ειχα την 5.0.1 9Α405 και η Apple εκανε release την 9Α406 αλλα μονο γι αυτούς που ηταν ακομη στην 5.0. Την κατέβασα απο google μετά απο ψάξιμο, και την πέρασα με shift update.

Εχω ΤΡΕΛΛΟ ΣΗΜΑ, μεχρι και σε υπογειο παρκινγκ φουλ σημα και 3g!απιστευτη φάση.

Αμα θέλει κανεις το λινκ στειλτε μου πμ.
[/quote]

Επιβεβαιωνω για τη νεα build :)
Μεγαλη διαφορα!!!!

#101   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/12/2011 - 00:48

Εγω με την ...405 και Vodafone, έχω μια χαρα σήμα και σε σημεία που το παλιο μου 4αρι δεν είχε καθόλου!

#102   Derizio

Derizio

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/12/2011 - 01:05

Αλλα με βάζετε σε σκέψεις.... είμαι ήδη όμως στην 5.0.1, μπορω να περάσω την ....406, γιατί αν κατάλαβα καλα δεν γίνεται.
(συγνώμη για το επαναλαμβανόμενο post αλλα δεν μου αποθηκευε την τροποποίηση στο προηγούμενο)

#103   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/12/2011 - 01:06

Αλλα με βάζετε σε σκέψεις.... είμαι ήδη όμως στην 5.0.1, μπορω να περάσω την ....406, γιατί αν κατάλαβα καλα δεν γίνεται.
(συγνώμη για το επαναλαμβανόμενο post αλλα δεν μου αποθηκευε την τροποποίηση στο προηγούμενο)

λεμε.

Απο 5.0.1 Α905 σε 5.0.1 Α906 με shift-update αφου κατεβασεις την ipsw. Δεν χανεις δεδομενα, δεν ειναι restore, απλα update
Whatsapp doc?

#104   YiorgosA

YiorgosA

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2011 - 15:23

Να προσθέσω κάτι που παρατήρησα.
Ενώ στο Update δεν εμφανίζει την 5.0.1 9Α406 προς εγκατάσταση, σε περίπτωση που γίνει Restore όμως, το iTunes κατεβάζει την συγκεκριμένη έκδοση, και την εγκαθιστά κανονικά.

#105   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 30/12/2011 - 15:29

Ρε μάγκες όταν σας περνούν τηλέφωνο αναβοσβηνει το φλας ή μόνο σε εμένα το κάνει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες