Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβληματα i-phone 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:45

Ναι αυτό εννοούσα αλλά σα να κλείνει το 3G δεν είναι? Γιατί όταν τα κλείνω δε μου το εμφανίζει δίπλα στο σήμα...

Οχι γιατι δεν εχει σχεση με το σημα..εννοω οτι η καλυψη του σηματος θα ειναι οπως και να εχεις ενεργοποιημενα τη διακινηση δεδομενων σου.. Αν δεν πιανει καπου καλα το 3g θα εναλλασεται!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dnnjunior

dnnjunior

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:46

χθες το απογευμα πηγα και εδωσα το 4ς μου για αντικατασταση!!!
Ειχα αποσυνδεσεις κολλουσε το home button ξαφνικα ενω μιλουσα σε ανοιχτο χωρο επεφτε το σημα ΕΝΤΕΛΩΣ και χρειαζοταν επανεκκινηση για να ερ8ει στα ισια του και τα συναφη!!!Δεν φορτιζε 100% και αλλα διαφορα!!!
+ το οτι δεν μου εκανα συγχρονισμο με itunes μετα απο επανηλημενα RESTORE!!!!
Αυτο που μου εκανε εντυπωση οταν πηγα στη γουιντ απο την οποια το ειχα παρει οταν εδωσα το τηλεφωνο το εδωσα με το κουτι του τα παντα ολα μεσα με τις ζελατινες και η κοπελα που με εξυπηρετησε ειπε οτι θα μου στειλουν καινουριο!!!
Οκ της λεω το κουτι και τα υπολοιπα δεν 8α τα παρεις? απτη στιγμη που θα μου στειλουν καινουριο?
Και τι μου λεει?
-Θα σας στειλουνε απο τα κεντρικα καινουριο
-Και πως ειναι δυνατον να μου στειλουν καινουρια συσκευη με αλλα ΙΜΕΙ οταν εγω θα εχω το κουτι απο το κινητο που εφυγε για αντικατασταση?
-Θα σας δωσουμε χαρτι απο το σερβις που θα επιβεβαιωνει οτι εχει αλλαχτει το ταδε ιμει με το καινουριο το οποιο θα σας στειλουν απο τα κεντρικα!!!
Τελος Διαλογου

Αν την παρω πρεφα οτι μου στειλαν ανακατασκευης η ανοιξω το κιν οταν με το καλο μου φερουν καινουριο και δω οτι εχει φορτιστη εστω και μια φορα θα απευθυνθω στο ΙΝΚΑ
Ευτυχως που ειχα μια επιδοτηση κοσμοτε και χθες πηρα ακομα ενα 4ς 32αρι και ετσι εστειλα το πρωτο που ειχα παρει για αντικατασταση!!!

#63   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:47

χθες το απογευμα πηγα και εδωσα το 4ς μου για αντικατασταση!!!
Ειχα αποσυνδεσεις κολλουσε το home button ξαφνικα ενω μιλουσα σε ανοιχτο χωρο επεφτε το σημα ΕΝΤΕΛΩΣ και χρειαζοταν επανεκκινηση για να ερ8ει στα ισια του και τα συναφη!!!Δεν φορτιζε 100% και αλλα διαφορα!!!
+ το οτι δεν μου εκανα συγχρονισμο με itunes μετα απο επανηλημενα RESTORE!!!!
Αυτο που μου εκανε εντυπωση οταν πηγα στη γουιντ απο την οποια το ειχα παρει οταν εδωσα το τηλεφωνο το εδωσα με το κουτι του τα παντα ολα μεσα με τις ζελατινες και η κοπελα που με εξυπηρετησε ειπε οτι θα μου στειλουν καινουριο!!!
Οκ της λεω το κουτι και τα υπολοιπα δεν 8α τα παρεις? απτη στιγμη που θα μου στειλουν καινουριο?
Και τι μου λεει?
-Θα σας στειλουνε απο τα κεντρικα καινουριο
-Και πως ειναι δυνατον να μου στειλουν καινουρια συσκευη με αλλα ΙΜΕΙ οταν εγω θα εχω το κουτι απο το κινητο που εφυγε για αντικατασταση?
-Θα σας δωσουμε χαρτι απο το σερβις που θα επιβεβαιωνει οτι εχει αλλαχτει το ταδε ιμει με το καινουριο το οποιο θα σας στειλουν απο τα κεντρικα!!!
Τελος Διαλογου

Αν την παρω πρεφα οτι μου στειλαν ανακατασκευης η ανοιξω το κιν οταν με το καλο μου φερουν καινουριο και δω οτι εχει φορτιστη εστω και μια φορα θα απευθυνθω στο ΙΝΚΑ
Ευτυχως που ειχα μια επιδοτηση κοσμοτε και χθες πηρα ακομα ενα 4ς 32αρι και ετσι εστειλα το πρωτο που ειχα παρει για αντικατασταση!!!



Ανακατασκευασμένο θα πάρεις. Σίγουρο αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 30/11/2011 - 14:48

Whatsapp doc?

#64   iordanhs

iordanhs

    iPH User

  • PipPip
  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:49

Μια απο τα ιδια στα πρωτα δυο τουλαχιστο

#65   dnnjunior

dnnjunior

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:51

Ανακατασκευασμένο θα πάρεις. Σίγουρο αυτό.


Ποτε κιολας?
Ακομα δεν προλαβε να κυκλοφορησει ενα μηνα στην Ελλαδα!!!
το ειχα παρει στις 11 νοεμβρη!!!

#66   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:52

Ανακατασκευασμενο 100% μεσα σε ζελατινες...

#67   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:52

Οχι γιατι δεν εχει σχεση με το σημα..εννοω οτι η καλυψη του σηματος θα ειναι οπως και να εχεις ενεργοποιημενα τη διακινηση δεδομενων σου.. Αν δεν πιανει καπου καλα το 3g θα εναλλασεται!

Τι να πω,εγώ το είχα καταλάβει λάθος,αλλά έτσι κι αλλιώς δεν ψάχνεται συχνά για σήμα. Πάντως στο omnia μου έβγαζε 3G αν είχε σήμα 3G, Ε όταν ειχε ελάχιστο και G όταν είχε 2G ή ήταν συνδεδεμένο στο internet οπότε υπέθεσα ότι κάτι παρόμοιο θα συμβαίνει. Όπως και να έχει μόνο σε metro εν κινήσει έχω χάσει σήμα και πραγματικά απόρησα με την cosmote που δεν πιάνει σε πάααααρα πολλά σημεία.

#68   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:53

Ποτε κιολας?
Ακομα δεν προλαβε να κυκλοφορησει ενα μηνα στην Ελλαδα!!!
το ειχα παρει στις 11 νοεμβρη!!!



Δεν έχει σημασία, νομίζω μονο τις 3 πρώτες μέρες σου δίνουν καινούριο.

Ανακατασκευασμένο είναι η πολιτική των αλλαγών. Και μονο συσκευή με ζελατίνες (οπως είπε ο φίλος), ουτε κουτί ουτε τίποτα παρελκόμενα, αυτά τα κρατάς απο το προηγούμενο.

Οσο για το πότε, αν δείς στο φόρουμ απο την πρώτη μέρα κιολας γινόταν χαμός και αρκετά άτομα η τα έστειλαν πίσω και πήραν ανακατασκευασμένα (αν δεν ήταν μέσα στις 3 μέρες) ή τα κρατησαν εστω με μικρο προβλημα μη θέλοντας να πάρουν ανακατασκευασμένο (τωρα το γιατί δεν ξέρω, λες και θαταν τίποτα κολλημένο με κολλα UHU και πλαστικό αντί για γυαλι! :lol: Μάλλον χτυπάει άσχημα ο όρος)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 30/11/2011 - 14:55

Whatsapp doc?

#69   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:54

μεγαλη μουφα και απατη να παιρνεις ανακατασκευασμενο,ΑPPLE σου λεει μετα εγγυηση, ρε ουστ!!!!!

#70   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:55

μεγαλη μουφα και απατη να παιρνεις ανακατασκευασμενο,ΑPPLE σου λεει μετα εγγυηση, ρε ουστ!!!!!



Ε τι να κάνεις ομως? Απλά σκέψου το αλλιώς:

Το κατασκευασμένο ειναι κατασκευασμένο μια φορά.

Το ανακατασκευασμένο ειναι ΔΙΠΛΑ κατασκευασμένο! (αρα δυο φορές πιο κατασκευασμένο ΛΟΛ)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 30/11/2011 - 14:56

Whatsapp doc?

#71   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:57

Δε θυμάμαι κάτι έλεγε στην εγγύηση του αγγλικού τηλ για 90 μέρες αν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα κτλ στο αλλάζουν αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ πιθανό να ισχύει μόνο στην αγγλία. Πάντως πάλι καλά να λέμε που δίνουν ανακατασκευασμένο και δεν το επισκευάζουν γιατί θα είχαμε πολλάαααα δράματα με τους Έλληνες στο service :P

#72   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:59

Ε τι να κάνεις ομως? Απλά σκέψου το αλλιώς:

Το κατασκευασμένο ειναι κατασκευασμένο μια φορά.

Το ανακατασκευασμένο ειναι ΔΙΠΛΑ κατασκευασμένο! (αρα δυο φορές πιο κατασκευασμένο ΛΟΛ)

δες το αλλιως ομως,να εχεις σκασει 7ΟΟ+ ΕΥΡΩ και να παρεις μεταχειρισμενο,ανοιγμενο,και κατασκευασμενο,σαν να μου λες δλδ να παω να παρω αμαξι και να το πληρωσω καινουργιο και να ειναι μεταχειρισμενο με πειραγμενο στα χλμ ε!!! οχι,δεν το δεχομαι!!

#73   dnnjunior

dnnjunior

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 15:02

δηλαδη να ξεκινησω την διαδικασια με το ΙΝΚΑ απο τωρα?

#74   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 15:07

Οτι και να ξεκινησεις δυστυχως ανακατασκευασμενο θα παρεις.. ΑΠλα παρτο και κοιτα να το χαρεις αν ειναι ενταξει το τηλεφωνακι.

#75   dnnjunior

dnnjunior

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 15:11

Οτι και να ξεκινησεις δυστυχως ανακατασκευασμενο θα παρεις.. ΑΠλα παρτο και κοιτα να το χαρεις αν ειναι ενταξει το τηλεφωνακι.


δεν καιγομαι να το παρω πισω αμεσσα γιατι εχω ενα 32 4ς που μου ηρθε χθες απο επιδοτηση!!!
οποτε? εγω θα ελεγα να το κυνηγησω λιγο το θεμα :Ρ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες