Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα θέλατε να ξεκινήσω μια εταιρεία - "αιτερία" - επισκευής iPhone,iPad,iPod


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα θέλατε να ξεκινήσω μια εταιρεία - "αιτερία" - επισκευής iPhone,iPad,iPod (79 μέλη έχουν ψηφίσει)

Θα θέλατε να ξεκινήσω μια Εταιρεία - "αιτερία" - επισκευής iPhone,iPad,iPod?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε

#1   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2011 - 04:24

Πρίν λίγο καιρό έσπασε η οθόνη του iPhone μου και όταν πήγα στην vodafon(απο την οποία είχα πάρει το iPhone) για να ρωτήσω πόσο θα πληρώσω αν την αλλάξω μου είπαν 250 ευρό..(όπως είναι φυσικό τρελάθηκα :@ :S) με την εξωπραγματική τιμή..μετά απο ψάξιμο βρήκα κάποιες αιτερίες που μου την άλλαζαν για περιποθ 70 ευρό..πάλι μου φάνικαν παρα πολλά..και τελικά την εφτιαξα μονος μου παραγκελνοντας ανταλλακτικα απο το internet..σκέφτηκα λοιπόν οτι αντιμετοπίζουν πολλοί παρόμοια προβλήματα..οπότε θα ήθελα να ξεκινήσω μια αιτερία φυσικά εικονική μονο μεσω site δηλαδή για την επισκευη iPhone,iPad,iPod με πολύ καλες τιμές φυσικα...γιαυτο θα είθελα να δω πόσοι θα ήθελαν κατι τέτοιο..και απο τους παλαιότερους θα είθελα αν ξέρει κανεις αν αυτο ειναι νομιμο η αν πρεπει να γίνει πρώτα δήλωση στην εφορία π.χ. ..Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για την βοήθεια..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 10/12/2011 - 15:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   delta.xi

delta.xi

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/12/2011 - 05:17

Να κλαψω η να γελασω; :o

#3   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 10/12/2011 - 05:31

μαθε ότι λέγεται εταιρία και όχι αιτερία και ξεκίνα και σουβλατζίδικο

#4   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 10/12/2011 - 05:52

Εταιρια ε? ενδιαφερον. πες οτι ειμαι πελατης θα επελεγα καποιον που των εμπιστευομαι με Σιγουρη εμπειρια γρηγορα και κοντα ! Πως θα με κανεις να σε εμπιστευτω? π.χ. αμα στο δωσω και μου ο φτιαξεις και μου επιστρεφεις με χαλασμενο κουμπι τι γινετε? πρεπει να σκεφτης τα αρνητικα και τα θετικα του αν βλεπεις οτι τα θετικα ειναι πολλα τοτε καντο

#5   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 10/12/2011 - 06:54

Μην το καταντήσουμε σαν τα κομμωτήρια ...!!! :o

#6   BlackAngeldb

BlackAngeldb

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/12/2011 - 07:40

Εδώ μέσα υπάρχουν εξαιρετικοί τεχνικοί όπως ο pantsow που κάνουν με πολύ μεγάλη επιτυχία αυτή τη δουλειά ... επειδή άλλαξες μια οθόνη δε σημαίνει οτι μπορείς να κάνεις και εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς ... Φιλικά!

#7   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2011 - 07:41

Xωρίς να θέλω να θέλω να σε προσβάλλω αλλά το να αλλάξεις μια οθόνη στο iPhone μια φορά δεν νομίζω να σε κάνει και τεχνικό.

Επειδή έχω δει και έχω φίλους τεχνικούς τόσο καιρό μέσα στα forum που είμαι και έχω πάει στα μαγαζιά τους και στην Ρόδο που έχουν κάποιοι έδρα να σου πω ότι θέλει πολύ οργάνωση,πολλές γνώσεις πάνω σε αυτό που κάνεις και φυσικά έναρξη στην εφορία .

Αν είσαι με λίγα λόγια έτοιμος για ένα νέο ξεκίνημα στην ζωή σου ανοίγωντας μαγαζί επισκευής iPhone ή γενικώς κινητών καλώς θα κάνεις .

Αν αυτό που σκέφτεσαι είναι στο ότι κάτσει μείνε όπως είσαι και κάνε αν θες από χόμπυ μερικές επισκευές σε κινητά φίλων σου γιατί να θυμάσαι για να μπορείς να φέρεις ''βόλτα'' τον πελάτη και να τον κάνεις να σου εμπιστευτεί το τηλέφωνο του που ειδικά τα iPhone είναι αρκετά ακριβά καταλαβαίνεις ότι πρέπει να φτιάξεις μια φήμη γύρω από το όνομα σου καθόλα εύκολη.

Επίσης ο πελάτης έχει πάντα δίκιο και θέλει να έχεις δυνατό στομάχι και επίσης θα πρέπει να παρέχεις και εγγύηση και στην εργασία αλλά και στα ανταλλακτικά που βάζεις.

Επίσης θα πρέπει να μάθεις να κάνεις τα πάντα για να επιβιώσεις αυτές τις μέρες όπως πχ μια επισκευή ενός iPhone που έχει πέσει στην θάλασσα να το κάνεις και πάλι λειτουργικό.

Οθόνες αν ρωτήσεις εδώ μέσα βάζουν πολλά παιδιά και κάτι ακόμα αλλά μέχρι εκεί.
Και εγώ έχω βάλει δύο τρεις οθόνες αλλά δεν με κάνει τεχνικό αυτό και φυσικά δεν πήρα και λεφτά για αυτό που έκανα αλλά εξήγησα από την αρχή ότι δεν είμαι τεχνικός και εξήγησα ότι μπορεί ακόμα και να το χαλάσω και αφού συνένεσαν οι ιδιοκτήτες προχώρησα παρουσία τους.

Αν όλα αυτά που σου γράφω σου φαίνονται βουνό να ξέρεις ότι δεν είναι τίποτα μπροστά σε όλα αυτά που θα συναντήσεις μπροστά σου και φυσικά δεν στα γράφω ούτε να σε φοβήσω ούτε να σε κάνω να απορρίψεις την αρχική ιδέα και το όνειρο σου .
Θα χαρώ πολύ να κάνεις κάτι και να πας μπροστά..;-)



Με εκτίμηση kostasrodos29..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#8   BlackAngeldb

BlackAngeldb

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/12/2011 - 07:41

Pantsos ειναι ο τεχνικός ... sorry!

#9   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2011 - 07:41

Εδώ μέσα υπάρχουν εξαιρετικοί τεχνικοί όπως ο pantsow που κάνουν με πολύ μεγάλη επιτυχία αυτή τη δουλειά ... επειδή άλλαξες μια οθόνη δε σημαίνει οτι μπορείς να κάνεις και εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς ... Φιλικά!


Μια μικρή διόρθωση. Pantsos :)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#10   BlackAngeldb

BlackAngeldb

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/12/2011 - 07:45

σε προλαβα ... :)

#11   souzaberg

souzaberg

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2011 - 07:46

φιλε μου οταν ανοιγουμε εταιρεια,δεν ανοιγουμε φυλλο,δεν μας επιασε η ζυμη ολα καλα θα φτιαξουμε αλλη.ουτε οταν παμε σε καποιο μαγαζι και ειναι ακριβο ανοιγουμε ενα ιδιο φθηνο με σκοπο να κανουμε την διαφορα.σημασια εχει να το χεις το θεμα για να επιβιωσεις και να εχεις κοσμο που να σε εμπιστευεται.και κατα την ταπεινη μου γνωμη απλα και μονο απο την ερωτηση που κανεις ,τον τροπο που την κανεις,και τα επιχειρηματα που γραφεις,αστο δεν το χεις.φτιαξε πρωτα τον κυκλο σου,δειξε οτι πιανουν τα χερακια σου,γτ στα iphone δεν θα αλλαζεις μονο οθονες,και μετα με το καλο ανοιξε οτι θες.φιλικα

#12   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2011 - 08:06

παντως φιλε μου ετσι και κανεις την εταιρεία τελικα σου προτείνω 2 πραγματα ..

1ον να την κανεις ΟΕ η ΕΕ γιατι με τα καινουργια μετρα ειναι καλυτερα απο ατομικη
2ον να βαλεις ενα plugin ορθογραφιας ....


φιλικα...

#13   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2011 - 08:29

παντως φιλε μου ετσι και κανεις την εταιρεία τελικα σου προτείνω 2 πραγματα ..

1ον να την κανεις ΟΕ η ΕΕ γιατι με τα καινουργια μετρα ειναι καλυτερα απο ατομικη
2ον να βαλεις ενα plugin ορθογραφιας ....


φιλικα...




Χαχαχαχα......

#14   dimitrisxalkideos

dimitrisxalkideos

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2011 - 08:31

Φίλε μου.... Αν φροντίζεις τα κινητά μας όσο την ορθογραφία σου... Αστο καλύτερα!
Και με την ευκαιρία να σου πω ότι εταιρία είναι νομικό πρόσωπο που για να συσταθεί χρειάζεται τουλάχιστον δύο! Εσυ προφανώς εννοούσες "επιχείρηση"
Με συμπάθεια στα γράφω αυτά!

#15   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/12/2011 - 08:33

παντως φιλε μου ετσι και κανεις την εταιρεία τελικα σου προτείνω 2 πραγματα ..

1ον να την κανεις ΟΕ η ΕΕ γιατι με τα καινουργια μετρα ειναι καλυτερα απο ατομικη
2ον να βαλεις ενα plugin ορθογραφιας ....


φιλικα...


++++

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες