Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κοντρακηδες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/12/2011 - 01:00

λεω οτι πρεπει να λεμε για τα αυτοκινητα που ειναι δικα μας δηλαδη το κλειδι το εχουμε εμεις, αν κανω λαθος για το τοπικ διορθώστε με


Ναι αυτό είναι.Απλά σε ποιον αναφέρεσαι με αυτό που λες?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 01:04

γενικα το λεω

#63   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/12/2011 - 01:05

Α οκ

#64   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/12/2011 - 01:41

εγω εχω μια mclaren slr.

Αναρτημένη εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

#65   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/12/2011 - 01:59

Η οικογενεια διαθετει ενα mercedes c200 avantgarde κ μια Alfa 159... 2000cc το καθενα (λογω παθους του γεννητορα)

Εγω διαθετω, ενα citroen c3 χιλιαρι... Ποιος θελει κοντρα να τον σαπισω στην ασφαλτο; :lol:


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Τελευταία επεξεργασία από: Eirini1988, 23/12/2011 - 02:00


#66   iosif19

iosif19

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 23/12/2011 - 02:48

Δωστε τπτ κ απο δω ρε παιδια κ σε εμας... :lol: :lol: :lol:

#67   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 07:32

Audi A4 Turbo QUATTRO MTM silver.

Mini Cooper S red.
:)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#68   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 10:35

Η οικογενεια διαθετει ενα mercedes c200 avantgarde κ μια Alfa 159... 2000cc το καθενα (λογω παθους του γεννητορα)

Εγω διαθετω, ενα citroen c3 χιλιαρι... Ποιος θελει κοντρα να τον σαπισω στην ασφαλτο; :lol:


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...


c3 αχχχ τι μου θύμισες τώρα..... πολύ παλιά είχα βάλει την πόρτα ενός c3 μέσα με το μηχανάκι μου :rolleyes:

#69   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 12:36

Παίδες εγώ πιτσιρικάς έκανα κόντρες και αρκετές μάλιστα..Η πόλη που μένω σε βάζει στο τρυπάκι αυτό από πολύ νωρίς μιας και όλοι μας έχουμε μηχανάκια κτλ από πολύ μικροί.Το πρώτο μου παπί το πήρα να καταλάβετε 11,5 χρονών..

Στα 14 απέκτησα το Yamaha Ζ 125 που για παπί εκείνα τα χρόνια ήταν "αιχμή".. Από μικρός "κατσαβίδιαζα" ότι μοτέρ είχα στα χέρια μου και έτρεχα κόντρες στο Βόλο στην Λάρισα και γενικώς όπου υπήρχαν σημεία για να τρέξει κανείς στην ευρύτερη περιοχή.

Οι Βολιώτες που ίσως να έχουν ασχοληθεί μπορεί και να με γνωρίσουν άμα τους πω μερικά πράγματα.

Έπειτα είπα να το δω λίγο διαφορετικά το πράγμα και ασχοληθώ με τα Dragster όπου εκεί έβαλα το Z μου και έτρεχε για 1,5 χρόνο.Ωραίες στιγμές καλές επιτυχίες..Φυσικά όλα αυτά σε συνδυασμό πάντα και με την αρχική ενασχόληση...Την "κόντρα" στους δρόμους..

Πλέον δεν ασχολούμαι με τίποτα από αυτά έπειτα από ένα περιστατικό το οποίο έγινε και με ταρακούνησε για τα καλά.Κάποτε στις ειδήσεις είχαν πει για ένα περιστατικό στην πόλη του Βόλου με τίτλο "Κόντρες θανάτου"..

Αυτό το περιστατικό είναι που με σημάδεψε και με έκανε να σκεφτώ διαφορετικά με μερικά πράγματα..

Σε αυτό το περιστατικό ήμουν παρών όταν σκοτώθηκαν πάνω στην κόντρα 2 νέα παιδιά.Ο ένας 22 ετών και ο άλλος 24.

Το χειρότερο από όλα είναι ότι 24 χρόνος τότε Κώστας ,όπως ήταν το όνομα του παιδιού ,ήταν αδελφικός φίλος και όταν έγινε το συμβάν πήγα στο σημείο (μιας και ήμουν στον τερματισμό και είδα καρέ καρέ την σύγκρουση) και ξεψύχησε στα χέρια μου ..

Εκείνη την στιγμή παιδιά έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου και είναι κάτι που θα με ακολουθεί για πάντα στην σκέψη μου.Δεν θα ξεχάσω όταν κλήθηκα ως ο μοναδικός φίλος παρόν του Κώστα να καλέσω στο τηλέφωνο την μητέρα του και να τις πω ότι ο Κώστας είναι στο νοσοκομείο νεκρός απο μια κόντρα..

Παιδιά όσοι ασχολείστε με κόντρες κτλ αποφεύγεται το σκεπτικό "εγώ ξέρω να στρίβω" - "Το δικό μου αμάξι "ακόυει" " και όλα αυτά που γίνονται στις κοντροσυζητήσεις..

Επειδή ξέρω το μικρόβιο της κόντρας το έχω ζήσει από πολύ κοντά και με πολύ άσχημη εμπειρία θα σας έλεγα να είστε προσεκτικοί.Όχι τόσο για εσάς (Μιας και πολλοί λένε και να "πάω" θα "πάω" ευχαριστημένος) αλλά για τα δικά σας αγαπημένα πρόσωπα .

Ο κάθε κοντράκιας (όπως και εγώ κάποτε ) δεν μπορεί να δεχθεί ότι θα πάθει κάτι κακό..Δεν μπορεί γιατί η αυτοπεποίθηση ΔΕΝ τον αφήνει..

Το γκάζι παιδιά είναι γλυκό..Εσεις το αγαπάτε αλλά αυτό όχι..


ΠΡΟΣΕΚΞΤΕ ΤΟ

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 23/12/2011 - 12:38

ezgif_com_crop_2.gif


#70   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/12/2011 - 12:42

Σωστότατος ο Θανάσης.
Εγώ έχω ενα Rx8 όχι για να κάνω κόντρες,αλλά για να έχω ένα σβέλτο αμαξάκι που θα προσπεράσει άνετα όταν χρειαστεί,(μιας και ταξεδεύω συχνά)
θα φρενάρει τέλεια οποιαδήποτε στιγμή και θα στρίψει πολύ καλά όταν προκύψει κάποια ανάγκη.
Δεν σημαίνει ότι όποιος έχει γρήγορο αμάξι κάνει και κόντρες.
Πρέπει να ξέρεις πως θα χρησιμοποιείς το εργαλείο που κατέχεις!

Προσοχή στους δρόμους,είναι κρίμα απ'το Θεό να φεύγουν νεαροί σε ηλικία απο τροχαία.

#71   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2011 - 14:11

το δικο μου ειναι γιαπονεζικο αλλα κατασκευασμενο απο αμερικη που σημαινει οτι κανενα esp η traction control και γιαυτο δεν θα μπορουσσα να πω οτι με ακουει το αμαξι. ???

#72   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/12/2011 - 18:20

Θαναση ρε φιλε δεν υπαρχει περιπτοση να μην γνωριζοομαστε εμεις στειλε πμ το ονομα να τα πουμε....στη κοντρα με τον ακριδα που λες και σκωτοθηκε ημουν κ γω και σιγουρα γνωριζομαστε να μην πω οτι τρεχαμε και μαζι με τα zed....στειλε πμ

#73   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 23/12/2011 - 19:19

εγω εχω μια mclaren slr.

Αναρτημένη εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

ρε φίλε σου βγήκε καλό..?επειδή δεν έχω δει να κυκλοφορανε και πολλά.. :lol: :lol: :lol:

#74   volosiros

volosiros

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 19:42

Χαχαχαχαχαχχα....Το εχεις μαμα φιλε μ το seataki????Πολυ καλη επιλογη παντος...Αν ειχα τ λεφτα θα ηταν το πρωτο στις σκεψεις μ....

Μαμα ειναι το εργαλειο και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο αρκετες αν και δεν τρεχω πολυ.Προς το παρον δεν ψαχνομαι για βελτιωσεις

#75   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/12/2011 - 19:45

volosiros ότι χρειαστείς μίλα.Δουλεύω στη Seat αρκετά χρόνια.
Αμαξάρα είναι και το κιβώτιο απλά δεν υπάρχει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες