Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ρυθμίστε τον δικό σας server για το ECID SHSH του 3Gs


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 16/10/2009 - 14:20

Τα αρχεία είναι ίδια αν μιλάμε για το ίδιο version πάντα σε κάθε update τα αρχεία αλλάζουν για το λόγο αυτό πρέπει να είμαστε on file τουλάχιστον στο πιο καινούριο version που έχει γίνει jb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   KeNO

KeNO

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 18:30

ρε παιδιά αν δώσω σε κάποιον το ECID μου δεν μπορεί να μου κάνει generate to 00.shsh ???

#18   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 17/10/2009 - 00:27

ρε παιδιά αν δώσω σε κάποιον το ECID μου δεν μπορεί να μου κάνει generate to 00.shsh ???


Yeap!Αν και δε βλέπω το λόγο..Είναι αρκετά εύκολη διαδικασία ειδικά αν χρησιμοποιήσεις την τελευταία έκδοση του Umbrella.. 8)

#19   marmagia

marmagia

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2009 - 01:17

αν καποιος εχει το 3.0 esid on file χρειάζεται και το 3.1.2 η προκυπτει απο το 3?

#20   efthimis

efthimis

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2009 - 10:15

καλημερα,ειμαι νεος στο forum και στον κοσμο του iphone και προσπαθω να κανω τη διαδικασια αλλα χωρις αποτελεσμα!
εχω το 3gs με 3.1.2 με jb (που δυστιχως σε καθε rebbot πρεπει να τρεχω το blackra1n) και ενω ολα συμβαδιζουν με τον οδηγο,δε δημιουργηται το 00.shsh! τι κανω λαθος?

(κατεβαζω να δυο αρχεια,τα κανω extract,το "fw-umbrella-semaphore-217.zip" μου δημιουργει ενα φακελο "fw-umbrella-semaphore-217" στην επιφανεια εργασιας ενω το "Umbrella-GUI.zip" μου βγαζει ενα αρχειο "Umbrella-GUI.jar" και ενα φακελο "lib",

μετα κανω copy το "Umbrella-GUI.jar" και paste μεσα στον φακελο "fw-umbrella-semaphore-217" , copy και τα 3 αρχεια (οχι 2 οπως λεει ο οδηγος) απο το "lib" και paste στο "Desktop\fw-umbrella-semaphore-217\lib"

και μετα τρεχω το "Umbrella-GUI.jar" απο το desktop και κανω παστε το esid και μου λεει "Done!Close this app and wait for 00.shsh" και εκει σταματαω γτ δε το βρησκω πουθενα!!)

τι κανω λαθος?

#21   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2009 - 20:22

καλημερα,ειμαι νεος στο forum και στον κοσμο του iphone και προσπαθω να κανω τη διαδικασια αλλα χωρις αποτελεσμα!
εχω το 3gs με 3.1.2 με jb (που δυστιχως σε καθε rebbot πρεπει να τρεχω το blackra1n) και ενω ολα συμβαδιζουν με τον οδηγο,δε δημιουργηται το 00.shsh! τι κανω λαθος?

(κατεβαζω να δυο αρχεια,τα κανω extract,το "fw-umbrella-semaphore-217.zip" μου δημιουργει ενα φακελο "fw-umbrella-semaphore-217" στην επιφανεια εργασιας ενω το "Umbrella-GUI.zip" μου βγαζει ενα αρχειο "Umbrella-GUI.jar" και ενα φακελο "lib",

μετα κανω copy το "Umbrella-GUI.jar" και paste μεσα στον φακελο "fw-umbrella-semaphore-217" , copy και τα 3 αρχεια (οχι 2 οπως λεει ο οδηγος) απο το "lib" και paste στο "Desktop\fw-umbrella-semaphore-217\lib"

και μετα τρεχω το "Umbrella-GUI.jar" απο το desktop και κανω παστε το esid και μου λεει "Done!Close this app and wait for 00.shsh" και εκει σταματαω γτ δε το βρησκω πουθενα!!)

τι κανω λαθος?


Νόμιζα ότι τα έγραψα εγώ αυτά! :rolleyes:

Ακριβώς τα ίδια πράγματα γίνονται και με εμένα!

#22   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2009 - 23:08

Παιδια εγω το εχω κανει ηδη αυτο και στο cydia μου λεει "3.1 SHSH on file" ειμαι ενταξει?

#23   icholic

icholic

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 23:09

Γεια σας, έχω το ίδιο πρόβλημα με τον efthimis και αν κατάλαβα καλά έχει κι αυτός όπως κι έγω iphone με αναβαθμισμένη την έκδοση bootrom σε 359.3.2. μήπως η όλη διαδικασία δεν λειτουργεί με την νέα έκδοση? και κάτι ακόμα ο cydia θα μπορέσει να κρατήσει το ECID μου με την νέα bootrom? Ρωτάω γιατί εδώ και 11 μέρες που έχω το iph μου αναφέρει ακόμα "pending tss request"

#24   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 23/11/2009 - 00:31

Νόμιζα ότι τα έγραψα εγώ αυτά! :rolleyes:

Ακριβώς τα ίδια πράγματα γίνονται και με εμένα!


δε νομίζω να παίζει κάτι με το νέο bootrom γτ ο developer του umbrella σε πρόσφατο ποστ του παρότρινε είδικα όσους έχουν το νεο 3gs(για αυτούς είναι ακόμα πιο επιτακτικό) να χρησιμοποιήσουν το εργαλείο του και να σώσουν τα shsh.Θα πρότεινα να δοκιμάσετε την τελευταία έκδοση που θα βρείτε εδώ My link
στην οποία έχει προστεθεί native GUI..
Νομίζω οτι θα ήταν δόκιμο να γίνει update στο αρχικό post.

#25   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 19:35

επαναφερω τον οδηγο by Thanasis σχετικα.. με το ecid shsh απο saurik

#26   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 27/01/2010 - 23:35

Ρε παίδες, αυτόν τον οδηγό τον χρησιμοποίησα ,αλλά μετά απο ένα σημείο ,εκεί που λέει αντέγραψε αυτό και εκείνο, δεν το ξεκαθαρίζει που να τα αποθηκεύσουμε και κολάω.
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, μπας και προχωρήσει το θέμα; :huh:

#27   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2010 - 02:23

Σε τι κατασταση πρεπει να ειναι τι iphone για να γινει το restore SHSH;

#28   rogerw3

rogerw3

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2010 - 22:06

λόγω των μη εξειδικευμένων γνωσεων μου μου φαίνονται όλα αυτά ακαταλαβίστικα και φοβάμαι να προσπαθήσω να το κάνω...

#29   Demetrio85

Demetrio85

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2010 - 02:29

Μπορουμε ακομα να κανοyμε save το ECID SHSH file για iphone 3gs 3.1.2 Jailbroken?
Αν ναι...
Μπορει καποιοσ να εξηγησει πωσ γινεται να προσθεσουμε την ακόλουθη καταχώρηση στο κάτω μέρος του αρχείου hosts?

74.208.105.171 gs.apple.com

Διοτι το αρχειο hosts που βρισκω δε μπορω να το ανοιξω με καποιο προγραμμα..και τι εννοει στο κατω μεροσ του αρχειου??

#30   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2010 - 02:39

Μπορει καποιοσ να εξηγησει πωσ γινεται να προσθεσουμε την ακόλουθη καταχώρηση στο κάτω μέρος του αρχείου hosts?

74.208.105.171 gs.apple.com

Διοτι το αρχειο hosts που βρισκω δε μπορω να το ανοιξω με καποιο προγραμμα..και τι εννοει στο κατω μεροσ του αρχειου??

δεξι κλικ πανω του ανοιγμα με wordpad

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες