Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 01/01/2012 - 15:38

Διαβασα τα ποστ σας και βλεπω οτι αλληλοσυγκρουεστε για το apptrackr. Και να σας πω κατι ? στα @@ η apple τι θα κανει, εχετε μετοχες και βλεπετε αν θα γινει κατι; Και παναπολα peaceful ;)

Φιλικά.


Σταλθηκε απο το κινητο που εχει Siri και καταλαβαινει οτι του φανη του λολοστεφανη! :P

Τελευταία επεξεργασία από: eliac7, 01/01/2012 - 15:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   Panich

Panich

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/01/2012 - 16:44

Πολύ μ'αρεσει που καποιοι προσπιουντε πως δεν χρειαζονται το jb, στη χώρα της λαμογιάς και της διαφθοράς όλοι γίναμε σωστοί και καθοσπρέπει, μα ολοι ρε παιδί μου; μπράβο πολύ αισιόδοξα όλα αυτα!!!

#273   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 01/01/2012 - 17:08

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

και το 2012 βρίσκει σε αυτό εδώ το φόρουμ αλλά και παντού, κρυφοπειρατές να λυσσομανάνε κατά της πειρατείας...
πληκτρολογώντας μέσω "σπασμένων" windows 7 ultimate x64 (γιατί έλληνες είμαστε, βάζουμε την καλή την έκδοση ντε!)...
και αναπαράγωντας μοντέρνα ελληνική/ξένη μουσική με τη μορφή mp3 (σε καλή ποιότητα,τουλάχιστον 256kbps...είπαμε, έλληνες είμαστε!) που κατέβασαν δωρεάν. (οι πιο γύφτοι, απο το youtube2mp3)

και μετά μας φταίει ο apptrackr... άντε καλή χρονιά να έχουμε!

Νομίζω σε αυτό το τόπικ το λέω για 3η φορά.
Επειδή κάνεις εσύ όλα αυτά που λες στο ποστ σου, δεν σημαίνει ότι είμαστε όλοι ίδιοι. Τα Windows είναι αυθεντικά στον υπολογιστή μου, ό,τι μουσική θέλω την έχω σε νόμιμα CD κι ας μου πήρε 7 χρόνια να τα μαζέψω. Μοντέρνα δε τη λες :Ρ αλλά την έχω ripάρει στον υπολογιστή μου. Όντως σε καλή ποιότητα, 512 kbps. Είμαι κάτοχος του CD άρα κάνω ό,τι θέλω.
Με αυτά δε στο παίζω άγιος, γιατί κι εγώ έχω υπάρξει χρήστης πειρατικού λογισμικού αλλά αυτό το τσουβάλιασμα μου κάνει απλά σαν δικαιολογία για τις πράξεις μας. Πως να το κάνουμε, κάποιοι δεν το βλέπουμε έτσι.
Ο καθένας είναι ελεύθερος να πράξει όπως θέλει, με τις συνέπειες των πράξεων αυτών φυσικά. Δε με αφορά αυτό.
Δεν μου αρέσει που λέμε 2 πράγματα που θεωρούμε σωστά και σου λένε οοοοοοοοοοχι φίλε γιατί έχεις πειρατικά Windows, μουσική κλπ κλπ.
Ε δεν έχω ρε φίλε πως να το κάνουμε. Βρες κάτι άλλο να πεις, αυτά έχουνε πεθάνει.
(μη πάρεις προσωπικά τίποτα απ' αυτά που έγραψα, κουβέντα κάνουμε)

Πολύ μ'αρεσει που καποιοι προσπιουντε πως δεν χρειαζονται το jb, στη χώρα της λαμογιάς και της διαφθοράς όλοι γίναμε σωστοί και καθοσπρέπει, μα ολοι ρε παιδί μου; μπράβο πολύ αισιόδοξα όλα αυτα!!!

Για τρισεκατομμυριοστή φορά, το Jailbreak ΔEN σημαίνει cracked εφαρμογές. Για όνομα του Θεού πλέον.
Μάθετε τι σημαίνει ένας όρος και μετά να τον χρησιμοποιείτε.
Έλεος πια με αυτό.

#274   Panich

Panich

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/01/2012 - 18:02

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!


Νομίζω σε αυτό το τόπικ το λέω για 3η φορά.
Επειδή κάνεις εσύ όλα αυτά που λες στο ποστ σου, δεν σημαίνει ότι είμαστε όλοι ίδιοι. Τα Windows είναι αυθεντικά στον υπολογιστή μου, ό,τι μουσική θέλω την έχω σε νόμιμα CD κι ας μου πήρε 7 χρόνια να τα μαζέψω. Μοντέρνα δε τη λες :Ρ αλλά την έχω ripάρει στον υπολογιστή μου. Όντως σε καλή ποιότητα, 512 kbps. Είμαι κάτοχος του CD άρα κάνω ό,τι θέλω.
Με αυτά δε στο παίζω άγιος, γιατί κι εγώ έχω υπάρξει χρήστης πειρατικού λογισμικού αλλά αυτό το τσουβάλιασμα μου κάνει απλά σαν δικαιολογία για τις πράξεις μας. Πως να το κάνουμε, κάποιοι δεν το βλέπουμε έτσι.
Ο καθένας είναι ελεύθερος να πράξει όπως θέλει, με τις συνέπειες των πράξεων αυτών φυσικά. Δε με αφορά αυτό.
Δεν μου αρέσει που λέμε 2 πράγματα που θεωρούμε σωστά και σου λένε οοοοοοοοοοχι φίλε γιατί έχεις πειρατικά Windows, μουσική κλπ κλπ.
Ε δεν έχω ρε φίλε πως να το κάνουμε. Βρες κάτι άλλο να πεις, αυτά έχουνε πεθάνει.
(μη πάρεις προσωπικά τίποτα απ' αυτά που έγραψα, κουβέντα κάνουμε)


Για τρισεκατομμυριοστή φορά, το Jailbreak ΔEN σημαίνει cracked εφαρμογές. Για όνομα του Θεού πλέον.
Μάθετε τι σημαίνει ένας όρος και μετά να τον χρησιμοποιείτε.
Έλεος πια με αυτό.

Δεν ξέρω τι σημενει για κάποιους το jb εγώ το περιμένω για κατευάσω δωρεάν εφαρμογες να βγάλει η συσκεβή τα λεφτά της, δες γουστάρω να δώςω ούτε ευρω για το μηλόφωνο αρκετά έδωσα, και είναι δηκαίωμα μου πιστεύω.

#275   chrisgra2

chrisgra2

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/01/2012 - 18:07

ναι ολοι ξορκιζουν τις cracked εφαρμογές, αλλα ολοι κατεβαζουν τις ταινιούλες τους τζαμπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#276   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 18:22

Υπάρχουμε αρκετοί που δεν το κάνουμε .. Στη χώρα με τους απατεώνες :)

#277   adriano7

adriano7

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 18:22

Η Apple μαλλον δεν καταλαβαινει πως μεγαλο ρολο στην επιτυχια των iDevices παιζει το J/B και οι πειρατικές εφαρμογες. Το μεν πρωτο διορθωνε πολλες ελλειψεις που παρουσιαζαν οι συσκευες ενω το 2ο στην ουσια μειωνε την τιμη της συσκευης κατι που επαιξε καθοριστικο ρολο στον ανταγωνισμο. Οι συσκευες θα γινοντουσαν πολυ λιγοτερο προσιτές αν εκτος απ τα 7 εκατοσταρικα της τιμης προστιθεντω και αλλα 3-4 για εφαρμογες οι οποιες αξιοποιουν τις δυνατοτητες της συσκευης.Οι μονοι που "χαναν" απο αυτη την ιστορια ηταν οι developers και σιγουρα οχι η Apple, που κατα τη γνωμη μου κερδιζε πολλα εσοδα. Αλλα ακομα και οι developers ειχαν μερικα θετικα οπως η δωρεαν διαφημιση που γινετε απο στομα σε στομα καθως ολο και περισσοτεροι χρησιμοποιουσαν τις εφαρμογες τους. Κανεις δε μπορει να πει πως αν δεν υπηρχαν οι πειρατικες εφαρμογες , οι καταναλωτες θα τις αγοραζαν. Εγω πιστευω πως οχι μονο δεν θα τις αγοραζαν, αλλα δεν θα αγοραζαν καν το iPhone , καθως οι περισσότεροι εχουν περιορισμένη τσεπη. Οσο λιγοτεροι χρηστες αγοραζαν iPhone λοιπον, τοσο θα χαναν ως αλυσιδα οι developers και τοσο λιγοτερες βελτιώσεις στις συσκευες θα βλεπαμε απο την κάθε Apple. Ολα μια αλυσιδα είναι και αυτη η ιστορια στην ψηφιακη τεχνολογία διαρκει πολλα χρόνια και στην ουσια μαλλον δεν τη βλαπτει..

#278   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 01/01/2012 - 18:40

Δεν ξέρω τι σημενει για κάποιους το jb εγώ το περιμένω για κατευάσω δωρεάν εφαρμογες να βγάλει η συσκεβή τα λεφτά της, δες γουστάρω να δώςω ούτε ευρω για το μηλόφωνο αρκετά έδωσα, και είναι δηκαίωμα μου πιστεύω.

Εντελώς φιλικά και πρωτοχρονιάτικα, δεν μπορείς να σταυρώσεις λέξη, και ξέρεις περί Δικαιωμάτων;
Και όχι, δεν έχεις δικαίωμα στην παρανομία. Αν το κάνεις, γούστο σου και καπέλο σου.
Η συσκευή κοστίζει όσο κοστίζει ως συσκευή. Δεν σου υποσχέθηκε κανείς κάτι άλλο.
Σιγά μη σου πάρουν και αυτοκίνητο μαζί (για να μην πω τίποτα χειρότερο).

Η Apple μαλλον δεν καταλαβαινει πως μεγαλο ρολο στην επιτυχια των iDevices παιζει το J/B και οι πειρατικές εφαρμογες. Το μεν πρωτο διορθωνε πολλες ελλειψεις που παρουσιαζαν οι συσκευες ενω το 2ο στην ουσια μειωνε την τιμη της συσκευης κατι που επαιξε καθοριστικο ρολο στον ανταγωνισμο. Οι συσκευες θα γινοντουσαν πολυ λιγοτερο προσιτές αν εκτος απ τα 7 εκατοσταρικα της τιμης προστιθεντω και αλλα 3-4 για εφαρμογες οι οποιες αξιοποιουν τις δυνατοτητες της συσκευης.Οι μονοι που "χαναν" απο αυτη την ιστορια ηταν οι developers και σιγουρα οχι η Apple, που κατα τη γνωμη μου κερδιζε πολλα εσοδα. Αλλα ακομα και οι developers ειχαν μερικα θετικα οπως η δωρεαν διαφημιση που γινετε απο στομα σε στομα καθως ολο και περισσοτεροι χρησιμοποιουσαν τις εφαρμογες τους. Κανεις δε μπορει να πει πως αν δεν υπηρχαν οι πειρατικες εφαρμογες , οι καταναλωτες θα τις αγοραζαν. Εγω πιστευω πως οχι μονο δεν θα τις αγοραζαν, αλλα δεν θα αγοραζαν καν το iPhone , καθως οι περισσότεροι εχουν περιορισμένη τσεπη. Οσο λιγοτεροι χρηστες αγοραζαν iPhone λοιπον, τοσο θα χαναν ως αλυσιδα οι developers και τοσο λιγοτερες βελτιώσεις στις συσκευες θα βλεπαμε απο την κάθε Apple. Ολα μια αλυσιδα είναι και αυτη η ιστορια στην ψηφιακη τεχνολογία διαρκει πολλα χρόνια και στην ουσια μαλλον δεν τη βλαπτει..

Το κοινό του JB είναι πάρα πολύ μικρό (δεν ξεπερνά το 15% των συσκευών).
Σίγουρα είναι υπολογίσιμο, σίγουρα βγαίνουν πράγματα απ' αυτό το "κηνύγι".
Οι πειρατικές εφαρμογές μόνο σε μας είναι τόσο διαδεδομένες.
Και καλά πες ότι είναι σε όλους που έχουν JB.
Κλάιν...
Όποιος έχει περιορισμένη τσέπη να παίρνει κάτι ανάλογο. Δεν σας χρωστάει κανείς, και για την Apple ακόμα καλύτερα να μην παίρνατε καν την συσκευή και να την έπαιρνε ένας άλλος, που η χρήση της δε θα τέλειωνε και θα άρχιζε στο "Ινσταλουσσ".

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 01/01/2012 - 18:43


#279   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 18:46

και καπου εδω ηρθε η ωρα να σας ευχαριστησω για την συμμετοχη σας .. καλη Χρονια! :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες