Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:44

το apptrack ειναι σιγουρα ο πυρηνας των σπασμενων για το ios αλλα σιγουρα δεν ειναι το μονο...
υπαρχουν και αλλα μερη για να βρει καποιος σπασμενα και η ιστορια μας εχει δειξει οτι η πειρατια ΔΕΝ πεθαινει...ενα κλεινεις 10 ανοιγουν...

εγω θυμαμαι οτι οταν εκλεισαν το napster μετα βγηκαν αλλα 3-4 και πηγαινε λεγοντας...

δυστηχως για την apple αφου εχασε τον πολεμο με το jb και πλεον ειναι νομιμο δεν μπορει να κανει κατι για να σταματησει την πειρατεια...
το μονο που μπορει να κανει ειναι να κλεισει οσο μπορει τα exploits ωστε να δυσκολεψει/σταματησει το jb,βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θελει/μπορει να το κανει αυτο...

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 31/12/2011 - 21:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:59

Κάτι τελευταίο:όταν κάποιος παίρνει ενα κινητο το οποίο έχει -το πιο οικονομικό -600€ είναι επιεικώς αστείο να μην αγοράζει εφαρμογές που έχουν οι περισσότερες 0.79€!στη τελική πόσες θα αγοράσει κανεις??? εγω προσωπικά αγοράζω τις εφαρμογές που χρειάζομαι απο το AppStore κ τα τραγούδια που μου αρέσουν απο τα iTunes ,τωρα εάν κάποιοι το θεωρούν μ@@@@@@α δικο τους θέμα -_-
Καλή χρόνια κ πάλι


Αναρτημένη εικόνα


Και σου μένουν και για πάντα... και για τα επόμενα iPhone και δωρεάν updates.. ;)


Καλη χρονιά Evangelia :)

#243   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 31/12/2011 - 22:06

Κατά την γνώμη μου έπρεπε να γίνει καιρό πριν αυτό το πράγμα, έχει καταντήσει αηδία. Ο κάθε developer κάθετε μήνες σχεδιάζοντας μια εφαρμογή και εμείς αντί να τον στηρίξουμε αγοράζοντας την εφαρμογή του τον σκοτώνουμε με το να το κατεβάζουμε πειρατικά... Τώρα μην μου πείτε λεφτά δεν υπάρχουν γιατί αγοράσατε μια συσκευή 600 ευρώ..

Υ.Γ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο saurik δεν κάνει ban το hackulo η οποιοδήποτε repo περιέχει μέσα το installous? Θα μου πείτε υπάρχει τρόπος να το κάνεις και χωρίς το Cydia αλλά από κάπου αρχίζεις πάντα..

Τελευταία επεξεργασία από: iJulio, 31/12/2011 - 22:07


#244   nikoskurt

nikoskurt

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:nikoskurt

Δημοσίευση 31/12/2011 - 22:12

Nαι ρε παιδια .φτανει μαυτη την καραμελα! οποιος θελει κατεβαζει ολα δωρεαν και οποιος θελει
ας τα αγοραζει . τωρα να λεει ενας εισαι κοροιδο η ο αλλος εχεις συσκευη 700ευρω και δεν δινει 0,70€ ειναι για τα ματια του κοσμου ! περισσοτεροι λογοι για free download παρα για αγορα! αυτη ειναι η αληθεια μια φορα ! οτι και να πειτε οτι και να γινει! δεν αλλαζει!
καλη χρονια υγεια και αγαπη μονο!

#245   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/12/2011 - 22:20

ενδιαφερουσα αποψη αν και δεν συμφωνω θα ηθελα να μαθω που την στηριζεις.. ας πουμε φερε μου μια αναλυση που λεει πως το jailbreak ξεπερνα το 15% παγκοσμιως απο τις ενεργοποιημενες συσκευες;

και μετα συζηταμε για τα 40 παλικαρια... απο τη Λιβαδεια :)

παιδια δεν ξερω για ποσοστα, αυτο που λεει η λογικη ειναι οτι δεν μπορει η Apple να δεχεται ολες αυτες τις <<παρανομες>> διαδικασιες ολα αυτα τα χρονια μονο για 15% των συσκευων οπως λετε, ειναι εντελως ατοπο γιατι το χρημα που αποκομιζει και απο τις crack εφαρμογες ειναι ασυληπτο.Και να σας πω και κατι απλο τηρουμενης της μεθοδου της απλης αναλογικης,εγω απο εναν καθολου ευκαταφρονητο αριθμο ανθρωπων που γνωριζω με μηλο,κανενας μα κανενας δεν το αφησε στην ησυχια του καταλαβαινετε τι εννοω,καλη χρονια σε ολους με υγεια!!!

#246   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 22:25

παιδια δεν ξερω για ποσοστα, αυτο που λεει η λογικη ειναι οτι δεν μπορει η Apple να δεχεται ολες αυτες τις <<παρανομες>> διαδικασιες ολα αυτα τα χρονια μονο για 15% των συσκευων οπως λετε, ειναι εντελως ατοπο γιατι το χρημα που αποκομιζει και απο τις crack εφαρμογες ειναι ασυληπτο.Και να σας πω και κατι απλο τηρουμενης της μεθοδου της απλης αναλογικης,εγω απο εναν καθολου ευκαταφρονητο αριθμο ανθρωπων που γνωριζω με μηλο,κανενας μα κανενας δεν το αφησε στην ησυχια του καταλαβαινετε τι εννοω,καλη χρονια σε ολους με υγεια!!!

Ξεχνάς ότι ζεις στην Ελλάδα. Δεν είναι ικανό στατιστικό δείγμα. Για την ακρίβεια είναι η μούργα του στατιστικού δείγματος.
Τα ποσοστά αυτά είναι και βγαίνουν από ενεργοποιημένες συσκεύες και συσκεύες που έχουν συνδεθεί στο Cydia.

#247   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 31/12/2011 - 23:03

Κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν πως αν δεν υποστηρίξουν τους developers δεν θα έχουν ούτε μια εφαρμογή να περάσουν μετά και θα φωνάζουν.

Επίσης κάποιοι νομίζουν πως αν δεν πάρουν 10,000 Έλληνες iPhone η πιο πλούσια εταιρεία του κόσμου θα βάλει λουκέτο.
(Αν δεν πάρουν οι 10,000 Έλληνες, θα περισσέψουν για 10,000 Γερμανούς και θα έχει και κέρδος από το AppStore μετά)

Απίστευτα πράγματα.

Τελευταία επεξεργασία από: DaKnOb, 31/12/2011 - 23:04


#248   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2011 - 23:12

για να δουμε που θα το παει!

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#249   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 04:15

Μια απορία και κλείνω εγώ από αυτό το topic. Κάποιοι υποστηρίζετε οτι λεφτά δεν υπάρχουν(πολύ σεβαστό δεν βρίσκουμε στο δρόμο 70 ευρα κάθε μέρα), αλλα τα 600 ευρα τα βρήκατε στο δρόμο ή το υψηλό πάγιο που πληρώνετε για να πάρετε φτηνό το iphone που τα βρήκατε?
Ας απαντήσει κάποιος με σοβαρά επιχειρήματα και το δέχομαι οτι κάνω λάθος. Μην μου πει κάποιος εμένα οι εφαρμογές που έχω στο iphone κοστίζουν 350 ευρώ γιατί και πριν που ζήτησα από το παιδί να μου τις απαριθμήσει απάντηση δεν πήρα.
Αιτιολογείστε μου οτι την apple την συμφέρουν τα σπασμένα σας παρακαλώ. Για αυτό κάθε βδομάδα σχεδόν κλείνει τα userland exploits επειδή έχει κέρδος από το cydia και ίσως με τις σπασμένες εφαρμογές?(δεν συγχέω cydia με installous αλλα για να λειτουργήσει το δεύτερο πρέπει να μπει το πρώτο)

#250   ntountasgeo

ntountasgeo

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 04:35

Δε μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος δίνει για ένα κινητό 600-700€ και δε μπορεί σταδιακά να διαθέσει 30-40 Άντε και 50€ για τις must εφαρμογές του AppStore..

Προσωπικά στα 3-4 χρόνια που έχω iPhone συσκευές έχω αγοράσει όλες αυτές που θέλω και είμαι καλυμμένος.Στο επιχείρημα ότι όλες οι εφαρμογές δεν ειναι και σε lite έκδοση,θεωρώ ότι διαβάζοντας τα review ,ην παρουσίαση της εφαρμογής και ψάχνοντας και στο διαδίκτυο βγάζουμε ένα σφαιρικό συμπέρασμα για το αν μας κάνει ή όχι..

Δεν είμαι απο αυτούς που δεν έχω κατεβάσει ποτέ "εκεί της πλαγίας οδού" αλλα όχι να σπάμε το κινητό μας μόνο για πειρατικες εφαρμογές..Στο κάτω κάτω αν θέλετε δωρεάν εφαρμογές πηγαίνετε στο android store:) εκει θα βρείτε πιο πολλές:)


χωρις να θελω να σε προσβαλω και πατωντας στα λεγομενα σου, εγω πιστευω οτι απο την στιγμη που πληρωνεις 600-700 ευρω για μια συσκευη τοτε θα επρεπε αυτος που σου το πουλαει να σου δινει και εφαρμογες αξιας 30-40 αντε 50 ευρω και να βοηθαει αυτος τους developers οι οποιοι στηριζουν την συσκευη με την δουλεια τους. Μιλαμε για κινητο υπερεκτιμημενο. Για να μην παρεξηγηθω ημουν κατοχος 3gs με j/b και τωρα εχω 4s και το μονο app που πηρα cracked ειναι για το gps. ας βοηθησει η apple για να βοηθησουμε και εμεις

#251   NickL

NickL

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 06:47

χωρις να θελω να σε προσβαλω και πατωντας στα λεγομενα σου, εγω πιστευω οτι απο την στιγμη που πληρωνεις 600-700 ευρω για μια συσκευη τοτε θα επρεπε αυτος που σου το πουλαει να σου δινει και εφαρμογες αξιας 30-40 αντε 50 ευρω και να βοηθαει αυτος τους developers οι οποιοι στηριζουν την συσκευη με την δουλεια τους. Μιλαμε για κινητο υπερεκτιμημενο. Για να μην παρεξηγηθω ημουν κατοχος 3gs με j/b και τωρα εχω 4s και το μονο app που πηρα cracked ειναι για το gps. ας βοηθησει η apple για να βοηθησουμε και εμεις

Σιγά μη σου αγοράσει και ένα σπίτι επειδή πήρες iphone. Τι λογική του παραλόγου είναι αυτή;

Όσο για αυτούς που νομίζουν ότι οι jailbreakers είναι άπειροι, πλανώνται πλάνην οικτράν. Είμαστε ευτυχώς ή δυστυχώς (μάλλον ευτυχώς) η συντριπτικότατη μειοψηφία στον χώρο του iphone. Αλλά θα ήθελα πολλούς απο σας να σας έβλεπα να έχετε αφιερώσει μήνες για την ανάπτυξη μιας εμαρμογής και μετά να τη βλέπατε να κατεβαίνει κατά χιλιάδες σπασμένη.

#252   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 08:47

Ειναι πολυ απλό!!!
Οποιος αντιγραφει cd , κατεβαζει ταινιες μουσικη προγραμματα ας μην κλαιγεται τωρα ποσο κακια ειναι η πειρατια.. Ειναι ακυρο...
Εγω παντως λεω ποσο ΧΑΛΙΑ θα ταν χωρις πειρατια.. ( για τον κοσμο )
Και δε με νοιαζει τι θα κανουν καν οι εταιριες τους.. Βγαζουν αρκετα δε τους λυπαμαι κιολας...
Επισης για iphone συγκρεκριμενα 0,79 δεν κανουν ολες... Και για καποιον που παιζει δοκιμαζει κτλ βγαινουν πολλα.εκτος αν θες μονο μερικες στανταρ.
Εμενα μ αρεσει να δοκιμαζω να παιζω κτλ

Επισης η πειρατια ειναι δυναμη... η το free!! Και μπορει να τους κανει γνωστους και να παρουν λεφτα με διαφημισεις, donate η και με αλλους τροπους.
Και οταν μια εφαρμογη ειναι ΚΑΛΗ παντα βγαζει λεφτα..
Γιατι μπορει να την κατεβασουν πολλοι αλλα και πολλοι θα την αγορασουν.
Επισης οσο πιο πολλοι την κατεβαζουν διαδιδεται πιο πολυ οποτε ακουγεται περισσοτερο και αρα πουλαει και περισσοτερο.

Φυσικα δε κατηγορω καποιον που την αγοραζει κι αυτος με τη σειρα του καλα κανει!!
Πιστευω οτι και τα δυο πρεπει να υπαρχουν!!!

Τελευταία επεξεργασία από: martiniskiss, 01/01/2012 - 08:56


#253   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/01/2012 - 09:26

Καλημέρα χρόνια πολλα και καλη χρόνια.
Πραγματικά απορώ με μερικούς που λυπουνται τους καιμενους τους developers απο την στιγμή που όλοι λένε πως το ποσοστό των jailbroken συσκευών είναι παρα πολυ μικρο. Μεσα στα στις χιλιάδες νόμιμα κατεβασμενα εφαρμογές δε νομίζω να πειράζουν τότε και οι μερικοι πιο κατεβάζουν στην κουτρα. Οπωσ εχω γραψει και παραπανω ολοι εσεισ που ειστε κατα τησ πειρατειας είστε σε όλα νόμιμοι και γραφεστε έτσι εδω μέσα; Δε νομίζω...όλο και κάτι θα έχετε κατεβάσει πειρατικα στους υπολογιστές σας δεν υπαρχει περιπτωση. Οπότε μη κρύβεστε πίσω απο το δάκτυλο σας. Επίσης έχω γνωρίσει developers που για έξτρα μεροκάματο για 25€ σου κάνουν jailbreak στο κινητο. Είναι πραγματικοί devs με εφαρμογές κ.τ.λ.
Όσο για μερικούς που λένε καλα έδωσες 600 ευρώ για κινητο και δεν μπορείς να δώσεις 0.79 για μια εφαρμογη...ξέχασαν να γράψουν όμως τον πολλαπλασιασμό του 0.79 με τις εφαρμογές για να κανείς το κινητο σου λειτουργικο.
Επίσης για κάποιον άλλο παραπάνω ναι οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει είναι κοντά στα 300 €. Κανε μια έρευνα πάρε και ένα κομπιούτερακι να μην ζοριζεσαι και χτυπά το πόσο
Igo με χάρτες Ευρώπης
Informant
Docs to go
Scanner pro
Mobile toolz
Magenta
Shazam
Photogene
Ewallet
Rdm +
Fingercad
iMovie
Buzz player
Βάλε και κανά παιχνίδι...βάλε και αρκετά in app γιατι έχουν βρει και άλλο τροπο να σε κλεβουν...βάλε και μερικές εφαρμογές που κάνουν την ίδια δουλειά με τις παραπάνω αλλα όχι ακριβώς...βάλε και καμία εφαρμογη για να ζωγραφίζει ο μικρός...βάλε και κανά βιβλίο...και κάπου εδω πρέπει να σταματήσω. Δε λέω ότι όλα τα παραπάνω πρέπει να στα παρέχουν δωρεάν αλλα ένα προγράμμα πλοήγησης ένα office και ενα προγραμμα υπενθυμησεων τησ προκοπησ τουλάχιστον πρέπει να έχει το ριμαδι όταν το πάρεις.
Συγνώμη απο τους διαχειριστές για το παραπάνω αλλα το ζήτησε αναγνώστης σας.

Τελευταία επεξεργασία από: Jeronimos, 01/01/2012 - 09:28


#254   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 01/01/2012 - 09:58

Καλη χρονια παιδια.Και να κλεισει το apptackr (θεος φυλαξει) υπαρχουν ηδη και αλλα site να κατεβασεις εφαρμογες.Η πειρατεια ποτε δεν πεθαινει,αυτο ειναι νομος.Τωρα οποιος θελει να πληρωνει ειναι δικαιωμα του...δε θα τον πετροβολησουμε κιολας!!!

#255   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/01/2012 - 10:35

Καλημέρα χρόνια πολλα και καλη χρόνια.
Πραγματικά απορώ με μερικούς που λυπουνται τους καιμενους τους developers απο την στιγμή που όλοι λένε πως το ποσοστό των jailbroken συσκευών είναι παρα πολυ μικρο. Μεσα στα στις χιλιάδες νόμιμα κατεβασμενα εφαρμογές δε νομίζω να πειράζουν τότε και οι μερικοι πιο κατεβάζουν στην κουτρα. Οπωσ εχω γραψει και παραπανω ολοι εσεισ που ειστε κατα τησ πειρατειας είστε σε όλα νόμιμοι και γραφεστε έτσι εδω μέσα; Δε νομίζω...όλο και κάτι θα έχετε κατεβάσει πειρατικα στους υπολογιστές σας δεν υπαρχει περιπτωση. Οπότε μη κρύβεστε πίσω απο το δάκτυλο σας. Επίσης έχω γνωρίσει developers που για έξτρα μεροκάματο για 25€ σου κάνουν jailbreak στο κινητο. Είναι πραγματικοί devs με εφαρμογές κ.τ.λ.
Όσο για μερικούς που λένε καλα έδωσες 600 ευρώ για κινητο και δεν μπορείς να δώσεις 0.79 για μια εφαρμογη...ξέχασαν να γράψουν όμως τον πολλαπλασιασμό του 0.79 με τις εφαρμογές για να κανείς το κινητο σου λειτουργικο.
Επίσης για κάποιον άλλο παραπάνω ναι οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει είναι κοντά στα 300 €. Κανε μια έρευνα πάρε και ένα κομπιούτερακι να μην ζοριζεσαι και χτυπά το πόσο
Igo με χάρτες Ευρώπης
Informant
Docs to go
Scanner pro
Mobile toolz
Magenta
Shazam
Photogene
Ewallet
Rdm +
Fingercad
iMovie
Buzz player
Βάλε και κανά παιχνίδι...βάλε και αρκετά in app γιατι έχουν βρει και άλλο τροπο να σε κλεβουν...βάλε και μερικές εφαρμογές που κάνουν την ίδια δουλειά με τις παραπάνω αλλα όχι ακριβώς...βάλε και καμία εφαρμογη για να ζωγραφίζει ο μικρός...βάλε και κανά βιβλίο...και κάπου εδω πρέπει να σταματήσω. Δε λέω ότι όλα τα παραπάνω πρέπει να στα παρέχουν δωρεάν αλλα ένα προγράμμα πλοήγησης ένα office και ενα προγραμμα υπενθυμησεων τησ προκοπησ τουλάχιστον πρέπει να έχει το ριμαδι όταν το πάρεις.
Συγνώμη απο τους διαχειριστές για το παραπάνω αλλα το ζήτησε αναγνώστης σας.

και εγώ παρόμοια έχω, αλλα 300 ευρώ δεν πλήρωσα και έχω 2 gpsακια αγορασμένα και έχω το shazam το encore και 40 παιχνίδια αγορασμένα αλλά 300 ευρώ δεν πλήρωσα. Μαλλον θα με κλέβει το appstore

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 01/01/2012 - 10:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες