Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   pRieStaKoS

pRieStaKoS

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:pRieStaKoS

Δημοσίευση 31/12/2011 - 13:25

Κοιτάξτε. Γνώμη μου είναι πως αν δεν υπήρχε τo j/b και τα cracked apps κανείς δεν θα αγόραζε iDevice (μόνο όσοι ξέρουν από κινητά και κατέχουν το άθλημα).

Τώρα από 13-99+ ετών, και των 2 φύλων, πάνε και παίρνουν ενα iDevice και του αλλάζουν τα φώτα, χωρίς να ξέρουν πολλά πολλά, λόγω του j/b και των apps.
Έτσι αυξάνονται οι πωλήσεις των iPhone και η Apple αυξάνει τις μετοχές της.

PS: Τρελαίνομαι να βλέπω γκόμενες (λεζάντες) με iPhone 4 και να μην ξέρουν τι ειναι το AppleStore, Cydia, Jailbreak, iTunes κλπ. :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 13:32

Κοιτάξτε. Γνώμη μου είναι πως αν δεν υπήρχε τo j/b και τα cracked apps κανείς δεν θα αγόραζε iDevice (μόνο όσοι ξέρουν από κινητά και κατέχουν το άθλημα).

Τώρα από 13-99+ ετών, και των 2 φύλων, πάνε και παίρνουν ενα iDevice και του αλλάζουν τα φώτα, χωρίς να ξέρουν πολλά πολλά, λόγω του j/b και των apps.
Έτσι αυξάνονται οι πωλήσεις των iPhone και η Apple αυξάνει τις μετοχές της.

PS: Τρελαίνομαι να βλέπω γκόμενες (λεζάντες) με iPhone 4 και να μην ξέρουν τι ειναι το AppleStore, Cydia, Jailbreak, iTunes κλπ. :lol:



Και αυξάνονται και τα τοπικ του στυλ "Βοήθεια, πήγα να κάνω αυτό το jailbreak πως το λένε και τωρα το κινητό δείχνει μονο το μηλο....τι να κάνω"
Whatsapp doc?

#18   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 13:50

Αν και δεν έχω j/b συσκευει είμαι υπέρ αυτου. Γιατι αν δεν ήταν αυτο πολλές λειτουργίες που έχουμε στο iOS 5 δεν θα της είχαμε. Επίσης δοκιμαζεις εφαρμογές και ξέρεις τι θα παρέις. Επίσης έχεις την δυνατότητα να κανείς πράγματα που δεν μπορείς χωρίς j/b.

#19   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 31/12/2011 - 13:51

Ας υπάρχει το jailbreak ρε παιδιά γιατί κάποιοι μαθαίνουν και το search στα forums.

Τελευταία επεξεργασία από: Semelos, 31/12/2011 - 13:52


#20   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 31/12/2011 - 14:00

μακαρι να κλεισουν το installous αλλα να αφησουν το cydia και ολα τα tweaks , τοτε no problemo !!!!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#21   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 31/12/2011 - 14:00

Δε μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος δίνει για ένα κινητό 600-700€ και δε μπορεί σταδιακά να διαθέσει 30-40 Άντε και 50€ για τις must εφαρμογές του AppStore..

Προσωπικά στα 3-4 χρόνια που έχω iPhone συσκευές έχω αγοράσει όλες αυτές που θέλω και είμαι καλυμμένος.Στο επιχείρημα ότι όλες οι εφαρμογές δεν ειναι και σε lite έκδοση,θεωρώ ότι διαβάζοντας τα review ,ην παρουσίαση της εφαρμογής και ψάχνοντας και στο διαδίκτυο βγάζουμε ένα σφαιρικό συμπέρασμα για το αν μας κάνει ή όχι..

Δεν είμαι απο αυτούς που δεν έχω κατεβάσει ποτέ "εκεί της πλαγίας οδού" αλλα όχι να σπάμε το κινητό μας μόνο για πειρατικες εφαρμογές..Στο κάτω κάτω αν θέλετε δωρεάν εφαρμογές πηγαίνετε στο android store:) εκει θα βρείτε πιο πολλές:)

#22   GiannisD21

GiannisD21

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GiannisD21

Δημοσίευση 31/12/2011 - 14:02

Κοιτάξτε. Γνώμη μου είναι πως αν δεν υπήρχε τo j/b και τα cracked apps κανείς δεν θα αγόραζε iDevice (μόνο όσοι ξέρουν από κινητά και κατέχουν το άθλημα).

Τώρα από 13-99+ ετών, και των 2 φύλων, πάνε και παίρνουν ενα iDevice και του αλλάζουν τα φώτα, χωρίς να ξέρουν πολλά πολλά, λόγω του j/b και των apps.
Έτσι αυξάνονται οι πωλήσεις των iPhone και η Apple αυξάνει τις μετοχές της.

PS: Τρελαίνομαι να βλέπω γκόμενες (λεζάντες) με iPhone 4 και να μην ξέρουν τι ειναι το AppleStore, Cydia, Jailbreak, iTunes κλπ. :lol:

χαχαχα τρελο ps! :lol: :lol:

#23   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 14:16

δεν υπαρχει καμια δικαιολογια.. για οσους κατεβαζουν cracked apps.. ουτε γιατι θελω να το δοκιμασω και μετα θα το αγορασω.. ουτε γιατι δεν υπαρχει lite εκδοση..

μπορειτε καλλιστα οποιαδηποτε εφαρμογη δεν σας ικανοποιει ή δεν κανει αυτο που υποσχεται.. ή ενθουσιαστηκατε και την κατεβασατε να την κανετε report και να παρετε τα χρηματα σας πισω.. :)

Appstore refund: How to claim it

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 14:17


#24   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 14:21

Κοιτάξτε. Γνώμη μου είναι πως αν δεν υπήρχε τo j/b και τα cracked apps κανείς δεν θα αγόραζε iDevice (μόνο όσοι ξέρουν από κινητά και κατέχουν το άθλημα).Τώρα από 13-99+ ετών, και των 2 φύλων, πάνε και παίρνουν ενα iDevice και του αλλάζουν τα φώτα, χωρίς να ξέρουν πολλά πολλά, λόγω του j/b και των apps.Έτσι αυξάνονται οι πωλήσεις των iPhone και η Apple αυξάνει τις μετοχές της.PS: Τρελαίνομαι να βλέπω γκόμενες (λεζάντες) με iPhone 4 και να μην ξέρουν τι ειναι το AppleStore, Cydia, Jailbreak, iTunes κλπ. :lol:


+10001
Δεν θα αγόραζα ποτέ idevice αν δεν υπήρχε jb. Άχρηστο εργαλείο, καλύτερα κανά nokia ή se με αναφορά παράδοσης και ραδιόφωνο.

Τελευταία επεξεργασία από: JamesR21, 31/12/2011 - 14:21


#25   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 14:21

Συγνωμη αλλα jailbreak δεν σημαινει ουτε system customization ουτε cracked apps. Απλα στην ουσια ξεκλειδωνει το iPhone με αποτελεσμα να εχει προσβαση στο root partitoon και να περναει οτι θελει (Cydia, tweaks etc). Να μην ξεχασω, το apptrackr δεν κλεινει. Αλλα και να κλεισει, με τοσα ipa που εχουμε στο Mac/PC ο καθενας....
Επισης, υπαρχει και το iResign για οσους δεν θελουν να κανουν ή δεν μπορουν να καουν jailbreak. Τελος, οταν κατεβαζετε cracked tweaks απο ihacksrepo etc. ναι....ειναι και αυτο πειρατεια :( (και οι bluray απο το piratebay ^^)

Τελευταία επεξεργασία από: Georgios1987, 31/12/2011 - 14:22


#26   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:05

Ας υπάρχει το jailbreak ρε παιδιά γιατί κάποιοι μαθαίνουν και το search στα forums.

το μονο που μαθαινουν καποιοι ειναι να κανουν post new topic στα φορουμ και να ρωτάνε.
Whatsapp doc?

#27   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:14

παιδια ΄πραγματικα αν δεν υπηρχε το jb το κινητο θα ηταν παντοφλα στην ουσια..θα το βαριομασταν πολυ ευκολα και θα ειχαμε ολοι απο ενα ανδροιδ για system customization μιας και ειναι open source λογισμικο για να περναει η ωρα μας!κακα τα ψεμματα αυτη ειναι η αληθεια..δεν εχω προβλημα να πληρωνω επισης εφαρμογες στο appstore αλλα γενικα αν γινει και αυτο και κλεισει και το installus και το apptracker η apple σιγα σιγα θα παει πιο πισω..!τοτε θα ερθω στην θεση να πω και γω οτι ενα κινητο που κοστιζει 700 ευρω δεν αξιζει για αυτα που εχει...γιατι το jb κανει το iphone καλυτερο πως το λενε!χωρις αυτο κλαφτα χαραλαμπε!θα προτιμουσα android η windows phone!
ελπιζω και ευχομαι να μην φτασει σε αυτο το σημειο η apple και αρχισει να χανει μεριδιο απτους πελατες της αντι να βγαζει χρηματα απο μηνυσεις ...

#28   akhs1

akhs1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:akhs_xania

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:16

Ειχα βαρεθει να πληρωνω εφαρμογες στο appstore και να εχουν ψευτικες κριτικες και να πεταω λεφτα για πραγματα που δεν αξιζαν ουτε free. ΟΛΕΣ οι εφαρμογες να εχουν trial η try before you buy ,αλλιως δεν τη ξαναπαταω να αγοραζω αηδιες!!! Ας κανουν κατι...γιατι τα ευρω δε περισσευουν να τα πεταμε....

#29   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:17

Συγνωμη αλλα jailbreak δεν σημαινει ουτε system customization ουτε cracked apps. Απλα στην ουσια ξεκλειδωνει το iPhone με αποτελεσμα να εχει προσβαση στο root partitoon και να περναει οτι θελει (Cydia, tweaks etc). Να μην ξεχασω, το apptrackr δεν κλεινει. Αλλα και να κλεισει, με τοσα ipa που εχουμε στο Mac/PC ο καθενας....
Επισης, υπαρχει και το iResign για οσους δεν θελουν να κανουν ή δεν μπορουν να καουν jailbreak. Τελος, οταν κατεβαζετε cracked tweaks απο ihacksrepo etc. ναι....ειναι και αυτο πειρατεια :( (και οι bluray απο το piratebay ^^)

Συμφωνο με αυτα που λες απλα ηθελα να προσθεσω κατι..Προφανως και ειμαι της αποψης να πληρωνουμε για τις εφαρμογες γιατι δεν ειναι σωστο ο χ,y developer να κανει τοσο κοπο να τις φιαξει και εμεις απλα να πηγαινουμε και να τις κατεβαζουμε cracked.Και επισης δεν υπαρχει αυτο που λεμε(βαζω και τον ευατο μου μεσα γιατι και εγω εχει τυχει να κατεβασω παλαιοτερα cracked tweaks)οτι ειναι ακριβες,δεν γινεται να παιρνουμε ενα τηλεφωνο των 600-700 euro και να κατεβαζουμε την εφαρμογη των 0.79$ cracked.Απλα για τις bluray απο το piratebay και καθε torrent site δεν ειναι ακριβως πηρατεια..Δηλαδη δεν υπαρχει νομος που να λεει επακριβως οτι ειναι παρανομα τα torrents επειδη στην ουσια εσυ κατεβαζεις μικρα πακετα δεδομενων στον υπολογιστη και γιαυτο δεν μπορουν νομικα να αποδειξουν οτι "κλέβεις" την ταινια.(εντελως πληροφοριακα αυτο sorry για το λιγο off-topic)

Τελευταία επεξεργασία από: skipper03, 31/12/2011 - 15:19


#30   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 31/12/2011 - 15:19

παιδια ΄πραγματικα αν δεν υπηρχε το jb το κινητο θα ηταν παντοφλα στην ουσια..θα το βαριομασταν πολυ ευκολα και θα ειχαμε ολοι απο ενα ανδροιδ για system customization μιας και ειναι open source λογισμικο για να περναει η ωρα μας!κακα τα ψεμματα αυτη ειναι η αληθεια..δεν εχω προβλημα να πληρωνω επισης εφαρμογες στο appstore αλλα γενικα αν γινει και αυτο και κλεισει και το installus και το apptracker η apple σιγα σιγα θα παει πιο πισω..!τοτε θα ερθω στην θεση να πω και γω οτι ενα κινητο που κοστιζει 700 ευρω δεν αξιζει για αυτα που εχει...γιατι το jb κανει το iphone καλυτερο πως το λενε!χωρις αυτο κλαφτα χαραλαμπε!θα προτιμουσα android η windows phone!
ελπιζω και ευχομαι να μην φτασει σε αυτο το σημειο η apple και αρχισει να χανει μεριδιο απτους πελατες της αντι να βγαζει χρηματα απο μηνυσεις ...



Αληθεια ε παντόφλα και αχρηστο χωρις jailbreak ε;

Να δω τι αλλο θ ακουσουμε. Επειδή δε θα μπορουν μερικοι να πουλανε μουρη με το "ωωω κοιτα που κανουνε τα τριγωνα εικονιδια μου τουμπες" δε σημαινει οτι θα το βγαλουμε και αχρηστο

(και ειναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ αυτοι που καταλαβαινουν το βαθυτερο νοημα του jailbreak. )

Κατα τ αλλα αντε πάρε android να τοχεις τα παιδία παίζει. Κάποια στιγμή καταντάει κουραστικό να αλλάζουμε themes και fonts και εικονιδιο wifi καθε δυο μερες.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)